REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 sierpnia 2020, 15:49 komentarzy 1

  (Kwiat Jabłoni)

  Poetycko, popowo i folkowo - tak zapowiada się wrześniowa inauguracja roku kulturalnego na Ursynowie. Na koncertach plenerowych zagra m.in. popularna grupa Kwiat Jabłoni.

  Koronawirus pokrzyżował imprezowe plany dzielnicy na lato, ale nadchodzący sezon kulturalny, mimo wielu znaków zapytania, zapowiada się obiecująco. 10 września rusza inauguracja roku kulturalnego. Odbędą się trzy koncerty - wszystkie w plenerze, w trzech różnych punktach Ursynowa.

  - Staraliśmy się, aby tegoroczny program zaspokoił gusta mieszkańców Ursynowa. Będzie refleksyjnie, spokojnie, poetycko, ale także folkowo i popowo - mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski.

  Poezja śpiewana i folk

  Impreza rozpocznie się 10 września o 19:00 od spotkania autorskiego z Katarzyną Olkowicz i Piotrem Baranem, autorami książki "Serca bicie" - biografii piosenkarza Andrzeja Zauchy. Spotkanie odbędzie się w Ursynotece przy al. KEN 21 na Kabatach.

  W piątek, 11 września o 19:00 w Sadku Natolińskim wystąpi Wolna Grupa Bukowina. To polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Do dziś bardzo popularna. 

  Dzień później, w sobotę, 12 września o 19:00 na Olkówce wystąpi Czerwony Tulipan ze swoimi szczerymi, poetyckimi tekstami i melancholijną muzyką.

  W niedzielę, 13 września, również o 19:00 na parkingu przy ratuszu wystąpi rewelacja ostatnich lat - rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dzieci Kuby Sienkiewicza, czyli grupa Kwiat Jabłoni. Zespół jest hitem na Youtubie, gdzie notuje miliony odsłon swoich teledysków. Znany jest z takich piosenek jak: Dzisiaj późno pójdę spać, Idzie zima czy Nic więcej.

  - Pikanterii ursynowskiemu koncertowi dodaje fakt, że będzie to ich ostatni koncert plenerowy w tym roku - mówi Klaudiusz Ostrowski.

  Czy będą koncerty bożonarodzeniowe?

  Koronawirus spowodował zawieszenie działalności kulturalnej, która bardzo ostrożnie i powoli była "odmrażana" w wakacje. Liczba zachorowań utrzymuje się jednak na wysokim poziomie, a przed nami powrót dzieci do szkół, co może dać dodatkowy impuls pandemiczny. Jakie są więc dalsze plany i pomysły dzielnicy na rok kulturalny?

  Pewnie jest, że 27 września zorganizowany zostanie tradycyjny "Dzień Patrona Warszawy" przy kościele bł. Władysława z Gielniowa wraz z jarmarkiem i występami artystycznymi. 

  Nie ma natomiast decyzji w sprawie dorocznych seansów kinowych w Multikinie oraz startu wykładów Wolnego Uniwersytetu Ursynowa. W październiku w ograniczonym zakresie odbędzie się tydzień z kulturą wybranego kraju. Odbędą się też popularne spotkania modelarskie i malowanie figurek ze Star Wars. Prawdopodobnie dzielnica zrezygnuje w tym roku z listopadowego Tygodnia Seniora, to właśnie ta grupa jest przecież najbardziej narażona na zachorowania.

  Nieznany jest jeszcze los Mikołajek w Arenie Ursynów oraz koncertów bożonarodzeniowych. Jeśli te ostatnie się odbędą, to jeden z nich zaplanowano w nowo wybudowanej świątyni prawosławnej Hagia Sophia przy ul. Puławskiej.

  - Wszystkie decyzje zapadną ok. 2 tygodnie po powrocie uczniów do szkół, gdy wyklaruje się sytuacja z epidemią koronawirusa - mówi Ostrowski. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 45
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~L3kar 1 2 miesiące temuocena: 38% 

   Powtarzalność i nudziarstwo przetrwały zaraze. Obie grupy grają na Ursynowie co roku od 1984. Koncerty emerytów dla emerytów w czasach kiedy osoby starsze powinno się zachęcać by zostały w domu? Gdzie tu logika? Gdzie tu dbałosć o zdrowie seniorów?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3442 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020