REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 kwietnia 2020, 10:38 komentarzy 44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  - Żyjmy tak, jakby służby zdrowia nie było - ten apel ratowników medycznych przypomina nasz czytelnik i prosi kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Jego list publikujemy w całości, a Was zapraszamy do komentowania i nadsyłania do nas swoich listów. 

  Kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że w marcu z powodu mniejszego ruchu znacznie spadła liczba wypadków drogowych. Mimo tego, na drogach zginęło niewiele mniej osób niż rok temu, ponieważ kierowcy korzystając, że drogi są puste jeżdżą szybciej niż wcześniej.

  W czasie epidemii, gdy szpitale są bardzo obciążone, przekraczanie prędkości powinno być co najmniej powodem do wstydu. Obecnie łatwo możemy pomóc ratownikom i lekarzom jeżdżąc wolniej i to nie czekając na zmianę przepisów oraz surowsze kary. Takie zachowanie powinien podpowiadać nie tylko szacunek dla lekarzy, ale też troska o własne bezpieczeństwo. Zmęczeni ratownicy mogą nie zdołać udzielić skutecznej pomocy ofiarom wypadku, a każdy pobyt w szpitalu może skończyć się zarażeniem koronawirusem.

  W Wielkiej Brytanii pod koniec marca grupa lekarzy zwróciła się do rządu o zwiększenie obowiązujących ograniczeń prędkości, żeby odciążyć publiczną służbę zdrowia. U nas jeden z ratowników pracujących na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych apelował, żebyśmy żyli tak, jakby nie było służby zdrowia, bo w chwili obecnej udzielanie pomocy jest bardzo utrudnione, a pacjenci muszą być dodatkowo badani na obecność nowego wirusa.

  Zmniejszmy prędkość! W ten prosty sposób  możemy istotnie odciążyć służbę zdrowia. Mniejsza liczba poważnych wypadków oraz zwykłych kolizji oznacza też mniejszą liczbę kontaktów społecznych przy likwidacji szkód oraz mniej pracy dla wszystkich służb. Przekażmy tą informację dalej. Niech zasada, że: „W czasie epidemii jeździmy wolniej” nie dotyczy tylko Warszawy.

  czytelnik Piotr Tłaczała

  ******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 607

  • 77
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 46
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 464
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~K. 44 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego apeluje do ministra infrastruktury o podjęcie wszelkich działań w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych. Wnioskuje o zmianę przepisów, w tym o radykalne ograniczenie dozwolonej prędkości. Wszystko po to, by uniknąć obciążania służby zdrowia przypadkami nie związanymi bezpośrednio z epidemią koronawirusa. Okazuje się bowiem, że mimo zmniejszonego ruchu na drogach ginie więcej osób. Policjanci alarmują, że nie brakuje kierowców, którzy wykorzystują zmniejszony ruch na drogach i stwarzają zagrożenie poruszając się z nadmierną prędkością. Z danych publikowanych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że każdego dnia wciąż kilkadziesiąt osób zostaje rannych na skutek wypadków. Każda taka osoba stanowi dodatkowe obciążenie dla systemu ochrony zdrowia. który obecnie powinien skoncentrować się na walce z wirusem SARS-CoV-2

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutejszy 43 ponad rok temuocena: 79% 

   Pani o pseudonimie issa proponowalbym sie wychylic dalej niz poza kamien widoczny z okna - jezdza jak oszalali i warto aby misie sobie stalnely na takim KEN czy trasie siekierkowskiej z radarem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 42 12 miesięcy temuocena: 33% 

   a, kolego tutejszy (he he.,...), o jaki kamień ci chodzi???? bo akurat przed moim oknem to jest chodnik pieszo-komunikacyjny, czasem jakas hulajnoga przejedzie....do kosciola, żeby nie było... I, za przeproszeniem, w odwłoku mam trase siekierkowską...Chociaż tez (bez jakiejs specjalnej milosci) poruszam sie nią, a juz osobisty mąż częściej, jako że ma w tamtych rejonach osobista matkę. To ciekawe, że niektorzy" jezdżą jak oszalali" i tylko takich spotykaja na swojej drodze, a inni jeżdża "normalnie" i spotykaja "normalnych kierowców" na swojej drodze....

