REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2019, 08:14 komentarzy 100

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Przyszła wiosna, a z nią moda na elektryczne hulajnogi. Okazuje się, że ten ekologiczny środek transportu może podnieść ciśnienie. Opisała nam to nasza czytelniczka, która przestała się bezpiecznie czuć na chodniku. Publikujemy jej list w całości, a Was zachęcamy do komentowania.

  Nie mam już siły i wzbiera we mnie taka złość, że postanowiłam do Was napisać, może poruszycie temat elektrycznych hulajnóg, które się ostatnio tak rozmnożyły, że strach z domu wyjść. Nikomu nie zazdroszczę, sama takiej sobie nie kupię, bo wolę biegać. I może gdyby nie ta moja pasja, to bym była spokojniejsza. A tak tracę nerwy. Ale do rzeczy.

  Mieszkam przy Nowoursynowskiej i lubię sobie zrobić kółko wzdłuż Kokosowej. Biegałam dotąd ze słuchawkami w uszach, chodnikiem, jak na kulturalnego człowieka przystało. Do czasu! Pierwszy amator elektrycznej hulajnogi, który prawie mnie rozjechał, wyleczył mnie ze słuchania muzyki.

  To jednak nic nie dało. Dosłownie. Dwa dni później kolejny wyrośnięty nastolatek postanowił mnie wyprzedzić na chodniku od prawej strony. W ostatniej chwili udało mi się uciec, inaczej staranowałby mnie. Jechał bardzo szybko, ale tak cicho, że jak człowiek biegnie ubrany na sportowo i szeleści kurtka, to nie słyszy hulajnogi. Zamiast ulicą, na której żywego ducha nie było, on postanowił chodnikiem, co mnie dziwi, bo po asfalcie chyba przyjemniej się jeździ niż po kostce.

  Nie będę ukrywać, wydarłam się wtedy, ale zero reakcji, no może poza głupim uśmiechem. Podobna sytuacja wydarzyła się na chodniku przy ul. Rosoła na wysokości górki, gdzie jest ścieżka rowerowa, chyba też przeznaczona dla hulajnóg. Biegam dla zdrowia, ale robi się to coraz mniej przyjemne i bezpieczne. 

  To będzie tak, jak ze wszystkim w naszym kraju, najpierw musi się wydarzyć jakieś nieszczęście, a dopiero potem wszyscy pukają się w głowę, jak to możliwe, taka tragedia, kto za to odpowiada?

  Elektryczna hulajnoga to nie zabawka dla dzieci. Jak ktoś jedzie za szybko i nieostrożnie i się na niej połamie to jego sprawa, ale jak wjedzie w dziecko, to może zabić. I co wtedy powie? Nie pomyślałem?

  Chciałabym za waszym pośrednictwem zaapelować o posługiwanie się na hulajnodze rozumem. Pieszy ma coraz mniej miejsca i niestety w kolejności dziobania spadł poniżej hulajnogi. Nie wchodzę na ulicę, ścieżkę rowerową, to pozwólcie mi czuć się bezpiecznie na chodniku. 

  Czytelniczka z Nowoursynowskiej

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 517

  • 234
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 50
   PRZYDATNY
  • 39
   OBOJĘTNY
  • 44
   NIEPRZYDATNY
  • 55
   WKURZONY
  • 80
   BRAK SŁÓW

  100Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ona... 100 ponad rok temuocena: 100% 

   Ludzie teraz wszystko robia bez rozumu i im sie na to pozwala. Bylam ostatnio w Warszawie i nie mam ochoty drugi raz. Co to za przyjemnosc podziwiac miasto i ciagle myslec, czy mnie ktos nie najedzie. W innych miastach tego nie ma, bo chodniki sa inne i oni tam nie dadza rady jechac. Co do biegania to takze. Co to za zdrowie i przyjemnosc biegac po chodniku. Od tego chyba jest las, park etc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojojoj 99 ponad rok temuocena: 64% 

   Biegasz bo lubisz,?A ja jeżdżę bo lubię.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 98 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale dlaczego po chodniku bez poszanowania pieszych? Zgadzam się z autorką listu, choć jestem zwykłą użytkowniczką chodników, naprawdę strach iść, gdy wokół hulają hulajnogi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 97 ponad rok temuocena: 100% 

