REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2019, 11:06 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (policja)

  Ursynowscy kryminalni zatrzymali 27-letniego kuriera podejrzanego o kradzież telefonu za prawie 2 tys. złotych. Paczkę z telefonem miał doręczyć odbiorcy w Warszawie. Zamiast tego "doręczył ją" sobie. Wpadł dzięki usłudze lokalizacji telefonu.

  Warto włączać w telefonach usługę zdalnej lokalizacji telefonu, która przydaje się w przypadku kradzieży. Udowadnia to przypadek kuriera, który zamiast dostarczyć przesyłkę odbiorcy na Ursynowie, zabrał ją dla siebie.

  Nadawca przesyłki z telefonem wysłał ją znajomemu, z Zakopanego. Powinna przyjść kilka dni później. Zaniepokojony odbiorca złożył reklamację w firmie kurierskiej, bo dni mijały, a przesyłka nie docierała. W środku był telefon wart prawie 2 tys. złotych. Nic dziwnego, że nadawca i odbiorca zaczęli się interesować losem paczki.

  Nadawca pewnego dnia postanowił sprawdzić, czy telefon można namierzyć za pomocą usługi lokalizacyjnej oferowanej przez producenta. Tym pomysłem trafił w dziesiątkę. 

  - Pokrzywdzony zauważył, że jego telefon został włączony gdzieś na terenie Warszawy. Powiadomił organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jego szkodę. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania i ustalili, że paczkę zawierającą przedmiotowy telefon i przygotowaną do doręczenia, pobrał 27-letni kurier, ale nie dostarczył jej do miejsca przeznaczenia. Szybko ustalono jego dane osobowe oraz lokalizację - mówi sierż. szt. Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji.

  Sprawcą okazał się obywatel Ukrainy. Policjanci znaleźli przy nim poszukiwany telefon. Zapytany, skąd go ma oświadczył, że kupił go od nieznanej mu osoby. Policjanci i firma kurierska wiedzieli jednak, że rejon działania sprawcy jako kuriera pokrywa się z miejscem doręczenia telefonu, więc to on musiał być sprawcą kradzieży.

  Ursynowska prokuratura postawiła 27-latkowi zarzut kradzieży, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Czeka na proces sądowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~głos rozsądku 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlaczego nikt w firmie kurierskiej nie zażądał, aby kuriera przedstawił potwierdzenie odbioru paczki przez adresata? Nadawca ma płacić za transport przesyłki, a potem jeszcze szukać złodzieja? W przypadku zaginięcia przesyłki firma kurierska powinna natychmiast wypłacić nadawcy dziesięciokrotność wartości przesyłki, wtedy zaczęliby porządnie pilnować swoich pracowników.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~H 1 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Ale glupek. Ukrainiec

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3137 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020