REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2017, 14:18 komentarzy 57
  od lewej: Jan Ławrynowicz, Piotr Skubiszewski, Alicja Zawgorodna

  od lewej: Jan Ławrynowicz, Piotr Skubiszewski, Alicja Zawgorodna (SK)

  REKLAMA

  Kilkoro społeczników oraz byli działacze "Naszego Ursynowa" powołali własne stowarzyszenie. Zrównoważony rozwój dzielnicy, konsultacje z mieszkańcami, "społeczni radni" i... 5 radnych w przyszłej Radzie Dzielnicy. Takie są cele "Otwartego Ursynowa".

  Nowe stowarzyszenie powstało w ostatnią niedzielę, w 40. rocznicę powstania Ursynowa Północnego. Założyło je 14 społeczników, w tym byli działacze stowarzyszenia "Nasz Ursynów", którzy w grudniu uznali, że "straciło ono swój obywatelski charakter".

  Na starcie ugrupowanie ma dwóch radnych - Pawła i Leszka Lenarczyków oraz killkoro mieszkańców znanych z aktywnych działań na rzecz lokalnej społeczności lub byłych radnych. Wśród nich są: Bartosz Dominiak (były radny miejski), społecznik Jan Ławrynowicz, promotorka Służewca Alicja Zawgorodna, autor wielu projektów do Budżetu Partycypacyjnego - Piotr Gąsowski, były radny dzielnicy Cezary Holdenmajer, szef komitetu obrony patrona ul. ZWM - Sławomir Litwin, Krzysztof Bendkowski czy Danuta Turkiewicz z komitetu obrony terenów przy Polaka. Przewodniczącym został Piotr Skubiszewski - radny w latach 2002-2014, były kandydat "Naszego Ursynowa" na burmistrza Ursynowa.

  Działacze "Otwartego Ursynowa" chcą być blisko ludzi. - Mamy wrażenie, że dzisiejsze podmioty nie reprezentują zasady zrównoważonego rozwoju a partie polityczne w dzielnicy zupełnie się nie sprawdzają - mówi Piotr Skubiszewski.

  - Jesteśmy ugrupowaniem otwartym, chcemy skupiać najlepszych społeczników na Ursynowie, aby jakość lokalnej polityki się poprawiła - dodaje Paweł Lenarczyk, radny OU. 

  Stowarzyszenie zapowiada, że w przeciwieństwie do swoich konkurentów (Naszego Ursynowa, Projektu Ursynów czy Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa), będzie opierać się o idee i wartości, których zarys przedstawiono w 12 punktach. Wśród nich: przeciwdziałanie chaosowi przestrzennemu i zagęszczaniu osiedli, pozbycie się nielegalnych reklam, uporządkowanie kwestii parkingowych, promowanie komunikacji miejskiej, większe otwarcie urzędu dzielnicy dla mieszkańców, przyspieszenie uregulowania statusu gruntów pod blokami spółdzielczymi a przede wszystkim otwarcie na dialog.

  - Naszym zdaniem konieczne jest też wzmocnienie ustrojowe dzielnicy, która dzisiaj nic nie może. To zabija samorząd. Po takim wzmocnieniu burmistrz powinen być wybierany przez mieszkańców, albo spośród radnych - mówi Skubiszewski.

  "Otwarty Ursynów" ma ambicje polityczne. Chce wystartować w wyborach samorządowych i zdobyć ok. 5 mandatów. Pomóc ma w tym codzienna praca na rzecz mieszkańców, stąd idea "społecznych radnych".

  - Poziom Rady Dzielnicy od 1994 roku ciągle spada. Co kadencję jest coraz mniej osób aktywnie działających. Chcemy to zmienić - dodaje przewodniczący "Otwartego Ursynowa". - Będziemy tworzyć grupy sąsiedzkie, które zajmą się problemami mikro społeczności - dodaje Bartosz Dominiak.

  Twórcy ugrupowania są przekonani, że zdołają przekonać do siebie mieszkańców.

  - Taka społeczna organizacja jest potrzebna jak nigdy wcześniej. Ursynów zawsze miał ducha społecznego, jednak nigdy nie miał swojej agory. Chcemy ją stworzyć. Zachęcamy wszystkich do współpracy - przekonuje Jan Ławrynowicz.

