REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (facebook.com/SMWyzynynieoficjalnastronamieszkancow)

  - Tragicznie to wygląda, kto na to wydał zgodę? - zachodzą w głowę mieszkańcy ulicy Kazury. Poszerzona droga przy nowym żłobku wygląda jak ułożona z wielkich puzzli. Wykonawca wylał asfalt tylko tam, gdzie go brakowało. Dzielnica zapewnia, że zajmie się sprawą.  

  Kilkudziesięciometrowa droga między żłobkiem a blokiem przy ul. Kazury 12 została poszerzona do 5 metrów. Dzielnica zleciła te prace, by ułatwić dojazd straży pożarnej, umożliwić dostawy do żłobka oraz zapobiec kolizji samochodów na zbyt wąskiej drodze.

  Wykonawca zadanie wykonał, ale efekt jest daleki od ideału. Nową nawierzchnię położono tylko na poszerzonych fragmentach i cała droga jest w łatach.

  - To jakiś żart, totalna partanina. Jak można było tak dużą inwestycję zakończyć absolutną fuszerką. Nie wierzę w to, co widzę. Najbardziej absurdalne rozwiązanie. Czy to ekipa z PRL-u robiła? - nie mogą się nadziwić mieszkańcy Kazury. 

  Podkreślają również, że dotychczasowa droga, podczas budowy żłobka, została uszkodzona przez ciężki sprzęt i wymaga remontu. Stary asfalt jest zniszczony, pełen pęknięć i wybrzuszeń, nadal też z drogi wystają studzienki kanalizacyjne.

  Dzielnica tłumaczy, że wykonawca - zgodnie z umową - miał tylko uzupełnić brakującą nawierzchnię.

  - Niestety nie zostało to dobrze zrobione. Musimy zdecydować, czy nakazać firmie poprawienie swojej pracy, czy może w przyszłym roku zrobić na nowo całą drogę, która nie tylko przez łaty źle wygląda - mówi Kazimierz Bigoszewski, naczelnik ursynowskiego Wydziału Infrastruktury.

  Mieszkańcy Kazury obawiają się, że poszerzona droga może prowokować kierowców do łamania prawa i szybkiej jazdy, obniżając bezpieczeństwo pieszych. Ale klamka zapadła. Dzielnica poszerzyła uliczkę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~s 9 9 miesięcy temuocena: 17% 

   lubimy siać zamęt, nie lubimy merytorycznych informacji, koszty wykonania nowej podbudowy i wierzchniej jednolitej warstwy to w przeliczeniu dla pobliskich mieszkań np. 2500zł (kto chętny wyłożyć ). Już na zdjęciu widać że kolor się wyrównuje z czasem (a najbardziej jak spadnie śnieg)., zwróćcie bardziej uwagę na ten śmietnik po budowie - jak to będzie wyglądać przecież trawa na tym nie urośnie

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 8 9 miesięcy temuocena: 50% 

   ciekawa jestem na jakie pobliskie mieszkania przelicza Pan koszty wykonania podbudowy i wierzchniej jednolitej warstwy? I dlaczego?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 7 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Kilka merytorycznych informacji. Żłobek jest inwestycją miejską. Teren wokół żłobka wraz z ciągiem kiedyś pieszo-jezdnym także należy do miasta. A w ramach "zamętu": prawda jest taka, że władze dzielnicy przejęły teren, odtrąbiły sukces budowy nowego żłobka a okolicznym mieszkańcom pokazano jedną wielką figę jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu wokół niego. Obietnice pisemne nijak się mają do aktualnej rzeczywistości za oknem... .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 6 9 miesięcy temuocena: 9% 

   czy ta droga jest terenem miasta czy spółdzielni? bo do niedawna wszystkie budynki waszej spółdzielni stały na terenie miasta. Jeśli droga miasta to dlaczego nie ma chodnika, jeśli to teren spółdzielni to dlaczego nie robicie nawierzchni jak chcecie?...cd może nastąpi

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 5 9 miesięcy temuocena: 90% 

   Wniosek z Pana/Pani wypowiedzi nasuwa się jeden: "nie wiem ale się wypowiem"...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 4 9 miesięcy temuocena: 0% 

   @s to są ciągi komunikacyjne. Te wokół żłobka, należą do miasta. I są drogami niepublicznymi. Pod koniec 2017 roku udało się wreszcie uregulować sprawę własności osiedlowego gruntu. SMW została użytkownikiem wieczystym (obecnie właścicielem). Dlaczego oczekuje Pan chodnika przy "drodze" miasta?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 3 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Na Kazury taki standard - ma być chuojwo wszystkim i wszędzie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 2 9 miesięcy temuocena: 80% 

   No właśnie by tak nie było, mieszkańcy starają się o kilka kwestii związanych z funkcjonowaniem osiedla. A że to się nie podoba tym, co w osiedlu widzą tylko przeszkodę w dotarciu do korpo, to już inna kwestia...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 1 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Po prostu poszli "po standardzie", jaki wyznacza SM Wyżyny. Zdecydowana większość alejek na osiedlu to zlepieńce. Nawierzchnia nosi ślady wszystkich wymian instalacji podziemnych, jakie miały do tej pory miejsce. Schemat jest prosty: wycinka kawałka - wykopki - zasypanie - zalanie łaty asfaltu. Nikt nie bawi się w całościowe prace. Tu może być gorzej, bo dolepiony kawałek jest na innej podbudowie, niż reszta. Więc albo jedno albo drugie będzie się zapadać inaczej. Dlatego po zimie wróżę powstanie przełomu na styku starego i nowego asfaltu. A firma robi tak, jak stoi w umowie...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3429 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020