REKLAMAA1-FortSłużew-01-07----21-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2019, 08:14 komentarzy 98

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Przyszła wiosna, a z nią moda na elektryczne hulajnogi. Okazuje się, że ten ekologiczny środek transportu może podnieść ciśnienie. Opisała nam to nasza czytelniczka, która przestała się bezpiecznie czuć na chodniku. Publikujemy jej list w całości, a Was zachęcamy do komentowania.

  Nie mam już siły i wzbiera we mnie taka złość, że postanowiłam do Was napisać, może poruszycie temat elektrycznych hulajnóg, które się ostatnio tak rozmnożyły, że strach z domu wyjść. Nikomu nie zazdroszczę, sama takiej sobie nie kupię, bo wolę biegać. I może gdyby nie ta moja pasja, to bym była spokojniejsza. A tak tracę nerwy. Ale do rzeczy.

  Mieszkam przy Nowoursynowskiej i lubię sobie zrobić kółko wzdłuż Kokosowej. Biegałam dotąd ze słuchawkami w uszach, chodnikiem, jak na kulturalnego człowieka przystało. Do czasu! Pierwszy amator elektrycznej hulajnogi, który prawie mnie rozjechał, wyleczył mnie ze słuchania muzyki.

  To jednak nic nie dało. Dosłownie. Dwa dni później kolejny wyrośnięty nastolatek postanowił mnie wyprzedzić na chodniku od prawej strony. W ostatniej chwili udało mi się uciec, inaczej staranowałby mnie. Jechał bardzo szybko, ale tak cicho, że jak człowiek biegnie ubrany na sportowo i szeleści kurtka, to nie słyszy hulajnogi. Zamiast ulicą, na której żywego ducha nie było, on postanowił chodnikiem, co mnie dziwi, bo po asfalcie chyba przyjemniej się jeździ niż po kostce.

  Nie będę ukrywać, wydarłam się wtedy, ale zero reakcji, no może poza głupim uśmiechem. Podobna sytuacja wydarzyła się na chodniku przy ul. Rosoła na wysokości górki, gdzie jest ścieżka rowerowa, chyba też przeznaczona dla hulajnóg. Biegam dla zdrowia, ale robi się to coraz mniej przyjemne i bezpieczne. 

  To będzie tak, jak ze wszystkim w naszym kraju, najpierw musi się wydarzyć jakieś nieszczęście, a dopiero potem wszyscy pukają się w głowę, jak to możliwe, taka tragedia, kto za to odpowiada?

  Elektryczna hulajnoga to nie zabawka dla dzieci. Jak ktoś jedzie za szybko i nieostrożnie i się na niej połamie to jego sprawa, ale jak wjedzie w dziecko, to może zabić. I co wtedy powie? Nie pomyślałem?

  Chciałabym za waszym pośrednictwem zaapelować o posługiwanie się na hulajnodze rozumem. Pieszy ma coraz mniej miejsca i niestety w kolejności dziobania spadł poniżej hulajnogi. Nie wchodzę na ulicę, ścieżkę rowerową, to pozwólcie mi czuć się bezpiecznie na chodniku. 

  Czytelniczka z Nowoursynowskiej

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 504

  • 233
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 47
   PRZYDATNY
  • 38
   OBOJĘTNY
  • 39
   NIEPRZYDATNY
  • 54
   WKURZONY
  • 78
   BRAK SŁÓW

  98Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ona... 98 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie teraz wszystko robia bez rozumu i im sie na to pozwala. Bylam ostatnio w Warszawie i nie mam ochoty drugi raz. Co to za przyjemnosc podziwiac miasto i ciagle myslec, czy mnie ktos nie najedzie. W innych miastach tego nie ma, bo chodniki sa inne i oni tam nie dadza rady jechac. Co do biegania to takze. Co to za zdrowie i przyjemnosc biegac po chodniku. Od tego chyba jest las, park etc.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojojoj 97 2 miesiące temuocena: 62% 

   Biegasz bo lubisz,?A ja jeżdżę bo lubię.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 96 20 dni temuocena: 100% 

   Ale dlaczego po chodniku bez poszanowania pieszych? Zgadzam się z autorką listu, choć jestem zwykłą użytkowniczką chodników, naprawdę strach iść, gdy wokół hulają hulajnogi.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 95 2 miesiące temuocena: 100% 

