REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2019, 15:57 komentarzy 44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Za kilka dni święta, ale nim zaświeci pierwsza gwiazdka i usiądziemy do wigilijnej kolacji, każdy chce się do tej chwili jak najlepiej przygotować. Szczególne widać to w sklepach, odwiedzanych dziennie przez tysiące osób. Gorączkowa atmosfera, przybiera czasami bardzo nerwowe oblicze. Opisała nam to jedna z czytelniczek. Jej list publikujemy w całości.

  Oto historia, w którą bym nie uwierzyła, gdyby ktoś mi ją opowiedział, ale niestety byłam jej świadkiem. Jest piątek, kilka minut po 11:00. W jednym ursynowskich hipermarketów tłum ludzi, przeciskających się między regałami, pędzących do kasy, ktoś kogoś popchnie, najedzie wózkiem. Słowem - typowe przedświąteczne zakupowe szaleństwo.

  Ale przy okazji z ludzi wychodzi najgorsze. Ich prawdziwe ja, często pełne pogardy dla innych, pozbawione empatii, zrozumienia. Postawa pełna pretensji do całego świata, chęć odreagowania swoich problemów i polepszenia samopoczucia przez poniżenie innych.

  Przy stoisku z rybami kłębi się spory tłum, w kolejce stoi kilkanaście osób. Większość z nich to emerytki, rześkie sześćdziesięciokilkulatki. To obce sobie osoby, nie rozmawiają ze sobą, nie nawiązują żadnego kontaktu. Jedna sprawdza listę zakupów, odhaczając produkty, które ma już w koszyku, inna bacznie obserwuje równo ułożone ryby, jakby do konca nie wiedziała co chce kupić. Jeszcze inna wydaje się być myślami gdzieś daleko, tylko ciałem obecna w sklepie. 

  Wszystko zmienia się w mgnieniu oka, gdy na początek kolejki podchodzi młoda kobieta. Wygląda na nie więcej niż 35 lat. Przeprasza i mówi, że jest w ciąży i chciałaby kupić tylko kawałek dorsza. Nagle spokojna i cicha dotąd kolejka ożywa. Początkowy pomruk niezadowolenia szybko zamienia się w głośną falę sprzeciwu. 

  Padają oskarżenia, że kobieta kłamie. Fakt, ciąża nie jest widoczna, ale zaraz słyszymy, że to dopiero początek, a ona źle go znosi, nie może stać, bo robi się jej słabo i... Trudno usłyszeć co ta dziewczyna mówi, bo inne kobiety, z których większość też kiedyś była w ciąży, nie chcą jej słuchać.

  Emerytki wykrzykują swoje żale, każda chce udowodnić innym, że też nie może stać bo nogi, bo serce, bo duszności i ból głowy, ale stoją bo wiedzą co to dobre wychowanie. I że trzeba je krzewić nadal, uczyć młodszych jak należy się zachować i dlatego, nie wolno takiej oszustce, co to niby w ciąży jest, pozwalać, żeby starszym ludziom na nosie grała. Nie ma przyzwolenia i już!

  Zakupy tylko dla starszych

  Pomimo, tych buńczucznych  okrzyków, ekspedientka sama zwraca się do młodej kobiety i waży niewielki kawałek ryby. Trwa to może minutę. Chciałoby się powiedzieć i po krzyku, ale nie w tym przypadku.

  Kolejka nadal jest wzburzona, słychać jak to młodzi nie szanują starszych, że nawet spokojnie nie dadzą im zrobić zakupów. Bo dlaczego tylu młodych w sklepie, koło południa w dzień roboczy? Powinni być w pracy, albo w szkole. Jedna z pań wpada na pomysł wydzielenia w ciągu dnia w dużych sklepach godzin tylko dla emerytów, za okazaniem legitymacji, żeby można było spokojnie wszystko pooglądać, zastanowić się, zapytać obsługę jak jest potrzeba, a na koniec nie stać w dużej kolejce do kasy.

