REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2022, 06:30 komentarzy 19

  (KW)

  Mieszkańcy okolic ul. Hirszfelda jeszcze tylko przez niecałe dwa tygodnie zrobią zakupy w pobliskiej Biedronce. Potem sklep zamyka się na dobre. Do niedużego pawilonu wprowadzi się nowa sieć.

  Zakupy w Biedronce przy Hirszfelda 2A tylko do 23 czerwca. Tego dnia sklep zakończy działalność. Na zawsze. Ta informacja zdziwiła klientów dyskontu. Zakupy robili tam od wielu lat i trudno im wyobrazić sobie zmianę.

  - Jestem bardzo niepocieszona z tego powodu. Mieszkam tu, po skosie, 40 lat, Biedronka jest z 15. Są jeszcze Żabki, ale ich nie lubię i wszystkiego tam nie kupię. Tu jednak te zakupy są niezłe. Za podstawowe zapłaciłam teraz niecałe 80 zł - mówi pani Barbara.

  Przy wejściu do sklepu oprócz informacji o zamknięciu jest też wytłumaczenie zaistniałej sytuacji. Jak poinformowała klientów Biedronka, nie udało się dogadać ze spółdzielnią „Imielin”, właścicielem pawilonu, w którym mieści się dyskont. 

  - Chcieli za wysoki czynsz. Nie opłacało się i Biedronka zdecydowała, że kończy tutaj działalność. Chyba najdłużej się utrzymała w tym miejscu. Wcześniej był inny market, a nawet sklep meblowy - mówi pan Maciej, kierownik sklepu.

  Nie tylko czynsz

  Według spółdzielni rozmowy z Biedronką trwały od początku roku. Negocjacje dotyczyły nie tylko czynszu. „Imielin” chciał bowiem, aby sklep dołożył się do remontu drogi prowadzącej do pawilonu. Nie udało się osiągnąć porozumienia i 29 czerwca wygasa umowa. Mieszkańcy nadal będą mogli robić tam zakupy. Tyle że sklep prowadzić będzie inna firma.

  - Szkoda, naprawdę szkoda. Jest u nas na klatce ogłoszenie w tej sprawie. Ponoć jest już nowy najemca i miesiąc ma potrwać remont budynku, więc pewnie w sierpniu coś otworzą. Oby to nie był tylko jakiś Carrefour Express, bo ceny mają tam wysokie - mówi pani Agnieszka.

  W pawilonie pojawi się sklep Stokrotka. Nowy najemca - jak przekazuje Antoni Pomianowski, ursynowski radny i członek rady nadzorczej spółdzielni - zgodził się na warunki SMB „Imielin”. Więc mieszkańcy nie tylko mogą spodziewać się nowego sklepu, ale także nowej drogi. 

  Zdaniem radnego opinie na temat dotychczasowego sklepu były różne. Część podnosiła, że jest tanio. Inni z kolei, że są tam problemy z zaopatrzeniem. Dla zwolenników dyskontów spod szyldu Biedronki w pobliżu pozostaje jeszcze ten przy ul. Dereniowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 91

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawa 19 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ollaboga działa wolny rynek

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby
  • ~Quest 18 3 miesiące temuocena: 75% 

   Mam pytanie do mieszkańców tej okolicy: przy Hirszfelda, okolice rogu Plaskowickiej i Pileckiego, znajduje sie okazały wał, który starannie otacza zagłębienie w ziemi z jakimis elementami betonowym. Wszystko ogrodzone. Co to takiego? Schron? Woda?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~czuły 17 3 miesiące temuocena: 50% 

   był tam basen

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~nvm 16 3 miesiące temuocena: 56% 

   Wcześniej był tam Marcpol, do którego czasami chodziłem. Odkąd przejęła to Biedronka, to tylko korzystałem ze stojącego obok bankomatu. Co z tego, że tanio, jak w środku biedaasortyment. Na Dereniowej jest 2x lepiej zaopatrzony sklep tej samej sieci. Ten lokal jest po prostu za mały na porządnie zaopatrzony supermarket/dyskont. Lepiej jakby przejął to jakiś specjalistyczny sklep, to może by coś sensownego tam było.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~Quest 15 3 miesiące temuocena: 67% 

   Supermarket nie może być mały, bo SUPERmarket to sklep z dużym wyborem towarów, np. Leclerc lub dawne Tesco. Natomiast HiPERrmarket ma jeszcze większy, ogromny wybór wszystkiego i znajdziesz tam praktycznie wszystko co człowiekowi może byc potrzebne (np. Auchan na Ursynowie i w Piaseczne). Natomiast dyskonty (Lidl, Biedra, Netto) to jak sam napisałeś: bieda sklepy, z "zestawem obowiązkowym" powtarzalnych, bardzo podstawowych artykułów, gdzie malo wymagajacy klient kupuje to co... akurat rzuci kierownictwo dyskontu , a jesli potrzebujesz np. nagle żarówki albo porządnego sera koziego to spadaj, bo w dyskoncie zawsze sa dwa, te same od 10 lat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  • ~Lukasz436 14 3 miesiące temuocena: 73% 