   Hulajnoga jest przecież pojazdem mechanicznym, ma koła i jest pojazdem wprawianym w ruch pracą mięśni wiec spełnia definicję roweru, którą zmodyfikowano ustano kodeks że może być wspomagany silnikiem elektrycznym mocy do 500W. Powyżej tej mocy jest motorowerem wg przepisów. Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie egzekwowaniu jasnych przecież przepisów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 94 2 miesiące temuocena: 100% 

   Hulajnoga , rower, czy samochód nie jeżdżą bez kierowcy. Kierowcy to ludzie , których poziom umysłowy jest różny. Przepisy ruchu drogowego nie nadążają za technicznymi nowinkami. To samo zresztą jest z internetem. Ludzie nieprzygotowani do samodzielnego myślenia korzystają , ale nie potrafią przewidzieć skutków swego zachowania. Dlatego potrzebne są regulacje prawne i organizacyjne, które wymuszą zachowania bezpieczne dla wszystkich. A więc lokalni zarządcy do roboty !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 93 2 miesiące temuocena: 80% 

   Drogi mańku, naiwny jesteś, że wierzysz w moc "regulacji prawnych i organizacyjnych". Ilekroć na tym portalu napiszę w komentarzu, że jest jakieś prawo, które reguluje opisywany w artykule problem, i wystarczy się do tego prawa stosować - jestem minusowana z kretesem. Kto miałby zatem reagować (pozytywnie) na te "regulacje prawne i organizacyjne", skoro już obowiązujące albo nie są znane, albo nie spotykają się ze "społeczną aprobatą"?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ak 92 2 miesiące temuocena: 50% 

   Wystarczy iść, biec stać z prawej strony chodnika i po sprawie. Zawsze może być ktoś kto idzie, biegnie szybciej i jakoś musi Cię ominąć

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 91 20 dni temu

   Z prawej strony???

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hula jak rower 90 2 miesiące temuocena: 67% 

   Precz z hulajnogami elektrycznymi z chodników! - Dla takich pojazdów elektrycznych są ścieżki rowerowe. Przecież hulajnoga elektryczna jedzie nawet szybciej jak rower.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 89 2 miesiące temuocena: 85% 

   Precz z preczem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Areck 88 2 miesiące temuocena: 75% 

   Zgodnie z prawem - osoba jadąca na hulajnodze, deskorolce czy wrotkach, jest pieszym i nie wolno jej korzystać z ulicy ani Drogi Dla Rowerów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 87 2 miesiące temuocena: 64% 

   List czytelniczki. Zawsze mnie to urzeka i kojarzy się z redaktorem ssącym brudnego kciuka. Zwłaszcza jak jest notka "dane bohaterów zostały zmienione" lub "do wiadomości redakcji". - Jak przeczytałem ten wytwór to utwierdziłem się jedynie w przekonaniu że nic się nie zmieniło. - Teraz najlepsze. "prawie mnie rozjechał", "w ostatniej chwili", "staranowałby mnie". I na końcu ponadczasowe "niech ktoś coś!!!" Żeby nie było. Wariatów trzeba tępić ale tekst zamiast rzeczowo i wiarygodnie odnosić się do problemu to jest kolejnym jakże bardzo "ursynowskim" emerytowysrywem ukierunkowanym na zrobienie gównoburzy i najlepiej zakazanie wszystkiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 86 19 dni temu

   Serio?

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewcia 85 2 miesiące temuocena: 80% 

   Chodnik jest do chodzenia jak sama nazwa wskazuje. Chodzi się raczej na nogach. Wszystko co jeździ na kółkach powinno zniknąć z chodnika. Nie chcemy prowadzić dzieci na smyczy po chodniku, żeby nie wpadały pod pędzące wehikuły. Osoby niedowidzące i starsze z laseczką też mają prawo czuć się na chodniku bezpiecznie. CHODNIKI DO CHODZENIA !!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 84 2 miesiące temuocena: 50% 

   Na kółkach jeżdżą wózki. Dziecięce i dla niepełnosprawnych. Warto się czasem zastanowić zanim wygłosi się tak kategoryczny przekaz. Kwantyfikatory "wszystko", "nic", "zawsze", "nigdy" są bardzo niebezpieczne i należy ich używać z wielką rozwagą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebastian 83 2 miesiące temuocena: 82% 

