REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-04----30-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2020, 08:19 komentarzy 76

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Polana kabacka w środę po południu

  Polana kabacka w środę po południu (nadesłane)

  - Czy już kupiliście trumnę? - pyta nasz czytelnik ursynowian, którzy tłumnie wyszli wczoraj świętować wiosenne promyki słońca. Jest wstrząśnięty tym, z jakim lekceważeniem wielu z nas podchodzi do zaleceń lekarzy i władz. - Igracie z czyimś zdrowiem i życiem - apeluje w poruszającym liście. Publikujemy go w całości i zachęcamy do komentowania. Piszcie do nas! Wasze głosy są dla nas cenne i wiele z nich powinno wybrzmieć na naszych łamach.

  W ledwo działających szpitalach leżą ludzie zakażeni wirusem. Pięć osób już zmarło, a słychać, że zgonów będzie więcej. Przyrost zakażeń jest coraz większy. Minister grzmi, że zachoruje ok. 20% społeczeństwa, czyli ponad 7,5 miliona. Wystarczy policzyć - przy śmiertelności 1,5% ponad 100 tys. ludzi umrze! Statystycznie na Ursynów przypadnie ponad 500 zgonów.

  A ursynowianie... Właśnie uznali, że radośnie powitają wiosnę!

  Piwko, kiełbaska, zabawa w tłumie

  Na placach zabaw (zamkniętych) bawią się dzieci. Pod Kazurką dorośli siedzą na imprezie zakrapianej alkoholem, a na szczycie (o zgrozo!) trwa piknik z udziałem co najmniej kilkunastu osób. Na polance w Lesie Kabackim ta sama zabawowa atmosfera co każdego majowego weekendu. Ogniska, kiełbaski, soczek i piwko. Po 8-10-15 osób. Koniec świata? Wirus? Jaki wirus? - Przecież nie ma tu 50 osób! - zdają się mówić ursynowianie. Jak bardzo się mylą, myśląc, że to niewinne i niegroźne...

  Jestem w stanie zrozumieć dzieci, które chcą wychodzić na świeże powietrze. Nie mogą wytrzymać w domu, dostają "na głowę" siedząc w nim od ubiegłego czwartku. Ale nie mogę zrozumieć ich rodziców, którzy tak beztrosko podchodzą do powtarzanych do znudzenia od wielu dni słów: "Zostańcie w domu". Dorośli pozwalają na wyjście swoim mniejszym i większym pociechom, ryzykując, że przywleką wirusa do domu, w którym mieszka ich chorująca babcia. Przyznajcie sami przed sobą - chcecie skrócić jej żywot na tym padole?

  Grabarze zacierają ręce!

  Za moich czasów do dyscypliny używało się pasa. Oczywiście, dziś nie należy stosować tej metody, ale są inne, skuteczne. I rodzice je znają. Czemu zatem dorośli ursynowianie tak bardzo zawodzą? Może dlatego, że sami wybierają się na imprezy, pikniki z kiełbaską i piwem na polance, wystawiając się na złapanie wirusa od kaszlącego przechodnia?

  W środę po południu na polance w Lesie Kabackim bawiły się setki osób, a kolejne setki spacerowały po samym lesie. Tak, wiem. Większość z nich szła tam z intencją spokojnego spaceru w odosobnieniu, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie wystarczyło już wyobraźni na to, że na ten sam pomysł wpadną inni warszawiacy. I że wszyscy spotkają się w jednym miejscu...

  Scena z Biedronki. W środku mnóstwo ludzi, bo za nic mają zalecenia, że w sklepie może przebywać max. 50 osób. Facet w średnim wieku ma na rękach jednorazowe rękawiczki. Pewnie boi się wirusa. Jednocześnie podchodzi do każdego napotkanego pracownika sklepu, zadając mu mnóstwo pytań "gdzie jest to, a gdzie jest siamto"... Nie zachowuje metrowego, ani nawet 50 centymetrowego, odstępu. Awanturuje się o coś głupiego. Ale wierzy, że dzięki rękawiczkom na dłoniach nie zarazi się.

