REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Dzielnica wreszcie wyremontuje boisko przy Szkole Podstawowej nr 336. W swoim czasie Orlik zasłynął z powodu nieudolnie wykonanych łat, którymi zakrywano dziury w nawierzchni. W budżecie Ursynowa znalazły się dodatkowe pieniądze na remont z prawdziwego zdarzenia. Ale kto będzie pierwszy: władze czy mieszkańcy?

  Stare i zaniedbane boisko szkole SP 336 przy ul. Małcużyńskiego wreszcie doczeka się remontu. Pomijany przy zapowiedziach remontów w ursynowskich szkołach orlik aż wołał o odświeżenie. Wołali też rodzice i uczniowie. Dzielnica nie miała jednak pieniędzy. Skąd się zatem wzięły?

  - Wypracowaliśmy dodatkowe przychody i otrzymaliśmy dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego na 300 tys. zł - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Remont dla piłkarzy

  Na razie boisko jest w takim stanie, że nikt nie chce ustrzelić na nim gola. Nierówna i pełna łat nawierzchnia nie sprzyja bieganiu po niej. Do tego strach kopnąć piłkę mocniej, bo istniejące piłkochwyty raczej jej nie złapią. Po remoncie nie powinno być już takich problemów.

  - Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni ze sztucznej trawy oraz remont istniejących piłkochwytów. Dostawę i montaż bramek do piłki nożnej wraz z tulejami i wyczyszczenie odwodnienia bieżni - informuje rzeczniczka ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał. 

  Remont obejmie więc tylko boisko piłkarskie. Dzielnica szacuje koszt remontu na niecałe 734 tys. złotych. Tymczasem jest jeszcze boisko do koszykówki, do piłki ręcznej, siatkówki i bieżnia. Na to jednak dzielnicy nie stać. Natomiast na odnowę całego kompleksu łącznie z oświetleniem według burmistrza Kempy potrzeba mniej więcej 1,5 mln złotych.

  Ratusz dopiero szuka wykonawcy remontu. Na oferty czeka do 24 czerwca. Po podpisaniu umowy boisko ma być gotowe w 60 dni. Jak wszystko dobrze pójdzie, uczniowie zagrają na nowej murawie już w okolicach początku przyszłego roku szkolnego. 

  Jedno boisko, dwa budżety

  Urząd przygotowuje się do remontu, a w międzyczasie trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Znaleźć tam można projekty na zazielenienie dzielnicy, budowę lodowiska czy… remont boiska SP 336. Tego samego, które chcą odnowić władze Ursynowa. 

  Mieszkańcy - jak widać - wzięli sprawy w swoje ręce i zgłosili pomysł w tegorocznej edycji. Projekt „Rewitalizacja boiska piłkarskiego w Szkole Podstawowej nr 336 przy ul. Małcużyńskiego 4” zakłada wymianę nawierzchni i montaż nowych bramek za trochę ponad 570 tys. zł. Co będzie, jeśli projekt zwycięży?

  - Obyśmy mieli tylko takie zmartwienia. Myślę jednak, że autor projektu nie będzie miał nic przeciwko, jeśli za tę kwotę wyremontowalibyśmy na przykład boisko do piłki ręcznej - stwierdza burmistrz Robert Kempa. 

  Pieniądze więc się raczej nie zmarnują. Poza tym jeszcze nie wiadomo, czy projekt zostanie wybrany. Mieszkańcy mają czas na głosowanie do 30 czerwca. Natomiast o wynikach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego dowiemy się 13 lipca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5073 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022