REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2020, 15:43 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W przemyśle samochodowym, branżach logistycznej oraz rolno-spożywczej. To główne obszary działalności, w których kurtyny pasowe stają się podstawowym elementem wyposażenia miejsc pracy. Ich właściwości wpływają zarówno na podnoszenie komfortu wykonywanych przez pracowników zadań, ochronę ich zdrowia, jak i zwiększanie wydajności pracy. Co sprawia, że kurtyny pasowe znalazły tak szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu?

  Właściwości, które przynoszą korzyści każdej branży

  Kurtyny pasowe, nazywane również lamelami, to elastyczne paski wykonane z folii PCV. Elementy specjalistycznych zasłon, które mają za zadanie redukować hałas, wydzielać stanowiska pracy, chronić pracowników, niwelować koszty, jakie ponoszą firmy w wyniku gwałtownych zmian warunków w miejscach pracy.

  Elastyczne, giętkie, niemalże przezroczyste pasy folii PCV, cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Są odporne na uszkodzenia, rozciąganie czy zerwanie. Nie są ponadto podatne na działanie wielu substancji chemicznych, między innymi rozpuszczalników, co pozwala na ich stosowanie w zakładach produkcyjnych wykorzystujących środki chemiczne.

  Tak duża wytrzymałość wraz z elastycznością, pozwalają na zachowanie płynności ruchu osób oraz pojazdów, np. wózków widłowych. Przy tym nie dochodzi do zmiany warunków panujących wewnątrz obiektów, ponieważ kurtyny pasowe posiadają właściwości termoizolacyjne. Eliminują wahania temperatury, co jest niezwykle ważne, chociażby w branży produkcyjnej, w przemyśle spożywczym, między innymi w chłodniach. Każdorazowo, choćby niewielka zmiana ustalonej temperatury, może mieć bowiem negatywny wpływ na właściwości produkowanych, pakowanych i magazynowanych artykułów.

  Skuteczna walka z hałasem

  Gdy udaje się wyeliminować zmianę warunków, które muszą panować w danym obiekcie, można liczyć na oszczędności. Podobnie rzecz się ma z właściwością elastyczności, która owocuje bezproblemowym ruchem osób i pojazdów. Na tym jednak nie koniec.

  Kurtyny pasowe, które oferuje chociażby firma Kurtyny Paskowe, cechuje odbijanie i pochłanianie fal dźwiękowych. Dzięki temu można skutecznie walczyć z hałasem, który jest uciążliwy dla pracowników i zagraża ich zdrowiu. Przebywanie przez dłuższy czas w pomieszczeniach, w których natężenie dźwięków przekracza 80 dB, skutkuje problemami ze zdrowiem.

  Pośród magazynów, hal produkcyjnych, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest komunikacja między pracownikami, uciążliwe dźwięki wydawane przez maszyny i urządzenia, mogą obniżać wydajność i komfort pracy. Doskonałe właściwości izolacji dźwięków, które posiadają kotary pasowe, niwelują ten problem. Za ich pomocą można oddzielać nie tylko całe pomieszczenia, bez stosowania tradycyjnych drzwi, ale i wydzielać strefy lub osłaniać miejsca, w których pracują najbardziej hałaśliwe maszyny.

  Szerokie spektrum zastosowań

  Coraz więcej gałęzi przemysłu, ale i wielu innych branż, korzysta z właściwości, które posiadają kurtyny pasowe. Ich odporność mechaniczna, właściwości termoizolacyjne i akustyczne, nieprzepuszczalność wody i powietrza, elastyczność, czynią je najlepszą alternatywą dla tradycyjnych drzwi.

  Dodatkowo są one wykonywane w różnych kolorach, rozmiarach, z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klientów, opatrzone dodatkowymi funkcjonalnościami, co podnosi ich walory użytkowe. Na tak przygotowane kurtyny pasowe oraz ich fachowy montaż mający wpływ na efektywność użytkowania, można liczyć korzystając z oferty firmy https://www.kurtynypasowe.pl.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fagot 1 6 miesięcy temu

   Nie pokazujcie Czaskoskiemu, bo zacznie zamawiać i montować wzdłuż ulic

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.347 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020