  W najbliższym czasie stowarzyszenie chce się zająć sprawami, którymi dotychczas żyli jego założyciele: zapobieżenie zabudowie Placu Wielkiej Przygody, otwarcie Parku Natolińskiego dla mieszkańców, przeniesienie bazarku "Na Dołku" w kompromisową lokalizację, zwężenie planowanej Belgradzkiej-bis oraz przeciwdziałanie "demolowaniu" idei Budżetu Partycypacyjnego, co zarzucają zwłaszcza "Projektowi Ursynów", koalicjantowi Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy.

  W najbliższą niedzielę, 15 stycznia w barze "Zaścianek" w ratuszu, od 12:00 do 15:00 "Otwarty Ursynów" organizuje społeczny maraton pisania projektów do Budżetu Partycypacyjnego. W ciągu trzech tygodni mają się odbywać spotkania otwarte z mieszkańcami Ursynowa.

  Ruszyła już strona internetowa nowego stowarzyszenia: www.otwartyursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  57Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • adamm 57 ponad rok temuocena: 50% 

   Bla bla bla Pan Lenarczyk zaprezentował styl i poglądy na ostatnim spotkaniu ws pasów rowerowych. I oni mówią że słuchają mieszkańców... żenada

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryszard Pachulski 56 ponad rok temuocena: 50% 

   Lenarczyk, Skubiszewski, jako jedyni z organizacji politycznych walczyli o zwężenie Belgradzkiej. Nikt nie kiwnął palcem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ii2 55 ponad rok temuocena: 50% 

   walczyli też o zwężenie Stryjeńskich, Cynamonowej i Dereniowej, a teraz Bartóka i Jastrzębowskiego, opowiadając się przeciw mieszkańcom

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kibicuję OU 54 ponad rok temuocena: 25% 

   Ale hejterzy się dorwali do netu. Liczę, że dzięki nowej inicjatywie ursynów znowu stanie się inteligencki, bo ostatnio słabizna zawładnęła ursynowską polityką.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 53 ponad rok temuocena: 100% 

   jak do tej pory inteligencji uzywali głownie do grabienia urzędu jeszcze jako "Nasz Ursynów"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 52 ponad rok temuocena: 71% 

   @Lolek w moich czasach nie bylo takiego tworu jak gimnazjum, takze zabieraj swoje kredki i wracaj do piaskownicy ... co takiego zrobili Ci panowie lub ich byle ugrupowanie - jedyne co zrobili to chyba sobie nawzajem dobrze, aby im ich znajomkom, firemkom zylo sie jak w masle . Bo np o otwarciu Parku Natolinskiego to ja juz slysze kolejny rok z rzedu i jakos nic sie nie ruszylo- wiec znaczy ze albo maja zbyt mala sile przebicia albo nie robia nic lub pozoruja jedynie cokolwiek robienie .. A o Bazarku na Dołku to niech nie mydla juz oczu, rzadzili,wspolrzadzili-mogli zrobic prawie wszystko, nie zrobili nic, a teraz od jakiegos czasu nagle wielcy obroncy ładu i porzadku, i przeciwnicy Bazarku (osobiscie tez jestem przeciw,)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 51 ponad rok temuocena: 67% 

   Kolejny raz zmieniaja ugrupowanie , i kolejny i kolejny. Wyborcy sa pamietliowi i wiedza co zrobiliscie lub czego nie zrobiliscie .. Aby dopchac sie do koryta to mozna rozne hasla glosic i na nich sie wybic, zrobcie cos bez rozglosu,doprowadzcie jakas sprawe do konca -to wtedy moze ludzie zobacza ze jednak Wam zalezy a nie dbacie o swoje wygodne posadki

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 50 ponad rok temuocena: 0% 

   StasioJasio, a swoim gimnazjalnym umyśle nie pomyślałeś może, że zrobili coś bez rozgłosu (czego się o d nich dopominasz), ale o tym nie wiesz, bo to coś zrobili bez rozgłosu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agel 49 ponad rok temuocena: 67% 

