REKLAMAA1 Pizzeria105  13.11.2021 - 12.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Od lat Pasaż Natoliński należy do najniebezpieczniejszych miejsc na Ursynowie. Wszystko to za sprawą bezdomnych i fanów alkoholowych libacji. Mieszkańcy boją się robić zakupy czy iść na pocztę. Przez ostatnie 3 miesiące Straż Miejska interweniowała tam ponad 140 razy!

  Pasaż Natoliński to popularne na Ursynowie miejsce, w którym można zrobić zakupy. Codziennie przechodzą tędy setki pasażerów metra i mieszkańców osiedla Wyżyny. To również ulubione miejsce bezdomnych, którzy szczególnie upodobali sobie sąsiedztwo poczty przy Belgradzkiej. Siedzą lub śpią na ławkach i przez całe dnie piją alkohol. 

  Notorycznie menele siedzą, piją i oddają mocz na skwerku przed pocztą. Krążą po pasażu i nagabują o „zagrychę”. W przypadki odmowy - reakcja wulgarna i agresywna. Często siedzą na poczcie, w części bankomatu i paczkomatu. Tak, że podjęcie pieniędzy jest ryzykowne - mówi pani Joanna.

  Spółdzielnia "Wyżyny" która jest administratorem tego terenu, wielokrotnie zgłaszała sprawę na straż miejską i wzywała policję. Podobnie robili mieszkańcy. Jak się okazuje - bezskutecznie. Bezdomni dalej koczują w Pasażu.

  Zgłaszaliśmy sprawę dziesiątki razy. Mieliśmy spotkania ze strażą miejską i policją. Przez lata nic się nie zmieniało. Zabierali delikwenta na izbę wytrzeźwień. Jak któryś mocniej narozrabiał, to poszedł na kilka miesięcy do więzienia i wrócił. Teraz przez koronawirusa spotkania ze służbami zostały odwołane, a sytuacja w pasażu jest coraz gorsza - mówi Andrzej Grad z SM "Wyżyny".

  Bycie bezdomnym to nie przestępstwo

  Od sierpnia do października w rejonie Pasażu Natolińskiego strażnicy miejscy interweniowali aż 140 razy. 15 nietrzeźwych osób zostało odwiezionych do izby wytrzeźwień, 10 osób usiłujących spożywać alkohol zostało pouczonych, wobec 4 osób strażnicy sporządzili wnioski o ukaranie do sądu, natomiast 3 osoby, które spożywały alkohol, zostały ukarane mandatami.

  Samo przebywanie osoby bezdomnej w miejscu publicznym nie jest karalne. Jak zaznacza Straż Miejska w zgłoszeniach od mieszkańców jest tylko jedno, które dotyczyło zaczepiania przechodniów. Najwięcej z nich dotyczy spożywania alkoholu w miejscy publicznym oraz samego przebywania bezdomnych. Co więc zrobi stołeczna służba?

  - To miejsce nadal będzie kontrolowane przez strażników miejskich. Ponadto liczymy na aktywność mieszkańców, którzy widząc wszelkie nieprawidłowości, powinni je zgłaszać służbom powołanym do ochrony ładu i porządku publicznego - informuje biuro prasowe.

  Sytuacja bez wyjścia

  Z informacji, jakich udzielił zarządca terenu wynika, że część osób, która przesiaduje pod całodobową pocztą, to byli mieszkańcy spółdzielni. Nie wszyscy są też bezdomni - niektórzy w mieszkaniach urządzają libacje alkoholowe. Gdy spółdzielni udało się już pozbyć tzw. meliny z budynku Meander 22, miłośnicy trunków stworzyli kolejną kilka bloków dalej przy Meander 6.

  Gromadzą się tam, gdzie jest dużo ludzi, mieszkają na klatkach schodowych. Ciężko coś zrobić, kiedy nie robią nic złego, a tylko piją - mówi pracownik spółdzielni "Wyżyny".

  Dotychczasowe próby zatrudnienia ochrony w Pasażu zakończyły się fiaskiem. Jedyna nadzieja w mieszkańcach, którzy będą systematycznie wzywali mundurowych do interwencji.

  - Bez radykalnych działań nic się nie zmieni. Spółdzielnia, straż i policja pogodziły się z tym, że tak już tu będzie. Menelom i rozrabiakom przysługuje najwidoczniej więcej praw niż porządnemu obywatelowi - komentuje gorzko jedna z mieszkanek osiedla Wyżyny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 134

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 41
   WKURZONY
  • 54
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Głupia Ja 30 2 dni temu

   Wzywam straży miejskiej moim zdaniem nic nie daje. Nie mowię że nie reagują ale patrol musiałby tu stac na stałe. A monitoringu nie można zrobić?