  Powoli jednak głosy stają się cichsze, kolejne kobiety znów zapadają w kolejkowy letarg i życie sklepowe wraca do normy.

  Te kilka minut pokazało jednak jacy jesteśmy dla siebie naprawdę. Pełne złości twarze z kolejki po ryby, znów na czas świąt założą maskę z dobrodusznym uśmiechem i będą święcie wierzyły, że to prawdziwe oblicze. Niestety tak nie jest. Sytuacja, którą opisałam, była dla mnie bardzo przykra, a najbardziej chyba ten atak na innych wyrażany z poczuciem wyższości powodowanym wiekiem. 

  Ilość przeżytych lat do niczego nie upoważnia. To wyświechtany banał, ale na szacunek zasługuje się czynami, a nie tylko kolejną świeczką na torcie. Proszę zatem opublikujcie mój list. Może chociaż jedna osoba zastanowi się i zmieni swoje postępowanie. To takie moje małe świąteczne życzenie. 

  czytelniczka Iwona (nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 620

  • 156
   BARDZO PRZYDATNY
  • 23
   ZASKOCZONY
  • 43
   PRZYDATNY
  • 35
   OBOJĘTNY
  • 33
   NIEPRZYDATNY
  • 66
   WKURZONY
  • 264
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Upierdliwa emerytka 44 4 miesiące temuocena: 50% 

   Od 8 lat opiekuję się wnuczkami. Oto jedna z sytuacji, których miałam dziesiątki. Jeden maluch w wózku, drugiego prowadzę za rączkę. Chcemy wejść do piekarni. Jedną ręką otwieram drzwi i je przytrzymuję, drugą manewruję wózkiem, cały czas mam zwróconą uwagę na starszego wnuczka. W tym czasie młody mężczyzna w podskokach mija nas w przejściu. Na moje sarkastyczne " proszę, pomogę również w wyjściu", zareagował wzruszeniem ramion.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Upierdliwa emerytka 43 4 miesiące temuocena: 50% 

   Od 8 lat opiekuję się wnuczkami. Oto jedna z sytuacji, których miałam dziesiątki. Jeden maluch w wózku, drugiego prowadzę za rączkę. Chcemy wejść do piekarni. Jedną ręką otwieram drzwi i je przytrzymuję, drugą manewruję wózkiem, cały czas mam zwróconą uwagę na starszego wnuczka. W tym czasie młody mężczyzna w podskokach mija nas w przejściu. Na moje sarkastyczne " proszę, pomogę również w wyjściu", zareagował wzruszeniem ramion.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yacenty 42 4 miesiące temuocena: 50% 

   taki uboczny efekt 500+. drażnią te młode żyjące za podatki zabrane emerytom... Dziwicie się?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dareq7 41 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Tesco Cynamonowa. Ok 14. Oczywiście tłoczno bo jakby inaczej. Otwiera się nowa kasa. Idę spokojnie w jej kierunku i nagle wymija mnie schorowana 70tka. Chyba był jakiś energetyk grany, może ciepły dziadek. Inna historia to znowu Cynamonowa nocą, tylko 60+ przebiegają na ciemno nie po pasach które są co 100 metrow. Strzelisz dur.. to będziesz się się bronił. . Brawo Wam klaso emerytów wiecznie niezadowolona i narzekająca. 0 empatii tylko wiecznie niezadowolone buzie, system was tak ukształtował, doprawila stolica