   A ścieżki rowerowe są dla rowerów, jak sama nazwa wskazuje

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 82 2 miesiące temuocena: 94% 

   Trzeba użyć mózgu i myśleć. To ciągle jeszcze jest legalne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 81 2 miesiące temuocena: 86% 

   Śpieszmy się myśleć. Nie wiadomo kiedy nam osłupkują mózgi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mordechaj Anielewicz 80 2 miesiące temuocena: 27% 

   Hulajnogami jeżdżą antysemici

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaziu 79 2 miesiące temuocena: 25% 

   Z doświadczenia wiem, że kobiety po chodnikach chodzą jak pijane od prawej do lewej do prawej i same wchodzą pod koła, ja wolę zwolnić albo trawnikiem ominąć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 78 2 miesiące temuocena: 82% 

   Chodnik, jak nazwa wskazuje, służy do CHODZENIA.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nagroda Darwina 77 2 miesiące temuocena: 91% 

   najciekawiej będzie jak się kiedyś zderzą dwie takie hulajnogi czołowo (25 Km/h x 2) , bez kasków. Kto będzie winny ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~100 noga 76 2 miesiące temuocena: 100% 

   Isaac Newton ;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wieloryb 75 2 miesiące temuocena: 23% 

   Lament sieroty. Na drodze sa motocykle rowery piesi i inne ofiary jadace 40 lub 140 km/h. I kazdy musi sie tu odnalesc. A ksiezniczka chce prwatny tor do biegania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 74 2 miesiące temuocena: 81% 

   mniej nienawiści i uśmiechnij się. A chodnik jest dla pieszych ,a nie dla rowerów i hulajnóg

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 73 2 miesiące temuocena: 83% 

   @pol. Więcej empatii, mniej zjadliwej życzliwości i ślepego legalizmu. Mam wrażenie że Ursynów z tego słynie. Przynajmniej w lokalnych internetach. P.S. Są przypadki kiedy rower może jechać chodnikiem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 72 2 miesiące temuocena: 37% 

   ludzie, świat idzie do przodu i albo się dostosujecie albo będziecie mieć problem i to Wy a nie Ci idą z duchem postępu. Do puki prawa nie zmienią to człowiek na hulajnodze jest traktowany jako pieszy wiec weźcie to pod uwagę jak na drugi raz będziecie spacerować po chodniku lub biegać w słuchawkach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 71 2 miesiące temuocena: 67% 

   Duch postępu. Świat idzie do przodu. Na hulajnodze z silniczkiem. Wzruszyłem się. I głupio mi się zrobiło, że kiedyś się zachwycałem lotami w kosmos. Ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że wymyślą elektryczną hulajnogę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 70 2 miesiące temuocena: 100% 

   puki...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 69 2 miesiące temuocena: 60% 

   Niestety jak grochem o ścianę - pan kosmonauta interesuje się lotami w kosmos a nie zauważył postępu związanego z rozwojem baterii.Smieje się z hulajnogi z silniczkiem a sam pewnie stoi w korku bo nie można poruszania się po Warszawie jeżdżeniem swoim kompakcikiem z silniczkiem 1.6

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktoś tam 68 2 miesiące temuocena: 86% 

   Głąby w samochodach głąby na rowerach teraz głąby na hulajnodze Sam jeżdżę i rowerem i samochodem ale pieszy jest najważniejszy dla mnie A głąbów trzeba tępić....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 67 2 miesiące temuocena: 91% 

   dokładnie, głąby są wszędzie a sprzęt jest dla każdego, głąbów też.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ban 66 2 miesiące temuocena: 58% 

   Idę sobie ostatnio chodnikiem, a tu jak mi nie przemknie jakiś wariat obok. O mało co mnie nie przewrócił. Jak tak można na chodniku????? I jeszcze te słuchawki w uszach!!!!! Biegać sobie proszę po polu albo po lesie, a nie po chodniku gdzie normalni ludzie chodzą!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koko 65 2 miesiące temuocena: 30% 

   jak nei zniknam hulajnogi z warszawskich chodnikow to wyjebie je do wisły popłyna do morza wszysktie ktore sa wyjebie z warszawy kur nie umiecie jezdzic to was naucze w tym meisicie wiesniak i pijaki popaprancy zajebani na rowerach tez kur jezdzicie gdzie chcecie ludzi martretowa jak nstanie sie cos to dobrier ztm i sluzyb sie obudzia z lutargu

