REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-11----30-11-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lutego 2019, 08:07 komentarzy 116

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Park im. Jana Pawła II to prawdziwy zielony azyl na Północnym Ursynowie. Charakterystycznym punktem jest fontanna, w której latem pluskają się dzieci. Od lat chełpi się też zadbaną, dopieszczoną roślinnością. Do tej pory wydawało się, że jest to miejsce dla wszystkich. Według naszej czytelniczki ostatnio proporcje się zachwiały. Publikujemy jej list w całości. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

  Mieszkam na Ursynowie od 40 lat, pamiętam jak w miejscu parku była łąka, na której rozstawiało się wesołe miasteczko. Z radością patrzyłam później, jak powstawał park, a w nim sadzono piękne drzewa i krzewy.

  Od kilku lat obserwuję, jak na trawniku przed kościołem są sadzone krokusy. Małe cudeńka, zwiastuny wiosny! Kiedy codziennie tamtędy spaceruję patrzę, jak wychylają z trawy „główki”. Niestety ten piękny widok może nie potrwać długo!

  Parkiem zawładnęli psiarze! Nie mówię, że nie sprzątają, bo raczej widzę ich z torebkami, ale jak bardzo trzeba być bezmyślnym, że rzucać psu piłkę prosto w kwiaty? I jeszcze się dziwić, kiedy zwróci się uwagę, że park do nie wybieg.

  Raz kiedyś powiedziałam dwóm starszym kobietom, że ich pieski właśnie zadeptują kwiaty... Spojrzały na mnie jakbym urwała się z choinki. Psy zabrały, ale nie wiem czy wzięły sobie do serca to co mówię...

  Żeby nie było, ja naprawdę kocham psy i sama je miałam. Rozumiem, że muszą się wybiegać, ale na Boga! Są do tego inne miejsca, a nie trawnik z sadzonkami. Tuż za parkiem jest górka, wolna przestrzeń. Nie można tam rzucać piłki?

  Druga kwestia to dzieci, które muszą w związku z inwazją psów, chodzić w parku za rękę. Nie ma mowy, żebym puściła wnuczkę, kiedy prosto na nas leci wielki owczarek. Co mi po zapewnieniach pana „że niegroźny”? Pies w parku powinien być na smyczy! Dziecko się boi, a to przede wszystkim dla niego jest ten park.

  Na pewno posypią się u Państwa głosy w obronie psiarzy... Ale proszę przytoczyć mój głos w obronie ciężkiej pracy poświęconej na zasadzenie setek kwiatów, które potem cieszą oczy wszystkich oraz dzieci, którym psy w parku zabierają swobodę zabawy.

  Ewa

  mieszkanka Ursynowa

  ********************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 791

  • 433
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 70
   PRZYDATNY
  • 39
   OBOJĘTNY
  • 43
   NIEPRZYDATNY
  • 104
   WKURZONY
  • 87
   BRAK SŁÓW

  116Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~aa 116 6 miesięcy temu

   Za...ne chodniki, za...ne parki, za...ny kraj!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wina Tuska ;-) 115 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Czy psiarze z europy wschodniej wiedza, ze w cywilizowanych krajach placi sie podatki od psa a chodzenie z psem bez smyczy poza ogrodzonym terenem dla psow konczy sie wysokim mandatem ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anka83 114 8 miesięcy temuocena: 40% 

   Dzieci w miejscu publicznym powinny być właśnie prowadzone za rękę. Puścić wolno można na ogrodzonym terenie. Przecież mogą uciec, zgubić się, wpaść pod samochód lub komuś zrobić krzywdę. Wymagacie tego od psów to stosujcie te same zasady również do dzieci.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Onet 113 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Generalnie wolę Psy niż ludzi , a szczególnie te agresywne mamuśki z bachorami co srają pod krzaki , a jak zwróciłam uwagę to myślałam , że mamuśka mnie torba pobije . Jak wiocha przyjedzie do miasta to sra gdzie popadnie , a samochody to do klatek by wjechały . Gdzie te czasy gdzie wiochy na Ursynowie nie było oj wracajcie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MójNikc 112 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Gaz łzawiący skutecznie przegania psiarzy i ich śmierdzące kundle. Polecam i pozdrawiam.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BumBum 111 8 miesięcy temuocena: 53% 

   Zamiast polować na dziki, postawić myśliwego w parku i niech strzela do każdego puszczonego luzem zafajdanego burka. Potrójny pożytek, i dla dzikich zwierząt i dla bezpieczeństwa, i myśliwy może się spełnić.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 110 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Przecież to jest nagminne. Jeszcze pół biedy jak zwierzaki faktycznie są niegroźne, a właściciele mają odrobinę oleju w głowie. Jednak tak jest nie zawsze. W parku Skaryszewskim byłem świadkiem jak puszczone pieski rzuciły się z zębami na buszujące pod drzewami wiewiórki, a właściciele mieli to w dupie, że ich zwierzęta są agresywne. Na Mokotowie słyszałem, jak na jednym skwerku, biegający sobie swobodnie duży pies zagryzł innego pieska, który z kolei kręcił się przy swoim właścicielu. Byłem też świadkiem jak młoda dziewucha rzucała piłkę swojemu psu prosto w wymurowany klombik, i miała z tego olbrzymi ubaw. Nie generalizując - są ludzie i taborety, niestety bez ujednolicenia przepisów, które dotkną też tych pierwszych, nie da się zrobić porządku z matołami z drugiej grupy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ESz 109 8 miesięcy temu