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciej Wysocki 41 ponad rok temuocena: 91% 

   Ja jeszcze dodam od siebie, że WSZELKIE przypadki naruszenia prawa osób jeżdżących z nadmierną prędkością wysyłam na @stopagresjidrogowej. Od początku pandemii wszelkie wyprzedzanki z najechaniem na linie i inne dziwne akcje wysyłam na policję. Kamerę mam z przodu i tyłu samochodu. Precz z bandytyzmem na drogach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 40 12 miesięcy temuocena: 20% 

   dobrze, ze ja tez zainstalowałam sobie kamerke...uffff...na takich szeryfów jak znalazł. Albowiem nie znasz dnia, ni godziny (Bareja jak znalazł! macieju! howgh! ).

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 39 ponad rok temuocena: 46% 

   Stopniowo miasto wprowadza elementy, które uspokajają ruch. Zapewne rozwiązania takie jak zwężenie jezdni przed pasami czy spowalniacze za jakiś czas pojawiają się również na Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 154 184 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xwaseq 38 ponad rok temuocena: 42% 

   Niedługo PiS wam te samochody będzie rekwirować więc się nie prujta wsiury tempe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 37 ponad rok temuocena: 26% 

   Bzdura morawiecki_szpiek_radziecki obiecał milion samochodów elektrycznych... rozdadzą wiernym

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 36 ponad rok temuocena: 52% 

   rzeczywiscie jest to w chwili obecnej wyjatkowy problem, godny dyskusji na kilkadziesiat komentarzy, plusowania, minusowania i zawracania ...glowy... Przypomne tylko, ze nie trudno (!) jest zauważyc, iz ruch drogowy, przynajmniej na Ursynowie, zmniejszyl sie o jakieś 2/3. Pieszy ruch takowoz. dzieci do szkoł nie chodza, do przedszkoli też, małoletni sami wychodzic nie moga a więkoszosc rodziców siedzi w chałupie. Samochody mogą sobie hulac ile wlezie, z dowolna predkoscia (choc raczej tego nie robia). O jakiej "nadmiernej predkosci" w ogole mowimy!!! takie bicie piany "na okolicznosć" (braku pomysłu redakcji)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 167 157 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 35 ponad rok temuocena: 48% 

   To właśnie takie bezmózgie ENTELYGENTY,jak ty jeżdżą z nadmierną prędkością i zabijają niewinnych ludzi. MISZCZU kierownicy. Dziedziczny syf zamiast mózgu potrafiący tylko bezmyślnie wcisnąć pedał gazu. Patologia. I co ma koronawirus do głupoty za kierownicą?????? Można jeszcze bardziej bezkarnie zapier.....ać ,jak debil po Ursynowie?????????

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 164 175 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 34 ponad rok temuocena: 88% 

   ~pol, jesli bylbys uprzejmy tzn. twoja yntelygencja na to pozwala, to NIE OBRAŻAJ MNIE (PERSONALNIE). Nie znasz mnie, goowno wiesz, kim jestem, jak jeżdże i czy w ogole jeżdże.. Ja tylko przekazuje swoje obserwacje a ty, w bezpardonowy sposób, atakujesz mnie osobiscie (baranie). Dla twojej osobistej wiedzy to prawo jazdy mam od 1980 roku i, uwaga, żadnego WYPADKU, STŁUCZKI itp. Wiec bądź uprzejmny zamknać się, niedouku z przedpola...siedź sobie na polance kazurskiej i gryylluj z piwskiem w łapie, wśród odchodów swojego burka i równie yntelygentnymi sasiadami z przedpola, na niezdrowie

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 86 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do autora 33 ponad rok temuocena: 51% 

   Weź i wyjdź.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 149 142 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 32 ponad rok temuocena: 88% 

   do autora: mądrze gadasz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 64 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PielęgniarkaM-45 31 ponad rok temuocena: 49% 

   Nie rozumiem kompletnie tego zjadliwego tonu i heitu, który wylewa się w niektórzych komentarzach poniżej. Dostało się też rowerzystom, także Trzaskowskiemu. Facet w liście tylko napisał, tylko że warto jeździć teraz wolniej, podał przyczyny. Logiczne! Nie napisał aby nie jeździć. Przemyślcie sprawę, szczególnie Ci jeżdżący. Bądźcie odpowiedzialni. Myślcie. Nie tylko o sobie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 83 86 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxwell 30 ponad rok temuocena: 66% 

   Ja też podaję przyczyny i prosze o myślenie. Zjadliwy ton i hejt?? Z ciekawosci, gdzie się dostało Trzaskowskiemu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 68 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PielęgniarkaM-45 29 ponad rok temuocena: 78% 