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Patrykx 64 2 miesiące temuocena: 78% 

   Hulajnogą nie można jeździć zgodnie z przepisami ani po jezdni (z tym się zgadzam) ani po ścieżce rowerowej (to jest absurd). Większe zagrożenie wg mnie stanowią rowerzyści na chodnikach, którzy powinni znajdować się na jezdni...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lemur 63 2 miesiące temuocena: 95% 

   Wszyscy chcą być nowocześni,fit&trendy..tylko w tej pogoni,inwazyjnemu przywłaszczaniu chodnika zabrakło miejsca dla innych,często słabszych ludzi.Matki z dzieckiem,wracającej z zakupów lub od lekarza staruszki,kogoś zatopionego w myślach,kogoś z psem i wielu wielu innych,którzy mogą nie mieć umiejetności i ochoty by z gracja akrobaty uskakiwać z drogi fit trendy hulajnogowemu easy -driverowi.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OlaHime 62 2 miesiące temuocena: 0% 

   Zasadniczo się zgadzam - ale nie rozumiem, jak można w ogóle być /zatopionym w myślach/.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 61 2 miesiące temuocena: 48% 

   JEZDZE BO LUBIĘ

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drogo Czytelniczko z Nowoursynowskiej 60 2 miesiące temuocena: 94% 

   Poważny wypadek z elektryczną hulajnogą wydarzył się już kilka lat temu. Bodajże w Lublinie 10-letni chłopczyk przywalił na takiej hulajnodze w autobus. Zmarł w szpitalu. Można o tym poczytać w necie oczywiście. I co? Myśli Pani, że kogoś to czegoś nauczyło w tym nienormalnym kraju? Wręcz przeciwnie, każdy sąd inaczej interpretuje przepisy, które nie nadążają za rzeczywistością. Niedawno był też wypadek u nas na Krakowskim. Ukarano pieszą. Ręce opadają, ale to już smutny standard nad Wisłą, niestety. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia na chodniku.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelniczk z Nowoursynowskiej 59 2 miesiące temuocena: 86% 

   Tak tez bylo napisane - Musimy poczekac na zmiane prawa Druga sprawa ze na hulajnodze, na rowerze, w samochodzie czy na chodniku ludzi nieogarnitych nie brakuje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 58 2 miesiące temuocena: 52% 

   Jakby pani biegła nieco szybciej nie było by problemu- proszę potrenować.Nastepny proszę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Europejczyk 57 2 miesiące temuocena: 72% 

   Trzeba sobie radzić. Nosić ze sobą kawałek nogi od krzesła lub stołu. Jedzie wariat na hulajnodze chodnikiem i przypadkowo wypada nam ten kawałek z kieszeni i gościu boleśnie odczuwa co to grawitacja. W razie czego nie przyznajemy się do tego kawałka. No leżał sobie, a gość tak zasuwał, że nie zauważył.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel997 56 2 miesiące temuocena: 22% 

   Jakby święta krowa poruszała się prawa strona chodnika jak na powolna osobę przystało nie było by problemu, nie rozumiem pieszych panoszacych się po rychliwym chodniku

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos na puszczy 55 2 miesiące temuocena: 63% 

   jako kierowca mówię; hulajnogi precz z jezdni, już nam wystarczy rowerzystów plączących się pod kołami, ani tego wyminąć w korku, bo miejsce na pasie zajmuje, ani za tym jechać 5 km/h. A jak wyminiesz, to musisz go potem 14 razy i troszkę ponownie wymijać tego samego artychę, bo w korku jedzie pomiędzy samochodami i zabawa trwa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulaj Noga 54 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ale my jako piesi możemy poruszać się tylko pod prąd ( na drodze bez pobocza)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smog NIE 53 2 miesiące temuocena: 33% 

   Każdy kto porusza się na hulajnodze elektrycznej jest ekologiczny i należy się jemu dodatkowa dopłata ( pakiet ekologiczny) - przecież o to chodzi aby było mniej samochodów w miastach. 1 hulajnga więcej =1 samochód mniej, czyli mniejsze koszty , czyli ekologia! ALBO! mniejszy dochód dla Państwa za parkowanie, mniejsze wpływy z paliwa - ogólnie mówiąc - to do kitu.! Kasa ucieka!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor House 52 2 miesiące temuocena: 39% 