   Hulajnoga jest przecież pojazdem mechanicznym, ma koła i jest pojazdem wprawianym w ruch pracą mięśni wiec spełnia definicję roweru, którą zmodyfikowano ustano kodeks że może być wspomagany silnikiem elektrycznym mocy do 500W. Powyżej tej mocy jest motorowerem wg przepisów. Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie egzekwowaniu jasnych przecież przepisów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 96 ponad rok temuocena: 100% 

   Hulajnoga , rower, czy samochód nie jeżdżą bez kierowcy. Kierowcy to ludzie , których poziom umysłowy jest różny. Przepisy ruchu drogowego nie nadążają za technicznymi nowinkami. To samo zresztą jest z internetem. Ludzie nieprzygotowani do samodzielnego myślenia korzystają , ale nie potrafią przewidzieć skutków swego zachowania. Dlatego potrzebne są regulacje prawne i organizacyjne, które wymuszą zachowania bezpieczne dla wszystkich. A więc lokalni zarządcy do roboty !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 95 ponad rok temuocena: 86% 

   Drogi mańku, naiwny jesteś, że wierzysz w moc "regulacji prawnych i organizacyjnych". Ilekroć na tym portalu napiszę w komentarzu, że jest jakieś prawo, które reguluje opisywany w artykule problem, i wystarczy się do tego prawa stosować - jestem minusowana z kretesem. Kto miałby zatem reagować (pozytywnie) na te "regulacje prawne i organizacyjne", skoro już obowiązujące albo nie są znane, albo nie spotykają się ze "społeczną aprobatą"?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ak 94 ponad rok temuocena: 47% 

   Wystarczy iść, biec stać z prawej strony chodnika i po sprawie. Zawsze może być ktoś kto idzie, biegnie szybciej i jakoś musi Cię ominąć

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 93 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Z prawej strony???

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hula jak rower 92 ponad rok temuocena: 67% 

   Precz z hulajnogami elektrycznymi z chodników! - Dla takich pojazdów elektrycznych są ścieżki rowerowe. Przecież hulajnoga elektryczna jedzie nawet szybciej jak rower.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 91 ponad rok temuocena: 86% 

   Precz z preczem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Areck 90 ponad rok temuocena: 75% 

   Zgodnie z prawem - osoba jadąca na hulajnodze, deskorolce czy wrotkach, jest pieszym i nie wolno jej korzystać z ulicy ani Drogi Dla Rowerów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 89 ponad rok temuocena: 64% 

   List czytelniczki. Zawsze mnie to urzeka i kojarzy się z redaktorem ssącym brudnego kciuka. Zwłaszcza jak jest notka "dane bohaterów zostały zmienione" lub "do wiadomości redakcji". - Jak przeczytałem ten wytwór to utwierdziłem się jedynie w przekonaniu że nic się nie zmieniło. - Teraz najlepsze. "prawie mnie rozjechał", "w ostatniej chwili", "staranowałby mnie". I na końcu ponadczasowe "niech ktoś coś!!!" Żeby nie było. Wariatów trzeba tępić ale tekst zamiast rzeczowo i wiarygodnie odnosić się do problemu to jest kolejnym jakże bardzo "ursynowskim" emerytowysrywem ukierunkowanym na zrobienie gównoburzy i najlepiej zakazanie wszystkiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 88 11 miesięcy temu

   Serio?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewcia 87 ponad rok temuocena: 81% 

   Chodnik jest do chodzenia jak sama nazwa wskazuje. Chodzi się raczej na nogach. Wszystko co jeździ na kółkach powinno zniknąć z chodnika. Nie chcemy prowadzić dzieci na smyczy po chodniku, żeby nie wpadały pod pędzące wehikuły. Osoby niedowidzące i starsze z laseczką też mają prawo czuć się na chodniku bezpiecznie. CHODNIKI DO CHODZENIA !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 86 ponad rok temuocena: 47% 

   Na kółkach jeżdżą wózki. Dziecięce i dla niepełnosprawnych. Warto się czasem zastanowić zanim wygłosi się tak kategoryczny przekaz. Kwantyfikatory "wszystko", "nic", "zawsze", "nigdy" są bardzo niebezpieczne i należy ich używać z wielką rozwagą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebastian 85 ponad rok temuocena: 82% 

   A ścieżki rowerowe są dla rowerów, jak sama nazwa wskazuje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 84 ponad rok temuocena: 94% 