   W Warszawie przepisy są uregulowane. "Dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy (...) gdy jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację opiekuna lub właściciela i właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad psem" - taki zapis znalazł się w uchwalonym w czwartek ( luty 2018) przez Radę Warszawy znowelizowanym regulaminie utrzymania czystości i porządku w Warszawie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 108 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Po raz kolejny artykuł, żeby clicków nastukać... Wiadomo z góry, co będzie się działo. Gównoburza (nomen omen) gwarantowana. To samo o rowerach. A jak jest? ZASADY WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO. I empatia. A póki co mamy takie coś: nie zgadzam się z Tobą, to spróbuję Ci dowalić. Jakkolwiek. Ogarnijcie się ludzie... Pozdrawiam

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:× 107 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Może powinniśmy też zrobić specjalne wybiegi dla dzieciaków,bo przez te małe kreatury moja znajoma musiała wymienić sobie wszystkie siekacze górne,ponieważ jadąc któregoś pięknego słonecznego dnia rowerem po ścieżcie rowerowej,musiała wykonać manewr,który pozwolił uniknąć potrącenia "usłuchanego","grzecznie idącego" berbecia...szkoda tylko,że gnój miał w czterech literach nawoływanie mamuni...która poźniej robiąc słodkie zarośnięte doczepianymi rzęsami 1:1 oczy bardzo przepraszała...i ttle co mamunia zrobiła i tak się poczuła do naprawienia swojego błędu wychowawczego...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 106 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Z dziećmi analogicznie jak ze zwierzętami. Jak opiekunowie mają rozum i potrafią żyć w społeczeństwie to problemu nie. Jak opiekunowie to roszczeniowa mentalna patola to jest jak jest.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 105 8 miesięcy temuocena: 25% 

   Jak znajoma ma sieczkę pod sufitem to niech z domu nie wychodzi. Nie jest trudno przewidzieć co się będzie działo mając na swojej drodze: dzieciaka, gościa z ehulajnogą, albo dziunię z telefonem.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 104 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Za dziecko odpowiada rodzic. Z powództwa cywilnego można dochodzić odszkodowania, a nie silić się na ironię na forum.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pin 103 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak dla mnie uderzające jest zdanie,że pani cieszyła się jak z łąki powstawał tam park...osobiście wolała ym łąkę...a nie substytut natury poprzecinany betonowymi alejkami...Swoją drogą-dzieci też potrafią szerzyć spustoszenie wśród roślinności więc też powinny być trzymane przy nodze.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pietro434 102 8 miesięcy temuocena: 50% 

   sami katolicy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magi 101 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Zupelnie rozumiem ta kobiete. Wlascicelom psow sie wydaje, ze ich pupile sa bezpieczne i kochane, ale nawet jezeli takie sa wzgledem wlascicieli, nie oznacza to, ze nie postapia kiedys instynktownie i np zaatakuja male dziecko, bedac dziesiatki metrow od bezradnego wlasciciela. Jezeli park nie ma specjalnie wyznaczonej strefy dla psow to psiarze powinni chociaz puszczac psy, ale z kagancem. Rodzicowi nie wystarczy zapewnienie wlasciciela psa, ze pies napewno nie ugryzie dziecka, skoro pies biega 100 metrow od wlasciciela i gdyby sobie cos ubzdural to zanim wlasciciel zareaguje to moze dojsc do tragedi, nie wspominajac juz o tym, ze nie kazdy wlasciciel to rosly facet, ktory bedzie mial sile odciagnac swojego psa. Proponuje w parku wydzielic ogrodzona strefe dla psow i niech tam sobie biegaja, a jak nie potrafia biegac bez gryzienia sie z innymi psami to tym bardziej nie powinny i teraz biegac wsrod ludzi. Ktos tu porownuje psy do dzieci, ale dziecko nikogo nie zagryzie...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szpetni ludzie 100 8 miesięcy temuocena: 54% 

   nie no wolne zarty uwarzacie ze pies jest grozniejszy od czlowieka:D

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~właściciel Bubisia 99 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Zupełnie czym innym jest gryzienie się psów między sobą, a agresja wobec ludzi. Gdy ludzie żrą się między sobą nie znaczy, że zrobią krzywdę zwierzęciu. Chociaż przecież potrafią.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szpetni ludzie 98 8 miesięcy temuocena: 22% 

   mam chora corke mam strach w oczach jak widze czworonozne zwierze i to bez smyczy o bozeeeeee i to jest problem? smiechu warte jak swietoszki sie tu wypowiadaja. widac musicie sie do niczego tak na dobra sprawe przyjebac. widac ze media lekarze i politycy robia wam w mozgu sieczke. cywilizacja zmierza w dobrym kierunku.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariocik1 97 8 miesięcy temuocena: 42% 

   Ooo muszę wpaść z moim Psiskiem!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zuska 96 8 miesięcy temuocena: 70% 

