REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Wodna kurtyna pojawiła się pod urzędem dzielnicy. Jedna jedyna dla całego Ursynowa. Rychło w czas. Upały minęły i nawet nie ma po co jej włączać. Do następnej fali upałów będzie przypominać mieszkańcom o 40 stopniach z końca czerwca.

  Temperatury sięgające ponad 30 stopni są nie tylko męczące, ale i niebezpieczne. Świetnym sposobem na ochłodę są wodne kurtyny. Rozpylona wodna mgiełka potrafi przynieść ulgę, a przy tym nie moczy zbytnio ubrań. To także super zabawa dla najmłodszych. 

  Upały - na razie - się skończyły. Tymczasem pod ursynowskim ratuszem właśnie stanęła zapowiadana od tygodni kurtyna wodna Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Ta sama, która nie dojechała na czerwcową falę gorąca.

  - Stanie przed wejściem do urzędu dzielnicy, od strony al. KEN. Mamy nadzieję, że uda się ją zamontować jak najszybciej. Zostanie dostarczona z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy - zapewniała pod koniec czerwca rzeczniczka ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał. Ursynowianie czekali, czekali, aż upały się skończyły.

  Już jest! Tylko po co?

  Kurtyna rzeczywiście już stoi na swoim miejscu, ale w tym momencie nie jest nikomu potrzebna. Jest podłączona do wodociągu, ale nie została uruchomiona. I całe szczęście! Po co woda ma się lać, gdy temperatura dziś sięgnie co najwyżej 26 stopni i to z silnym wiatrem? 

  Czy spóźniony gość poczeka na kolejną falę upałów? Jak mówi burmistrz Robert Kempa kurtyna została wypożyczona od MPWiK do września i nikt już jej do tego czasu nie zabierze. A więc gdy tylko afrykańska fala gorąca powróci do Warszawy, a może się to stać już za tydzień, kurtyna będzie rozpylać swoją przyjemną, orzeźwiającą mgiełkę.

  I będzie to jedyna taka mgiełka na Ursynowie. Bo miejskie wodociągi mają za mało tych urządzeń, by obstawić więcej punktów. Powtórki z 2020 roku, gdy kurtyny stały w wielu miejscach Ursynowa nie będzie. To był jednorazowy projekt z Budżetu Obywatelskiego autorstwa radnego Krystiana Malesy, na który zagłosowało ponad 2 tys. mieszkańców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4751 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022