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewka 40 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Osoby po udarach i zawałach mogą stać w kolejkach a pani w niewidocznej ciąży nie może? Ciąży sama sobie nie zrobiła. Dlaczego ryby na święta nie może kupić jej mąż lub partner ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bąk 39 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Emerytki mają dużo czasu, mogą chwilę poczekać. Życie płynie tak samo w kolejce jak na fotelu przed TV.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama 38 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Skąd te komentarze???? Byłam w ciąży 2 razy i za każdym razem ustępowano mi miejsca w metrze, autobusie, tramwaju, kolejce. Nawet nie musiałam się o to upominać. Raz na spacerze ze starszym dzieckiem (śpiącym w wózku) poczułam się słabo, to pani się mną zainteresowała i zaproponowała kupno wody. Nie mam pojęcia skąd bierzecie te historie o złym traktowaniu, podczas gdy mnie spotykały same uprzejme gesty. Aczkolwiek byłam świadkiem awantury miedzy dwójką starszych pań stojących w kolejce do kasy dla uprzywilejowanych. Przyznam, że do tej pory jestem w szoku, że mogły się kłócić która jest bardziej schorowana.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 37 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak to skąd? :) "Z życia wzięte" . Jak widać należny Pani to nielicznej grupy szczęśliwców. Ja też mam na swoim koncie podobne niemiłe historię z okresu mojej ciąży. Z "ciekawszych" mogę jednak przytoczyć, sytuację, w której dziadek o kulach wszedł bez kolejki na pobranie krwi. Pani której miała być kolej (wiek ok.50 lat) zrobiła mężczyźnie awanturę, że udaje niepełnosprawnego, aby wejść bez kolejki. A tam nie było czego udawać :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~03051977 36 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Przyszła mama. Moim zdaniem to faceci są bardziej domyślni od kobiet.Gdy byłam w przychodni na badaniu to pierwszy facet zareagował i powiedział żebym weszła bez kolejki,kolejny chciał mi ustąpić miejsca żebym usiadła.Brawo faceci.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojciec 35 5 miesięcy temuocena: 81% 

   Często spaceruję z moją roczną córką i zaobserwowałem, że to niestety kobiety są najbardziej zawistne i agresywne, co jest dla mnie baedzo zaskakujące. Wielokrotnie zdarzyło mi się, że kobieta samochodem wymusiła pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, w tramwaju nie ustępują miejsca dla wózków i mógłbym tu wymieniać wiele podobnych sytuacji. Wisienką na torcie była właścicielka psów, które wpadły na plac zabaw i zaczęły skakać do mojego dziecka, gdy grzecznie poprosiłem, aby nie wchodziła z psami na plac zabaw, to usłyszałem od niej "jak Pan się boi psów, to nie powinien się dziećmi zajmować". Pozostawię bez komentarza...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~H 34 5 miesięcy temuocena: 71% 

   Na tym sie nie konczy. Nalezy nalegac do skutku az osiba wyprowadzi psa z obiektu. Trzeba nycoze warknac na taka osobe bo nie dociera za piereszym razem

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 33 5 miesięcy temuocena: 65% 

   proponuję eliminacje wszystkich kobiet, ktore juz odchowały potomstwo i sa nieprzydatne. Wtedy nie sa obciażeniem dla "ojcow", ktorzy mogą spokojnie przesiąść sie na nowszy model. I nie są "upierdliwościa" w kolejkach. ps. jakby "ojciec dzidziusia" przyszłej mamy sam pofatygował się na zakupy to ona mogłaby leżeć i odpoczywać. Mój mąż sam wtedy robił zakupy, ja co najwyzej, kupilam koperek w zieleniaku, po drodze do domu. Byłam 2 razy w ciązy. W tym czasie raz jeden jedyny ktoś zaproponował mi ustapienie miejsca. I była to kobieta własnie. Pamietam to tak dobrze albowiem zdarzyło sie raz, właśnie. A rzeŚka "czytelniczka Iwona" niech do szkół wroci, zamiast wylewac publicznie żale. I jakos nie widzę obecnie kolejek po ryby, to jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Ten list to jakas ściema

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 32 5 miesięcy temuocena: 38% 

   ~issaa widzę, że znowu zaczynasz pierniczenie bez sensu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek12 31 5 miesięcy temuocena: 47% 

