REKLAMAA1 TOTALIZATOR 03.06.2022 - 03.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2020, 12:14

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Styl glamour, choć nie najmłodszy, już od lat zachwyca swoim blaskiem i niezmiennie pojawia się we współczesnych aranżacjach. Gdzie narodził się ten piękny trend? Glamour zawdzięczamy gwiazdom Hollywood z lat 30., które do swojego życia wprowadziły blichtr i blask. Początkowo obecny w modzie, później przeniesiony został także do wnętrz, które do dziś zachwycają mnogością kryształów, szklanych wykończeń i szlachetnych tkanin.

  Czym jest i gdzie można spotkać styl glamour?

  Styl glamour kojarzy się zazwyczaj z blaskiem kryształów i mnogością połyskujących detali. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że glamour bywa też wymagający. Aby uzyskać wnętrze eleganckie, stylowe, ale nie kiczowate i przepełnione, konieczne jest zachowanie umiaru i złotej zasady równowagi. Chcesz stworzyć wnętrze glamour? Zacznij od poszukiwania inspiracji, których nie brakuje wokół nas. Eleganckie restauracje, salony piękności, kobiece strefy relaksu. Tutaj najczęściej można zaobserwować styl glamur. Bywasz w takich miejscach? W takim razie już wiesz, jak pięknie się prezentują i jak pozytywnie potrafią nastroić swoich bywalców. Inspiracji możesz też szukać w Internecie, w którym nie brakuje przepięknych aranżacji w stylu glamour. Jak stworzyć takie wnętrze samodzielnie? Oto kilka zasad, których warto przestrzegać podczas aranżacji.

  1. Blask to podstawa. Nie ma wnętrza glamour bez pięknego połysku. Jak go osiągnąć? Oczywiście kryształowe detale to podstawa, ale nie jest to jedyna opcja. Bardzo ważne są także elementy ze szkła. Stoliki ze szklanymi blatami, przeszklone witryny, lampy na szklanych podstawach… opcji jest bardzo wiele. Szkło w połączeniu z kryształowymi elementami tworzy zestaw idealny. Odbija kryształowy blask i sprawia, że aranżacja nabiera głębi. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie luster, których także nie może zabraknąć we wnętrzach glamour. One również pięknie odbijają światło. Pamiętaj, jeśli lustro, to tylko w pięknej, dekoracyjnej ramie. Glamour uwielbia takie dodatki.
  2. Wysoka jakość i szlachetne materiały. Styl glamour to luksus w przystępnej formie, ale między nim a kiczem jest cienka granica, której nie można przekroczyć. Wykorzystanie szlachetnych tkanin i wysokiej jakości materiałów sprawi, że aranżacja pozostanie na wysokim poziomie. Tkaniny? Wybieraj jedwab, atłas, modny welur. Materiały? To przede wszystkim szkło, kryształy, marmur i naturalne drewno w ciemnych odcieniach.
  3. „Lejące się” tkaniny i ciekawe faktury. To kolejny must have stylu glamour. Długie zasłony, duża ilość miękkich poduszek, pikowana sofa i do tego puchaty dywan. To dodatki idealne, które w piękny sposób równoważą szklany blask.
  4. Umiar i równowaga. Tak, jak wspominaliśmy. Między elegancją, a kiczem jest bardzo cienka granica, na którą należy uważać. Styl glamour może zachwycać, ale wystarczy kilka detali za dużo, by stał się wnętrzem przesyconym i nieestetycznym. Pamiętaj, że tutaj liczy się ilość, a nie jakość. Jeśli salon zostanie ozdobiony pięknym, dużym żyrandolem z mnóstwem kryształów, w pozostałych detalach postaw na szkło w prostej formie lub nieco bardziej stonowane kształty. Wybierz jeden punkt centralny, który przykuje uwagę gości i na jego podstawie zbuduj resztę aranżacji. Cały czas pamiętaj, by ten punk pozostał w centrum uwagi, nie szukaj dla niego konkurencji.

  Styl glamour nie obejdzie się bez pięknego oświetlenia

  Glamour to wszechobecny blask, którego nie uda się osiągnąć bez odpowiedniego oświetlenia. Dobór lamp jest jednym z ważniejszych aspektów podczas aranżacji wnętrza glamour, dlatego warto poświęcić mu odrobinę więcej uwagi.

  Czym kierować się przy wyborze oświetlenia?

  Po pierwsze kolory przewodnie wnętrza.

  Czerń, fiolet, bordo – postaw na oświetlenie w odcieniach złota, które rozświetli i ociepli aranżację;

  Granat, biel, szarość – tutaj sprawdzą się lampy w odcieniach srebra, kolorystyka nieco surowa, ale za to bardzo elegancka;

  Królestwo metalicznych detali – uzupełnij je o lampy w kolorze bieli lub czerni. Czarne kryształy we wnętrzu glamour to bardzo efektowne wykończenie.

  Po drugie kształt lamp. Glamour może być aranżacją, w której widoczne są inspiracje klasyczne. Wtedy postaw na lampy w tradycyjnej formie. Świecznikowe żyrandole, lampy stojące z abażurami i kinkiety na dekoracyjnych ramionach. Jeśli jednak postawisz na nowoczesną wersję glamour, wybierz oświetlenie w nowoczesnych formach. Lampy wiszące łączące w sobie kryształy i transparentne szkło. Ledowe kinkiety z połyskującymi kloszami i designerskie lampy stojące w formie kręgów lub ledowych listew. Nowoczesne oświetlenie nie musi być w pełni kryształowe. Tutaj możesz postawić na prostsze formy, które uzupełnisz połyskującymi dekoracjami.

  Jakie lampy wybrać do wnętrz glamour?

  Niezależnie od tego, czy urządzasz kuchnię, salon czy sypialnię w stylu glamor, zasady doboru oświetlenia wszędzie są bardzo podobne. Po pierwsze oświetlenie centralne. Zacznij od wyboru lampy, która ma równomiernie oświetlić całe pomieszczenie. Ma ona pełnić funkcją ogólnego oświetlenia pomieszczenia. W stylu glamour najczęściej wykorzystywane są tutaj żyrandole ozdobione kryształkami. Co ciekawe, żyrandole wykorzystywane są nawet w łazienkach. W sprzedaży dostępne są modele specjalnie do tego dostosowane, odporne na wilgoć.

  Propozycje na oświetlenie glamour znajdziesz na: https://lumigo.pl/rodzaj/lampy-glamour/

  Po wyborze oświetlenia centralnego, czas na lampy funkcjonalne, zwane inaczej zadaniowymi. Te elementy oświetlenia mają być pomocne w codziennym funkcjonowaniu. Zaliczamy do nich lampy montowane nad stołem, oświetlenie kuchennych blatów, oświetlenie biurka w gabinecie czy nocne lampki w sypialni. Jaka jest główna zasada doboru takiego oświetlenia? Oczywiście funkcjonalność, lampy mają doświetlić przestrzeń tak, by korzystanie z niej było przyjemnością. Jeśli chodzi o estetykę. Lampy mają być uzupełnieniem oświetlenia centralnego, ale nie powinny go przytłaczać. Tutaj sprawdzają się delikatne lampy wiszące ze szklanymi lub kryształowymi kloszami, lampy stołowe na szklanych podstawach z abażurami i lampy podłogowa w połyskujących kolorach.

  Na koniec należy zadbać o oświetlenie dekoracyjne, czyli lampy uzupełniające aranżacje. Są to wszelkiego rodzaju kinkiety, lampki ustawione na komodach, etażerkach czy stolikach kawowych. Mają pełnić funkcję dekoracyjną, ale także budować atmosferę. Tutaj także nie może zabraknąć kryształków i szlachetnych kolorów.

  Połącz oświetlenie glamour i stylowe dodatki

  Oświetlenie jest bardzo ważnym aspektem aranżacji wnętrz glamour, ale absolutnie nie można na nim poprzestać. Aby wnętrze było pełne, należy pamiętać także o dekoracjach. Na jakie detale postawić w aranżacjach glamour? Nie będzie zdziwieniem, jeśli polecimy szkło w każdej postaci. Szklane wazy, flakony, misy. Tutaj także sprawdzają się kryształy. Nie bój się małych bibelotów, ważne aby nie było ich za dużo. Do tego wszelkie miękkie akcesoria. Małe poduszeczki, dywany, miękkie narzutki, koniecznie z metaliczną nicią. Na ścianach wspomniane już lustra lub czarno-białe fotografie. Może z gwiazdami Hollywood? To byłoby piękne nawiązanie do genezy tego stylu.

  Podsumowanie

  Owszem, styl glamour bywa wymagający. Przy jego aranżacji należy przemyśleć każdy detal kilka razy, by wnętrze nie zostało przepełnione, jednak ostateczny efekt wynagradza wszystko. To styl, w którym każdy czuje się, jak w bajce, więc warto wybrać go do zaaranżowania swojej przestrzeni.

  Więcej ciekawych lamp w stylu nowoczesnym znajdziesz na: Lumigo.pl

  Artykuł załadowany: 0.3879 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHNIA PUPILA 22.06.2021 - 21.07.2022