  Mam przeczucie, że rachunek za tę dowolność w podchodzeniu do kwarantanny będzie bardzo słony. Właściciele zakładów pogrzebowych i grabarze powinni zacierać ręce! Czy matka, która wypuszcza swoje kilkunastoletnie dziecko na rower, by pojeździło z kolegami na (zamkniętym już!) pumptracku jest potencjalną zabójczynią czy samobójczynią? A może jednym i drugim? Czy ma już pieniądze na trumnę (trumny)?

  Naprawdę, czy ojcu z Ursynowa nie wystarcza wyobraźni, by zobaczyć swoje dziecko lub siebie zdychającego na podłodze w przepełnionym szpitalu? Takie obrazki niedawno widzieliśmy we Włoszech. Miały służyć za ostrzeżenie... Powtórka w Polsce jest nieunikniona, jeśli damy okazję wirusowi do szybkiego rozprzestrzeniania się. A dajemy. Z dnia na dzień coraz większą, im bardziej nudzi nam się już ta cała "korona-histeria".

  Zabrakło wizji na Netfliksie?

  Podczas, gdy tysiące ludzi siedzą karnie w domach - przymuszeni przez Sanepid lub policję - albo po prostu: będąc odpowiedzialnymi obywatelami, spora część narodu igra ze zdrowiem i życiem wszystkich pozostałych. Bo to nie tej samolubnej matki czy bezmyślnego ojca, którzy mogą skończyć w szpitalu, będzie mi żal.

  W prewencji antywirusowej nie chodzi o tych zdrowych, silnych i młodych, którym nawet zachorowanie nie zmarnuje zdrowia - Wielka Brytania chciała ich wręcz skazać na zakażenie, by społeczeństwo nabrało zbiorowej odporności. Chodzi o to, że są oni łatwym przenośnikiem wirusa, a więc przywloką go do swoich domów, do domów swoich dziadków, osób po operacjach, tych słabszych, tych z nowotworem czy astmą, wreszcie - tych mocno zestresowanych, podziębionych i przepracowanych.

  Jeśli w porę te 10-15% nieodpowiedzialnych ursynowian nie dostrzeże problemu lub będzie go ignorować - mimo napominania przez tych mądrzejszych - za parę tygodni będziemy przerażeni tym, co się wokół nas dzieje: codziennymi wizytami karetek z ratownikami w kombinezonach u naszych sąsiadów, brakiem lekarzy w przychodniach, bankructwami małych firm prowadzonych przez tylu z nas, a wreszcie - czego nikomu nie życzę - odprowadzaniem naszych bliskich w ostatnią drogę...

  I to nie straszenie czy czarna wizja. To zwykła statystyka, której liznął każdy, kto studiował, a przecież większość ursynowian ma wykształcenie wyższe!

  Czy warto tego doświadczać dla złapania promyka słońca, ploteczek w parku z kolegami i koleżankami czy też piwka na polance wśród tłumów? Czy to właśnie chcemy zafundować swoim dzieciom i wnukom? Czy naprawdę na Netfliksie nie było żadnego pouczającego serialu sc-fi, który w przekonujący sposób zwizualizował nam konsekwencje takiego zachowania? A może nieuważnie oglądaliście? 

  Chwila beztroski może mieć swoją wysoką cenę. I nie chodzi o odcięcie od netu czy wysokość zasiłku pogrzebowego. Ursynowianie, wiem, że pogoda coraz ładniejsza, ale jeszcze przez jakiś czas: zostańcie w domach!

  Troszkę starszy ursynowianin

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 622

  • 266
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 50
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 30
   NIEPRZYDATNY
  • 67
   WKURZONY
  • 172
   BRAK SŁÓW

  76Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KabatyTy 76 16 dni temuocena: 63% 

   A może ludzi trzeba właśnie postraszyć. Żeby się zastanowili. Mam nadzieje, że wprowadzą jeszcze wieksze ograniczenia w poruszaniu się, z karą finansowa włącznie. Na niektórych tylko to działa. Czytaliście relacje ludzi ze szpitala, którzy podczas pobytu tam nie mogą nawet spotkać się z bliskimi? Niektorzy umierając nie mogą się pożegnać, może przekazać jakieś słowa umierającemu na które w życiu zabrakło czasu. Albo odwagi. Czy wiecie ze np. we Włoszech rodzina nie bierze udziału w pochówku?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Azx 75 16 dni temuocena: 67% 

   Debilom nie wytłumaczysz. Dopiero jak sami zachorują albo ktoś bliski umrze to będą winić wszystkich dookoła że nie przymusili siedzieć w domu

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario 74 15 dni temuocena: 100% 

   Tak się przestraszą jak włosi. Poczekajmy tydzień na efekty....