   Edytowany: 2 dni temu 09:46

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Głupia Ja 29 2 dni temu

   To jest tragedia. Mieszkam w bloku nad Pasażem od ponad pół roku i gdybym wiedziała wcześniej nigdy bym tu nie zamieszkała. Kredyt mnie trzyma. Głupia ja. Ludzie Ci są obrzydliwi w dzień (załatwianie potrzeb fizjologicznych pod naszymi oknami to codzienność, dodam nie tylko wśród Panów meneli, którzy siłą natury robią to dyskretniej, ale też niekiedy mniej dyskretnych Pań. Wstyd przyprowadzać gości (to Pytanie w oczach - naprawdę TUTAJ kupiłaś mieszkanie? i koleżanka tłumacząca synkowi dlaczego Ci Państwo tak przeklinają, śmierdzą i wystawiają siusiaki...Gorsze są jednak noce w ciągu dnia gdy siłą rzeczy potrzebujesz powietrza i musisz otworzyć okno... a tam niosące się echem głośne Polaków rozmowy...jedni skończą to od samego rana zaczyna się zmiana warty. Najbardziej rozpoznawalny Pan (ten z kulami) zaczyna od bladego świtu zbierać pieniądze. Dobrze że teraz zima i mam okna zamknięte.

   Edytowany: 2 dni temu 09:46

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EWW 28 4 dni temuocena: 50% 

   Ludzie to proste, ci bezdomni kiedyś koczowali całymi tabunami na zajezdni autobusowej przy ul Plaskiwickuej przy tamtejszym sklepie nocnym, latem spali w krzakach po drugiej stronie Płaskowickiej, buszowali w okolicznych śmietnikach, wchodzili czasem do klatek.. Wiem bo obok mieszkałam. Następnie przyszła budowa trasy i bazarek i skończyła się idylla. Aczkolwiek o ile bezdomni nie bardzo komuś przeszkadzali na ustronnej zajezdni o tyle już bardzo przeszkadzają w pasażu natolinskim, gdzie się przenieśli. Przecież gdzieś musieli się przenieść jak zabrano im zajezdnię. Może pomyslcie, gdzie by ich przerzucić. Może np. jakaś Żabka przy Górce Kazurce by się przydała, albo w innym mniej rzucajacym się w oczy miejscu, albo znowu na zajezdnie północną ich wyeksmitujcie może się uda.

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 27 7 dni temuocena: 57% 

   Menele to siedzą w sejmie. Ci z pasażu to Jedzą, piją, lulki palą, Tańce, hulanka, swawola Ledwie pasażu nie rozwalą. Cha cha, chi chi, hejza, hola! Dla nich jest jeszcze ratunek. Ci z Sejmu to zrobili o duszę zapisy z niejakim Mefistofelesem.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 26 7 dni temuocena: 71% 

   Wcześniej siedzieli na pętli autobusowej. Policji ani straży miejskiej w ogóle nie widać ba pasażu.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 25 7 dni temuocena: 88% 

   Znam te okolice od ponad 20 lat. Jeszcze parę lat temu menele nie byli widoczni. Moze byli, ale nie biwakowali całym dniami ani w pasażu, ani pod poczta. Od jakiegoś czasu (2 lata?) jest to pierwszy widok jaki mamy po wyjściu z metra.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fdii 24 7 dni temuocena: 56% 

   Bliskość metra - noclegowni. Stacje po zbudowaniu zadaszeń nad wejściami powinny mieć jeszcze dobudowane zamykane kraty.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hi 23 8 dni temuocena: 75% 

   Z dworca centralnego miasto chuba skutecznie usunelo bezdomnych.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SzukamyMieszkania 22 8 dni temuocena: 50% 

   Czy okolice zbiegu Surowieckiego i Romera są bezpieczne?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~helena12824 21 4 dni temuocena: 100% 

   Poza zdarzeniem z weekendu, gdy z trzeciego piętra wypadł chłopak, to raczej tak.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jazwer 20 8 dni temuocena: 86% 

   Na meander 22 od 12 lat nie działa domofon prawidłowo, społdielnia mimo zgłoszeń praktycznie nie potrafi sobie poradzić z usterką caly czas wysyarczy szarpnąć drzwi i otwarte. To co się dziwić ,że bezdomni sobie wchodzą jak do siebie