   Puszczanie psów samopas jest nagminne. Mam córkę niepełnosprawna która boi się panicznie psów w wieku 5 lat wskoczył na nią owczarek. Obserwuje właścicieli to jest horror co się dzieje puszczają je ze smyczy psy latają gdzie chcą, bo on nic nie zrobi, ale nie zrozumie jeden z drugim że ktoś się może być psa. Mam Apel do właścicieli psów trzymajcie w miejscach publicznych parkach, alejach spacerowy osy na smyczy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pietro434 95 8 miesięcy temuocena: 43% 

   zapewne musi Pani kupić pieska i od szczeniaka niech córka sie z nim bawi . zobaczy Pani że zrobi to lepiw ej obcowanie z psiakiem niż nie jedna terapia

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~akryl 94 8 miesięcy temuocena: 40% 

   Siedziałem rano na ławce i jadłem sobie śniadanie i przyszedł do mnie jakiś taki z pytaniem czy po sobie posprzątam ok 1,9 metra wzwyż a wyprowadził ratlerka na spacer warszawka Wola okolice Puławskiej na zapytanie czy posprzątał po psie już więcej mnie nie niepokoił. Ja po sobie posprzątałem . on nie ot warszawka. Jestem z poza

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariocik1 93 8 miesięcy temuocena: 71% 

   To nie ma nic wspólnego z tzw warszawską. Beznadziejny komentarz.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~master 92 8 miesięcy temuocena: 50% 

   zasrany wybieg

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwierzolubna 91 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Sama mam owczarka niemieckiego i nie wyobrażam sobie, żeby go puścić luzem w parku miedzy ludźmi i dziećmi! Chodzę w odludne miejsca żeby się wybiegał. I całkowicie się z Panią zgadzam, że psy w parku puzczone luzem to nie jest dobry pomysł.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leo 90 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Jak ktos trzy razy złamie przepisy , nieposprzata po psie albo pies biega samopas , nastepuje konfiskata psa .

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olka 89 8 miesięcy temuocena: 44% 

   Może jeszcze do uśpienia? Wystarczyłby mandat. Schroniska i tak sa już pełne. Czym zwierzę zawiniło? Jak można byc tak bezdusznym?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drobna sugestia 88 8 miesięcy temuocena: 0% 

   do olka: - Szkoda pieska, nie usypiać? To może właściciela ... ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zofia 87 8 miesięcy temuocena: 25% 

   To samo z niegrzecznym bachorem. I do domu dziecka.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ESz 86 8 miesięcy temu

   "Dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy (...) gdy jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację opiekuna lub właściciela i właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad psem" - taki zapis znalazł się w uchwalonym w czwartek( luty 2018) przez Radę Warszawy znowelizowanym regulaminie utrzymania czystości i porządku w Warszawie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~juw 85 8 miesięcy temuocena: 53% 

   Przecież za psa chodzącego bez smyczy (niebezpieczny czy też nie) grozi mandat 5 tys. zł. Czy wreszcie ci co uchwalili ten przepis przyczynią się do jego egzekwowania ???????????????? Państwo Prawa czy bezprawia !

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pin 84 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Od 1.01.2019 już nie ma obowiązku wyprowadzania psa na smyczy.Proszę zaktualizować swoją wiedzę.Pozdrawiam.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ESz 83 8 miesięcy temu

   "Dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy (...) gdy jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację opiekuna lub właściciela i właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad psem" - taki zapis znalazł się w uchwalonym w czwartek( luty 2018) przez Radę Warszawy znowelizowanym regulaminie utrzymania czystości i porządku w Warszawie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuban 82 8 miesięcy temuocena: 11% 

   Sluchaj stary pierniku co od 40 lat w oknie siedzi i patrzy jak drzewa w parku rosna,jakim pustym lbem trzeba dysponowac zeby takie bzury wypisywac.gowno obchodza mnie i wiekszosc ludzi te twoje kwiaty pod kosciolem,patrz zebys na cmentarzu miala swoje a nie sie cudzym przejmujesz.psy sa lepsZe niz ludzie a to ze w krzaki po pilke pobiegl?ciesz sie ze cie za dupe ta co ci na szyji urosla nieugryzl

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marian 81 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Jesteś zwyklym rumunem oczywiście nie ublizajac Rumunom.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 80 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Ty stary nieudaczniku życiowy,zazdrościsz babce,która kocha przyrodę ,która wymaga porządku i dyscypliny.Ona marację,miernoto umysłowa

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gocha 79 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Kubań jesteś wyjątkowym dzbanem. Jeżeli ktoś mieszka 40 lat na Ursynowie to mieszka od samego początku. Zna ten Ursynów jak własną kieszeń. Nie wiem kim jestes, ale tak pisać wstydź się. Każdy ma prawo chodzić po alejkach w spokoju i szanować to co powstało to powstało z naszych podatków i ta pani miała prawo zwrócić uwagę. Kto nie szanuje dobra wspólnego ten sam siebie nie szanuje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pies 78 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Mi nie przeszkadzają psy tylko ich kupy. No może te co wyją jak ich Pana niema w domu lub są agresywne... powinny być wyznaczone miejsca dla piesków tak jest np w Barcelonie. Ten park na Ursynowie to żenada, mały i nic tam prawie nie rośnie, powinno być więcej takich miejsc jak łazienki królewskie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emcia 77 8 miesięcy temuocena: 60% 