   Zastanawiam się - czy klienci tej Biedronki - zwracali uwagę jaki panuje tam syf. Dobrze że to zamykają. To był za mały metraż jak na biedronkę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby
  • ~max 13 3 miesiące temuocena: 58% 

   To może w zasobach lokalowych SM Wyżyny znajdzie się miejsce na Biedronkę, zamiast archaicznego w paragonach i obsłudze Lewiatana przy Kazury czy Top Marketu przy Braci Wagów z zaporowymi cenami i mega bałaganem od strony zaplecza...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby
  • ~Lukasz436 12 3 miesiące temuocena: 50% 

   Archaiczny Lewiatan ma produkty wyższej jakości jak nowoczesna biedronka. Tyle w temacie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby
  • ~ZofiaKazury 11 3 miesiące temuocena: 69% 

   Jak pan Pomianowski w coś wkłada łapki to musi być drogo

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby
  • ~Moi 10 3 miesiące temuocena: 64% 

   Ooo... szkoda... :( Człowiek się przywiązał i sentyment pozostanie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby
  • ~Boom 9 3 miesiące temuocena: 78% 

   Typowa taktyka Biedry, negocjować nawet obniżkę czynszu, mimo rosnącej inflacji. W to miejsce wejdzie konkurencja i sztuczka się nie udała. Ale w wielu miejscach Jeronimo jest bezlitosne w negocjacjach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby
  • ~Kokoko 8 3 miesiące temuocena: 78% 

   Zobaczymy czy klienci będą zadowoleni. I czy nowy najemca po jakimś czasie się nie zwinie. Negocjowanie czynszu to normalne praktyki rynkowe. I dla sklepów i dla spółdzielni.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby
  • ~Boom 7 3 miesiące temuocena: 83% 

   Kokoko, właśnie normalne, aczkolwiek Biedra jest znana ze stosowania praktyki silniejszego gdy nie ma konkurencji. A może po prostu nie chcieli kanibalizacji ze swoim punktem na Dereniowej. I zdanie klientów nie ma znaczenia, bo najważniejszy jest interes właściciela obiektu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • ~Kokoko 6 3 miesiące temuocena: 60% 

   Boom niby tak. Ale właścicielem obiektu jest spółdzielnia. A ich zadaniem jest dbanie o swoich członków którzy stanowili znaczącą grupę jeśli nie większość klientów tego małego w sumie sklepu osiedlowego. Czyli powinni wziąć pod uwagę też ich interesy. Czyli interes klientów powinien być interesem właściciela obiektu. A praktyki silniejszego to też normalne działanie rynkowe. Po to się biduje swoją pozycję.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 3 miesiące temuocena: 88% 

   Kokoko, i spółdzielnia pilnuje interesu spółdzielców wybierając innego najemcę by nie być posądzonym o niegospodarność.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 4 3 miesiące temuocena: 60% 

   Spółdzielcy z Imielina mogą bez problemu kupić w Biedronce na Dereniowej. Jeśli ktoś narzeka to mieszkańcy Kazury, tylko czemu SMB Imielin miałaby brać pod uwagę ich interes???

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~biedronka 3 3 miesiące temuocena: 52% 

   Panie radny Pomianowski wyższy czynsz dla spółdzielni nowa sieć odbije sobie w cenie towarów. Więc zrobił pan interes życia kosztem mieszkańców. To samo zrobił pana znajomy z sm przy metrze, Pykało, Dobrego cerfura zamienił na drogiego FRANCA, który wciąż się nie może otworzyć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby
  • ~Kronik 2 3 miesiące temuocena: 80% 

   W przypadku skali takiej sieci jak Biedronka wzrost czynszu dla jednego małego sklepu nijak nie przekłada się na ceny, które są kalkulowane w ogólnej skali. To nie delikatesy 'u Haliny'. Biedronka zaś i tak w Warszawie próbuje, gdzie to możliwe rezygnować z wolnostojących pawilonów na rzecz sklepów na parterach nowych budynków wielorodzinnych. Sklep przy Dereniowej 10 'robi' niesamowite utargi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 1 3 miesiące temuocena: 42% 

   Carrefour się powoli wycofuje z Polski a poza tym wcale nie był tani. Poza tym FRAC to polska firma. Nie wiem po co ten płacz nad kiepsko zaopatrzoną Biedronka skoro tuż obok jest duża na Dereniowej. Myślę że to płaczą zawsze narzekający mieszkańcy Kazury, bo ich i tak nie obchodzą finanse spółdzielni Imielin.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4438 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022