REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2020, 12:18 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Drzwi Otwarte w SP 323 - prezentacja akrobatyki

  Drzwi Otwarte w SP 323 - prezentacja akrobatyki (APACZ)

  Czy uda się uratować dwie ostatnie klasy sportowe w podstawówce im. Polskich Olimpijczyków? W czwartek radni z komisji edukacji wezwali burmistrza i dyrekcję szkoły do przeprowadzenia rzetelnych konsultacji z rodzicami w tej sprawie. O pomyśle likwidacji klas swoich dzieci rodzice dowiedzieli się bowiem… z maila.

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków twierdzi, że konsultacje w sprawie likwidacji dwóch klas sportowych o kierunku akrobatyka odbyły się. Problem w tym, że jak twierdzą rodzice, były to pseudokonsultacje.

  - Rodzice zostali o tym poinformowani mailem i postawieni przed faktem dokonanym. Nikt nie pytał ich o zdanie. Dzieci, żeby dostać się do tych klas, musiały zdawać egzaminy. Teraz, w pół drogi informuje się je, że celu nie osiągną. To dla młodych sportowców bardo demoralizujące i demotywujące. W dodatku muszą wybierać, których kolegów bardziej lubią, a których mniej - przekonują rodzice w petycji internetowej, pod którą podpisało się już prawie 450 osób.

  Radni wezwali do prawdziwych konsultacji

  W czwartek do tematu likwidacji klas sportowych na Ursynowie wrócili radni z komisji edukacji. Po raz kolejny stwierdzili, że dyrekcja oraz dzielnica nie rozmawiały ze społecznością szkolną na temat swoich planów. I tym samym same doprowadziły do konfliktu.

  - Zawiodła komunikacja, rodzice czują że zostali postawieni przed faktem dokonanym i pomysł likwidacji klas sportowych nie został z nimi skonsultowany zawczasu - mówi Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Potwierdzali to rodzice uczniów, którzy uczestniczyli w obradach. - Chodzi o to, o co w ogóle chodzi! Dostaliśmy informację od dyrekcji o oszczędnościach w oświacie. A od burmistrza dowiedzieliśmy się, że wcale nie chodzi o oszczędności. Więc o co chodzi? Dla nas to niezrozumiały komunikat - mówiła Anna Rokicińska, reprezentująca likwidowaną klasę 4c.

  - Wystarczy, aby zakomunikować to w sposób odpowiedni, przekonać, a być może wcześniej uda się zdetonować wszelkie nieporozumienia - komentowała Sylwia Krajewska z KO, przewodnicząca komisji edukacji.

  Dzielnica i szkoła powołują się na zapisy oświatowe, które mówią o likwidacji klasy, gdy liczba dzieci spadnie poniżej określonego minimum - 16 dzieci. Rodzice z kolei powołują się na zapisy w statucie szkoły, które dosyć niejasno regulowały tę kwestię. Niekorzystny dla dyrekcji punkt, mówiący o minimum 10 uczniach w klasie sportowym, władze szkoły określiły jako "pomyłkę" i po cichu wraz z radą szkoły usunęły go z dokumentu. To był punkt zapalny.

  Burmistrz mówi co innego, naczelnik co innego

  Radni podjęli uchwałę, w której wzywają dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 323 oraz zarząd dzielnicy do rozmów z protestującymi rodzicami, a przede wszystkim powtórnego przeanalizowania czy likwidacja klas to dobra decyzja. W uchwale pojawił się zapis, aby dzielnica zapewniła uczniom zajęcia z akrobatyki do końca ich edukacji w szkole.

  Radnych zainteresowało czy likwidacja dwóch klas akrobatycznych jest już przesądzona.

  - Arkusz szkoły został zaopiniowany przez związki zawodowe i tyle jeśli chodzi o kwestie formalne - odpowiadał burmistrz Robert Kempa.

  Z kolei naczelniczka Wydziału Oświaty w ursynowskim ratuszu mówiła coś innego. - Arkusz są w trakcie opiniowana, ta procedura jeszcze trwa - stwierdziła Joanna Sienicka.

  Zdezorientowani radni przyjęli więc uchwałę bez zapisu o wstrzymaniu likwidacji klas. - Chciałem żeby wzywała do wstrzymania decyzji, ale uznano że decyzja nie jest jeszcze podjęta. To połowiczna prawda, bo arkusze organizacyjne zostały już zatwierdzone i przesłane do kuratorium, zatem sprawa jest formalnie zaawansowana - mówi Antoni Pomianowski z IMU.

  Na razie więc nie wiadomo jak zakończy się awantura o klasy sportowe w szkole im. Polskich Olimpijczyków. To, czy zajęcia z akrobatyki dla dzieci pozostaną, zależy od wyników rozmów rodziców z dyrekcją i dzielnicą, które mają się odbyć lada dzień.

  - Warto zachęcać dyrektorów, by bardziej partnersko traktować rodziców, a co za tym idzie - dzieci - kwitował radny Robert Wojciechowski z KO, przewodniczący rady rodziców ze szkoły przy Lokajskiego.

  - Jestem zadowolona, że toczy się dialog. I liczę, że dojdzie do spotkanie rodziców z burmistrzem. Idziemy w dobrym kierunku. W pełni zadowolona będę, gdy podczas tych rozmów dojdziemy do porozumienia. Póki co ta uchwała jest na razie na papierze, a my czekamy na jej realizację - mówi Anna Rokicińska, przedstawicielka rodziców.

  W szkole przy Hirszfelda to nie pierwszy konflikt między dyrekcją a rodzicami. Dwa lata temu wybuchła awantura o projekt "Budząca się szkoła" realizowany w podstawówce. Rodzice zarzucali dyrektorce kłamstwo, że dzieci nie mają zadań domowych, podczas gdy są one zadawane. Sprawa trafiła m.in. do kuratorium, realizację programu wstrzymano.

  Więcej o likwidacji klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 323 pisaliśmy w poniższych artykułach:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zniesmaczon 2 4 miesiące temuocena: 86% 

   19 mają w Zetce była rozmowa z panią dyrektor odnośnie e-nauczania w czasach pandemii. Oczywiście pani "derektor" rozpływała się w zachwytach nad swoją osobą, jak to wszystko świetnie zorganizowała, jak dzieci i rodzice są zadowoleni. Zastanawia mnie czy przypadkiem ten samozachwyt nie jest min. powodem utrzymywania takiej soby na tym stanowisku- obecny burmistrz ma tak samo. Bo jak jest, naprawdę to wiedzą rodzice, których dzieci uczęszczają do S.P 323. I nie jest to pierwsza taka dziwna sytuacja z p. "derektor", a kempa ją trzyma. Szkoda, że dzieci na tym tracą...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Upio 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Pani dyrektor robi wokół siebie wiele szumu. Także na tym portalu jej pełno. Wydaje się jakby była dyrektorem jedynej szkoły na Ursynowie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3528 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020