   Po prostu bądźmy w tym wszystkim razem! Zwolnijcie kierowcy, zwolnijcie rowerzyści, uważajcie piesi itp. Życzmy sobie, by służba zdrowia nie miała co robić. Takie to trudne?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxwell 28 ponad rok temuocena: 91% 

   Bynajmniej, podoba mi się to, co Pani teraz napisała

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 27 ponad rok temuocena: 43% 

   To co zostało napisane w poście 17 to przecież oczywiste. Problem widzę w tym, że zawsze listy dotyczą kierowców. I to ogółu a nie tych co łamią przepisy. Natomiast nigdy nikt nie pisze o szalonych rowerzystach, bezmyślnych pieszych itp.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Loraine 26 ponad rok temuocena: 49% 

   Zorro, wg mnie listy są na różne tematy. Wyszukaj sobie. Ja w sekundę znalazłem np. "Rowerzyści na Cynamonowej i tak jeżdżą jak chcą". LIST CZYTELNIKA. Nick zorro zobowiązuje, minimum do lepszej spostrzegawczości :-) a nie tylko bicia piany.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zorro 25 ponad rok temuocena: 34% 

   Lorraine I naprawdę w tamtym artykule pisali o zagrożeniu pieszych przez rowerzystów? O ile pamiętam to chodziło o to, że rowerzyści nie korzystają z wybudowanej dla nich ścieżki. A to dwie różne sprawy. Pianę biją takie listy - bo nic w nich nowego ani ciekawego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 24 ponad rok temuocena: 38% 

   Zorro, tak napisali. Także zamiast pleść głupoty, sprawdź. Napisano m.in. „Problemem są rowerzyści, którzy w nosie mają wytyczoną ścieżkę rowerową. Zamiast korzystać z równiutkiego asfaltu, jak dawniej lawirują między pieszymi po dziurawym chodniku” czy też „Ja i inni piesi musimy chodzić bokiem i uważać na rozpędzone rowery. Do tego hulajnogi i rolkarze. Za chwilę bezpiecznie będę się czuł chyba tylko na trawniku” itp. No i?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 23 ponad rok temuocena: 25% 

   Loraine/~... (bo używasz obu tych nicków) i co zgadzasz się z tymi stwierdzeniami? Z ostatnich danych wynika, że ilość wypadków w mieście spadła znacznie mniej niż ruch w mieście. Czyli zwiększenie ruchu wcale nie powoduje adekwatnego zwiększenia wypadków itp. co jest idee fixe wszystkich chcących zwężać, pachołkować, uspokajać itp. Podobnie ze smogiem. Bywało ostatnio,że był rekordowy mimo, że ruch samochodowy był na poziomie 10 procent średniej. To też obala bzdurną tezę, że to samochody są główną przyczyną smogu. Eko -terroryzm jest plagą współczesnego świata. Zrozumiesz to, gdy nie dojedzie do ciebie karetka, straż pożarna, żarcie. Rower to przyjemność, a sprawny transport drogowy to konieczność.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Loraine 22 ponad rok temuocena: 100% 

   Ja się zdecydowanie zgadzam z tym, że trzeba jeździć wolniej. Tak wypada. Dzięki temu pomoc dotrze szybciej. Do tych potrzebujących. Wolniej rowerem. Wolniej samochodem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 21 ponad rok temuocena: 33% 

   Jeździć trzeba zgodnie z przepisami. ZAWSZE a nie tylko obecnie. Łamiących przepisy należy karać. WSZYSTKICH - także rowerzystów. Czy jeżdżenie "wolniej" przyśpieszy pomoc? Dyskutowałbym. Jeśli kierowca standardowo porusza się np. 50 km/h (więcej na ogół nie może) to ile ma jechać? 30? To kierowca karetki będzie go musiał wyprzedzić. Jeśli będzie miał jak. I tu pojawi się większe zagrożenie. I nie rozumiem słowa "wypada". To jakaś nowomowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Loraine 20 ponad rok temuocena: 100% 

   Zorro - zgadzam się. Chodziło mi o to by jeździć wolniej niż przepisowo nawet teraz. Po to by wręcz wykluczyć wypadki i inne zdarzenia. Chodziło mi o szybsza pomoc w takim sensie by np. karetki jeździły tylko do koronawirusa (który zaraz pewnie jeszcze mocniej zaatakuje) a nie do wypadków. Kierowca karetki z pewnością łatwiej wyprzedzi tez wolniejszego niż szybszego. Poza rym lepiej by nie musiał często wyprzedzać - zostańmy w domu. Dochodzi jeszcze jeden aspekt - kierowca karetki w goglach i kombinezonie podobno mało co widzi wiec zmniejszamy tez ryzyko udarzenia karetka - samochód.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxwell 19 ponad rok temuocena: 47% 

