REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Puszki, patyczki po lodach, szklane butelki i papierki w alejkach parku Jana Pawła II. Śmieci wysypują się tam z koszy, mimo iż odbierane są 3 razy w tygodniu. Zdaniem władz dzielnicy to wina ptaków. Mieszkańcy uważają, że przyczyną jest zbyt rzadkie opróżnianie śmietników.

  Widok jest przygnębiający. Wokół parkowych ławeczek pełno jest śmieci, które rozrzuca wiatr.

  - Jeżdżę tam z dziećmi na lody od czasu do czasu i te śmietniki są zazwyczaj przepełnione - relacjonuje pan Jędrzej. To spostrzeżenie podzielają też inni spacerowicze.

  - W ostatnim czasie niemal zawsze jak tu jestem, widać śmieci leżące na alejkach. To bardzo przykry widok! - mówi pani Hanna.

  Ilość śmieci wzrasta latem, kiedy bywalców parku jest więcej. Butelki i puszki po napojach leżą także pod ławkami, bo w koszach nie ma na nie miejsca. Uformowana górka w śmietniku zrzuca z siebie lawinę odpadów na chodnik.

  To wina ptaków?

  Zapytaliśmy ursynowski ratusz skąd bierze się problem w parku Jana Pawła II. Kosze są tam opróżniane 3 razy w tygodniu, zanieczyszczenia organiczne i pozostałe odpady wygrabiane i wymiatane są raz w tygodniu, a zanieczyszczenia z terenów zieleni i nawierzchni utwardzonych 2 razy w miesiącu.

  - Śmieci roznoszone są głównie przez ptaki - tłumaczy rzecznik ursynowskiego ratusza, Kamila Terpiał. Jej zdaniem problem występuje nie tylko w tym parku.

  Wg obserwacji mieszkańców zaśmiecony park najprawdopodobniej nie jest jednak wynikiem buszowania w śmietnikach ptaków, a zwiększeniem liczby śmieci wraz z cieplejszymi dniami. Kosze sa po prostu za małe.

  Dzielnica planuje sukcesywne wymienianie i montaż koszy z daszkiem. W ubiegłym roku na terenie dzielnicy pojawiło się 175 takich koszy. - Planujemy, oczywiście pod warunkiem pozyskania dodatkowych środków finansowych na ten cel, wymianę koszy także w tym parku - dodała rzecznik ursynowskiego ratusza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jani 9 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Drugi Bangladesz. Winni są ludzie. Jak ktoś widzi przepełnniony kosz to dlaczego jeszcze w nim upycha dodatkowe śmieci? ? Dlaczego fontanna nie działa i jest uszkodzona??

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ass 8 5 miesięcy temuocena: 68% 

   To żenada taka wypowiedź, przecież gołym okiem widać że z koszy się wylewa bo są nie opróżniane. Jakie ptaki??? Co mają z tym wspólnego jakieś ptaki???? Ktoś powinien być za to pociągnięty do odpowiedzialności i nie są to napewno ptaki....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xxx 7 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Nieprawda. Ptaki szukajac pozywienia rozgrzebuja smieci.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al capone 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ostatnio w tym parku z rodziną jedliśmy lody. Siedzieliśmy na trawie niedaleko fontanny. W pewnym momencie może trzy metry od nas stanęła mama z 2-3 letnim dzieckiem. Ściągnęła chłopcu majty i ten beztrosko wypięty w naszą stronę sikał na środku trawnika. Żeby to był jeden taki przypadek ale załatwianie potrzeb dzieci naś rodku trawnika tuż przy ludziach jest nagminne. Ja rozmumiem, że trudno z małym dzieckiem biec do domu ale w parku jest dość ustronnych miejsc, żeby dziecko nie lało tyuż obok odpoczywających czy jedzących ludzi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 5 miesięcy temuocena: 83% 

   A może w końcu powstaną toalety przy parkach by nie sikać po krzakach. Wiesz co się dzieje w innych miejscach z dzieciakami? To jest porażka lokalnych władz.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogrodnik do pracy! 4 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Ogrodnik Ursynowa Piotr Skubiszewski proszę to posprzątać!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 3 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Takie wypadające śmieci spod daszka będąś ładniejsze niż wypadające śmieci bez daszka? Naprawdę to te straszne ptaki nie wywożą koszy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 2 5 miesięcy temuocena: 30% 

   Kamanda już nie sprząta i nie wywozi śmieci przed wydarzeniem wiosennym. Przed to nie dziwota ale po masowe niewywożenie to niezrozumiałe ale w przypadku JPII to oczywiste, hi, hi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Idź stąd ruski trollu!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4403 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021