   Niestety tlumoki pana minusuja - to ci co wszędzie autem mimo metra pod nosem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 51 2 miesiące temuocena: 67% 

   Tak a akumulator do tej hulajnogi doładowujesz z "ekologicznej" elektrowni opalanej toną węgla na minutę...albo coś w ten deseń. To ma sens i logikę w kraju gdzie energia jest ze zródeł ekologicznych i odnawialnych a nie jak u nas gdzie energie masz z opalanej węglem elektrowni, która musi podnieśc wydajnośc (a zatem podnieśc emisję i spalanie) żeby nadążać z energią pakowana we wszystkie proekologiczne zabawki na prąd.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DaXon 50 2 miesiące temuocena: 75% 

   Wg przepisów hulajnoga - to pieszy - czyli porusza się po chodniku, może "pieszy" poruszać się po spożyciu alkoholu i przejeżdżać przez pasy, a drogą bez pobocza poruszać się pod prąd. Taki jest status na dzień dzisiejszy wg polskich przepisów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~123 49 2 miesiące temuocena: 72% 

   Ale to nie jest hulajnoga tylko pojazd elektryczny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwteyrh 48 2 miesiące temuocena: 82% 

   kochani ? nie wciskajcie słuchawek w swoje uszy, 80% mego otocznie niedosłyszy. Nie noście kapturów na głowie bo was: okradnę, rozjadą, zgwałcą! Tak tak, człowiek jest odcięty od otaczającego świata i tylko w części uczestniczy w ruchu pieszym, ulicznym etc. Nie wspomnę już o decybelach w dyskotekach !!! Jedno wielkie nieporozumienie!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 47 2 miesiące temuocena: 93% 

   kiedyś zobaczyłam swojego syna, nastolatka, który szykowal się do podrózy rowerem do swoich szkół. i co? oczywiscie słuchawki do uszu. Zareagowałam dosyć gwałtownie (hmmm...), robiac mu pogadankę nt. odciecia się uczestnika ruchu drogowego od sygnałów, także dźwiękowych, płynących "zeń". Chyba tylko kierowca, oraz osoby mające juz negatywne doswiadczenia, mają świadomośc, jak ważne jest odbieranie sygnałów, róznych, w tym dźwiekowych, dla bezpieczeństwa w tymże ruchu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gad 46 2 miesiące temuocena: 63% 

   Hulajnogą na dzień dzisiejszy nie można legalnie jeździć ani po ścieżce rowerowej ani po drodze publicznej tak mówią przepisy a czaskoski śpi zajmując się tylko sprawami LGBT. Sam jeżdżę do pracy 13km na hulajnodze łamiąc przepisy (ścieżka rowerowa). Problem będzie narastał do czasu aż się stanie tragedia, wtedy się obudzą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Giberes 45 2 miesiące temuocena: 75% 

   To trzaskowski ma moc zmiany ustawy? PORD może zmieniać tylko sejm. Glupota nie przestaje zadziwiac...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 44 2 miesiące temuocena: 72% 

   a, przepraszam, co ma "czaskowski" do tego, że taki imbecyl, jak ty, świadomie! łamie przepisy, jeżdżąc po ścieżce rowerowej? I co? "czaskowski" ma ci tego zakazać? przecież od tego NIE JEST "czaskowski" ani żaden inny prezydent miasta. Przepisy reguluje KODEKS DROGOWY. Kd jest aktem prawnym, zmienianym USTAWĄ!!! a nie "widzimiesie" prezydenta miasta. I na szczęście! nie decyduje o tym jakis pojedyńczy człowiek. Uzasadniac nie będę, liczę na twoją inteligencje (he he...)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kierowca 43 2 miesiące temuocena: 19% 

   To jest sponsorowana nagonka na hulajnogi przez miejskie wypożyczalnie rowerów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Damio 42 2 miesiące temuocena: 33% 

