REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2020, 11:34 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  Coraz większa liczba spacerowiczów zostawia w Lesie Kabackim coraz więcej śmieci. Tereny leśne pełne są zużytego papieru toaletowego, butelek, puszek i innych pozostałościach po imprezach plenerowych. - W tym tempie przybywania śmieci, to jeszcze długo po przejściu pandemii będziemy się odgrzebywali z bałaganu - pisze nasz czytelnik. Jego list publikujemy w całości.

  Szanowni spacerowicze, biegacze, rowerzyści!

  Szanowni goście Lasu Kabackiego!

  Za pośrednictwem portalu Haloursynow.pl zwracam się do Was z ogromną prośbą o wzajemny szacunek, który możemy wyrazić dbałością o czystość naszego Lasu Kabackiego. 

  W tracie pandemii koronawirusa ewidentnie widać, jak ważna jest dla wielu z nas nie tylko higiena fizyczna, ale także i psychiczna. Dlatego pewnie tym należy tłumaczyć popularność Lasu Kabackiego i wzmożony ruch w jego obrębie.

  Czy jednak jest to tak samo ważne dla wszystkich? Nie jestem pewien! Niemal każdego dnia w naszym lesie przybywa zużytego papieru toaletowego, środków higienicznych, butelek, opakowań foliowych, a nawet części garderoby. Wystarczy przejść się wzdłuż muru Metra Warszawskiego od strony lasu, by natknąć się na ślady załatwiania potrzeb fizjologicznych oraz imprez plenerowych. W tym tempie przybywania śmieci, to jeszcze długo po przejściu pandemii będziemy się odgrzebywali z bałaganu. 

  Dlatego zwracam do Was z prośbą o to, żebyście zabrali ze sobą z lasu to, co do niego przynieśliście i żebyście nie byli obojętni na opisane przeze mnie zjawisko. Papier toaletowy, wbrew powszechnej opinii, nie rozkłada się szybko. Plastik - nie za naszego życia, a pozostawiona butelka szklana może spowodować pożar w już i tak przesuszonym lesie. 

  Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę wszystkim czytelnikom 

  Marek

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kabaty Zielone 3 9 miesięcy temuocena: 59% 

   A może to efekt "polityki śmieciowej" wprowadzonej przez miasto.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grand 2 9 miesięcy temuocena: 15% 

   Butelka w lesie nie może spowodować pożaru, specjalista od BHP śmiał się z tego mitu na szkoleniu w pracy. Chodzi po prostu o to, żeby nie zaśmiecać lasu i tyle :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Może.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3717 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021