   STOP Cwaniarom, niech przyśle męża lub partnera :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Izek 30 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Niestety nie tylko starsze osoby takie są, ludzie biegają po sklepach jakby byli opętani i nikogo do około nie widzieli, ja w ciąży odważyłam wybrać się tylko raz do hipermarketu i dostałam dwa razy wózkiem sklepowym już w duży brzuch i żadnego słowa przepraszam oczywiście nie usłyszałam, później stanie w kolejce do kasy ludzie odwracali wzrok w drugą stronę i udawali, że nie widzą, że jestem w ciąży aby tylko nie przepuścić w kolejce. Komunikacja miejska też nie wspominam jej za dobrze, dwa razy zrobiło mi się słabo w autobusie i nikt niestety nie ustąpił mi miejsca.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niezależny 29 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Tego uczą się babcie w kościele, obłudy i hipokryzji tam nie brakuje

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 28 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale odjechałeś kolego

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niki 27 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Takie te emerytki schorowane z niska emeryturka, a zapierniczaja po sklepach jak by mialy motorek. A gdyby nie ci okropni mlodzi to emeryturki by nie bylo.....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 26 5 miesięcy temuocena: 83% 

   1. Gdyby nie te emerytki to nie byłoby tych młodych. 2. Te emerytki kiedyś pracowały nie tylko na swoją emeryturę, ale też na życie tych młodych, gdy jeszcze sami nie pracowali. Bo kiedyś trzeba było pracować na utrzymanie swoich dzieci, a nie tylko wypełniać wnioski na wielokrotności 500+.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Upierdliwa emerytka 25 4 miesiące temu

   Pchły i pieniądze to rzecz nabyta, a z głupotą niektórzy się rodzą. Niektórym wydaje się, że są bogami. Emeryci, gdyby nie Niki, to byśmy z głodu umarli!!. Współczuję rodzicom, jak im takim tekstem przywali.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mandarynka 24 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Rześka nie rzeźka. Rześka emerytka poszła do rzeźnika. Proszę przepisać 20 razy w zeszycie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lopez 23 5 miesięcy temuocena: 42% 

   Hura, znalazłam u kogoś literówkę i mu dowalę, pokażę jaki jest beznadziejny, dowartościuję sobie ego:) ps. Rześka, nie rzeźka - jeżeli już chcemy kogoś poprawiać:)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 22 5 miesięcy temuocena: 83% 

   ~Lopez. "litrówke"....tiaaaaa A ty w ogole wiesz o co chodzi? bo chyba nie za bardzo. Poprawiasz poprawiajacą, pisząc to samo co poprawiająca (chcesz podbudowac ego?). I zasada jest taka - jesli chce się kogos pouczac to samemu trzeba byc w jak najlepszym porzadku, pod kazdym względem. No "trudno"...tak to działa...szczególnie jesli jest się dziennikarka - bo w ten list czytelniczki to jakoś nie wierzę. A nawet jesli.. to korekta redakcyjna, własnie błędów ortograficznych, powinna być obligiem

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~N1 21 5 miesięcy temuocena: 25% 

   ~issaa idź na bazar i tam sobie ujadaj

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Monikka99 20 5 miesięcy temuocena: 87% 

   Byłam w ciąży i muszę przyznać, że my kobiety nie jesteśmy solidarna. Raz ekspedientka mnie zawołała z końca kolejki. A w komunikacji miejskiej tylko młodzież i starsi panowie ustępują miejsca. Panie 40+ często zapadają w letarg przy ciężarnej jak również przy starszych i chorych np.przy kulach. Młodzi uczą się chamstwa od rodziców. Zamiast gadać i komentować nauczmy nasze dzieci szacunku. Bez względu na wiek, polityczne upodobania i kolor skóry

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natalia 19 5 miesięcy temuocena: 64% 