   No właśnie też się zastanawiałem kto lobbuje tę falę negatywnych artykułów na hulajnogi. Nagle wszystkim to nie pasuje, wzajemne nakrecanie się, które zaraz doprowadzi do linczu na hulajnogistach. Ten pseudo-list niby-czytelniczki też ma w sobie więcej indywidualnej interpretacji i osobistych uprzedzeń niż faktycznych argumentów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zasas 41 2 miesiące temuocena: 41% 

   tego złomu leży dużo, można połamać nogi. Widziałem nawet rozjechane przez samochody. Prezydent Trzaskowski nie ma głowy. Za młody, aby myśleć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iwt 40 2 miesiące temuocena: 80% 

   Hulajnoga pędzi chodnikiem, obok malutkie dzieci, spacerujący piesi, koszmar i strach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 39 2 miesiące temuocena: 66% 

   Mnie oburza jak dzieci jeżdżą po chodniku wszystkim czym można.Wiem,że że to niepopularna niechęć,bo zdaniem ogółu dzieci powinno się wielbić a przynajmniej tolerować z pobłażliwym uśmiechem,ale mam dość uskakiwania i chodzenia opłotkami.Chodnik to nie plac zabaw ,dzieci to nie rozważni użytkownicy przestrzeni publicznej.Teraz do tego dołóżmy hulajnogi,ich masę i prędkość-strach wyjść z domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 38 2 miesiące temuocena: 60% 

   Zgodnie z prawem o ruchu drogowym dziecko na rowerze jest pieszym i ma prawo poruszać się wyłącznie po chodniku, a nie po ścieżce rowerowej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 37 2 miesiące temuocena: 40% 

   A czy bieganie w słuchawkach po chodniku jest legalne? Powinni tego zabronić!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelniczk z Nowoursynowskiej 36 2 miesiące temuocena: 41% 

   Hulajnogi są super ułatwieniem w przemieszczaniu się, swoja droga podziwiam panią biegajacą w sluchawkach chyba dobrze ze hulajnoga otworzyla jej oczy a nie samochod ? Idac tym tropem myslenia to chodnik jest do chodzenia nie do biegania. ;) Po drugie hulajnogi w swietle obowiazujacego prawa moga poruszac sie tylko po chodniku. Musimy poczekac na zmiane prawa by np. mogly poruszc sie po sciezkach rowerowych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 35 2 miesiące temuocena: 79% 

   A co miałby robić samochód na chodniku??? Trzeba się go tam spodziewać? W jakich okolicznościach??

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelniczk z Nowoursynowskiej 34 2 miesiące temuocena: 44% 

   Rowerzysta- troszke szerszego myslenia, chodnik skrzyzowanie z ulica, pani w sluchawkach, samochod - taka ukladanka i takie okolicznosci

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 33 2 miesiące temuocena: 73% 

   Te czytelniczko ale idąc/biegnąc chodnikiem i mając te słuchawki nie mam obowiązku rozglądać się na lewo i prawo w poszukiwaniu idioty, który pożycza sobie hulajnogę i wciska na maksa gaz. Niestety wielu jeździ nimi nie używając przy tym mózgu i generalnie mając głęboko ludzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i nie ma Marcinka z nami 32 2 miesiące temuocena: 30% 

   Marcin, w 100% masz racje nie masz obowiazku rozgladac sie i na chodniku, i na przejsciu przes ulice , i na przejsciu przez tory tramwajowe - glos rozsadku - POWODZENIA

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 31 2 miesiące temuocena: 80% 

   Kolego/koleżanko ironizująca. Jak ide chodnikiem to nie mam takiego obowiązku. Mam prawo słuchać sobie muzyki bo chodnik jest DLA PIESZEGO. Dopiero potem jest dla rowerów, hulajnóg czy innego badziewia. Na chodniku to inni mają się rozglądać a nie pieszy. Pieszy jest u siebie, podobnie jak kierowca samochodu jest u siebie jadąc po ulicy. Rozsądek to jedno ale nie należy też ustępować bo każdy ci wlezie na łeb. I szczerze? Pierwszy imbecyl na hulajnodze, którego zobaczę zasuwającego po chodniku 30 na godzinę dostanie solidnego kopa w kierownicę albo wrzucę mu coś pod koła. Tylko tak można tresować bydło, bo ludzkie słowo nie przemawia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i nie ma Marcinka z nami 30 2 miesiące temuocena: 40% 