   Otwarty Ursynów - w ramach otwarcia proponóję na Kłobuckiej osiedlić uchodźców z Syrii

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 48 ponad rok temuocena: 44% 

   Pożyjemy zobaczymy. Lenarczyk i Skubiszewski aktywnie działali, więc jestem dobrej myśli. W sumie dziwne, że tak długo zabawili w skostniałym NU, bo teraz Guział będzie się im odbijał czkawką jeszcze długo...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 47 ponad rok temuocena: 60% 

   SLD -> SdPL -> Nasz Ursynów -> Otwarty Ursynów, fiu fiu, fajną historię ma pan Skubiszewski. Panie Piotrze, to nie działa! Ludzie głupi i nie są i nie dadzą się nabrać na kolejną zmianę piórek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 46 ponad rok temu

   Członkostwo w jakieś organizacji to jest dożywotni wyrok czy co?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wojtek 45 ponad rok temuocena: 46% 

   coś ledwo powstało a już jest obrzucane błotem ;-) bez zdania racji wiecie co i jak będzie więc postanowiłem skorzystać z waszej przyszłościowej wiedzy - proszę o nr totka :P

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 44 ponad rok temuocena: 88% 

   Coś ledwo powstało? Szefem jest ex-radny który przeszedł przez trzy ugrupowania, drugi gość to radny kolejnej kadencji, a jego tata to ex-PO. Więc nie opowiadaj głupot że to niby takie "świeżaki".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 43 ponad rok temuocena: 0% 

   debenek - czyli jak ktoś jest byłym czy obecnym radnym, to już nie ma prawa zakładać stowarzyszenia i startować w wyborach?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niebieski 42 ponad rok temuocena: 46% 

   do "sprawdźcie" - człowieczku, aleś się zagotował! chyba zaraz wybuchniesz z tej nienawiści he he

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 41 ponad rok temuocena: 67% 

   spokojnie skubi, ps też możesz pisać spod swojego nazwiska

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dominik 40 ponad rok temuocena: 53% 

   Taki Otwarty ...., że w 2018 po wyborach będą go zamykać

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 39 ponad rok temuocena: 64% 

   Skubiszewski społecznik znany z tego, że był już w dwóch partiach i stowarzyszeniu z rodowodem w SLD!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 38 ponad rok temu

   i ten Skubi tego jakoś nie kryje tego w swoim życiorysie, łatwo to sprawdzić, więc o co pretensja?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 37 ponad rok temuocena: 63% 

   Czy wy też macie wrażenie, że wszystkie pozytywne komentarze pisze jedna osoba? No ale prawie radny Skubiszewski słynie z występowania pod fałszywymi nazwiskami w internecie, tak jak na grupie obywateli Ursynowa...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 36 ponad rok temuocena: 63% 

   Pytanie kim ty jesteś? rzucasz oskarżeniami bez żadnych dowodów,a sam się nie podpiszesz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 35 ponad rok temuocena: 0% 

   -sprawdżcie - anonimowy troll oskarżający innych, że są rzekomo anonimowymi trollami. uhahahahaha

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poMachajGuziałem 34 ponad rok temuocena: 60% 

   Bardzo dobrze zrobili Panowie Lenarczykowie odchodząc wraz ze Skubiszewskim z Naszego Ursynowa. Mam nadzieję, że zaproponują jakąś nową jakość tej lokalnej "polityki", utaplanej w sporach i złośliwościach. Na razie im kibicuję i daję kredyt zaufania. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie tak, jak to zrobili Guział & Co. A teraz hejterzy możecie mnie minusować. I tak mam to d..... Aaa i jeszcze jedno: w przyszły wtorek, mam nadzieję, pożegnamy kudłatą Tereskę :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 33 ponad rok temuocena: 58% 

   pisał Piotr Skubiszewskie jak zwykle nie spod swojego nazwiska

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 32 ponad rok temu

   sprawdżcie - masz mega kompleks Skubiszewskiego, ale to jest uzasadniony kompleks jak widać po twoich wpisach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 31 ponad rok temuocena: 57% 