   Trzeba użyć mózgu i myśleć. To ciągle jeszcze jest legalne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 83 ponad rok temuocena: 86% 

   Śpieszmy się myśleć. Nie wiadomo kiedy nam osłupkują mózgi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mordechaj Anielewicz 82 ponad rok temuocena: 38% 

   Hulajnogami jeżdżą antysemici

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaziu 81 ponad rok temuocena: 24% 

   Z doświadczenia wiem, że kobiety po chodnikach chodzą jak pijane od prawej do lewej do prawej i same wchodzą pod koła, ja wolę zwolnić albo trawnikiem ominąć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 80 ponad rok temuocena: 83% 

   Chodnik, jak nazwa wskazuje, służy do CHODZENIA.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nagroda Darwina 79 ponad rok temuocena: 92% 

   najciekawiej będzie jak się kiedyś zderzą dwie takie hulajnogi czołowo (25 Km/h x 2) , bez kasków. Kto będzie winny ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~100 noga 78 ponad rok temuocena: 100% 

   Isaac Newton ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wieloryb 77 ponad rok temuocena: 24% 

   Lament sieroty. Na drodze sa motocykle rowery piesi i inne ofiary jadace 40 lub 140 km/h. I kazdy musi sie tu odnalesc. A ksiezniczka chce prwatny tor do biegania.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 76 ponad rok temuocena: 82% 

   mniej nienawiści i uśmiechnij się. A chodnik jest dla pieszych ,a nie dla rowerów i hulajnóg

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 75 ponad rok temuocena: 83% 

   @pol. Więcej empatii, mniej zjadliwej życzliwości i ślepego legalizmu. Mam wrażenie że Ursynów z tego słynie. Przynajmniej w lokalnych internetach. P.S. Są przypadki kiedy rower może jechać chodnikiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 74 ponad rok temuocena: 35% 

   ludzie, świat idzie do przodu i albo się dostosujecie albo będziecie mieć problem i to Wy a nie Ci idą z duchem postępu. Do puki prawa nie zmienią to człowiek na hulajnodze jest traktowany jako pieszy wiec weźcie to pod uwagę jak na drugi raz będziecie spacerować po chodniku lub biegać w słuchawkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 73 ponad rok temuocena: 68% 

   Duch postępu. Świat idzie do przodu. Na hulajnodze z silniczkiem. Wzruszyłem się. I głupio mi się zrobiło, że kiedyś się zachwycałem lotami w kosmos. Ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że wymyślą elektryczną hulajnogę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 72 ponad rok temuocena: 100% 

   puki...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 71 ponad rok temuocena: 59% 

   Niestety jak grochem o ścianę - pan kosmonauta interesuje się lotami w kosmos a nie zauważył postępu związanego z rozwojem baterii.Smieje się z hulajnogi z silniczkiem a sam pewnie stoi w korku bo nie można poruszania się po Warszawie jeżdżeniem swoim kompakcikiem z silniczkiem 1.6

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktoś tam 70 ponad rok temuocena: 88% 

   Głąby w samochodach głąby na rowerach teraz głąby na hulajnodze Sam jeżdżę i rowerem i samochodem ale pieszy jest najważniejszy dla mnie A głąbów trzeba tępić....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 69 ponad rok temuocena: 91% 

   dokładnie, głąby są wszędzie a sprzęt jest dla każdego, głąbów też.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ban 68 ponad rok temuocena: 59% 

   Idę sobie ostatnio chodnikiem, a tu jak mi nie przemknie jakiś wariat obok. O mało co mnie nie przewrócił. Jak tak można na chodniku????? I jeszcze te słuchawki w uszach!!!!! Biegać sobie proszę po polu albo po lesie, a nie po chodniku gdzie normalni ludzie chodzą!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koko 67 ponad rok temuocena: 30% 

   jak nei zniknam hulajnogi z warszawskich chodnikow to wyjebie je do wisły popłyna do morza wszysktie ktore sa wyjebie z warszawy kur nie umiecie jezdzic to was naucze w tym meisicie wiesniak i pijaki popaprancy zajebani na rowerach tez kur jezdzicie gdzie chcecie ludzi martretowa jak nstanie sie cos to dobrier ztm i sluzyb sie obudzia z lutargu

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Patrykx 66 ponad rok temuocena: 79% 