   Napisales- podobnie jak kierowca samochodu jest u siebie jadąc po ulicy. - I nie ma obowiazku rozgladac sie podczas jazdy bo jest u siebie jak pieszy na chodniku. Mam tylko nadzieje ze nie masz prawa jazdy i pozostaniesz juz na zawsze na tym chodniku. Na tym zakoncze bo tu rzucaniem i kopaniem jedzie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 29 2 miesiące temuocena: 80% 

   No cóż masz pecha. Mam prawo jazdy od 18 roku życia i nie miałem ani jednego wypadku, sytuacji groźnej ani nic takiego. Rozsądek to jedno ale nie dajmy się zwariować wszystkim dookoła. Decydując sie tylko i wyłącznie na ustępstwa dajesz sobie włazić na głowę. Taka jest prawda. Pieszy jest u siebie na chodniku. Powinien uważać owszem ale w granicach rozsądku. Chodnik jest dla pieszego i jako pieszy nie zamierzam się przebijać opłotkami, krawężnikami, krzakami itd bo jaśnie wielmożny pan rowerzysta lub też nowomodny użytkownik hulajnogi raczy zaszczycić chodnik swoją osobistością. Inni mają też uważać a nie na zasadzie "ja mam w tyle niech sobie inni".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniuś 28 2 miesiące temuocena: 59% 

   Plaga normalnie ci biegacze na chodnikach, a najgorsi są ci co ze słuchawkami na uszach!!! A może zakazać biegania po chodniku? Chodnik nie jest do biegania. Założy taka słuchawki na uszy, nic nie słyszy i pędzi. jeszcze na kogoś wpadnie albo wpadnie pod rower czy samochód.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 27 2 miesiące temuocena: 45% 

   całkiem niedawno, jadąc rowerem po scieżce rowerowej, natknęłam się na "biegaczkę", pchajacą wózek dziecięcy przed sobą!!! domniemywam, że z zawartością. Tak mnie zatkało, że nawet nie zwróciłam jej uwagi. Oraz nie spojrzałam na jej uszy (czy ma słuchawki). Patrzyłam tylko, żeby się nie przewrócić i nie wpaść na wózek - bo bezpieczeństwo mamuski akurat najmniej mnie obchodziło

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 26 2 miesiące temuocena: 83% 

   hulajnoga elektrycza 20 -30 km /godz traktowana jest jak przechodzien , czyli na chodniku musimy rozgladac sie czy nie jedzie hulajnoga bo za spowodowanie wypadku wine ponosi czlowiek chodzacy po chodniku

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 25 2 miesiące temuocena: 79% 

   hulajnoga elektrycza 20 -30 km /godz traktowana jest jak przechodzien , czyli na chodniku musimy rozgladac sie czy nie jedzie hulajnoga bo za spowodowanie wypadku wine ponosi czlowiek chodzacy po chodniku

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 24 2 miesiące temuocena: 100% 

   Są znacznie szybsze hulajnogi. Wyciagaja 50km/h. Mają nawet hamulce tarczowe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 23 2 miesiące temuocena: 90% 

   Już był jeden wypadek z hulajnogą w Warszawie - nastolatek staranował na chodniku pieszą, tak, że trafiła do szpitala i policja wlepiła mandat... pieszej. Dla mnie to chore, rowerzystom pozwoliło się na zbyt dużo i panoszą się na drogach i chodnikach, obawiam, się, że podobnie może być z hujalnogami... Nasze prawo nie nadąża za rozwojem technologii. Teraz jeszcze pojawiły się skuterki do wynajęcia na aplikacji - też będzie problem, bo zaraz będą na nich zasuwać po drogach osoby bez prawa jazdy i powodować wypadki :/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 22 2 miesiące temuocena: 69% 

   Na skuter wystarczy dowód osobisty i ewentualnie brak sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan906 21 2 miesiące temuocena: 82% 

   Jak sama nazwa wskazuje chodnik powinien służyć do chodzenia a nie do jeżdżenia hulajnogami, rowerami czy czymkolwiek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziutek 20 2 miesiące temuocena: 48% 

   Jak sama nazwa wskazuje, samochód powinien służyć do samego chodzenia, a nie jeżdżenia. Zgodnie z twoją "logiką" na chodniku też nie wolno stać. Mam radę - mylenie zostaw innym.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 19 2 miesiące temuocena: 0% 

