REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 marca 2020, 11:35 komentarzy 30

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Rozgorzała dyskusja nad tym, czy w kościołach powinny odbywać się msze święte. Episkopat apeluje o zwiększenie liczby mszy, by rozrzedzić szeregi w ławach. Z kolei wielu wiernych uważa, że dla wirusa nie ma znaczenia czy jesteśmy na mszy czy w sklpeie - zbiorowisko ludzi ułatwia rozprzestrzenianie się zarazków. Publikujemy list naszego czytelnika, który wzywa proboszczów ursynowskich parafii do odwołania nabożeństw. A pod listem ankieta - zachęcamy do głosowania!

  "Szczęść Boże, Księża Proboszczowie Ursynowskich Parafii.

  Koronawirus zapukał do polskich drzwi. 

  Przywlekli go ludzie, którzy w swojej "mądrości" nie dawali wiary w zarażenie się nim i mimowolne jego przenoszenie w sobie i na sobie.

  Przywlekli go do naszego kraju.

  To są już fakty z którymi nie da się polemizować.

  Można tylko się starać ograniczyć jego rozprzestrzenianie, poprzez rozsądne i zasadne ograniczenie kontaktów międzyludzkich indywidualnych i zbiorowych.

  Zatem niezrozumiała dla mnie jest decyzja Hierarchy Kościelnego o zwiększeniu liczby nabożeństw.

  Osobiście nazywam to nieporozumieniem, choćby nie wiem jaka argumentacja towarzyszyła tej propozycji.

  Mam nadzieję, że Księża Proboszczowie wpiszą się pozytywnie w kartę historii walki z koronawirusem i w swojej mądrości - kierując się troską o zdrowie i życie swoich parafian – podejmiecie niezwłocznie decyzję o odwołaniu wszystkich mszy, spotkań, wyjazdów itd. do 31 marca.

  Niech w Naszym Kościele zwycięży mądrość i przestroga (postrzegana przez kilku ignorantów jako nadmierna nadgorliwość...) ku zaprzeczeniu, że Polak mądry po szkodzie.

  Módlmy się w zaciszu naszych domostw, by ofiary jakie przyjdzie nam zapłacić za nieodpowiedzialne postępowanie naszych współobywateli - były jak najmniejsze".

  Krzysztof

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Czy msze w kościołach powinny zostać odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 87

  • 52
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wierna 30 2 miesiące temuocena: 18% 

   Polscy księża żarliwiej wierzą od Bergoglio. Wzór do naśladowania: "Wszystkie kościoły w Rzymie zostały zamknięte. Kardynał Krajewski się nie podporządkował i otworzył jeden z nich. - Tak, to jest mój akt nieposłuszeństwa. Kościół nie może być zamknięty. Jest domem, a dom zawsze musi być otwarty dla swoich dzieci. Chcę dać odwagę innym księżom - powiedział." Modlę się za Kardynała Polaka!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niedziela W Domu 29 2 miesiące temuocena: 100% 

   Kardynał Krajewski w takim razie od razu powinien zostać odsunięty. Nie powinno być żadnych mszy z udziałem wiernych, także tych 50-osobowych. Wierni oglądają msze w TV. W kryzysowej sytuacji sprawdza się instytucje. Instytucja kościoła jeśli nie zachowa się odpowiedzialnie podczas epidemii (czyt. odwołanie wszystkich mszy), niedługo będzie na stałe kościoły zamykać - wiernych ubywa, będzie ubywać jeszcze szybciej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 28 2 miesiące temuocena: 50% 

   Kasa Misu kasa... :-(

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaga 27 2 miesiące temuocena: 69% 

   W obliczu groźby zakażeniem wirusem niosącym śmierć wszelkie zgromadzenia powinny być zabronione. Nie tylko chodzi o kościoły katolickie. Są też inne sale zgromadzeń, bożnice, sale królestwa, cerkwie, meczety.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tamade 26 2 miesiące temuocena: 91% 

   Powinni ogłosić stan wyjątkowy w Polsce, zamknięcie granicy, wstrzymanie pociągów, autokarów itd. Żadnych zgromadzeń. Ludzie są lekkomyślni. Wirus się bardzo łatwo przenosi. Włosi zlekceważyli, bawili jak zawsze, do kościoła latali, a teraz setkami umierają. Nie przeprowadza się operacji, nie ma łóżek dla innych w stanie krytycznym np po zawale.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 25 2 miesiące temuocena: 85% 

   Nie wyobrażam sobie odwołania mszy. Modlić można się w domu, ale jak wtedy zebrać na tacę?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 24 2 miesiące temuocena: 100% 