   Hulajnogą nie można jeździć zgodnie z przepisami ani po jezdni (z tym się zgadzam) ani po ścieżce rowerowej (to jest absurd). Większe zagrożenie wg mnie stanowią rowerzyści na chodnikach, którzy powinni znajdować się na jezdni...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lemur 65 ponad rok temuocena: 96% 

   Wszyscy chcą być nowocześni,fit&trendy..tylko w tej pogoni,inwazyjnemu przywłaszczaniu chodnika zabrakło miejsca dla innych,często słabszych ludzi.Matki z dzieckiem,wracającej z zakupów lub od lekarza staruszki,kogoś zatopionego w myślach,kogoś z psem i wielu wielu innych,którzy mogą nie mieć umiejetności i ochoty by z gracja akrobaty uskakiwać z drogi fit trendy hulajnogowemu easy -driverowi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OlaHime 64 ponad rok temuocena: 0% 

   Zasadniczo się zgadzam - ale nie rozumiem, jak można w ogóle być /zatopionym w myślach/.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 63 ponad rok temuocena: 50% 

   JEZDZE BO LUBIĘ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drogo Czytelniczko z Nowoursynowskiej 62 ponad rok temuocena: 94% 

   Poważny wypadek z elektryczną hulajnogą wydarzył się już kilka lat temu. Bodajże w Lublinie 10-letni chłopczyk przywalił na takiej hulajnodze w autobus. Zmarł w szpitalu. Można o tym poczytać w necie oczywiście. I co? Myśli Pani, że kogoś to czegoś nauczyło w tym nienormalnym kraju? Wręcz przeciwnie, każdy sąd inaczej interpretuje przepisy, które nie nadążają za rzeczywistością. Niedawno był też wypadek u nas na Krakowskim. Ukarano pieszą. Ręce opadają, ale to już smutny standard nad Wisłą, niestety. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia na chodniku.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelniczk z Nowoursynowskiej 61 ponad rok temuocena: 86% 

   Tak tez bylo napisane - Musimy poczekac na zmiane prawa Druga sprawa ze na hulajnodze, na rowerze, w samochodzie czy na chodniku ludzi nieogarnitych nie brakuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 60 ponad rok temuocena: 54% 

   Jakby pani biegła nieco szybciej nie było by problemu- proszę potrenować.Nastepny proszę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Europejczyk 59 ponad rok temuocena: 73% 

   Trzeba sobie radzić. Nosić ze sobą kawałek nogi od krzesła lub stołu. Jedzie wariat na hulajnodze chodnikiem i przypadkowo wypada nam ten kawałek z kieszeni i gościu boleśnie odczuwa co to grawitacja. W razie czego nie przyznajemy się do tego kawałka. No leżał sobie, a gość tak zasuwał, że nie zauważył.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel997 58 ponad rok temuocena: 24% 

   Jakby święta krowa poruszała się prawa strona chodnika jak na powolna osobę przystało nie było by problemu, nie rozumiem pieszych panoszacych się po rychliwym chodniku

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos na puszczy 57 ponad rok temuocena: 66% 

   jako kierowca mówię; hulajnogi precz z jezdni, już nam wystarczy rowerzystów plączących się pod kołami, ani tego wyminąć w korku, bo miejsce na pasie zajmuje, ani za tym jechać 5 km/h. A jak wyminiesz, to musisz go potem 14 razy i troszkę ponownie wymijać tego samego artychę, bo w korku jedzie pomiędzy samochodami i zabawa trwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulaj Noga 56 ponad rok temuocena: 100% 

   Ale my jako piesi możemy poruszać się tylko pod prąd ( na drodze bez pobocza)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smog NIE 55 ponad rok temuocena: 33% 

   Każdy kto porusza się na hulajnodze elektrycznej jest ekologiczny i należy się jemu dodatkowa dopłata ( pakiet ekologiczny) - przecież o to chodzi aby było mniej samochodów w miastach. 1 hulajnga więcej =1 samochód mniej, czyli mniejsze koszty , czyli ekologia! ALBO! mniejszy dochód dla Państwa za parkowanie, mniejsze wpływy z paliwa - ogólnie mówiąc - to do kitu.! Kasa ucieka!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 54 ponad rok temuocena: 38% 

   Niestety tlumoki pana minusuja - to ci co wszędzie autem mimo metra pod nosem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 53 ponad rok temuocena: 69% 

