REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2021, 12:11 komentarzy 14

  (nadesłane)

  Rowerzyści, którzy zostawiają swoje pojazdy pod sklepami, powinni uważać. Pod Lidlem na Kabatach jeden z mieszkańców przypiął swój rower. Równie dobrze mógł go wcale nie przypinać, bo stojak na rowery był... rozmontowany. Stojaki wątpliwej jakości to plaga i dowód na to, że rowerowi klienci nie są w sklepach mile widziani.

  Od kilku tygodni stojak na rowery pod sklepem Lidl przy ul. Rosoła 18 nie jest przymocowany do podłoża i bez problemu każdy możne wyjąć jego metalową konstrukcję. Zwracanie uwagi personelowi sklepu nie przynosi efektów - pisze do nas jeden z czytelników.

  - Można z łatwością podnieść stojak i przypięty do niego rower ukraść w kilka sekund. Moje wielokrotne rozmowy z kierownictwem sklepu nie odnoszą skutku - mówi pan Leszek.

  Klienci sami demontują stojak, do którego nic nie jest przyczepione i odstawiają na bok, aby nikt nie dał się zwieść niesolidnej konstrukcji. 

  - Następnego dnia znów stojak był z powrotem na starym miejscu. Pracownicy mówią, że to nie ich sprawa i sprawę znów zgłosili do centrali - dodaje pan Leszek.

  W odpowiedzi na pytania Haloursynow.pl o przyczynę zwłoki z naprawą stojaków Lidl przyznaje, że wie o awarii i.... tyle. Konstrukcja powinna jednak być już sprawna za kilka dni.

  - Jeden ze stojaków na rowery przed naszym sklepem w Warszawie przy ulicy Jana Rosoła 18 uległ uszkodzeniu. W najbliższych dniach zostanie on naprawiony. Przepraszamy za utrudnienia - odpowiada Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

  Problemy ze stojakami pojawiają się także przy innych sklepach na Ursynowie. Jak mówią nam właściciele jednośladów, część z nich nie ma ich w ogóle, część zamontowała ich za mało. 

  - Tak jest na przykład przy Biedronce na Stokłosach. Gdyby nie poręcze to nie byłoby do czego przypiąć roweru - mówi Ernest, rowerzysta.

  Najbardziej denerwujące - wg rowerzystów - są jednak niewłaściwe stojaki, do których trudno przypiąć pojazd. Mimo że w Warszawie od kilku lat miasto instaluje wyłącznie stojaki w kształcie odwróconej litery U, wiele sklepów ustawia tzw. wyrwikółka - stojaki do których można przypiąć tylko przednie koło. Są one wyjątkowo niewygodne i łatwo z nich ukraść jednoślad.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rower to Zdrowie 14 2 dni temu

   Bardzo dobrze, że są stojaki, wbrew zapędom grupy agresywnych samochodziarzy, którzy wszystko podporządkowaliby swoim rzęchom. I świetnie, że nie wyrwikólka, które stanowią problem przy złej pogodzie albo kłopotach ze zdrowiem. Natomiast rower można przypiąć poprzez półkoliste wycięcie w blasze tych stojaków, wtedy raczej razem ich nie ukradną, więc jest tu trochę przesady w całej opowieści.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 13 2 dni temu 09:38

   A po co to pierwsze zdanie? Lycra za mocno ciśnie? Właśnie przez takich pedałowych dżihadystów można by pomyśleć, że mamy jakąś świętą wojnę pomiędzy 2-ma a 4-ma kółkami. A wystarczy wyjechać na drogę, w tym rowerową, żeby zobaczyć, że pomiędzy normalnymi ludźmi nic złego się nie dzieje. Howgh!

   Edytowany: 2 dni temu 09:44

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 12 4 dni temuocena: 20% 

   Rowery Cargo. Taki rower można spokojnie zaparkować na miejscu parkingowym i zapiąć łańcuchem. Nie potrzebuje stojaka. Miasto Warszawa wypożycza takie rowery bezpłatnie.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U2 11 4 dni temuocena: 100% 

   Nie wiedziałem. Ale jakoś przycichł pomysł wyeliminowania firm kurierskich z Ursynowa. Pamiętam że rowerami cargo miał być rozwożony towar z tramwajów cargo na pętli Wyścigi na Ursynów.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 10 4 dni temuocena: 45% 

   Czy na prawdę autor i inicjator artykułu uważają ktoś chciałby ukraść rower razem z 20 kilowym stojakiem?

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 9 3 dni temuocena: 100% 

   a po co zabierać stojak.. jak się go wyjmie z ziemi to można go też wysupłać z łańcucha, nie? :D

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U2 8 5 dni temuocena: 52% 

   "Klienci sami demontują stojak i odstawiają w inne miejsce". A kto im dał prawo by demontować czyjąś własność prywatną i odstawiac? I jeszcze mają pretensje, że właściciel odstawia go tam gdzie powinien stać. Powinni się cieszyć że nie zostali oskarżeni o próbę kradzieży.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Addamo 7 5 dni temuocena: 59% 

   Kompletnie nie rozumiesz o co chodzi, spróbuj może przeczytać raz jeszcze artykuł. Odstawiając stojak na bok sygnalizują innym, by z niego nie korzystać - przypięcie do niego roweru jest niebezpieczne. Czy chciałbyś przypiąć rower do stojaka który nic nie daje?

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U2 6 5 dni temuocena: 61% 

   Rozumiem o co chodzi. W takiej sytuacji nie przypina się roweru do tego stojaka i informuje obsługę sklepu. Ona powinna podjąć stosowne działanie. Natomiast nie przenosi się samowolnie czyjejś własności w inne miejsce. Równie dobrze mógłbym odpiąć twój rower i gdzieś go przestawić bo źle go przypiąłeś. Ale rozumiem, że rowerzystów prawo własności dotyczy tylko gdy to jest dla nich wygodne. Podobnie jak przepisy ruchu drogowego.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Addamo 5 5 dni temuocena: 42% 

   Ale stojak nie jest gdzieś wynoszony tylko odkładany dosłownie obok - to pewnie maksymalnie 1 metr! Skoro obsługa nie reaguje, to najlepszy sposób "oznaczenia", że stojak ten jest niesprawny, by ktoś przez nieuwagę nie przypiął do niego roweru. I po co od razu te uwagi dodatkowe??

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Muj boshe 4 5 dni temuocena: 43% 

   I co w tym dziwnego? Zabierają przestrzeń pieszym, przez pol roku nikt tam nie parkuje a w sezonie i tak mało kto robi zakupy na rowerze. Zmarnowana przestrzen dla promila uczestników ruchu. Ale kolejny shistorm trzeba nakręcic, że niby ktos rowerki ktos dyskryminuje.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U2 3 5 dni temuocena: 50% 

   Och jakie to straszne. I jakie ważne. Od tego stojaka zależy byt milionów Polaków!!!

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 2 5 dni temuocena: 48% 

   och jak ty masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. każdy cię słucha z uwagą...

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 4 dni temuocena: 76% 

   Z powodu awarii stojaka i buntu rowerowych klientów Lidl niewątpliwie upadnie :-)

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3263 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021