   O to nie wiedziałem, że Skubiszewski i Lenarczyk odeszli z Naszego Ursynowa. Ale jaja. To dobrze, bo przecież tam marnowali swój potencjał. Nie rozumiałem tego co oni robili z takimi ludźmi jak Machaj i Głowacz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 30 ponad rok temuocena: 53% 

   nie pisał tego Piotr Skubiszewski

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~expert 29 ponad rok temuocena: 63% 

   Jeżeli Lenarczyki, Skubiszewscy i Dominiaki będą konswkwentne to mogą zebrać sporą grupę osób wokół siebie. Ich stać na dużo. Doświadczeniem i pomysłowością biją wszystkich na łeb na szyję. Na scenie politycznej w kraju dzieją się różne rzeczy, ale dominuje PiS. Na Ursynowie czuć, że brakuje jakiegoś wiarygodnego gracza. NU - się skompromitowało rozmowami z Karczewskim, nie ma tam liderów IMU - chyba się kończy, PU - to awanturnicy, a partie polityczne i ich radni są godni pożałowania. Powodzenia. Może coś się w końcu zmieni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 28 ponad rok temuocena: 69% 

   podpisano Piotr Skubiszewski lub ktoś przez niego opłacony

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemo 27 ponad rok temuocena: 62% 

   Ze strony www.otwartyursynow.pl... wynnika, że ta organizacja przygotowała ciekawy manifest ideowy. Do tej pory miałem wrażenie, że brakuje pomysłu, a tu coś jest. Zrównoważony rozwój. Ciekawe. Może z tej mąki będzie chleb.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 26 ponad rok temuocena: 50% 

   Wygląda mi to na początek zakalca, sami prezesi, wiceprezesi, komisje i sekretarze, A są jacyś zwykli ludzie poza funkcyjnymi ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 25 ponad rok temuocena: 69% 

   Darujcie sobie autopromocję - piszą to sami zainteresowani

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 24 ponad rok temuocena: 66% 

   Ciekawe nazwiska. Może coś z tego być. Będę wspierała te osoby, bo akurat Lenarczyk i Skubiszewski to dobre marki. Dobrze, że założyli nową organizację, bo wszystkie te komitety lokalne - IMU, PU i NU - to fatalni ludzie, cwaniacy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 23 ponad rok temuocena: 83% 

   miałem wrażenie przez ostatni czas, że włąśnei Ci panowie kreowali wszystkie działania NU, więc jak odeszli to albo szybko się zamkną, albo NU zatonie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dominik 22 ponad rok temuocena: 40% 

   Budowanie swojej polityki na kłamstwach nie mają szans powodzenia Panie Skubiszewski i Lenarczyk, polityka pełną gębą a nie społeczniki !!! Obaj karierowicze i zakompleksieni kolesie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ela 21 ponad rok temuocena: 45% 

   Mam zupełnie inne zdanie. Głosowałam na ich projekty do budżetu partycypacyjnego doświetlające przejścia dla pieszych. Bardzo dobre projekty, cieszę się, że zostały wybrane.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodeo 20 ponad rok temuocena: 60% 

   No to jest szansa, że będę miał na kogo głosować w najbliższych wyborach. Oby tylko trzymali poziom. Te nazwiska coś znaczą na Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~l 19 ponad rok temuocena: 56% 

   idzcie do jakiejs roboty, obecna zaraza to spolecznicy, widac efekty po cynamonowej i dereniowej, cholery idzie z nimi dostac, kiedys to byli aktywisci - teraz ambicjonerzy z ciagiem do samorzadowego koryta za publiczne pieniadze

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agnes 18 ponad rok temuocena: 54% 

   przecież Ci ludzie nie tylko polityką żyją. Akurat większość z nich jest zupełnie niezależna od polityki. Lenarczyk to rzecznik patentowy, Holdenmajer to przedsiębiorca.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotr 17 ponad rok temuocena: 50% 

   Objawił się nam kolejny ursynowski Orzeł.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynow polnocny 16 ponad rok temuocena: 52% 

