REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Wokół bloku przy ul. Lasek Brzozowy powstało ogromne rozlewisko. To efekt awarii wodociągu, przez którą mieszkańcy aż sześciu budynków należących do spółdzielni "Przy Metrze" nie mają wody. 

  Wystarczyło kilka godzin, aby woda z pękniętej rury dosłownie zalała sporą część terenu przylegającego do bloku przy ul. Lasek Brzozowy 18. Z dwóch stron budynku powstało “jezioro” pełne pokruszonego lodu, przez które nie ma szans przejść suchą stopą.

  - Żona mi mówiła, że zalało, myślałem, że jak zwykle przesadza. Ale jak widzę tym razem mówiła prawdę. Jakie rozlewisko przy naszym bloku! Co tu się stało? - pyta pan Henryk. 

  Woda zaczęła wypływać z ziemi w poniedziałek około godziny 18:00. Jeden z mieszkańców powiadomił o tym Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pracownicy przyjechali, zakręcili wodę i na tym skończyli, bo okazało się, że do uszkodzenia doszło na odcinku, za który odpowiedzialna jest spółdzielnia “Przy Metrze”.

  - Mamy awarię sieci podwyższonego ciśnienia, która wychodzi z naszej hydrofornii. To powinna być w pełni martwa sieć, która została po tym, jak część bloków podłączono do sieci MPWiK. Nie powinno być w niej wody. Nasi pracownicy muszą dokładnie ustalić gdzie doszło do awarii - mówi wiceprezes spółdzielni "Przy Metrze" Wiesław Milaniuk.

  Pomimo, że woda wypłynęła przy bloku nr 18, to nie ma pewności, że to właśnie tam pękła rura, zwłaszcza, że budynek korzysta z miejskiej sieci. Dlatego poza tym, że wokół stoi woda, mieszkańcy nie odczują innych dolegliwości z powodu awarii. 

  Problemy mają za to lokatorzy wciąż korzystający ze spółdzielczej hydroforni. Mieszkańcy bloków przy ul. Lasek Brzozowy 1,2,12,13 oraz Mandarynki 6 i 12 nie mają wody. Jak długo? Tego nikt na razie w spółdzielni nie jest w stanie określić. Wyznaczone zostaną punkty, w których będzie można zaopatrzyć się wodę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gy 6 20 dni temuocena: 50% 

   Eidzialem to rano jak z przedszkola wracalem. Zrobuli na mnue to zalewisko wrazenie.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafau 5 20 dni temuocena: 69% 

   Nienawidzę wody.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 20 dni temuocena: 100% 

   Cóż, tym razem padło na Lasek Brzozowy. A problem polega na tym, że w całej okolicy, od Stawów Nenufarowych po Ciszewskiego wodę doprowadzają rury pamiętające towarzysza Gierka. Których się nie wymienia, tylko łata, kiedy pękną. A pękają 3 - 4 razy w roku, tyle że w różnych miejscach. A to na ZWM, a to na Stokłosy, a to na terenie "Jarów". Dopóki nie wymieni się tych rur, zamiast je co i rusz łatać, dopóty będą te "powodzie".

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koLega 3 20 dni temuocena: 75% 

   Awarię mieszkaniec wykrył o 18:00 w poniedziałek, a poszukiwania pęknięcia rozpoczęły się we wtorek po południu.. Bo przecież spółdzielnia obsługująca tysiące lokatorów odbiera telefony tylko między 10:00 a 14:00 z przerwą na obiad :/

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 2 20 dni temuocena: 86% 

   Godzina 18. Już jest woda w kranach. Więc nie piszcie, że spółdzielnia do bani, bo przy takim mrozie usunięcie awarii nastąpiło bardzo szybko - w 8 godzin od zamknięcia dopływu wody. A najważniejsze, że przed wieczornymi ablucjami.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Expert 1 20 dni temuocena: 50% 

   Wycia drzewa. Nawiezc gruzu. Wybetonować.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4125 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021