REKLAMAA1-VISTULA-07-09----23-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2019, 15:29 komentarzy 1

  (SK)

  Przed ursynowskim ratuszem pojawiła się dziś kurtyna wodna zainstalowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wodna mgiełka, z której chętnie korzystają mieszkańcy ma dać ochłodę w te gorące dni.

  W cieniu nieco ponad 30 stopni, a w słońcu... ponad 40! Kto żyw chroni się przed słońcem, ale najlepsze ukojenie przynosi zimna woda. Dlatego też miejskie wodociągi w kilkunastu punktach stolicy instalują wodne kurtyny, które rozpylają mgiełkę, pomagającą schłodzić się przechodniom. Takie mgiełki są m.in. na placu Zamkowym czy na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika.

  Jedna z kurtyn trafiła dziś na Ursynów. Pojawiła się przed wejściem do urzędu dzielnicy przy al. KEN 61 i natychmiast zaczęli z niej korzystać młodsi i starsi mieszkańcy dzielnicy, skrywający się na ławeczkach pod przyratuszowymi drzewami.

  - Upał niesamowity, już mam go powoli dosyć. A taka mgiełka to bardzo fajna sprawa, można się choć chwilowo ochłodzić i poczuć jak na wakacjach - mówi pani Karolina.

  Kurtyny wodne będą nam towarzyszyć aż do końca upalnych dni, czyli do odwołania. Czynne będą codziennie od 9:00 do 17:00. I właśnie w tych godzinach można się będzie przy nich schłodzić.

  Jak mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa dzielnica ma obietnicę od MPWiK, że dwie kurtyny staną także w alei KEN podczas 13. Biegu Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~JErry 1 3 miesiące temuocena: 0% 

   Bardzo to ekologiczne w czasach suszy XD ale OK niech się chłodzą

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2816 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019