   Tak a akumulator do tej hulajnogi doładowujesz z "ekologicznej" elektrowni opalanej toną węgla na minutę...albo coś w ten deseń. To ma sens i logikę w kraju gdzie energia jest ze zródeł ekologicznych i odnawialnych a nie jak u nas gdzie energie masz z opalanej węglem elektrowni, która musi podnieśc wydajnośc (a zatem podnieśc emisję i spalanie) żeby nadążać z energią pakowana we wszystkie proekologiczne zabawki na prąd.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jerzy jurkowski 52 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Elektryczne pojazdy mają z ekologią tyle wspólnego, co ty z przemyślanymi opiniami. Wytworzenie i recykling zużytych baterii + wytworzenie prądu do ładowania tych hulajnóg są bardziej szkodliwe dla środowiska niż pojazd na ropę czy benzynę. Ktoś znalazł sobie sposób na zarobek i to promuje, a durni ludzie łykają jak pelikany. Chcesz ekologicznie i w dodatku zdrowo? Przesiądź się na rower.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DaXon 51 ponad rok temuocena: 75% 

   Wg przepisów hulajnoga - to pieszy - czyli porusza się po chodniku, może "pieszy" poruszać się po spożyciu alkoholu i przejeżdżać przez pasy, a drogą bez pobocza poruszać się pod prąd. Taki jest status na dzień dzisiejszy wg polskich przepisów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~123 50 ponad rok temuocena: 72% 

   Ale to nie jest hulajnoga tylko pojazd elektryczny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwteyrh 49 ponad rok temuocena: 82% 

   kochani ? nie wciskajcie słuchawek w swoje uszy, 80% mego otocznie niedosłyszy. Nie noście kapturów na głowie bo was: okradnę, rozjadą, zgwałcą! Tak tak, człowiek jest odcięty od otaczającego świata i tylko w części uczestniczy w ruchu pieszym, ulicznym etc. Nie wspomnę już o decybelach w dyskotekach !!! Jedno wielkie nieporozumienie!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 48 ponad rok temuocena: 93% 

   kiedyś zobaczyłam swojego syna, nastolatka, który szykowal się do podrózy rowerem do swoich szkół. i co? oczywiscie słuchawki do uszu. Zareagowałam dosyć gwałtownie (hmmm...), robiac mu pogadankę nt. odciecia się uczestnika ruchu drogowego od sygnałów, także dźwiękowych, płynących "zeń". Chyba tylko kierowca, oraz osoby mające juz negatywne doswiadczenia, mają świadomośc, jak ważne jest odbieranie sygnałów, róznych, w tym dźwiekowych, dla bezpieczeństwa w tymże ruchu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gad 47 ponad rok temuocena: 63% 

   Hulajnogą na dzień dzisiejszy nie można legalnie jeździć ani po ścieżce rowerowej ani po drodze publicznej tak mówią przepisy a czaskoski śpi zajmując się tylko sprawami LGBT. Sam jeżdżę do pracy 13km na hulajnodze łamiąc przepisy (ścieżka rowerowa). Problem będzie narastał do czasu aż się stanie tragedia, wtedy się obudzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Giberes 46 ponad rok temuocena: 75% 

   To trzaskowski ma moc zmiany ustawy? PORD może zmieniać tylko sejm. Glupota nie przestaje zadziwiac...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 45 ponad rok temuocena: 72% 

   a, przepraszam, co ma "czaskowski" do tego, że taki imbecyl, jak ty, świadomie! łamie przepisy, jeżdżąc po ścieżce rowerowej? I co? "czaskowski" ma ci tego zakazać? przecież od tego NIE JEST "czaskowski" ani żaden inny prezydent miasta. Przepisy reguluje KODEKS DROGOWY. Kd jest aktem prawnym, zmienianym USTAWĄ!!! a nie "widzimiesie" prezydenta miasta. I na szczęście! nie decyduje o tym jakis pojedyńczy człowiek. Uzasadniac nie będę, liczę na twoją inteligencje (he he...)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kierowca 44 ponad rok temuocena: 19% 

   To jest sponsorowana nagonka na hulajnogi przez miejskie wypożyczalnie rowerów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Damio 43 ponad rok temuocena: 32% 