   To jacy są młodzi ludzie to tylko świadczy o starszych pokoleniach gdyż to one nam dają przykład i niestety czym dalej w las tym gorzej. Sama przez długi czas chodziłam o kulach ze stabilizatorem kolana typu orteza i za każdym razem czy to w komunikacji miejskiej czy w sklepie słyszałam zgryzliwe i nie miłe komentarze ze strony starszych osób. Po kilku latach była powtórka gdy zaszlam w ciążę, która była obarczona ryzykiem A ze mnie wysysala do życie. Za każdym razem gdy prosiłam o ustąpienie miejsca w ZAAWANSOWANEJ ciąży słyszałam przecież to nie choroba w r7m przypadku więcej empatii miały młode osoby i DZIECI! Więc pamiętajcie z kim się przystaje takim się staje!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 18 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Witam w polsce. Ja sfrystrowany, okupiony, ukredytowany, z brzydką żoną, brzydkim mężem, wychowany na pormosach i serialach z tvnu i innym m jak shit. polaczki. Witamy w polsce.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cukiereczek 17 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Ja pracując w handlu, staram się zawsze przyjmować kobiety w ciąży jako pierwsze, bo sama po sobie wiem jak to ciężko jest stać w kolejce.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 16 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Z jednej strony Kobiety chca rownouprawnienia , z innej strony ciaza to nie choroba - wiele osob tak twierdzi, idac dalej - jezeli jest piatek 11 - to ta Pani zapewne jest na zwolnieniu lekarskim - czy tak? (notabane jest to czesto wykorzystywane do naciagania Zusu - ledwo zaciazy i juz zwolnienie)- i skoro sie zle czuje stojac w kolejce to co robi w sklepie? - Jak sie znalazla w sklepie? jak doszla? chodzic moze i sie nie czuje zle? . I wnioskujac ze moze byc na zwolnieniu lekarskim czy aby lekarz nie zalecil jej odpoczywania i lezenia w domu . Troche to naciagane - i moze ta ciaza to zwykly pretekst aby sobie 'ulatwic' zycie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 15 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Polecam poczytanie artykułów w internecie. Kobieta w ciąży od początku ma zwiększony przepływ krwi przez organizm, przez co bardziej się męczy stojąc w nie idąc. Dlatego jest wstanie chodzić po sklepie, a w kolejce robi jej się słabo. Do tego dochodzą mdłości, chyba żaden mężczyzna nigdy nie chorował na grupę żołądkowa przez 3 miesiące. A dla prawidłowego utrzymania ciąży potrzebne jest zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Tylko ciążę zagrożone mają zwolnienie z zaleceniem leżenia. Pan również mając zwolnienie chorobowe nie ma w nim wpisu że należy leżeć. Jak widać większość osób nawet i kobiety podziela z niewiedzy takie podejście i zakupów ciężarnej nie zrobi...dlatego ta właśnie kobieta w tym stanie stoi w tej kolejce.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kobieta, która była w ciąży 14 5 miesięcy temuocena: 65% 

   To prawda. Podejście "ciąża to nie choroba" to nadal duży problem. To bardzo przykre.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 13 5 miesięcy temuocena: 75% 

   A choroba? To że kobiety biorą zwolnienia na 8 miesięcy ciąży i w tym czasie godzinami szwędają się po centrach handlowych, bo nie mogą siedzieć w pracy za biurkiem, nie sprawia, że ciąża jest chorobą.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 12 5 miesięcy temuocena: 60% 

   To, co zostało opisane w tym artykule, to na wskroś ursynowskie społeczeństwo. Roszczeniowe, podstarzałe "elytarne" buraki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BMZ 11 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Trafne spostrzeżenie autorki. Byłam również 2 razy w ciąży, pracowałam do 8 i 7mca i naprawdę na palcach mogę policzyć ile osób ustąpiło mi miejsca w metrze i w kolejce nawet do kasy uprzywilejowanej. A jestem szczuplutka więc duży brzuszek był oczywisty. Najgorsi właśnie byli emeryci, którzy przykładem nie świecą i gdzieś zatracili dobre wychowanie. Moim zdaniem post nie trafi do grupy docelowej. Potrzebna jest kampania medialna w tramwajach autobusach sklepach. W tramwajach i autobusach nie ma już nawet tych naklejek przy siedzeniach dla osób uprzywilejowanych i w ciąży, które były odkąd pamiętam

