REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Ogród Botaniczny PAN w Powsinie)

  Na ten moment czeka większość wielbicieli spacerów po powsińskim ogrodzie botanicznym. Kwitną już sakury - czyli japońskie wiśnie, które zachwycają swoimi kwiatami. Podczas wielkanocnych odwiedzin można będzie też podziwiać kwitnące magnolie.

  Ogród botaniczny w Powsinie na skraju Lasu Kabackiego zaprasza do siebie na święta. A okazja jest nie byle jaka - właśnie zaczął się sezon kwitnienia słynnych wiśni japońskich.

  - Podczas przedpołudniowego krótkiego spaceru po alejkach ogrodu już nie musieliśmy wypatrywać pąków czy pojedynczych kwiatów. Sakura właśnie rozpoczyna swoje kwitnienie! Najstarsze ogrodowe okazy, te o rodowodzie z Hokkaido, już zakwitły. W ogrodzie wiśniowym Reiwa młode drzewka mają opóźnienie, jakby nie chciały pchać się przed starszyznę. Ale kto wie, czy nie obsypią się kwieciem po takiej dawce promieni słonecznych, jaką dostały? Noce będą teraz coraz cieplejsze, zatem szykują się prawdziwie kwitnące święta i najbliższy po świętach tydzień - mówią pracownicy Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.

  Powsiński ogród słynie z sakur. Drzewka zostały przywiezione w 2003 roku jako dar prefektury Hokkaido. Znajduje się tam Reiwa Sakura Garden, gdzie 1 lipca 2019 roku swoje drzewo zasadził Jego Cesarska Wysokość Następca Tronu Książę Akishino wraz z małżonką Jej Cesarską Wysokością Księżną Kiko, którzy odwiedzili Polskę z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami.

  Nie tylko japońskie wiśnie... Kwitną też magnolie

  Poza wiśniami, dereniami, morelami w ogrodzie zaczynają też kwitnąć magnolie, które zawsze robią na odwiedzających ogromne wrażenie. Kolekcja magnolii jest jedną z największych w Polsce, w Powsinie zgromadzono blisko 80 różnych gatunków i odmian. W Ogrodzie magnolie rosną w wielu miejscach, w niektórych tworząc wręcz gaje.

  Powoli rozkwitają kolejne drzewa i krzewy, chociażby krzaki pigwowców prezentują się coraz piękniej.

  Ogród Botaniczny PAN w Powsinie będzie czynny przez całe święta - od 9 do 19, a kasy i oranżeria do 18. Bilet normalny kosztuje 17 zł, a ulgowy 13 zł. Ten drugi przysługuje m.in. studentom do 26. roku życia, seniorom pow. 65. roku życia oraz dzieciom od 5 do 18 lat. Wstęp wolny dla dzieci do 5 lat i seniorów w wieku 75+.

  A już po świętach - w sobotę 23 kwietnia o godzinie 11 - ogród zaprasza na spacer tematyczny pośród kwitnących wiśni japońskich, który poprowadzi kurator Kolekcji Roślin Azjatyckich Stefan Sołtan. Spacer rozpocznie się przy głównym wejściu, trasa poprowadzi obok starszych okazów wiśni i dobiegnie końca w nowej kolekcji sakur – Reiwa Sakura Garden. W trakcie spaceru będzie można historię sakur, ich znaczeniu kulturowym w Japonii, dowiedzieć się, dlaczego czasami trudno jest określić ich czy rodzaj.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4537 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022