REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2021, 11:17 komentarzy 13

  (SK)

  Od 5 września do sklepów czynnych w każdą, nawet niehandlową niedzielę, dołącza sieć Lidl Polska. Otwarte będą jednak tylko niektóre sklepy, wśród nich jeden na Ursynowie.

  Od dawna w każdą niedzielę, mimo ustawowego zakazu handlu w tym dniu, czynne są franczyzowe "Żabki". Wszystko dzięki statusowi "placówki pocztowej", jaką sieć uzyskała dla swoich sklepów, podpisując umowę z firmą kurierską. 

  Tym trikiem niedawno posłużyła się również sieć Biedronka, która otworzyła swoje niektóre sklepy jako "placówki pocztowe". Można w nich rzeczywiście odebrać i nadać przesyłki obsługiwane przez Pocztę Polską, a przy okazji zrobić zakupy. Na Ursynowie otwarta w każdą niedzielę jest tylko jedna taka placówka - na rogu Belgradzkiej i Rosoła.

  Lidl czynny już od 5 września

  Ruch Biedronki sprawił, że o otwieraniu sklepów w niedziele zaczęła myśleć także jej konkurencja. Zapowiedziała to już sieć Kaufland, a teraz zapowiada główny rywal Biedronki - sieć sklepów Lidl Polska.

  W poniedziałek, 30 sierpnia, sieć kurierska DHL Parcel poinformowała o zawarciu umowy o współpracy z tą siecią handlową. Dzięki tej umowie liczba punktów obsługi paczek tej firmy kurierskiej powiększy się o ponad 700 lokalizacji, bo właśnie tyle sklepów Lidla w całej Polsce będzie otwieranych co niedzielę.

  - Lidl Polska nieustannie dąży do oferowania innowacyjnych rozwiązań, których celem jest najlepsza odpowiedź na prośby i oczekiwania klientów - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik firmy Lidl Polska.

  Wytypowane sklepy będą czynne w każdą niedzielę, również tę niehandlową, już od najbliższego weekendu - 5 września. W Warszawie otwartych będzie kilkanaście placówek. Spośród wszystkich pięciu Lidlów na Ursynowie w niedziele czynny będzie tylko jeden - przy ul. Pileckiego 103. Sklep będzie otwarty w godzinach od 8 do 21.

  W Sejmie jest już projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niektóre dni, który w założeniach ma ukrócić praktyki omijania zakazu przez sieci handlowe. W projekcie napisano, że otwarte w niedziele będą mogły być tylko placówki, których przeważająca działalność (powyżej 50 proc. przychodu) to działalność pocztowa. Na razie jednak nie wiadomo czy i kiedy taka ustawa zostanie uchwalona.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 111

  • 71
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pol 13 ponad rok temuocena: 20% 

   Niedzielny wypoczynek w markecie...........,najlepiej całą rodziną.....fuj

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 12 ponad rok temuocena: 83% 

   a co? powinni siedziec w kosciele? Co cie to obchodzi? ja np. nie każe ci sprzątać goowień "pieskow" na przedpolu lasu kabackiego w niedziele, a ty nie kaz mi spedzać czasu wg swoich upodobań. Przedpolu ty... to jest wlaśnie cała kaczystowska dyktatura - bo ja tak lubie wiec ty TEŻ MUSISZ to lubic! A co powiesz, durnowaty przedpolu, o ludziach, ktorzy -pracuja świątek-piątek np. w pogotowiu czy straży pozarnej, czy chocby w tv, zebys ty mogl spokojnie wygrzewać tyłek na przedpolu kabackim przy "gryllu" na swojej górce przedpolowej..? oni wszyscy robia zakuoy wtedy, kiedy maja na to czas!!! . jessu...jak ja nie znoszę takich prymitywnych tłumoków

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 ponad rok temuocena: 83% 

   Zamykanie sklepów w niedzielę to czysty idiotyzm, zwłaszcza w dużych miastach. Zamiast durnego i dziurawego prawa o zamykaniu sklepów powinno być prawo chroniące pracowników - każdy może pracować np. tylko w jedna niedzielę w miesiącu za 200 czy 300% stawki. Pracownik byłby wówczas chroniony i dobrze opłacony, studenci by dorobili, ludzie zrobiliby zakupy. Rozwiązanie bardzo proste, ale nie dla komuchów spod znaku pis, którzy wolą zakazywać niż tworzyć okazje. Jaki wódz takie prawo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 10 ponad rok temuocena: 29% 

   przerzucą kasjerów etc na umowy b2b lub inne śmieciówy :P

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dik 9 ponad rok temuocena: 55% 

   Na Węgrzech przez jakiś czas był kultywowany zakaz handlu w niedzielę, ale już dawno wszystko wróciło do normy. Natomiast w dzikim kraju za Odrą sklepy są czynne tylko do soboty do godz. 16:00, a potem do poniedziałku SZLUSS

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Open the door 8 ponad rok temuocena: 68% 

   Ale to, ze cos jest akurat w Niemczech to ma byc argument za czym? W Wielkiej Brytanii są otwarte, no i?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 7 ponad rok temuocena: 71% 

   Bardzo dobrze. Cały tydzień harujemy, więc zakupy chcemy robić w weekendy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak 6 ponad rok temuocena: 29% 

   SAM MASZ WOLNE NIEDZIELE TO JAK SMIESZ INNYM ZABRANIAĆ NIEDZIELNEGO WYPOCZYNKU WSTYD

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pomyśl o innych 5 ponad rok temuocena: 29% 

   Pracownicy sklepu też chcą mieć weekendy wolne. To nie jest praca ratująca życie, żeby musieć pracować cały tydzień, proste?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 4 ponad rok temuocena: 53% 

   to niech zmienią pracę. Jeśli faktycznie nie chcą pracować w niedzielę. Zapewne nie każdą i mając któryś inny dzień wolny co ma wiele plusów. To chodzi o to żeby lud do kościołów łaził i głupot słuchał.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 ponad rok temuocena: 60% 

   @MrFrosty - No właśnie, dlaczego księża są zmuszani do pracy w niedzielę?? To jawna niesprawiedliwość. Tez powinni mieć większość niedzieli wolnych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 ponad rok temuocena: 60% 

   ~pomyśl o innych, dobry nick...POMYŚL baranie... a najlepiej dokształć sie...ŻADEN pracownik nie jest zmuszany do pracy w każdą niedziele. Otrzymuje za to albo dodatkową placę, albo wolne dni. Juz nie wspomnę, że praca w niedziele to był sposób na dorabianie dla studentów dziennych, którzy tylko w weekendy mogli zarobic na studia. No ale przyszedeł dewocki kaczystan, który uznał, że w niedziele to wszyscy maja stac na bacznosc w kościele...i sprawa sie rypla...DNO

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~INGA 1 ponad rok temuocena: 75% 

   ciekawa jakiego kwiku narobisz jak zostaniesz zapędzony do pracy w niedziele @zbyszek

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4821 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023