REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-02----20-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2019, 09:50 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Jeden z odnowionych budynków przy ul. Leśnej 61 w Lesie Kabackim

  Jeden z odnowionych budynków przy ul. Leśnej 61 w Lesie Kabackim (MSO)

  Pikniki naukowe prowadzone przez doświadczoną ekipę edukatorów z Lasów Miejskich cieszą się niezmiennym zainteresowaniem mieszkańców całej Warszawy. Przed nami pierwsze z tegorocznych wydarzeń! Tym razem spotykanie odbędzie się na ul. Leśnej, przy nowej gajówce.

  O lesie wiedzą wszystko. Począwszy od tego ile drewna jest w stołecznych lasach, przez to jak się zachować podczas spotkania z dzikimi zwierzętami, po to jak skutecznie zabezpieczyć przed kleszczami. I potrafią dzielić się swoją wiedzą w przystępny i ciekawy sposób.

  Dlatego miejsca na wszelkie atrakcje organizowane przez Lasy Miejskie Warszawa rozchodzą się błyskawicznie. Szansę na uczestnictwo w pikniku będą mieli wszyscy, ale na niektóre atrakcje tylko ci, którzy zapiszą się na nie na miejscu (o godz. 11:00).

  Jedną z nich będą spacery przyrodnicze po Lesie Kabackim z botanikiem, entomologiem i historykiem. Od specjalistów będzie można się dowiedzieć m.in. dlaczego zwierzęta przychodzą do miasta oraz co należy zrobić podczas nieoczekiwanego spotkania z „dzikim sąsiadem".

  Ekspert udzieli porad na temat kleszczy - opowie jak się przed nimi zabezpieczyć, jak je bezpiecznie usunąć i jakie choroby mogą przenosić. Pajęczaki będzie można obejrzeć z bliska pod binokularami.

  Na miejscu będzie również stoisko Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW, które z pewnością zainteresuje najmłodszych - goście pikniku dowiedzą się tu jakie płazy i gady zamieszkują Las Kabacki. 

  Nie zabraknie też uwielbianych przez widzów pokazów sokolniczych. Przygotowano także gry i zabawy dla dzieci.

  A wszystkie te atrakcje będą czekały w najbliższą sobotę 11 maja, na terenie niedawno wyremontowanej gajówki przy ul. Leśnej 61, w godz. 11:00-16:00. Na miejsce można dotrzeć jedynie pieszo - od ul. Puławskiej (15 minut spacerem) lub od strony ul. Moczydłowskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3183 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020