   A z jakiej to racji z moich podatków mają być budowane kolejne place zabaw dla dzieci i stale reperowane ścieżki rowerowe. Właściciele psów też płacą podatki i należy im się trochę zieleni . Jest dużo starszych ludzi dla których jedynym przyjacielem jest pies, żeby nie byli samotni. Dzieci im się drą pod oknami, parkujące samochody smrodzą spalinami, że nie można już oddychać , a wy się psów czepiacie. !!! Zajmijcie się lepiej smogiem i wywaleniem samochodów z małych uliczek.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ona 76 8 miesięcy temuocena: 38% 

   Tylko że te wrzeszczące dzieci też kiedyś będą pracować i płacić podatki, a Twói piesek nigdy nawet grosza do tego trawnika nie dołoży.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 75 8 miesięcy temuocena: 0% 

   No patrz, a ja obecnie pracuję na ich 500+. Taka kolej rzeczy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~XsiążęPan 74 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Może trochę tolerancji i przyzwoitości ze strony właścicieli psów. Piszę jako były podwładny 3 psów. Moje psy robiły co chciały, ja robiłem to co powinienem. W miejscach publicznych sprzątałem g., Nie jestem jednak zachwycony gdy poruszając się po ścieżce specjalnie przez siebie zrobionej jako dojście do przystanku (w centrum 3 lub 4 pod względem wielkości miasta w Polsce, rządzonym do niedawna przez rzekomo najlepszego prezydenta nie da się dojść ulicą do przystanku (ze względu na kałuże i błoto, stąd prywatna ścieżka przez gąszcz nawłoci) musimy przechodzić między psimi kupami sąsiadów. Nie ma już dzików (w szczycie, pod płotem było ok. 50), są dwie sarny, dumnie kroczące bażanty, na utrzymaniu stado przynajmniej ze stu wróbli, kilka sikorek i zmieniające się sezonowo stada innych ptaków. Pies swoje prawa ma ale właściciel powinien spełniać swoje obowiązki, to tyle i tylko tyle

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdzicho 73 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Ta Pani ma 100% rację. Ch...j mnie obchodzi, że piesek jest zamknięty w mieszkaniu w bloku i pozniej chce mu sie wybiegac. Park jest dla ludzi, a nie sralnia dla zwierząt - to nie kloaka żeby na trawę piesek walił kupy. W kupach są bakterie, pasożyty i trawa nie urośnie,dlatego powinien być zakaz wyprowadzania do parku zwierząt.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lu 72 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Pani autorka zaznaczyła, że właściciele po psach sprzątają, ona ją po prostu serce boli, ze biegają

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Morisa 71 8 miesięcy temuocena: 24% 

   Bardzo dobrze że biegają psy super, o psa trzeba dbać i o jego kondycję i psychikę też, co ma być pies zamknięty w bloku i zero biegu może szanowna Panią stara dupe zamknac w bloku i niech nie rusza się. Psy górą!!!!!!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdzicho 70 8 miesięcy temuocena: 66% 

   To po co kupowałas psa do bloku jak jest zamknięty? Park jest dla ludzi i nie jest sralnią dla kundli.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~waldzio 69 8 miesięcy temuocena: 73% 

   Ja raz takiego jak ty, przyłapałem ,jak jego piesek srał na chodnik. Nie wdając się w dyskusję, bo po mordzie było widać, że to taki młot jak ty, kazałem sprzątnąć. na agresje zastosowałem popularny chwyt i gościu gębą rozmazał to jego ukochany piesek zostawił.Tylko taka nauka do was dotrze.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Set 68 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Tempa jestes

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 67 8 miesięcy temuocena: 93% 

   Wyniosłem się z Ursynowa już ponad dekadę temu. Mieszkam na wsi, jeszcze takiej prawdziwej z kurami za płotem u sąsiadów, do niedawna odwiedzała nas krowa zza miedzy. Od początku mamy psa i jedynym miejscem gdzie pies łazi bez smyczy jest moje własne podwórko.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pietro434 66 8 miesięcy temu

   a krowa nie sra ci na drogę

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysio 65 8 miesięcy temuocena: 52% 

   Właściciele psów byli w tym miejscu zawsze to cywilizacja zmieniła to miejsce w park zrobiła nasadzenia kwiatów których teraz ludziom szkoda Dlaczego mam się izolować z psem i wyprowadzać go coraz dalej od domu? Ldlaczego zezwalacie kochani sąsiedzi na budowę kolejnych bloków na terenie na których mógłby powstać teren zielony czy płac zabaw Czy tego problemu nie zauważacie ze deweloperzy zabudowują nasza wolna przestrzeń ? To nie psy stanowią problem ale nasze zgody na zabudowę terenów zielonych jest ich coraz mniej Otwórzcie kochani sąsiedzi oczy i rozejrzyjcie się wokół a jak nie to zapytajcie starszych jak wyglądała okolica dwadzieścia lat temu wtedy pieski nikomu nie przeszkadzały