   ~Ziutek No przecież samochód sam chodzi, nie trzeba go nosić ;-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lysy 18 2 miesiące temuocena: 10% 

   zacznij kobieto od edukacji swoich dzieci bo te hordy z mongolii nie przybyły

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Apelujacy o bezpieczeństwo 17 2 miesiące temuocena: 89% 

   Czy większość z mieszkańców naszej dzielnicy nie widzi nie tylko problemu? A nawet zdrowia z zagrożeniem życia włącznie? Mieliśmy już tragiczne wypadki z rowerami - teraz niestety pora na hulajnigi? No szanowni radni - ruszcie sie i zrobcie cos pozytecznego dla mieszkancow - jakas interpelacja w sprawie zachowan przy uzyciu hulajnog - prosimy o to zanim cis się wydarzy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 16 2 miesiące temuocena: 75% 

   niestety hulajnogi nie mogą jeździć po ulicy, ani nawet po ścieżce rowerowej. TYLKO PO CHODNIKU, ja bym do Brudzińskiego napisała

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 15 2 miesiące temuocena: 79% 

   Nie można nią nawet po chodniku jeździć. Chodnik jest dla pieszych. Ustawodawca nie uwzględnia jeszcze takich wynalazków. Pewnie w najbliższym czasie to uregulują. Skoro hulajnoga jeździ tak szybko jak rower powinna być traktowana jak rower. Czy po chodniku ok ale w szczególnych wypadkach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sos 14 2 miesiące temuocena: 100% 

   To pisz. Daj znać co odpisał :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 13 2 miesiące temuocena: 76% 

   No i ma racje kobieta ! Te hulajnogi sa tak przerabiane, ze moga osiagnac 70km/godz - szybciej niz rower ! Gdzie Minister Transportu, gdzie policja ,,,

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulajnogarz 12 2 miesiące temuocena: 35% 

   To slaba hulajnoga. Moja moze osoagnac predkosc do 120 km/h

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rex 11 2 miesiące temuocena: 60% 

   70 km na /h chyba nie tez w wypożyczalni. W sumie może osiągnąć gdy ... spada z PKiN ;-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak 10 2 miesiące temuocena: 0% 

   I się człowiek nie napedauje

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta50 9 2 miesiące temuocena: 83% 

   Mój brat jest niewidomy i już 4 razy upadł przez te hulajnogi. Kiedy ktoś coś z tym eko gównem zrobi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie pytam złośliwie 8 2 miesiące temuocena: 50% 

   A jak sobie radzi że studzienkami?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurek 7 2 miesiące temuocena: 22% 

   To juz z kolezanki nie chcą słuchać o chorobach czy narzekań, że sie Pani nie wyspała i slabo jakoś dzisiaj się czuje? Dla zdrowia to polecam odrobinke wyluzowania. Swiata nie zmienisz, ale nastawienie możesz. Polecam, Żanet Kaleta

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olè 6 2 miesiące temuocena: 94% 

   Kolejny frustrat wypisujący pod różnymi pseudo: Jurku, Ha ha, B kusia mała to i pierdoły na Halo wypisujesz. Zapisz się frustraciku na kurs szydełkowania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~apococito? 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   julek ogulek kiełbas i sznulek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ha ha 4 2 miesiące temuocena: 18% 

   Kolejna nieszczęśliwa frustratka. Mąż za gruby? Czy poszedł gdzie indziej?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hehe 3 2 miesiące temuocena: 96% 

   Gratuluje rozumu. Chciałabym usłyszeć co będziesz mieć do powiedzenia jak wpadnie hulajnoga na Ciebie lub kogoś Ci bliskiego i się połamiecie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 2 miesiące temuocena: 90% 

   Szczerze? Mam nadzieje, że jakiś tłumok na hulajnodze zrobi ci krzywdę (ewentualnie potrąci psa, kota, dziecko, twoją laskę). Ciekawe czy też wtedy będziesz mówić, że to twoja wina albo ze jesteś "nieszczęśliwym frustratem". Ale znając takich jak ty to wtedy będziesz sie pruł tak, że pół osiedla usłyszy jaki to ty biedny i nieszczęśliwy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 1 2 miesiące temuocena: 23% 

   Wyluzuj

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3168 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO