REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2022, 06:30 komentarzy 19

  (KW)

  Mieszkańcy okolic ul. Hirszfelda jeszcze tylko przez niecałe dwa tygodnie zrobią zakupy w pobliskiej Biedronce. Potem sklep zamyka się na dobre. Do niedużego pawilonu wprowadzi się nowa sieć.

  Zakupy w Biedronce przy Hirszfelda 2A tylko do 23 czerwca. Tego dnia sklep zakończy działalność. Na zawsze. Ta informacja zdziwiła klientów dyskontu. Zakupy robili tam od wielu lat i trudno im wyobrazić sobie zmianę.

  - Jestem bardzo niepocieszona z tego powodu. Mieszkam tu, po skosie, 40 lat, Biedronka jest z 15. Są jeszcze Żabki, ale ich nie lubię i wszystkiego tam nie kupię. Tu jednak te zakupy są niezłe. Za podstawowe zapłaciłam teraz niecałe 80 zł - mówi pani Barbara.

  Przy wejściu do sklepu oprócz informacji o zamknięciu jest też wytłumaczenie zaistniałej sytuacji. Jak poinformowała klientów Biedronka, nie udało się dogadać ze spółdzielnią „Imielin”, właścicielem pawilonu, w którym mieści się dyskont. 

  - Chcieli za wysoki czynsz. Nie opłacało się i Biedronka zdecydowała, że kończy tutaj działalność. Chyba najdłużej się utrzymała w tym miejscu. Wcześniej był inny market, a nawet sklep meblowy - mówi pan Maciej, kierownik sklepu.

  Nie tylko czynsz

  Według spółdzielni rozmowy z Biedronką trwały od początku roku. Negocjacje dotyczyły nie tylko czynszu. „Imielin” chciał bowiem, aby sklep dołożył się do remontu drogi prowadzącej do pawilonu. Nie udało się osiągnąć porozumienia i 29 czerwca wygasa umowa. Mieszkańcy nadal będą mogli robić tam zakupy. Tyle że sklep prowadzić będzie inna firma.

  - Szkoda, naprawdę szkoda. Jest u nas na klatce ogłoszenie w tej sprawie. Ponoć jest już nowy najemca i miesiąc ma potrwać remont budynku, więc pewnie w sierpniu coś otworzą. Oby to nie był tylko jakiś Carrefour Express, bo ceny mają tam wysokie - mówi pani Agnieszka.

  W pawilonie pojawi się sklep Stokrotka. Nowy najemca - jak przekazuje Antoni Pomianowski, ursynowski radny i członek rady nadzorczej spółdzielni - zgodził się na warunki SMB „Imielin”. Więc mieszkańcy nie tylko mogą spodziewać się nowego sklepu, ale także nowej drogi. 

  Zdaniem radnego opinie na temat dotychczasowego sklepu były różne. Część podnosiła, że jest tanio. Inni z kolei, że są tam problemy z zaopatrzeniem. Dla zwolenników dyskontów spod szyldu Biedronki w pobliżu pozostaje jeszcze ten przy ul. Dereniowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 91

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawa 19 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Ollaboga działa wolny rynek

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 18 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Mam pytanie do mieszkańców tej okolicy: przy Hirszfelda, okolice rogu Plaskowickiej i Pileckiego, znajduje sie okazały wał, który starannie otacza zagłębienie w ziemi z jakimis elementami betonowym. Wszystko ogrodzone. Co to takiego? Schron? Woda?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czuły 17 5 miesięcy temuocena: 50% 

   był tam basen

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nvm 16 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Wcześniej był tam Marcpol, do którego czasami chodziłem. Odkąd przejęła to Biedronka, to tylko korzystałem ze stojącego obok bankomatu. Co z tego, że tanio, jak w środku biedaasortyment. Na Dereniowej jest 2x lepiej zaopatrzony sklep tej samej sieci. Ten lokal jest po prostu za mały na porządnie zaopatrzony supermarket/dyskont. Lepiej jakby przejął to jakiś specjalistyczny sklep, to może by coś sensownego tam było.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 15 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Supermarket nie może być mały, bo SUPERmarket to sklep z dużym wyborem towarów, np. Leclerc lub dawne Tesco. Natomiast HiPERrmarket ma jeszcze większy, ogromny wybór wszystkiego i znajdziesz tam praktycznie wszystko co człowiekowi może byc potrzebne (np. Auchan na Ursynowie i w Piaseczne). Natomiast dyskonty (Lidl, Biedra, Netto) to jak sam napisałeś: bieda sklepy, z "zestawem obowiązkowym" powtarzalnych, bardzo podstawowych artykułów, gdzie malo wymagajacy klient kupuje to co... akurat rzuci kierownictwo dyskontu , a jesli potrzebujesz np. nagle żarówki albo porządnego sera koziego to spadaj, bo w dyskoncie zawsze sa dwa, te same od 10 lat.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 14 5 miesięcy temuocena: 73% 

