REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2021, 14:31

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Co w dobie pandemii okaże się lepszym rozwiązaniem – finansowanie Toyoty za pośrednictwem leasingu czy wynajmu długoterminowego? Która opcja jest bezpieczniejsza i wygodniejsza? W jaki sposób najkorzystniej sfinansować nową Toyotę?

  Pod względem kosztów bardziej opłaca się konsumencki leasing operacyjny

  Słowo „opłacalność” może być definiowane na różne sposoby. Dla jednych bardziej opłacalną opcją finansowania będzie ta, która uwzględnia jak najwygodniejszy sposób finansowania. Dla drugich najbardziej opłacalne będzie takie finansowanie, które jest finansowaniem najtańszym.

  I taki też jest leasing operacyjny. Zakładając wolumen wszystkich kosztów – wykupu, wkładu własnego oraz comiesięcznych rat abonamentowych podzielone na okres finansowania, leasing konsumencki okaże się bardziej opłacalny.

  Warto jednak zwrócić uwagę na pewną istotną kwestię – w przypadku wykupu samochodu utraci on swoją początkową wartość rezydualną o co najmniej 10-30%, a dodatkowo później po wykupie auto to musimy samodzielnie sprzedać na rynku wtórnym. Wobec tego tracimy podwójnie. Raz – ze względu na utratę wartości rezydualnej, a dwa – na transakcji sprzedaży auta.

  Wynajem długoterminowy – zdecydowanie wygodniejszy i bezpieczniejszy

  Choć koszty wynajmu długoterminowego są nieco większe od kosztów leasingu operacyjnego, to w ich skład należy zaliczyć pełną obsługę samochodu – jego kompleksowe ubezpieczenie, działania serwisowe, pakiet Assistance czy dwukrotną wymianę opon w ciągu roku wraz z ich przechowywaniem.

  Znaczną część kosztów wynajmu długoterminowego stanowi spłacanie utraty wartości rezydualnej przez samochód. W związku z tym firma wynajmująca auto jest w stanie zapewnić najemcom dostęp do samochodu w o wiele niższej cenie. Na uwagę zasługują także przewidywalne koszty dotyczące pełnej obsługi i utrzymania auta.

  Co więcej, umowa na wynajem samochodu może być sporządzana na o wiele krótszy termin, dzięki czemu wynajem długoterminowy pozwala wymieniać samochody nawet co 2 lata.

  Kto powinien zdecydować się na wynajem długoterminowy Toyoty? Przede wszystkim osoby, które nie zamierzają wykupywać auta pod koniec trwania umowy. Dzięki temu mogą liczyć na niższe koszty finansowania, a także nie muszą martwić się dodatkowymi opłatami czy kwestiami związanymi z utrzymaniem samochodu.

  A dlaczego nie kredyt lub zakup za gotówkę?

  Cóż, powodów jest kilka. Przede wszystkim decydując się na zakup samochodu za gotówkę, znacząco ograniczamy sobie dostępność do lepiej wyposażonych, bezpieczniejszych i bardziej komfortowych – ale i droższych – modeli samochodów marki Toyota.

  Poza tym istotne jest również to, że w obecnych niepewnych czasach pozbawiamy się znacznej sumy gotówki, co może zachwiać naszą płynność finansową i ograniczyć poduszkę finansową. Jednocześnie decydując się na kredyt samochodowy, pozbawiamy się zdolności finansowej, która mogłaby okazać się kluczowa podczas niespodziewanych wydatków.

  Zdecydowanie bezpieczniejszą i wygodniejszą opcją jest zarówno leasing, jak i wynajem.

  Artykuł załadowany: 0.2252 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021