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 64 8 miesięcy temuocena: 82% 

   Jakby mieszkańcy mieli cokolwiek do powiedzenia w tym temacie. To rxądzący Ursynowem od lat POwcy tak nas zabudowują.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MirekB1 63 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Mam psa 16 lat. Wychodzę z psem na torowisko i raczej odludnione-uboczne miejsca. Mam dom na dość sporej działce i coś tam zielonego nasadzamy. Ale też widzę innych, którzy mając może mniej zasobów kupują małe działki i dość ściśle zabudowują przestrzeń. Uzbrojenie terenu kosztuje i ktoś za to musi płacić. osądzenie po której stronie jest więcej racji - to trudne. Ale można starać się tak żyć, aby innym być jak najmniej uciążliwym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysio 62 8 miesięcy temu

   do ~Ursyniak - Mieszkańcy mają bardzo dużo do powiedzenia w zakresie planu zagospodarowania przestrzennego bez względu na to która partia rządzi

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~babcia 61 8 miesięcy temuocena: 72% 

   Po pierwsze nie jestem przeciw zwierzetom..ale sprzatac po wlasnym pupilku MUSICIE,kto wg Was ma to robic?/torebka wreku to nie znaczy jeszcze ze sie sprzata.. czasem wystarczy tylko sie odwrocic na chwile a wlasciciel juz znika z pusta torebka,, po zimie chodniki i skwerki wygladaja jak wychodek dla psow..tak wyglada sprzatanie i dbanie o wlasne zwierzeta,nie ma co ukrywac sie za chwalebna rola opieki nad zwierzetami,,to wstyd ze pies jest wazniejszy od dziecka,ktore musi przygladac sie jak pies zabawia sie w piaskownicy,Kazdy ma wlasciwe miejsce,a jesli sie nie podoba to prosze sie wyprowadzic na lono natrury,tak wolno i swobodnie,,,,,,panie i panowie z pieskami

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Naczelny Psychiatra 60 8 miesięcy temuocena: 60% 

   Pies ma byc na smyczy w miejscu publicznym.Jak nie 500zl. mandat i problrm znika.Tak jest w USA...pies na smyczy a jak nie to mandat i do sadu.Ludzie dostali p....dolca,za psa zabiliby czlowieka.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wroki 59 8 miesięcy temuocena: 30% 

   warszawskie rozporzadzenie natopozwala, gratluje wyboru

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Clil 58 8 miesięcy temuocena: 70% 

   Kiedy 500 plus dla właścicieli psów? Utrzymanie psa kosztuje

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Propozycja 57 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Dlaczego ta pani tak nie lubi zwierząt? A wrzeszczące i tratujące trawniki bachory jej nie przeszkadzają? Straszny człowiek. Może odwrócić sytuację i grodzić miejsca zabaw dla ludzkich małych wrzaskunów, wtedy pozostali będą omijać te miejsca szerokim łukiem, będzie ok i dla wszystkich bezpieczniej. Starsi ludzie i psy odetchną z ulgą.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 56 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Skąd tyle nienawiści do dzieci? Ta Pani wcale nie pisała z nienawiścią o psach, za to Ty plujesz jadem. Niestety to raczej Ty wydajesz się strasznym człowiekiem.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~veto 55 8 miesięcy temuocena: 78% 

   Mam pytania : 1. Czy dzielnicowi zarządcy dopuszczają by mieszkańcy dzielnicy mieli psy ? 2. Gdzie mieszkańcy Stokłosów , czy Imielina mają te psy 3 razy dziennie wyprowadzać na spacer ? Brakuje takiego miejsca , bo każdy skrawek ziemi zajmują budowle i samochody.Dobrze, że prywatnie mieszkańcy nasadzają wokół swoich posesji rośliny i drzewa. Bo przy obserwowanych tendencjach inwestycyjnych dzielnicowego urzędu dojdzie do tego , że rośliny będziemy oglądać w specjalnych parkach, po wykupieniu biletów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dembow 54 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie przesadzaj stary Ursynów nie jest wcale tak zabudowany. Aby pis się wylatał masz kopę cwila a nie Park przy kościele. Nikt nie mówi abyś z psem nie wychodził tylko aby każdy sprzątał po swoim pupilu. Park przy kościele nie jest wybiegiem dla psów dużo roślinności. Przecież na zdrowy rozum nie będzie latał po alejkach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sigul 53 8 miesięcy temuocena: 21% 

   Mnie jak ktos zwraca uwage, ze pies bez smyczy, albo, ze nie sprzatam, to ide dalej bedac gluchym na wolania. Polacam ta metode, skutecznosc 80%.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aqq 52 8 miesięcy temuocena: 60% 

   na takich mam gaz pieprzowy.I pies i właściciel długo pamiętają

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~waldek 51 8 miesięcy temuocena: 35% 

   jakbyś trafił na mnie , to byś to gówienko sprzątną. Długo byś potem w domu gębę z niego szorował...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sigul 50 8 miesięcy temuocena: 63% 

   czyli miescicie sie w 7% ktorych oskarzylbym o napasc, czekam na zgloszenie sie pozostalych 13%

