REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych musi wykupić każdy właściciel samochodu. Teoretycznie wszystkie ubezpieczenia OC dostępne na rynku powinny spełniać te same warunki. Jednak w rzeczywistości wiele zależy od wybranego przez nas Towarzystwa Ubezpieczeń. Warto postawić na sprawdzone firmy z doświadczeniem, ponieważ oferują one zakup OC przez Internet, co w czasach pandemii jest szczególnie wygodne i bezpieczne.

  Cena ubezpieczenia OC. Od czego zależy?

  Ubezpieczenie OC to inaczej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które wykupujemy raz na rok. Obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej oraz krajów, które podpisały porozumienie międzynarodowe.  

  OC zabezpiecza właściciela pojazdu przed ponoszeniem finansowych skutków spowodowanych zdarzeń drogowych. Jeśli kierowca spowoduje wypadek lub stłuczkę, osoba poszkodowana oraz najbliższa rodzina, która doznała szkód w wyniku zdarzenia drogowego, otrzymają odszkodowanie z jego polisy. Zakres ubezpieczenia oraz zasady spełnienia obowiązku zostały zawarte w Ustawie z dnia 22 maja 2003 roku.

  Dlaczego zatem właściciele różnych pojazdów płacą różne stawki OC? Ponieważ finalna cena tego ubezpieczenia może zależeć od wielu czynników m.in.:

  • wieku posiadacza pojazdu;
  • długości posiadania prawa jazdy przez posiadacza pojazdu;
  • wielkości miasta zamieszkanego przez posiadacza pojazdu;
  • rodzaju pojazdu oraz pojemności silnika;
  • marki samochodu;
  • roku produkcji ubezpieczanego samochodu;

  Jak obliczyć wysokość swojego ubezpieczenia?

  Samodzielne obliczanie OC to zadanie  skomplikowane. Dlatego warto skorzystać z gotowych kalkulatorów, które możemy znaleźć na stronach największych i sprawdzonych ubezpieczycieli, jak chociażby tutaj. Tym bardziej w czasie pandemii, kiedy wychodzenie z domu nie jest tak bezpieczne, warto skorzystać z darmowych narzędzi online.

  Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej, szybko otrzymamy wycenę swojego OC. W ciągu kilku minut możemy wykupić polisę przez Internet . Pamiętajmy, by przed ostatecznym zakupem zapoznać się z ubezpieczeniami dodatkowymi oferowanymi przez Towarzystwa Ubezpieczeń. Zakupienie pakietu nie dość, że zapewnia nam dodatkowe bezpieczeństwo w trakcie jazdy, to jeszcze jest korzystniejsze finansowo. I tak na przykład na stronie mtu24.pl możemy wykupić Assistance po wypadku już za 15 złotych rocznie.

  Nie tylko OC. Dodatkowe opcje do polisy

  Wykupienie polisy w pakiecie często jest bardziej opłacalne dla naszego portfela. Przy obliczaniu OC warto zatem zwrócić uwagę na dokupienie dodatkowych wariantów:

  • Ubezpieczenie NNW – jest to ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i gwarantuje wypłatę środków za trwały uszczerbek na zdrowiu;
  • Ubezpieczenie Szyb –zapewnia naprawę lub wymianę szyb w przypadku ich uszkodzenia, ochrona obejmuje szybę przednią, boczne oraz tylną;
  • Assistance – gwarantuje natychmiastową pomoc po zdarzeniu drogowym takim jak awaria, unieruchomienie czy stłuczka;
  • AC Kradzież – obejmuje kradzież samochodu i zapewnia wypłatę odszkodowania w wysokości wartości samochodu z dnia, w którym auto zostało skradzione;
  • AC Uszkodzenie i Kradzież – jest to ubezpieczenie, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia oraz kradzieży auta. Odszkodowanie jest wypłacane zarówno w przypadku szkody całkowitej, jak i częściowej.

  Powyższe warianty ubezpieczeń mają za zadanie zapewnić nam maksymalny komfort w trakcie podróży samochodem. Wykupując swoją polisę przez Internet, warto zatem przemyśleć dodatkowe opcje, które dadzą nam poczucie bezpieczeństwa na drodze.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4043 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021