   Prosze Pana. Ja apeluje o odstawienie alkoholu, papierosów, niezdrowego zarcia. A przede wszystkim sugeruje przerwe od internetu. Zamiast sie obzerac, siedziec przed kompem i pisac swoje listy, niech Pan i kazdy lepiej zrobia po sto pompek. No i prosze zaapelowac do Trzaskowskiego o zniesienie oplat w strefie platnego parkowania, komunikacja miejska to jedno z glownych źródeł zarażania i nie tylko tego wirusa. W ten sposob odciazymy sluzbe zdrowia jeszcze bardziej. Pozdrawiam cieplutko.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarolSKI 18 ponad rok temuocena: 57% 

   No proszę, no i długo nie trzeba był czekać na to, o czym napisałem w komentarzu poniżej. Zaczną pojawiać się "kierowcy" prawie obrażeni na list...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxwell 17 ponad rok temuocena: 41% 

   No i prosze. Nie trzeba bylo dlugo czekac. Kolejny z bólem w kwestii kierowcow, ktory udaje, ze nie wie, ze najwiecej w szpitali udarowcow, zawalowcow, ludzi z nowotworami czesto na wlasne zyczenie. Itd Ale jak widze kazda okazja jest dobra, zeby lamentowac tylko na kierowcow. Dziekuje bardzo, prawo jazdy mam od 35 lat, nikogo jakos nie potracilem. Chetnie bym przeczytał - ile było wypadkow na Ursynowie przez ostatni miesiąc, a ile osob pykło na udar czy zawał. Bo Pan zdaje sie juz wie. Milego dnia i zdrówka zyczę..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarolSKI 16 ponad rok temuocena: 58% 

   Ale co to ma za znaczenie, że prawo jazdy ma Pan od 35 lat? Że Pan wypadku jeszcze nie miał? Oczywiście nie życzę, ale czasem taka pewność może być zgubna. Co złego w liście? Że ktoś napisał, iż warto zdjąć nogę z gazu i teraz jeździć szczególnie wolniej? To naprawdę takie zło?? Tak trudno to zrozumieć, że im mniej wezwań i potrzeby pomocy w innych sprawach w służbie zdrowia tym więcej sił i możliwości oraz ludzi gotowych do walki z koronawirusem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxwell 15 ponad rok temuocena: 44% 

   Prosze Pana. A co jest złego w tym, ze ja napisałem, że sa inne i to istotniejsze przyczyny obciążajace służbę zdrowia? Czy to naprawde takie zlo? Bo chyba, jak rozumiem ten list, zależy nam na odciążeniu służby zdrowia? Wydaje mi się, ze liczba wypadków spadła już przez ostatni miesiac i to znacznie. Pytanie o ile spadła w tym czasie liczba udarów i zawałów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarolSKI 14 ponad rok temuocena: 59% 

   Maxwell - nie wiem, być może też spadła, też mam taką nadzieję. Jeśli to ma wpływ tak ogromny na Pana samopoczucie to proszę jeździć tak samo, absolutnie nie wolniej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxwell 13 ponad rok temuocena: 48% 

   Dziękuję za troske. Zachęcam Wszystkich do ostrożności, zwracanie uwagi na samą prędkosc to tylko spłaszczanie problemu i dotyczy on nie tylko kierowców. Niestety wielu pieszych zginelo w ostatnim okresie pod kołami tramwajów i mam wrażenie, ze to nie prędkosc była tu problemem. A dodatkowo apeluje o to, co na początku napisałem, jeśli naprawdę chcemy slużbie zdrowia pomóc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 12 ponad rok temuocena: 46% 

   Zgodnie z tym rozumowaniem dobra służba zdrowia powoduje że kierowcy czują się pewniej, jadą szybciej i powodują więcej wypadków ? Dobrze że Skandynawowie o tym nie wiedzą, bo w takiej np. Norwegii czy Finlandii opieka zdrowotna jest na bardzo wysokim poziomie, a wypadków jest bardzo mało. Jakby przeczytali list Pana Piotra wpadliby w straszny dysonans poznawczy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarolSKI 11 ponad rok temuocena: 58% 