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ter 49 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Uwazaj , zebys nie dostał swojego psa kupa w maske , tempaku

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sigul 48 8 miesięcy temuocena: 83% 

   :* Umililiscie mi niedziele w robocie :) btw nie mam psa :D

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psiPARK.pl 47 8 miesięcy temuocena: 97% 

   Przy tego typu publikacjach zawsze zastanawia nas, dlaczego tak trudno o porozumienie przy sprawach związanych z psami. To nie psy są problemem, lecz brak kultury i poszanowania innych. Nie dotyczy to tylko opiekunów psów. Dlatego pamiętajmy: ✅ Dbajmy o czystość i sprzątamy - po psie, po sobie, po dziecku ✅ Dbajmy o dobre samopoczucie innych - nie straszmy ich psem czy naszym zachowaniem, takim jak np. nagłe najechanie rowerem na ścieżce dla pieszych, nie męczmy innych hałasem ✅ Dbajmy o nasze otoczenie i o zieleń - nie niszczmy jej przez kopanie naszego psa czy parkowanie pojazdów na trawniku

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kpt. Arianator 46 8 miesięcy temuocena: 73% 

   To co robią czasami właściciele psów to jest czasami jakiś dramat (jak to mawiał klasyk). I to niezależnie, czy w mieście, na wsi, czy w górach. W miastach idą z psem na spacer (czytaj puszczają go wolno, a sami są kilometr od czworonoga). Na wsiach wypuszczają na wieczór z gospodarstw i nie można bezpiecznie przejść się, bo zaraz jakiś wilczur będzie na Ciebie szczekal. Często te psy, jak to stworzenia stadne, skrzykuja się tworząc coś na wzór gangu. A w górach bace puszczają psy, by pilnowaly owiec sami będąc daleko od nich. A te psy później atakują turystów na szlaku. Nie mówię, że wszyscy właściciele psów tak postępują. Najgorsze, że służby nic z tym nie robią. Co z tego, że zwiększa kary za puszczanie psa bez smyczy jak nikt jej nie egzekwuje. Przywalili by mandat jednym i drugim, a następni by się pilnowali. Już były przypadki, że psy zagryzaly dzieci lub koty. Ale oczywiście psiarze będą mówić, że nie wolno pieskom odbierać wolności.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~owczarek 45 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Nie ma rasy wilczur, kapitanie. Te skądinąd bardzo mądre psy to OWCZARKI NIEMIECKIE. Warto zapamiętać, żeby nie wyjść na nieuka następnym razem, znawco psów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Europejczyk 44 8 miesięcy temuocena: 82% 

   Faktycznie za często właściciele psów spuszczają je ze smyczy. Zwrócenie uwagi skutkuje agresją właściciela psa, nawet jeśli następuje po ataku czworonoga. Miałem niedawno taką sytuację, dzwoniłem na policję kilkakrotnie w ciągu pół godziny, powiedzieli że przyjadą, ale za każdym razem dawali mi do zrozumienia, że mają mnie gdzieś. Kultury w Polsce brak wszędzie, nawet na policji. Dziki kraj.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pimpuś Sadełko 43 8 miesięcy temuocena: 59% 

   pełna zgoda, niech w końcu posypią się mandaty dla właścicieli psów, to szybko nauczą się sprzątać po swoich pupilach i chodzić z nimi na smyczach i z kagańcem !!!! tylko nie mandaty po 50 złotych, a raczej po 300 złotych!!!!! banda tępaków z psami męczącymi się na 50 czy 80 metrach

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 42 8 miesięcy temuocena: 47% 

   Tępaku, w tekscie wyraźnie napisano, że sprzątają. Swe frustracje lecz u specjalisty, nie na forum internetowym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~owczarek 41 8 miesięcy temuocena: 48% 

   Wow, ile jadu, może czas zasięgnąć porady specjalisty? Bo za chwilę zaczniesz gryźć i wlepią ci mandat, najlepiej za 300 Złotych!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aqq 40 8 miesięcy temuocena: 16% 

   Zniesmak-w tekście napisano,że sprzątają ,ale w życiu już inaczej to wygląda,a więc nie do koń ca masz rację-a moż ty jesteś tępakiem i swoją tempotę powinieneś leczyć??

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ooooo! 39 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Pimpuś , a karabin chcesz?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariocik1 38 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie ma już takiego przepisu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja pier... nicze 37 8 miesięcy temuocena: 52% 

   Swoja droga niezla nazwa tego parku. Mozna by dodac: najswietszego santo subito niepokalanego poczecia.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inka 36 8 miesięcy temuocena: 68% 

   MOŻE PRZESTAŃMY PORÓNYWAĆ LUDZI DO PSÓW

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipi 35 8 miesięcy temuocena: 41% 

   Do SHTDog: drogi Panie, życzę Panu parków bez psów, drzew bez hałasujących ptaków i łąk bez owadów :) Po co to wszystko na świecie... przecież człowiek i jego koniec nosa jest najważniejszy. Pytanie tylko jak długo przetrwa...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SHTDog 34 8 miesięcy temuocena: 87% 