   Nie od dziś przygladam sie ursynowskiej scenie politycznej i do wszystkich hejterow - sklamalibyscie mowiac ze Lenarczyk i Skubiszewski sa/byli kiepskimi radnymi. Prawda jest taka ze byli w Naszym Ursynowie osobami wyrozniajacymi sie, sklamalby ten kto powiedzialby inaczej. Zawsze zaangazowani, zawsze chetni rozwiązywać problemy mieszkańców. Inne osoby tez kojarze np. p. Lawrynowicz, p. Dominiak. Summa summarum bardzo kibicuje nowej organizacji i zycze powodzenia!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barejowicze 15 ponad rok temuocena: 90% 

   No. i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie – to wilki!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ela 14 ponad rok temuocena: 33% 

   Mam podobne zdanie. Widać, że hejterka nie ma nic do zaproponowania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 13 ponad rok temuocena: 55% 

   mi się podoba, że mówią o zrównoważonym rozwoju, nikt tego u nas nie porusza, ale wszyscy płaczą, że smog smog i smog. Trzymam za nich kciuki, choć na mój glos muszą sobie jeszcze zapracować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek 12 ponad rok temuocena: 38% 

   Super nazwa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ela 11 ponad rok temuocena: 39% 

   Bardzo pozytywna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 10 ponad rok temuocena: 67% 

   ale że otwarty na uchodźców ? mi sie to średnio podoba

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 9 ponad rok temuocena: 71% 

   Niezmiennie podoba mi się, jak ktoś kto był posłem czy radnym przez kilkanaście lat, obiecuje, czego to on tym razem nie zrobi. No tym razem to już na pewno zrobi. A w końcu znowu usłyszymy: "mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu a ludziom żyje się coraz lepiej".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZG Redzik 8 ponad rok temuocena: 72% 

   Nasz Ursynów, Projekt Ursynów, Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa. No to teraz jeszcze Otwarty Ursynów. No spoko. Fajnie jest... Ciekawe tylko jak mieszkańcy Ursynowa się w tym gąszczu "Ursynowów" odnajdą, who is who.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OBDARTY_OTWIERACZ 7 ponad rok temuocena: 59% 

   Pierdu, pierdu. Starzy wyjadacze przebrali się w ornaty i ogonem na mszę dzwonią. Kumotrzy rozpoczęli sprint do koryta. Jestem spokojny o ich świetlaną przyszłość (tu: szybki koniec) "Otwarci" na wszelkie przekręty Actifunu to krótkodystansowcy - a praca samorządowa to maraton. Powodzenia drogie dzieci Guzioła. Co to za nazwa "Otwarty Ursynów" ? "otwarty" na wszelkie patologie i zło ? "otwarty" na geszefty kolesi ? "otwarty" i będzie się psuł ? Kto to wymyśla ? Macie w swoich szeregach kreta, który wymyśla nazwy - porażki ? Co to za skrót OU ? OBDARTY URSYNÓW ??? Proszę dajcie spokój tej dzielnicy. Zróbcie porządek u siebie w domach zanim zaczniecie "otwierać sobie Ursynów".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 6 ponad rok temuocena: 70% 

   Nie ma to jak zmieniac barwy na wybory. Jako "Nasz Ursynów" już wystarczająco dużo pieniędzy wyprowadzili z urzędu przez firmy radnej N*********?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdźcie 5 ponad rok temuocena: 60% 

   Nasz Ursynów bis!!! Czyli ursynowskie trupy po SLD. Starczy spojrzeć na rodowody takich ludzi jak Piotr Guział, czy Piotr Skubiszewski. Obaj na zmianę SLD i SDPL. Małe moralnie komuszki!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 70% 

   Prawda jest taka, że była tylko jedna polityczna dziewica tzn. pani Szmidt ale co z niej zostało to każdy wie. Większość działaczy ma jakiś rodowód i nic w tym złego dopóki nie są umoczenie w przekręty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynow polnocny 3 ponad rok temuocena: 38% 

   A co ma wspólnego Lenarczyk z SLD?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niebieski 2 ponad rok temuocena: 63% 

   to milo, ta pani ma mój glos

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 1 ponad rok temuocena: 52% 

   szczury uciekają z tonącego okrętu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0732 sekundy
  REKLAMA