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 10 5 miesięcy temuocena: 84% 

   Akurat w tramwajach, autobusach i metrze siedzą same młode osoby z nosami w smartfonach i nie ustąpią miejsca kobiecie w ciąży, starszej osobie czy inwalidzie z laską, a nawet osobie niewidomej. Takie jest młode pokolenie, nie szanują osób w wieku ich rodziców i równolatków.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 9 5 miesięcy temuocena: 71% 

   Dokładnie, a każdy sklep propaguje ostatnio metodę, jesteś w ciąży podejdź do dowolnej kasy i powiedz. Jakiś nie wyobrażam sobie przejścia obok 10 osób żeby na końcu powiedzieć. Przepraszam jestem w ciąży, nic nie widać, ale mam pierwszeństwo. Ostatnio nawet w takim małym sklepie jak Gatta kupowałam ciążowe rajstopy i młoda dziewczyna powiedziała że była pierwsza, bo nie widziała że byłam w przymierzalni a Pani na kasie już zaczęła mi nabijać produkty.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stara baba 8 5 miesięcy temuocena: 46% 

   A nie mogla wysłać męża, albo sprawcę tego cudu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przykre 7 5 miesięcy temuocena: 47% 

   No widoczne nie mogła skoro przyszła. Nie mam już słów na Panie w pewnym wieku, zachowują się tak jakby nie były w ciąży nie miały dzieci, wnuków. Kobieto to że ty się dobrze czułaś w ciąży nie znaczy że każda się tak czuła. Tak można porównać każdego nie jedna Pani w tym wieku jest bardziej energiczna a ciebie bolą nogi no nie możliwe

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 6 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Naprawdę ktoś zadał sobie tyle trudu żeby napisać taki list do medium??? Po ką chole*ę? Już widzę jak taka myśl kiełkuje w głowie - "jak tylko wrócę do domciu to zaraz to ze szczegółami opiszę i wyślę do haloursynów" :O LOOOL

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojtekWojtek 5 5 miesięcy temuocena: 79% 

   Jestem za tym by przepuszczać kobiety w ciąży - po prostu i już. Raz tylko się wzburzyłem, jak małżeństwo z kobietą w ciąży przepchało się w kolejce by być poza kolejką obsłużonym, a jedynym artykułem, który kupował mąź, dość mocno triumfujący w tym, że może bez kolejki były... dwie butelki wódki, raczej dla niego. Hm, taki artykuł pierwszej potrzeby...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beataqwe 4 5 miesięcy temuocena: 76% 

   Owszem stare ba by są wstrętne, ale młodym też nic nie brakuje-są roszczeniowi, bezczelni,cwani. Nie wiem po której stronie stanąć w tym przypadku. Byłam w ciąży dwa razy i pamiętam że było dla mnie okropnie krępujące podchodzenie bez kolejki,jak się dobrze czułam to stawałam w kolejce ze wszystkimi a jak źle to wysyłałam męża do sklepu. Teraz sama jestem już po pięćdziesiątce i czasami źle się czuję, ale staję i staram się wyluzować

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldona 3 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Wstydziła bym się wciskać w kolejkę tym bardziej bez widocznego brzucha , poza tym dorsz ma tyle rtęci że szkodzi dziecku!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzaskowianka 2 5 miesięcy temuocena: 42% 

   Na ursynowie 80% w wieku 50-70 głosowało za PO (czyli przeciw 500+) i liczyć że w puszczą do kolejki potencjalnego beneficjenta programu PIS .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon33 1 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Glosowanie przeciw PiS utozsamic z glosowaniem przeciw 500+, trzeba byc pisim mozgowcem ;-)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4052 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020