   Szanowna Pani. Posiadanie psa w mieście niesie za sobą pewne obowiązki. A skoro na trawnikach leży tyle psich odchodów to znaczy, że właściciele się z nich nie wywiązują. I proszę nie sugerować mi niechęci do drzew, ptaków i owadów, bo właśnie dlatego mieszkam na wsi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inka 33 8 miesięcy temuocena: 83% 

   to nie znaczy że ludzie mają nie czuć się swobodnioe bo psy ,,, co z tego że pies wg zapewnień włąściciela nie gryzie ,ale moze wystraszyć

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SHTDog 32 8 miesięcy temuocena: 72% 

   ...przerabiałem to na Bielanach, w każdym parku, na każdym skwerku tysiące gówien, młode drzewka i narożniki budynków wypalone psimi szczynami. W zimę z okna miałem "piękny" widok na trawnik pokryty śniegiem i psim gównem. Nieraz dzieciak przyniósł niespodziankę na bucie do domu po spacerze w parku. Całe szczęscie, że wyniosłem się na wieś i tu każdy pies sra na swojej posesji.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LIberator 22cm 31 8 miesięcy temuocena: 53% 

   wyniosłeś się z powrotem na wieś 3/4 wieśniaków wraca na wiochę z frustracjami

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SHTDog 30 8 miesięcy temu

   Uuu... Pan ~Liberator 22cm jest tym wieśniakiem, co to miasta trzyma się jak psia kupa trawnika, bo wie, że 3/4 jego ziomków wróciło na wiochę w niesławie. Dom na wsi kupiłem - chłopcze. A wynieść z powrotem to się mogę do miasta.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAR 29 8 miesięcy temuocena: 27% 

   NO COZ.TA PANI CZYTELNICZKA MYŚLI ,ŻE TEN PARK JEST TYLKO DLA NIEJ.ZAPOMNIAŁA ,ŻE PUKI CO JEST TO DEMOKRATYCZNY KRAJ I LUDZIE MOGA TAM CHODZIC Z PSAMI TAM GDZIE CHCĄ I JEJ NIC DO TEGO.JAK JEJ SIE NIE PODOBA ŻYCIE W MIEŚCIE TO NIECH SIE WYPROWADZI NA WIEŚ TAM MOŻE BĘDZIE MIAŁA DUZO MIEJSCA DLA SIEBIE.A TAK NA MARGHINESIE NIE PRZESZKADZAJĄ JEJ SZALEJĄCY NA ROWERACH PO TYCH ALEJKACH???,BO MNIE PARE RAZY BY JUŻ ROZJECHALI.JA WIEM JAK JEST BO MIESZKAM W BLOKU I KAŻDEMU COŚ PRZESZKADZA W PARKACH TEZ CO WIDAĆ ALE DO WSZYSTKIEGO TRZEBA MIEĆ DYSTANS BO TO JEST ŻYCIE.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pies 28 8 miesięcy temuocena: 77% 

   Sam się wprowadź na wieś, pies na pewno się wybiega a jak zrobi kupę to nie trzeba sprzątać

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inka 27 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Nie może być tak że zwierzęta są ważniejsze od ludzi Pies ma być na smyczy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stańczyk 26 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Park jest miejscem ogólnodostępnym, więc chodzą po nim zarówno psiarze matki z dziećmi i mohery.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inka 25 8 miesięcy temuocena: 92% 

   oczywiście że dla wszystkich, ale zasady obowiązują też wszystkich

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 24 8 miesięcy temu

   tak jest !! co by było gdyby ???? bąk też może oszukać !!! nawet człowieka, i co wtedy!!!???

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eliza 23 8 miesięcy temuocena: 77% 

   To zróbcie wreszcie park dla psów. Właściciele psów też płacą podatki a zwierzęta muszą się gdzieś wybiegać. A dzieci to nie można puszczać w parku ze względu na szalejących rowerzystów ( mimo zakazu ).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia Kwiatkowska 22 8 miesięcy temuocena: 85% 

   Taki park od 2 lat istnieje dwie stacje metra dalej przy Gorce Kazurce. Duzy teren ogrodzony na ktorym psy moga wybiegac sie do woli. Obok silownia dla doroslych. Skorzystac moze cala rodzina posiadajaca psa. Takze podatki psiarzy nie uda tylko na kwiatki w parkach ale tez na potrzeby ich pupili

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ena 21 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Jak zwykle w Polsce - wszystko albo nic. Wystarczy zakaz spuszczania psów ze smyczy w obrębie parku (oraz - co przydałoby się wszędzie - absolutne egzekwowanie obowiązku sprzątania).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka z Herbsta 20 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Pamiętam, że kiedyś był zakaz wprowadzania psów dl parku ale wtedy w miejscu gdzie obecnie stoi budynek (jakiś sklep, biuro) był oznakowany wybieg dla psów. Rzadko chodzilam tam z moim Bejem. Nie przepadałam za tym miejscem bo wtedy nie było w zwyczaju sprzatac po psie i w efekcie cały teren był równo pokryty odchodami.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~misi 19 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak powinno byc i dzis. Pies to zwierze i wiekszy zwierzak jezeli sobie cos ubzdura to nie pomoze, ze moj piesek przeciez taki dobry byl. Rany po ugryzieniach sie zle goja i po co male dziecko ma byc wystawiane na ryzyko traumy na cale zycie, bo jakis psiarz nie spodziewal sie, ze jego pies moze byc agresywny wzgledem obcych ludzi?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gaba 18 8 miesięcy temuocena: 72% 