   No właśnie też się zastanawiałem kto lobbuje tę falę negatywnych artykułów na hulajnogi. Nagle wszystkim to nie pasuje, wzajemne nakrecanie się, które zaraz doprowadzi do linczu na hulajnogistach. Ten pseudo-list niby-czytelniczki też ma w sobie więcej indywidualnej interpretacji i osobistych uprzedzeń niż faktycznych argumentów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zasas 42 ponad rok temuocena: 41% 

   tego złomu leży dużo, można połamać nogi. Widziałem nawet rozjechane przez samochody. Prezydent Trzaskowski nie ma głowy. Za młody, aby myśleć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iwt 41 ponad rok temuocena: 80% 

   Hulajnoga pędzi chodnikiem, obok malutkie dzieci, spacerujący piesi, koszmar i strach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 40 ponad rok temuocena: 66% 

   Mnie oburza jak dzieci jeżdżą po chodniku wszystkim czym można.Wiem,że że to niepopularna niechęć,bo zdaniem ogółu dzieci powinno się wielbić a przynajmniej tolerować z pobłażliwym uśmiechem,ale mam dość uskakiwania i chodzenia opłotkami.Chodnik to nie plac zabaw ,dzieci to nie rozważni użytkownicy przestrzeni publicznej.Teraz do tego dołóżmy hulajnogi,ich masę i prędkość-strach wyjść z domu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 39 ponad rok temuocena: 60% 

   Zgodnie z prawem o ruchu drogowym dziecko na rowerze jest pieszym i ma prawo poruszać się wyłącznie po chodniku, a nie po ścieżce rowerowej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 38 ponad rok temuocena: 39% 

   A czy bieganie w słuchawkach po chodniku jest legalne? Powinni tego zabronić!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jerzy jurkowski 37 9 miesięcy temu

   A słyszałeś o czymś takim jak słuchawki kostne lub otwarte? Zgadzam się z tym, że piesi-kamikaze popylający w słuchawkach po przejściach dla pieszych to rak, ale ograniczanie praw całego społeczeństwa przez jakiś odsetek idiotów to chyba nienajlepszy pomysł.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelniczk z Nowoursynowskiej 36 ponad rok temuocena: 41% 

   Hulajnogi są super ułatwieniem w przemieszczaniu się, swoja droga podziwiam panią biegajacą w sluchawkach chyba dobrze ze hulajnoga otworzyla jej oczy a nie samochod ? Idac tym tropem myslenia to chodnik jest do chodzenia nie do biegania. ;) Po drugie hulajnogi w swietle obowiazujacego prawa moga poruszac sie tylko po chodniku. Musimy poczekac na zmiane prawa by np. mogly poruszc sie po sciezkach rowerowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 35 ponad rok temuocena: 79% 

   A co miałby robić samochód na chodniku??? Trzeba się go tam spodziewać? W jakich okolicznościach??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelniczk z Nowoursynowskiej 34 ponad rok temuocena: 44% 

   Rowerzysta- troszke szerszego myslenia, chodnik skrzyzowanie z ulica, pani w sluchawkach, samochod - taka ukladanka i takie okolicznosci

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 33 ponad rok temuocena: 73% 

   Te czytelniczko ale idąc/biegnąc chodnikiem i mając te słuchawki nie mam obowiązku rozglądać się na lewo i prawo w poszukiwaniu idioty, który pożycza sobie hulajnogę i wciska na maksa gaz. Niestety wielu jeździ nimi nie używając przy tym mózgu i generalnie mając głęboko ludzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i nie ma Marcinka z nami 32 ponad rok temuocena: 30% 

   Marcin, w 100% masz racje nie masz obowiazku rozgladac sie i na chodniku, i na przejsciu przes ulice , i na przejsciu przez tory tramwajowe - glos rozsadku - POWODZENIA

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 31 ponad rok temuocena: 82% 

   Kolego/koleżanko ironizująca. Jak ide chodnikiem to nie mam takiego obowiązku. Mam prawo słuchać sobie muzyki bo chodnik jest DLA PIESZEGO. Dopiero potem jest dla rowerów, hulajnóg czy innego badziewia. Na chodniku to inni mają się rozglądać a nie pieszy. Pieszy jest u siebie, podobnie jak kierowca samochodu jest u siebie jadąc po ulicy. Rozsądek to jedno ale nie należy też ustępować bo każdy ci wlezie na łeb. I szczerze? Pierwszy imbecyl na hulajnodze, którego zobaczę zasuwającego po chodniku 30 na godzinę dostanie solidnego kopa w kierownicę albo wrzucę mu coś pod koła. Tylko tak można tresować bydło, bo ludzkie słowo nie przemawia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i nie ma Marcinka z nami 30 ponad rok temuocena: 40% 

