REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pokaz karmienia jastrzębia

  Pokaz karmienia jastrzębia (AR)

  REKLAMA

  To był jeden z najatrakcyjniejszych pikników na Ursynowie! W sobotę dzieci i dorośli mogli poznać leśną stronę Warszawy. W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lesie Kabackim były zapierające dech pokazy i mnóstwo ciekawych wystaw edukacyjnych.

  Lasy Miejskie robią wiele, by edukacja przyrodnicza w stolicy stała na wysokim poziomie. Przekonać się można było o tym podczas sobotniego pikniku dla dzieci i dorosłych. W sąsiedztwie Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej na wszystkich czekała moc atrakcji - głównie praktycznych, wciągających odbiorcę w interakcję.

  Były pokazy karmienia jastrzębi oraz sów, ogromną popularnością cieszyło się podglądanie kleszczy pod mikroskopem. To temat na czasie, bo w Lesie Kabackim tych pajęczaków jest bardzo dużo a 40% z nich jest zarażona borelizą.

  - Są okropne! - brzydzi się pani Joanna, spoglądająca znad mikroskopu, pod którym widać opitego kleszcza . - Ale przynajmniej dowiedziałam się, jak fachowo go wyciągnąć - dodaje.

  Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko Służby Celnej, która pokazywała w jaki sposób psy służbowe wykrywają niedozwolone substancje w bagażach pasażerów. Można było też dotknąć skóry cennych gadów, pochodzących z prób przemytniczych.

  Atrakcjami pikniku były także: stoisko bartnicze pokazujące życie pszczół i sposób działania dymarki, dzika kuchnia, gdzie można było spróbować zupy z pokrzywami. Dzieci były zadowolone z pobytu w namiocie "leśnego szpitala", gdzie trwały "zabiegi" i "operacje" zwierząt a pracownicy centrum rehabilitacji zwierząt opowiadali o tym, jak zwierzaki dochodzą do siebie po wypadkach z udziałem człowieka.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIKNIKU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1207 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018