   Zastanawiam się - czy klienci tej Biedronki - zwracali uwagę jaki panuje tam syf. Dobrze że to zamykają. To był za mały metraż jak na biedronkę.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 13 5 miesięcy temuocena: 58% 

   To może w zasobach lokalowych SM Wyżyny znajdzie się miejsce na Biedronkę, zamiast archaicznego w paragonach i obsłudze Lewiatana przy Kazury czy Top Marketu przy Braci Wagów z zaporowymi cenami i mega bałaganem od strony zaplecza...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 12 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Archaiczny Lewiatan ma produkty wyższej jakości jak nowoczesna biedronka. Tyle w temacie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofiaKazury 11 5 miesięcy temuocena: 69% 

   Jak pan Pomianowski w coś wkłada łapki to musi być drogo

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Moi 10 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Ooo... szkoda... :( Człowiek się przywiązał i sentyment pozostanie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Typowa taktyka Biedry, negocjować nawet obniżkę czynszu, mimo rosnącej inflacji. W to miejsce wejdzie konkurencja i sztuczka się nie udała. Ale w wielu miejscach Jeronimo jest bezlitosne w negocjacjach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 8 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Zobaczymy czy klienci będą zadowoleni. I czy nowy najemca po jakimś czasie się nie zwinie. Negocjowanie czynszu to normalne praktyki rynkowe. I dla sklepów i dla spółdzielni.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Kokoko, właśnie normalne, aczkolwiek Biedra jest znana ze stosowania praktyki silniejszego gdy nie ma konkurencji. A może po prostu nie chcieli kanibalizacji ze swoim punktem na Dereniowej. I zdanie klientów nie ma znaczenia, bo najważniejszy jest interes właściciela obiektu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 6 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Boom niby tak. Ale właścicielem obiektu jest spółdzielnia. A ich zadaniem jest dbanie o swoich członków którzy stanowili znaczącą grupę jeśli nie większość klientów tego małego w sumie sklepu osiedlowego. Czyli powinni wziąć pod uwagę też ich interesy. Czyli interes klientów powinien być interesem właściciela obiektu. A praktyki silniejszego to też normalne działanie rynkowe. Po to się biduje swoją pozycję.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 5 miesięcy temuocena: 88% 

   Kokoko, i spółdzielnia pilnuje interesu spółdzielców wybierając innego najemcę by nie być posądzonym o niegospodarność.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Spółdzielcy z Imielina mogą bez problemu kupić w Biedronce na Dereniowej. Jeśli ktoś narzeka to mieszkańcy Kazury, tylko czemu SMB Imielin miałaby brać pod uwagę ich interes???

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biedronka 3 5 miesięcy temuocena: 52% 

   Panie radny Pomianowski wyższy czynsz dla spółdzielni nowa sieć odbije sobie w cenie towarów. Więc zrobił pan interes życia kosztem mieszkańców. To samo zrobił pana znajomy z sm przy metrze, Pykało, Dobrego cerfura zamienił na drogiego FRANCA, który wciąż się nie może otworzyć.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 2 5 miesięcy temuocena: 80% 

   W przypadku skali takiej sieci jak Biedronka wzrost czynszu dla jednego małego sklepu nijak nie przekłada się na ceny, które są kalkulowane w ogólnej skali. To nie delikatesy 'u Haliny'. Biedronka zaś i tak w Warszawie próbuje, gdzie to możliwe rezygnować z wolnostojących pawilonów na rzecz sklepów na parterach nowych budynków wielorodzinnych. Sklep przy Dereniowej 10 'robi' niesamowite utargi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 5 miesięcy temuocena: 42% 

   Carrefour się powoli wycofuje z Polski a poza tym wcale nie był tani. Poza tym FRAC to polska firma. Nie wiem po co ten płacz nad kiepsko zaopatrzoną Biedronka skoro tuż obok jest duża na Dereniowej. Myślę że to płaczą zawsze narzekający mieszkańcy Kazury, bo ich i tak nie obchodzą finanse spółdzielni Imielin.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4645 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022