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 19 7 dni temuocena: 63% 

   Nie nie potrafi poradzić, tylko pewnie domofon był zakładany z własnej inicjatywy mieszkańców i jest poza serwisem spółdzielni. Do mieszkańców teraz należy naprawa we własnym zakresie.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Soul 18 8 dni temuocena: 45% 

   Mieszkam na Natolinie , robię zakupy w Pasażu prawie codziennie. Rzeczywiście siedzą tam osoby bezdomne po alkoholu, ale nigdy nie spotkałem się z tym, żeby mnie lub kogoś innego zaczepiali. Więc ten tytuł o bójkach z przechodniami jest mocno naciągany.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiarus 17 8 dni temuocena: 73% 

   to ze ciebie cos nie spotyka, nie oznacza, ze to cos nie istnieje. Nie patrz tylko na swoj czubek nosa!

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 29 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 8 dni temuocena: 65% 

   Mam podobne odczucia. Ale to trochę słabe być świadkiem ich zachowania, jakiś przepychanek czy utarczek słownych. Do mnie nie podskoczą, ale inni są czasem zaczepiani. Bójki nigdy nie widziałem.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 15 8 dni temuocena: 67% 

   Dokładnie. Mieszkam na Meander od 9 lat i nigdy nie spotkałem się z zaczepka czy jakaś grozna sytuacja. Oni po prostu, jak to menele, zalegają na na pasazu, chleja alkohol i zataczają się pasażem. Do tego na jesieni i w zimie nocuja na klatkach schodowych bo sam niejednokrotnie dzwonilem w tej sprawie na policje lub straż miejską

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do Wiarus 14 8 dni temuocena: 80% 

   Czemu mam patrzeć czy komuś jest dobrze, czy nie, czy ktoś jest zadowolony i co komu przeszkadza. Interesuje mnie tylko co mnie dotyczy i mój czubek nosa a napewno nie twój. Mam w głębokim poważaniu inne osoby i ich problemy. Niech każdy zajmie się sobą.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tarchominek 13 8 dni temuocena: 26% 

   codzienność na inteligenckim Ursynowie

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 12 8 dni temuocena: 82% 

   Tak o tym piszesz, jakby w inteligenckich dzielnicach nie mogło być meneli...

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brak Logiki 11 8 dni temuocena: 100% 

   Taka sama codzienność jak rzucanie urłami z okien białych karoc do okien innych białych karoc na "królewskim" Wilanowie.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 10 6 dni temuocena: 67% 

   Patologio. Te menele ,to pewnie po części z twojej stodoły na Tarchominie. Zazdrośniczek.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 9 8 dni temuocena: 93% 

   czy to są faktycznie bezdomni? Mam wrażenie że to po prostu żule z pobliskich bloków.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 8 4 dni temuocena: 33% 

   Wrażenie. Słowo klucz, które zwalnia z odpowiedzialności za to co się mówi i pisze. Jak by nie daj borze zielony ktoś udowodnił, że to bzdura, to zawsze można powiedzieć: no cóż, to było tylko wrażenie

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lewakanty 7 8 dni temuocena: 49% 

   I będzie tego więcej! Miasto monitoring i straż miejską niech finansuję a nie most dla rowerzystów buduję! Kempa wierny sługa jego ekscelencji Szambolana robi tak jak pan każe.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka natolina 6 8 dni temuocena: 88% 

   A co ma do tego monitoring? Przecież od kilku lat tu siedzą, tankują, bo obok Żabka i monopolowy. Straż czy policja bywają prawie codziennie i nic z tym nie robią. Co ma do tego most dla rowerzystów, bądź burmistrz z prezydentem? Część wykorkowała, dołączyli nowi i tak się rozrastają :( Przykre to, że jakaś pomoc społeczna nic z tym nie zrobi, ale jak widać nic z nimi zrobić nie można

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 6 dni temuocena: 33% 

   Mniej nienawiści PATOLOGIO. Rusz tłusty tyłek i pojeździj na rowerze

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orzeszek190 4 8 dni temuocena: 24% 

   Typowi polacy, tyle w temacie.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 6 dni temuocena: 25% 

   ........znaczy ty patologio???

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 2 4 dni temuocena: 100% 

   no nie bardzo typowi... typowi Polacy mają np. dwie nogi i dwie ręce. Czarny kolor skóry nie jest typowy dla Polaków. Statystyka pomaga zrozumieć pojęcie typowości. Bezdomni stanowią w Polsce 0,78 promila ogółu. Powiedziałbym że to jest raczej skrajna nietypowość.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 8 dni temuocena: 100% 

   Niestety, są takie miejsca. Podobnie jest od lat na Placu Narutowicza na Ochocie.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3877 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022