REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Laweta barykaduje dojazd do SP 330 przy Mandarynki 1.

  Laweta barykaduje dojazd do SP 330 przy Mandarynki 1. (nadesłane)

  REKLAMA

  Utrudniona widoczność i dojazd do szkoły przy ul. Mandarynki 1, złamany zakaz zatrzymywania oraz parkowanie na trawniku. Od kilku dni przy Lanciego stoi laweta, która łamie wszelkie możliwe przepisy drogowe, utrudniając życie kierowcom. Straż miejska nie reaguje, choć informacja o "barykadzie" dotarła do niej już 3 dni temu. 

  Niefrasobliwy laweciarz wymyślił alternatywne zasady parkowania. Duże auto od kilku dni spotkać można na skrzyżowaniu przy ul. Lanciego i osiedlowej drogi, która jest dojazdem do podstawówki nr 330. 

  - Kolejny dzień laweta blokuje dojazd do szkoły i drogę pożarową. Straż miejska nie zrobiła nic, choć od zgłoszenia minęły już trzy dni. Ten laweciarz urządził sobie stałe miejsce parkowania, codziennie rano jest problem z dojazdem - mówi Jan Kowalewski, mieszkaniec, który zgłosił sprawę do służb i do naszej redakcji.

  Strażnicy miejscy zareagowali na wezwanie. Na skrzyżowanie przy Lanciego przyjechali dwukrotnie - 29 listopada i 1 grudnia. Dlaczego więc kłopotliwa laweta nadal uprzykrza życie mieszkańcom?

  - Wysłaliśmy patrol w okolice szkoły 29 listopada. Pojazd nie blokował przejazdu, zaparkowany był w miejscu zabronionym. Funkcjonariusze wszczęli czynności, zmierzające do ukarania właściciela pojazdu - mówi Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego warszawskiej Straży Miejskiej.

  Kolejne zgłoszenie przyszło dzisiaj rano. Jednak i tym razem mieszkańcy nie doczekali się szybkiego rozwiązania problemu z lawetą-barykadą. 

  - Jak w poprzednim przypadku na miejce pojechał patrol. W związku z tym, że pojazd stał w tym samym miejscu, zastosowanie ma procedura wszczęta 29 listopada - dodaje Katarzyna Dobrowolska.

  Według informacji biura prasowego, strażnicy miejscy nie mogą usunąć uciążliwego pojazdu. Funkcjonariusze, którzy interweniowali przy Lanciego, uznali, że brakuje podstaw do takiego działania. Pozostaje więc czekać na zmianę miejsca parkowania przez niefrasobliwego laweciarza. A co jeśli mandat od strażników nie podziała?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lolek 6 2 miesiące temuocena: 67% 

   Są podstawy do holowania - laweta zasłania przejście dla pieszych, a tym samym stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia, a także utrudnia ruch uczestników ruchu, czyli pieszych. Może laweciarz to rodzina ważnego strażnika miejskiego?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~m. 5 2 miesiące temuocena: 83% 

   Zgłaszajcie tego bubka codziennie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja musi zareagować, zostaje w ewidencji, a zrobicie to wygodnie, z dowolnego komputera.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~minimus 4 2 miesiące temuocena: 88% 

   banda bezradnych pajacy po co takie coś utrzymywać w ogóle ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 3 2 miesiące temuocena: 86% 

   czysta zagadka, czemu to straż miejska nie reaguje?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stop bezprawiu 2 2 miesiące temuocena: 89% 

   Prawdopodobnie laweciarz współpracuje ze Strażą Miejską w odholowywaniu pojazdów. Więc ma immunitet i może parkować gdzie chce. Rączka rączkę myje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 1 2 miesiące temuocena: 89% 

   proponuje z doświadczenia codziennie dzwonić na straż miejską na 986 oraz można zadzwonić na policję 997 i również wystawią mu mandat

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1168 sekundy
  REKLAMA