   Napisales- podobnie jak kierowca samochodu jest u siebie jadąc po ulicy. - I nie ma obowiazku rozgladac sie podczas jazdy bo jest u siebie jak pieszy na chodniku. Mam tylko nadzieje ze nie masz prawa jazdy i pozostaniesz juz na zawsze na tym chodniku. Na tym zakoncze bo tu rzucaniem i kopaniem jedzie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 29 ponad rok temuocena: 80% 

   No cóż masz pecha. Mam prawo jazdy od 18 roku życia i nie miałem ani jednego wypadku, sytuacji groźnej ani nic takiego. Rozsądek to jedno ale nie dajmy się zwariować wszystkim dookoła. Decydując sie tylko i wyłącznie na ustępstwa dajesz sobie włazić na głowę. Taka jest prawda. Pieszy jest u siebie na chodniku. Powinien uważać owszem ale w granicach rozsądku. Chodnik jest dla pieszego i jako pieszy nie zamierzam się przebijać opłotkami, krawężnikami, krzakami itd bo jaśnie wielmożny pan rowerzysta lub też nowomodny użytkownik hulajnogi raczy zaszczycić chodnik swoją osobistością. Inni mają też uważać a nie na zasadzie "ja mam w tyle niech sobie inni".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniuś 28 ponad rok temuocena: 57% 

   Plaga normalnie ci biegacze na chodnikach, a najgorsi są ci co ze słuchawkami na uszach!!! A może zakazać biegania po chodniku? Chodnik nie jest do biegania. Założy taka słuchawki na uszy, nic nie słyszy i pędzi. jeszcze na kogoś wpadnie albo wpadnie pod rower czy samochód.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 27 ponad rok temuocena: 45% 

   całkiem niedawno, jadąc rowerem po scieżce rowerowej, natknęłam się na "biegaczkę", pchajacą wózek dziecięcy przed sobą!!! domniemywam, że z zawartością. Tak mnie zatkało, że nawet nie zwróciłam jej uwagi. Oraz nie spojrzałam na jej uszy (czy ma słuchawki). Patrzyłam tylko, żeby się nie przewrócić i nie wpaść na wózek - bo bezpieczeństwo mamuski akurat najmniej mnie obchodziło

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 26 ponad rok temuocena: 83% 

   hulajnoga elektrycza 20 -30 km /godz traktowana jest jak przechodzien , czyli na chodniku musimy rozgladac sie czy nie jedzie hulajnoga bo za spowodowanie wypadku wine ponosi czlowiek chodzacy po chodniku

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 25 ponad rok temuocena: 79% 

   hulajnoga elektrycza 20 -30 km /godz traktowana jest jak przechodzien , czyli na chodniku musimy rozgladac sie czy nie jedzie hulajnoga bo za spowodowanie wypadku wine ponosi czlowiek chodzacy po chodniku

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Są znacznie szybsze hulajnogi. Wyciagaja 50km/h. Mają nawet hamulce tarczowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 23 ponad rok temuocena: 90% 

   Już był jeden wypadek z hulajnogą w Warszawie - nastolatek staranował na chodniku pieszą, tak, że trafiła do szpitala i policja wlepiła mandat... pieszej. Dla mnie to chore, rowerzystom pozwoliło się na zbyt dużo i panoszą się na drogach i chodnikach, obawiam, się, że podobnie może być z hujalnogami... Nasze prawo nie nadąża za rozwojem technologii. Teraz jeszcze pojawiły się skuterki do wynajęcia na aplikacji - też będzie problem, bo zaraz będą na nich zasuwać po drogach osoby bez prawa jazdy i powodować wypadki :/

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 22 ponad rok temuocena: 69% 

   Na skuter wystarczy dowód osobisty i ewentualnie brak sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan906 21 ponad rok temuocena: 82% 

   Jak sama nazwa wskazuje chodnik powinien służyć do chodzenia a nie do jeżdżenia hulajnogami, rowerami czy czymkolwiek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziutek 20 ponad rok temuocena: 50% 

   Jak sama nazwa wskazuje, samochód powinien służyć do samego chodzenia, a nie jeżdżenia. Zgodnie z twoją "logiką" na chodniku też nie wolno stać. Mam radę - mylenie zostaw innym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 19 ponad rok temuocena: 0% 