   Pani Ewa zapomniała jeszcze dodać o pieskach przesiadujących na ławach (a nie obok, ani w pobliżu) wraz ze swoimi właścicielami. I to nie żart.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolo 17 8 miesięcy temuocena: 69% 

   jakiś czas temu znajoma z osiedla zaprosiła mnie do siebie na kawę, rozmawiałyśmy i zwróciła mi uwagę, że sąsiedzi na górze hałasują, wydało mi się to dziwne bo słyszałam jakiś pojedyńczy głos i stuknięcie krzesłem, po czym oznajmiła mi że będę świadkiem w sądzie ich awanturniczego zachowania, odmówiłam, ale ona nęka tych sąsiadów nieustannie, są ludzie którym wszystko wokoło przeszkadza

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~m... 16 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Co ma "piernik do wiatraka"?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozumny 15 8 miesięcy temuocena: 76% 

   A skąd ten pomysł że park jest przede wszystkim dla dzieci? Jest tak samo dla dzieci, jak dla biegaczy, seniorów i psiarzy. Tyle że psiarze są w nim codziennie, niezależnie od pory roku, dnia i pogody, a reszta przychodzi jak akurat się zrobi ładnie. Co nie zmienia faktu, że wszyscy, psiarze też, mają obowiązek o niego dbać. Psiarze sprzątać kupy i nie niszczyć rabat. Dzieci nie srać w krzakach i się nie drzeć do bólu, młodzież nie tłuc butelek itd.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gaba 14 8 miesięcy temuocena: 55% 

   To idąc tokiem rozumowania "Rozumnego" uchylmy też np. zakaz wstępu piesków do Łazienek? I wtedy będzie wszystko dla wszystkich..

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kik 13 8 miesięcy temuocena: 85% 

   A mnie przeszkadzają na przykład drące się w niebogłosy dzieci i za Chiny nie zrozumiem mamuś, które nic z tym nie robią!!!! Nie można posiedzieć spokojnie w parku z książką, bo zaraz się któryś pruje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chudini 12 8 miesięcy temuocena: 82% 

   Dokładnie, się przewraca w głowach przewraca

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xx 11 8 miesięcy temuocena: 81% 

   dokladnie, dla dzieci sa place zabaw i tam nie powinno sie wprowadzac zwierzat, a mamuski i babki nie wysadzac pociech gdzie popadnie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mira 10 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Proste, dziecko nikogo nie ugryzie, nie zabije, a pies, tym bardziej duzy, moze z latwoscia zaatakowac czlowieka lub inne zwierze (co z prawami kociarzy i wlascicielami malych pieskow??). Kiedy pies jest spuszczony ze smyczy i bez kaganca to potrafi sie oddalic od wlasciciela na dziesiatki metrow wiec jezeli dojdzie do ataku, to wlasciciel moze nie zdazyc zareagowac. Pozatym psy moga byc wspaniale i kochane, wychowane cudnie, ale to wzgledem wlasicicieli i nigdy nie wiadomo czy taki pies nagle nie uzna obce dziecko za intruza lub malego szkodnika, a bedac z daleka od wlasciciela moze sobie pozwolic na atak. Dla psiarzy powinny byc specjalnie ogrodzone, wydzielone wybiegi w parkach i problem bylby z glowy. Mowienie, zeby ludzie sie dostosowali do psow biegajacych zupelnie wolno, to tak jak mowienie kobietom, zeby zaakceptowaly ryzyko gwaltu gdy wychodza samotnie na miasto - nie, to nie ofiary nalezy ograniczac, ale potencjalnych oprawcow.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 9 8 miesięcy temuocena: 61% 

   Zgadzam się całkowicie z oburzona mieszkanką

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAR 8 8 miesięcy temuocena: 48% 

   KUP SOBIE PSA TO NIE BEDZIESZ OBURZONY.HEJ

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmrr 7 8 miesięcy temu

   JAR, tak i to wiekszego i puszczaj go tam gdzie chodza psiarze i niech pogania ich pieski to zaraz zaczna narzekac, ze swoich pupili wolno puscic nie moga;).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 6 8 miesięcy temuocena: 41% 

   To chyba list od jakiejś niezłej dewoty, jaki sens takie coś publikować?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anek 5 8 miesięcy temuocena: 58% 

   Nie ma sensacji to trzeba ją sztucznie stworzyć. Na Ursynowie to normalka że psy nie mają życia. Wszystkie trawniki ogrodzone płotkami a psy muszą się załatwić na chodniku, bo zanim dotrą do niogrodzonego skrawka jest za późno. Bachory za to bez przeszkód pokonują płotki i z dzikimi okrzykami taranują te rabaty i krzewy, zostawiając po sobie butelki, opakowania po słodyczach i chipsach. Dobrze że zmieniłam dzielnicę na przyjazną zwierzętom.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2839 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO