REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2019, 06:32 komentarzy 7

  (AŁ)

  Rozkręca się budowa apartamentowca przy Psiej Górce na Rosoła. Po wycięciu drzew i krzewów podkopana została również część samego wzniesienia. Spacerowicze obawiają się o jej stabilność.

  Obok apartamentów "Renoir" powstanie kolejny blok. Będzie w nim osiem mieszkań i 19 lokali usługowo-biurowych. Pierwsze prace warszawska firma Decoma rozpoczęła w lipcu. Na wysokości ul. Rosoła 61, w kierunku ul. Gandhi stanął metalowy płot, ciągnący się na szczyt górki - popularne miejsce wyprowadzania czworonogów.

  Niedawno deweloper usunął całą zieleń na swojej działce, a teraz rozpoczyna prace ziemne. Ich rozmiar zaskoczył spacerująch w sąsiedztwie budowy ursynowian, którzy z niepokojem obserwują wielką wyrwę w górce.

  - Skandal do potęgi! Wycięli drzewa i miałam nadzieję, że na tym skończą. To prawdziwy zamach na górkę. Podkopana zacznie się osuwać i tak piękny teren zostanie zdewastowany - oburza się pani Aurelia mieszkanka ul. Rosoła.

  Wśród osób, które przychodzą na górkę ze swoim psem trudno znaleźć kogoś, komu podobałyby się te zmiany. Dominuje strach przed tym, co może się jeszcze wydarzyć w związku z budową.

  - Podkop jest z dwóch stron, a w środku zostały drzewa. Chyba nie mają pozwolenia na ich wycięcie, ale mogę się założyć, że tak będą kombinować z kopaniem, że w końcu drzewa uschną i będzie je można bez problemu usunąć - podejrzewa pan Dominik z Nowoursynowskiej.

  Winni politycy?

  Nie udało się nam uzyskać wypowiedzi dewelopera na temat najbliższych planów, jakie ma wobec Psiej Górki i jak daleko będzie jeszcze ingerował w teren. Nie chcą o tym również mówić pytani przez nas pracownicy budowy. 

  Mieszkańcy najwięcej pretensji mają jednak nie do dewelopera, ale do lokalnych władz, które pozwoliły na budowę.

  - To dopiero początek, budowa dopiero się rozkręca i niejedno nas jeszcze zaskoczy. Teraz niestety za późno na żale. Mam tylko pytanie gdzie byli nasi radni? Oni powinni wiedzieć wcześniej co tu ma być i działać, a nie tylko uaktywaniać się przed wyborami - mówi pan Witold.

  Przypomnijmy, pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z usługami zostało wydane ponad rok temu przez urząd dzielnicy. Teren należy do prywatnego właściciela, a plan miejscowy dopuszcza zabudowę mieszkaniową tylko w tej części górki. Budynek, który powstanie będzie mial 4 kondygnacje oraz garaż podziemny.  Zakończenie budowy zaplanowano na I kwartał 2022 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 31
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dorotak 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   developer jest wlascicielem terenu i ma pozwolenie na budowe wiec chyba moze robic to co robi a Panstwo z pieskami niech sobie chodzi na kupke pod wlasne okna moze rowniez pojechac do Mamy lub Babci na wies

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dewel 6 8 miesięcy temu

   właśnie tak niech zabudują całość będzie spokój

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   apartamenty "Renoir", haha wychodzą prowincjonalne kompleksy. Mieszkańcami tej dystyngowanej budowli są zapewne imigranci z Pcimia Dolnego lub Górnego. Ursynów zawsze był imigrancki, tylko kiedyś ludzie potrafili doceniać ten awans społeczny zamieszkania w mieście i nie wnosili swoich wiejskich zwyczajów na salony. Teraz nikt się tego nie wstydzi i trzyma wszystko na klatce łącznie ze śmieciami, grilluje na balkonach w tych apartamentowcach o nazwach wydumanych przez tęgie głowy. Ech Renoir się w grobie przewraca...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hdhfufb 4 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Kolejny gniot powstanie obok?? Renoir od lat stoi za płotem budowlanym i nikt z tym nic nie robi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jojne skowronek 3 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Jęcz i narzekaj wolaku.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jj 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

   No a na sanki z dzieckiem w zimie gdzie pojde jak rozkopia gorke?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zniesmak 1 8 miesięcy temuocena: 84% 

   Mam tylko pytanie gdzie byli nasi radni? Oni powinni wiedzieć wcześniej co tu ma być i działać, a nie tylko uaktywaniać się przed wyborami - mówi pan Witold. Przypominam, że jeden radny kręci się wokół spraw "Psiej górki". Co prawda inaczej ją nazywa, ale był czas, że słał interpelacje w tej sprawie jedną za drugą. Zaczął to robić dopiero jak stowarzyszenie "NU" zostało odsunięte od władzy w Ratuszu............... Dlaczego nie forsował wykupu prywatnych działek, jak burmistrzem był Piotr. G.- jego kolega?? Tak się robi "politykę" drodzy państwo. ... Teren należy do prywatnego właściciela, ... Teraz to możecie drogie dzieci pocałować Misia w...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4364 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020