REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Każdy, kto spróbował żeglarstwa z pewnością potwierdzi, że jest to wspaniały sposób spędzania czasu. Bardzo często jachting staje się pasją na całe życie. Niektórych pochłania tak bardzo, że wiążą z tym swoją przyszłość zawodową inni postanawiają wziąć udział w regatach, a jeszcze inni traktują żeglarstwo jako sposób na aktywny wypoczynek.

  Rodzaje kursów żeglarskich

  Nietrudno zostać żeglarzem. Wystarczy wybrać odpowiednią szkołę żeglarstwa, która przygotuje nas do wybranego przez nas egzaminu. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita oferuje szkolenia żeglarskie na których zdobędziemy uprawnienia na:

  • Patent żeglarza jachtowego
  • Patent jachtowego sternika morskiego
  • Patent kapitana jachtowego

  Patent żeglarski

  Patent żeglarza jachtowego, pierwszy z trzech możliwych do uzyskania, jest dokumentem, który uprawnia do prowadzenia jachtów po wodach śródlądowych oraz morskich. Jest on konieczny, jeśli chce się poruszać chociażby po mazurskich jeziorach, ponieważ bez okazania patentu sprzęt żeglarski nie zostanie wypożyczony.

  Jak uzyskać patent żeglarski?

  Uprawnienia te mogą uzyskać osoby, które ukończyły 14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców aby przystąpić do egzaminu. Aby przystąpić do kursu żeglarskiego nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Wszystkiego nauczycie się podczas dwutygodniowego szkolenia żeglarskiego na Mazurach. Kurs na patent żeglarza jachtowego prowadzony jest według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Uczestnicy szkolenia żeglarskiego podzieleni są na załogi według grupy wiekowej, dzięki czemu nauka żeglarstwa upłynie w miłej atmosferze.

  Patent jachtowego sternika morskiego

  Patent jachtowego sternika morskiego mogą uzyskać osoby, które ukończyły 18 roku życia. Potrzebne jest również zaświadczenie o odbyciu żeglugi na minimum dwóch rejsach, o łączymy czasie wynoszącym co najmniej 200 godzin. Jeżeli spełniamy te kryteria możemy przystąpić do kursu żeglarskiego na patent jachtowego sternika morskiego. Kurs na patent jachtowego sternika morskiego to zarówno zajęcia praktyczne – manewrowanie jachtem morskim – jak i teoria.

  W trakcie szkolenia warto przyłożyć się do nauki -rozwiązywać testy i poznawać pytania egzaminacyjne, gdyż zdanie egzaminu teoretycznego bywa trudniejsze niż egzamin praktyczny. Uprawnienia jachtowego sternika morskiego są jednak warte wysiłku jaki trzeba włożyć w szkolenie. Dokument ten pozwala nam prowadzić jachty o długości kadłuba do 18 metrów po wszystkich morzach. Dodatkowo patent ten daje uprawnienia Motorowodnego Sternika Morskiego – nie musimy kończyć kolejnego kursu, ani zdawać egzaminu.

  Patent kapitana jachtowego

  Jest to najwyższy stopień wśród patentów żeglarskich. Dokument ten umożliwia swobodne pływanie po wodach morskich oraz śródlądowych. Aby rozpocząć staż żeglarski na patent kapitana jachtowego wymagane jest posiadanie już patentu jachtowego sternika morskiego. Należy również posiadać zaświadczenie o odbyciu kilku rejsów pełnomorskich – minimum 6 rejsów które łącznie dają 1200 godzin żeglugi. W ramach tego czasu konieczne jest odbycie 400 godzin samodzielnego prowadzenia jachtu o długości całkowitej od 10 do 18 m.

  Patent kapitana jachtowego jest najbardziej wymagającym uprawnieniem. Aby je zdobyć należy wykazać się odpowiednimi umiejętnościami, dużą wiedzą oraz stażem pełnomorskim. Dlatego najlepiej od samego początku przykładać się do nauki żeglarstwa, wtedy zdobywanie kolejnych stopni będzie szło sprawniej. Zdobywanie kolejnych uprawnień wymaga czasu, jednak szkoły żeglarskie potrafią to dobrze rozplanować i zorganizować.

  Szkolenia dla początkujących żeglarzy

  Szkoła Żeglarstwa PuntoVita organizuje dwutygodniowe szkolenia żeglarskie. Umożliwiają one zdobycie odpowiednich umiejętności oraz wiedzy żeglarskiej. Ostatniego dnia rejsu odbywa się egzamin na patent żeglarski. Podczas szkolenia żeglarskiego na Mazurach nauczycie się podstawowych manewrów oraz technik cumowania. Podczas kursu żeglarskiego wysłuchacie również kilku wykładów, m.in. z teorii żeglowania, ratownictwa i przepisów. Sternicy w zrozumiały sposób przybliżą teoretyczną część żeglarskich tajników oraz zwrócą uwagę na najistotniejsze informacje.

  Gdzie można znaleźć przydatne informacje o kursach i szkoleniach żeglarskich?

  (mat. promocyjny) 

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.7498 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022