   Na forum poajwili się niby katoliccy wierni którzy wypisują różne brednie mające pokazać fanatyzm ludzi wierzących. Jedna z tych osób pisze że wczoraj doznała ukojenia na nabożeństwie gorzkich żalów. Problen w tym, że akurat nabożeństwo jest odprawiane w niedziele. Więc widzicie jacy z nich "wieni"...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 23 2 miesiące temuocena: 38% 

   Jeżeli celem wpisu było wywołanie antykatolickiego hejtu, to się udało. Idiotyczne prowokacyjne komentarze, nad którymi łatwo się wyzywac. Wstyd "Redakcjo" !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kika 22 2 miesiące temuocena: 73% 

   A dyskusja o kościele jest zabroniona? Czy kosciół to instytucja wyłączona spod krytyki? Masz symbol oblężonej twierdzy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emu 21 2 miesiące temuocena: 75% 

   Kościół się teraz tak boi że najchętniej zakazałby jakiejkolwiek dyskusji na swój temat. Kościoły z mca na mc pustoszeją coraz bardziej, jedli kościół teraz dalej będzie obstawiał za swoim i organizował normalnie msze, za kilka mcy będą już kompletne pustki na mszach - selekcja naturalna. Wcześniej jednak zbiją majątek na licznych pogrzebach. Organizowanie teraz mszy na takich normalnych zasadach to narażanie parafian na utratę zdrowia i życia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęść Boże 20 2 miesiące temuocena: 26% 

   typowa nagonka na Kościół. Wycie lewaków! LEWAKU przeciez to Twoj wybor możęsz iść i stanąć w kolejsce w markecie, ale że Kościoł otwarty to jeczeć będziesz? :D lol

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wierząca 19 2 miesiące temuocena: 76% 

   Jestem praktykującą chrześcijanką, ale akurat z listem się zgadzam. Gdy chodzi o życie, nie ma półśrodków. Moim zdaniem należy zorganizować mszę online. Chętnie obejrzę i będę uczestniczyć! Jeżeli wierzący jest skupiony na modlitwie, to jej forma i miejsce nie mają chyba znaczenia. Jednocześnie w ten sposób we mszy świętej może brać udział więcej osób, by łączyć się w modlitwie. Rekolekcje powinny być także online. Obawiam się o Święta Wielkiej Nocy... Obym się myliła...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 18 2 miesiące temuocena: 86% 

   A KK to co święte krowy? Krytykować nie można? Jestem katolikiem, chodzę regularnie do kościoła, ale coraz bardziej mam po dziurki w nosie wpieprzanie się KK do polityki czy nakazywanie ludziom niewierzącym jak mają żyć. Ukrywanie pedofilii, dojenie państwa z kasy itp. oraz hipokryzja i nienawiść do ludzi o innych poglądach, wierze czy kulturze, która wylewa się hektolitrami spowoduje, że niedługo KK zatonie. To jak i z kim ktoś żyje, w co wierzy to ludzi prywatna sprawa i niech się od tego od...lą!! Zobacz na naszych głównie tzw. prawicowych polityków, którzy kłamią, łamią prawo, biją swoje zony, aby później ze złożonymi rączkami iść do komunii. Słyszałaś kiedyś, aby jakikolwiek biskup ich potępiła bo ja nie. To sprawia, że w moim kościele coraz mniej ludzi, a z rodziny parę osób już odwróciło się od KK i nie chodzą na msze. Czy oni w takim razie są gorszymi Polakami? Jestem za rozdziałem KK od Państwa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emu 17 2 miesiące temuocena: 67% 

   Szczęść Boże, Szczęść Boże! To nie nagonka na kościół tylko wołanie o rozum do czarnych sukienek! Weźcie przykład z Rzymu - tam msze odwołane!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edward 16 2 miesiące temuocena: 84% 

   Zdecydowanie zgadzam się z autorem listu. Modlić można się w tym trudnym czasie w domu, są tez transmisje mszy świętych (można nadać powtórki). Prawdziwy katolik wierzący nie będzie miał z tym kłopotu, gorzej z tymi którzy przy okazji chodzą na pokaz („no co powie ksiądz jak mnie nie będzie”, „a jak sąsiadka pójdzie?”). Mądry proboszcz sam wprowadziłby taki zakaz. To tez czas sprawdzianu z odpowiedzialności kościoła.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 15 2 miesiące temuocena: 79% 