   Ale zapomniałeś o jednym - Skandynawowie mają kompletnie inną mentalność - wiem, byłem tam kika razy. Im wystarczy rekomendacja (czyli słowa typu "proszę rozważyć..." lub "dobrze byłoby gdyby..." i już jest efekt). U nas musi być nakaz, przepis i kara, by inni posłuchali. No bo jak to - ja nie mogę? Ja nie dam rady?...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek kabaty 10 ponad rok temuocena: 42% 

   do ~KarolSKI - problem w tym że twoje stwierdzenie "U nas musi być nakaz, przepis i kara" jest totalnie nieprawdziwe. Chodzi o "karę". U nas w zasadzie jej nie ma a już na pewno nie jest ponoszona przez osoby uprzywilejowane lub ustosunkowane. Przypomnę tylko "pomroczność jasną", sprawę wypadku spowodowanego przez Piotra Najsztuba czy ostatnie wyczyny rządzących na cmentarzu. Kara jest zależna od interpretacji. Zresztą zupełnie jak nasza "słynna" Konstytucja. Nie ukrywam że do takiego systemu prawnego nie mam żadnego szacunku. Poza tym, nie ma szans żeby zmienić mentalność jeśli głównym zadaniem tzw. "rządzących" jest nie edukacja a ściąganie pieniędzy od ludzi za nieprzestrzeganie kolejnych wymyślnych ograniczeń.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 9 ponad rok temuocena: 23% 

   @karol... Nie znoszę narzekania na tzw. mentalność, która w przypadku Polaków jakoby strasznie osbiegala od normalności. Pomyśl o Korei; czy 38 rownoleznik powoduje taką zmianę mentalności ? Z jednej strony przedsiebiorczy, kreatywni "Południowcy", Z drugiej bezradny. zastraszony ludek pokornie głodujący i wyznający chorą ideologię.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 8 ponad rok temuocena: 63% 

   ~Kabaty zielone, spróbuj wychlic nosa zza drzwi swojej chałupy i swoich granic, to nie będziesz oburzał się na "mentalnosć". Wystarczy wychlic tylko w Europie, chocby Wlosi (choc dzis to misja samobójcza raczej...). To może chociaz jakies filmy dokumentalne? Tak, ludzie w innych krajach maja inna mentalnosc i całkowicie inaczej traktują przepisy (nie tylko drogowe). "Mentalnosć" to nie geny, to środowisko. Inaczej wychowani zostali obywatele Korei Płd a inaczej Płn. "Mentalność (łac. mens dpn. mentis 'umysł') – całość przekonań, postaw, poglądów, sposobu myślenia grupy społecznej (narodu) lub jednostki".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Loraine 7 ponad rok temuocena: 59% 

   Sama prawda! Kilka dni temu w tv tez był ten temat. O to proszą ratownicy by mieć mniej zgłoszeń. Druga sprawa to to, ze kierowca karetki jadącej do podejrzenia koronawirusa przez kombinezon, maseczkę itp ma BARDZO ograniczoną widoczność!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brayan 6 ponad rok temuocena: 54% 

   Serio ktoś taki list napisał? LOL? Wtf?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 5 ponad rok temuocena: 44% 

   Najlepiej w ogóle nie jeździjmy, wtedy problem będzie definitywnie rozwiązany, a jezdnie przekształćmy w tęczowe ciągi do jazdy rowerem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Loraine 4 ponad rok temuocena: 57% 

   Rower wyrządził Ci jakaś krzywdę, że masz taki uraz do niego? Czy nie masz siły jeździć? Domyslam się, ze jesteś zwolennikiem siedzenia za kierownicą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 56 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 ponad rok temuocena: 40% 

   Rower krzywdę? w żadnym wypadku. Bardzo lubię rowery jak i rozsądne osoby które go używają. Natomiast złości mnie jak fan roweru za wszelką cenę próbuje mnie przekonać do używania roweru bo tak jest modnie, ekologicznie i wie jak lepiej mi się będzie żyć decydując o zmianach infrastruktury drogowej w sposób utrudniający życie kierowcom.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 2 ponad rok temuocena: 70% 

   kurkawodna - a kto tu Cię na sile chce na rower przesadzić? Bo czytam i nie widzę tego. Tak trudno przyznać przy okazji tego listu „kurczę, faktycznie zwolnijmy?”

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 ponad rok temuocena: 57% 

   ~..., tak trudno zrozumieć, że w stanie ogólnonarodowej kwarantanny NIE MA takiego problemu! nadmiernej predkosci? No zastanów sie troche...popatrz na ulice zza okna mieszkania czy autobusu...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4836 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021