REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Oliwka i Kubuś

  Oliwka i Kubuś (MSO)

  Po razy dziesiąty mieszkańcy Ursynowa mogli pokazać, że mają wielkie serca otwarte dla zwierząt. Na dzisiejszym wyjątkowym pikniku, skierowanym do czworonogów i ich właścicieli, czekała masa atrakcji, a odwiedzający mogli wesprzeć fundacje prozwierzęce.

  Piknik „Ursynów dobry dla zwierząt” ma już dziesięcioletnią tradycję, lata doświadczenia sprawiły, że organizatorzy doszli do perfekcji w dobieraniu stoisk i atrakcji dla zwierzolubnych mieszkańców Ursynowa.

  Znalazło się coś dla zainteresowanych tresurą, wolontariatem i wsparciem bezdomnych psów. Zdecydowana większość stoisk należała do rozmaitych fundacji i instytucji zajmujących się pomocą zwierzętom, nie tylko psom, ale też koniom czy świnkom morskich.

  Pod namiotami czekało mnóstwo atrakcji dla dzieci, które mogły się m.in. nauczyć się w praktyce jak budować karmniki dla zwierząt czy domki dla jeży. Wiele radości sprawiały najmłodszym baloniki-koniki, po które ustawiała się długa kolejka.

  Pośród licznych odwiedzających piknik wiele było „Celestyniaków”, psów adaptowanych ze schroniska w Celestynowie. Wyróżniały je żółte chusty zawiązane na szyjach i dramatyczne losy. Wszystkie, które mogliśmy spotkać, tak jak Nocek, trafiły na wyjątkowych ludzi, którzy postanowili im pomóc.

  - Nocek na początku był bardzo problematyczny, nie podchodził do ulicy i wszystkiego się bał. Ale bardzo dużo nad nim pracujemy, przestał się bać mężczyzn, jeździ wszystkimi środkami komunikacji i jest bardzo przyjacielski - mówi Dorota, właścicielka Nocka, która ma w domu trzy psy i dwa koty. - Podobno jest tak, że jak pies, który jest bity pozna, co to jest głaskanie, to tylko do niego dąży. I Nockowi tak zostało, do wszystkich się przytula! - dodaje.

  Odwiedzający mogli oprócz pokazów agility i tresury, mogli też poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Jednak dla niektórych tempo imprezy okazało się za szybkie, i - tak jak trzymiesięczny Zorro - po prostu poszli na drzemkę.

  Piknik był też miejscem sąsiedzkich spotkań ursynowskich psiarzy, którzy ochoczo zgłaszali swoich podopiecznych do konkursu na najsympatyczniejszego pupila. W tym roku konkurencja była duża, bo do walki o tytuł stanęło ponad 40 psów!

  W GALERII ZDJĘCIA Z X PIKNIKU "URSYNÓW DOBRY DLA ZWIERZĄT":

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3221 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020