   ~Ziutek No przecież samochód sam chodzi, nie trzeba go nosić ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lysy 18 ponad rok temuocena: 10% 

   zacznij kobieto od edukacji swoich dzieci bo te hordy z mongolii nie przybyły

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Apelujacy o bezpieczeństwo 17 ponad rok temuocena: 89% 

   Czy większość z mieszkańców naszej dzielnicy nie widzi nie tylko problemu? A nawet zdrowia z zagrożeniem życia włącznie? Mieliśmy już tragiczne wypadki z rowerami - teraz niestety pora na hulajnigi? No szanowni radni - ruszcie sie i zrobcie cos pozytecznego dla mieszkancow - jakas interpelacja w sprawie zachowan przy uzyciu hulajnog - prosimy o to zanim cis się wydarzy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 16 ponad rok temuocena: 75% 

   niestety hulajnogi nie mogą jeździć po ulicy, ani nawet po ścieżce rowerowej. TYLKO PO CHODNIKU, ja bym do Brudzińskiego napisała

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 15 ponad rok temuocena: 79% 

   Nie można nią nawet po chodniku jeździć. Chodnik jest dla pieszych. Ustawodawca nie uwzględnia jeszcze takich wynalazków. Pewnie w najbliższym czasie to uregulują. Skoro hulajnoga jeździ tak szybko jak rower powinna być traktowana jak rower. Czy po chodniku ok ale w szczególnych wypadkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sos 14 ponad rok temuocena: 100% 

   To pisz. Daj znać co odpisał :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 13 ponad rok temuocena: 76% 

   No i ma racje kobieta ! Te hulajnogi sa tak przerabiane, ze moga osiagnac 70km/godz - szybciej niz rower ! Gdzie Minister Transportu, gdzie policja ,,,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulajnogarz 12 ponad rok temuocena: 39% 

   To slaba hulajnoga. Moja moze osoagnac predkosc do 120 km/h

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rex 11 ponad rok temuocena: 60% 

   70 km na /h chyba nie tez w wypożyczalni. W sumie może osiągnąć gdy ... spada z PKiN ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak 10 ponad rok temuocena: 0% 

   I się człowiek nie napedauje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta50 9 ponad rok temuocena: 83% 

   Mój brat jest niewidomy i już 4 razy upadł przez te hulajnogi. Kiedy ktoś coś z tym eko gównem zrobi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie pytam złośliwie 8 ponad rok temuocena: 50% 

   A jak sobie radzi że studzienkami?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurek 7 ponad rok temuocena: 22% 

   To juz z kolezanki nie chcą słuchać o chorobach czy narzekań, że sie Pani nie wyspała i slabo jakoś dzisiaj się czuje? Dla zdrowia to polecam odrobinke wyluzowania. Swiata nie zmienisz, ale nastawienie możesz. Polecam, Żanet Kaleta

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olè 6 ponad rok temuocena: 94% 

   Kolejny frustrat wypisujący pod różnymi pseudo: Jurku, Ha ha, B kusia mała to i pierdoły na Halo wypisujesz. Zapisz się frustraciku na kurs szydełkowania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~apococito? 5 ponad rok temuocena: 100% 

   julek ogulek kiełbas i sznulek

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ha ha 4 ponad rok temuocena: 18% 

   Kolejna nieszczęśliwa frustratka. Mąż za gruby? Czy poszedł gdzie indziej?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hehe 3 ponad rok temuocena: 96% 

   Gratuluje rozumu. Chciałabym usłyszeć co będziesz mieć do powiedzenia jak wpadnie hulajnoga na Ciebie lub kogoś Ci bliskiego i się połamiecie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 ponad rok temuocena: 90% 

   Szczerze? Mam nadzieje, że jakiś tłumok na hulajnodze zrobi ci krzywdę (ewentualnie potrąci psa, kota, dziecko, twoją laskę). Ciekawe czy też wtedy będziesz mówić, że to twoja wina albo ze jesteś "nieszczęśliwym frustratem". Ale znając takich jak ty to wtedy będziesz sie pruł tak, że pół osiedla usłyszy jaki to ty biedny i nieszczęśliwy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 1 ponad rok temuocena: 23% 

   Wyluzuj

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2115 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020