   Drodzy wierzący , nikt nie mówi Wam byście porzucili swoją wiarę . Ale są takie sytuacje , że trzeba patrzeć też , aby nie szkodzić innym . MUSICIE ZDAWAĆ SOBIE SPRAWĘ , ŻE TAKA NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ MOŻE ZABIJAĆ INNYCH . CZY MYŚLICIE O SWOICH BLISKICH , SĄSIADACH ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 14 2 miesiące temuocena: 91% 

   - Wierna To jakaś prowokacja, czy prawdziwe wypowiedzi? Nie wierzę, w XXI wieku... Jeśli są ludzie, którzy dzisiaj wypisują z przekonaniem takie brednie, to wizja tego, co na północy Włoch może być u nas realna.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 13 2 miesiące temuocena: 96% 

   Pani "Wierna" z uporem maniaka twierdzi, że koronawirus ominie wszystkich wiernych, którzy zbiorą się w kościele. Zatem szanowna Pani, nogi w kroki i proszę udać się na wolontariat do szpitala zakaźnego w Warszawie. I proszę wówczas nie używać środków zabezpieczających i nie opuszczać szpitala. Będzie miała Pani okazję dowieść swojej tezy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierna 12 2 miesiące temuocena: 10% 

   Wiernego maniakiem nazwać, ot, lewacka zaraza. I to z nią trzeba walczyć. Nie dajmy się smokowi, podniesiemy na jego głowę jako miecz naszą wiarę, jak Św. Małgorzata z Antiochii podczas męczeństwa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edward 11 2 miesiące temuocena: 90% 

   Wierna - wstyd okazywać taki brak rozumu. To już nawet i sam kościół jest mocno do przodu wobec tak ograniczonej duszy twojej (i rozumu - choć tego raczej brak a w głowie tylko echo)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gabryś 10 2 miesiące temuocena: 27% 

   niech idą, niech się pozarażają, będzie ich mniej....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierna 9 2 miesiące temuocena: 16% 

   Modlitwa w domu to jawny dowód braku wiary w siłę Maryji. Prawdziwy wierny nie lęka się iść do świątyni.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 8 2 miesiące temuocena: 86% 

   Ale przecież podobno Bóg jest wszędzie. To dlaczego z uporem maniaka chcecie się zbierać w jakimś konkretnym budynku? W innym miejscu (w domu np.) to już Bóg was nie usłyszy, nie zobaczy, nie wysłucha? Czyli nie chodzi o modlitwę czy inną rozmowę z Bogiem, tylko o pokazanie się? Słabe to jakieś jest.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 7 2 miesiące temuocena: 88% 

   Nie chodzi o modlitwę tylko o wpływy z tacy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierna 6 2 miesiące temuocena: 15% 

   #TylkoModlitwa, nie dajmy się ateistycznej propagandzie. Maryja nie pozwoli zachorować wiernym.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariaZWarszawy 5 2 miesiące temuocena: 13% 

   Zawsze mnie uczono, od dzieciństwa, miej ufność w Bogu, bój sie Boga. Nie można zamknąć przed ludzmi kontaku z Bogiem, przecież to daje otuchę. Takie zamkykanie Kościołów to zanegowanie Wiary, abdykowanie. Wczoraj na gorzkich żalach się ukoiłam i będę chodzić póki będę mogła.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 4 2 miesiące temuocena: 85% 

   Pani "Wierna" umknęło jedno. By dopisać, że modlitwa tak, ale w domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierna 3 2 miesiące temuocena: 21% 

   Nasi święci męczennicy w chwilach największej próby dawali wszem i wobec świadectwo wierze. Nie kryli się po domach, choć lwy nimi karmiono. Wiara nie kapituluje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 2 2 miesiące temuocena: 80% 

   A jak to się ma do tej kobiety, która właśnie zmarła z powodu koronawirusa? Z tego, co pisano, wraz z rodziną była bardzo (a nawet bardziej niż bardzo) zaangażowana w życie kościoła w swojej miejscowości. Czyli jednak Maryja nie tylko pozwala zachorować wiernym, ale nawet umrzeć z powodu tej choroby.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tram 1 2 miesiące temuocena: 44% 

   To tak nie działa, że jak się modlisz to nie zachorujesz - choroba nie jest karą. A modlić się trzeba, bo to potrzebne człowiekowi do życia jak powietrze. Jeżeli zaś gestem odpowiedzialności Kościoła miałoby być zamknięcie świątyń ze względów epidemiologicznych (bo ludzie siedzą blisko siebie), to takiego samego gestu odpowiedzialności oczekiwałbym od Metra Warszawskiego, Zakładów Autobusowych i Tramwajów Warszawskich - w komunikacji ludzie też stoją blisko siebie mówiąc oględnie uwspólniają florę bakteryjną :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3317 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020