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 73 16 dni temuocena: 38% 

   I co pie...ni dyletanci? Zmarła zdrowa 27latka z powodu koronawirusa. Dalej uważacie że tylko 70+? Może jednak weźmiecie rozbieg i pier... barana w ścianę? Albo wam pomoże albo was wykończy co byłoby dobre czytając wasze komentarze.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 72 16 dni temuocena: 83% 

   Tak zmarła tylko że nie zdrowa a z sepsą. Koronawirus w takim przypadku to najmniejszy problem. Czytaj człowieku treść wiadomości a nie same nagłówki.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 71 16 dni temuocena: 40% 

   @nieistotny - no właśnie doczytaj. Niewydolność oddechowa i intubacja z powodu koronawirusa. Sepsa to jedno ale operacja takiego człowieka to co innego. Przeczytaj oficjalny komentarz szpitala.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~+++ 70 16 dni temuocena: 50% 

   G.... prawda. Zmarła na sepsę. pie...ny dyletancie.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 69 15 dni temuocena: 0% 

   @+++ - powiedz czego tu nie rozumiesz: „Pacjentka przeniesiona ze szpitala w Nisku w 7 dobie .... .... z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą”. Jesteś na tyle tępy aby nie móc połączyć faktów?

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 68 16 dni temuocena: 38% 

   Czytelnik idiota. Nie podoba się niech robi sensację u siebie na wsi.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatyTy 67 16 dni temuocena: 63% 

   Dlaczego idiota? Dlatego, że uważa iż to nie czas na grilla w 10-osobowym gronie przez kilka godzin?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piwo-nia 66 16 dni temuocena: 0% 

   Zwolennicy i przeciwnicy "majówki" na polance i w lesie 50/50%, jak wynika z akceptacji listu.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orety 65 16 dni temu

   Zwolennicy i przeciwnicy koronawirusa, zwolennicy i przeciwnicy wodospadu zwolennicy i przeciwnicy wiatru

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krakus 64 16 dni temuocena: 67% 

   A bo to kiedy ursynow mial rozum, skupisko dziwnych ludzi z calego kraju, to i sie tak zachowuja

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hanna 63 16 dni temuocena: 100% 

   Ja, po przeczytaniu artykułu, czuję się nieprzydatny

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wasyl don 62 16 dni temuocena: 100% 

   trumny rzucili na Podskarbińskiej ale sosnowe

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 61 17 dni temuocena: 100% 

   2 artykuły wyżej, liczba odciętych rodzin z powodu kwarantanny na Ursynowie skoczyła do 266.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 60 17 dni temuocena: 63% 

   Swietny raport panie starszy. Tylko skad pan wie ile osob jest na polance, czy w biedronce? Bo na pewno nie dzieki siedzeniu w domu.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaB 59 17 dni temuocena: 67% 

   Może jechał na rowerze, może poszedł sam na spacer. To nie jest zabronione. Ale spędzanie czasu wspólnie, w grupie, przez kilka godzin to już duże ryzyko. Jeśli nie dla grilujących to może ich rodziców czy dziadków po powrocie do domu.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Na_macierzynskim 58 16 dni temuocena: 100% 

   O tym samym pomyslalam. Jak tylko czytam oburzajace wypowiedzi ludzi na temat spacerowiczow, pytam - skad to wiesz, czlowieku, skoro siedzisz w domu, tak jak zalecasz? To ze ludzie siedza w grupie na polanie, nie oznacza, ze spotkali sie na spacerze, moze to byc po prostu wielodzietna rodzina, ktora i tak siedzi razem w mieszkaniu. I nie sadze, aby ktos ryzykowal, majac chora babcie w domu. Nie przesadzajmy. Malo kto mieszka teraz w rodzinach wielopokoleniowych, glownie dlatego, ze wiekszosc tu mieszkajacych to przyjezdni

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 57 16 dni temuocena: 50% 

   Nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie ryzykują. Największą szkodę jaką zrobili to gdy powiedzieli, że młodzi nie chorują. A wiec po co uważać prawda? Artykuł powinien być ostrzeżeniem, zmusić wolniej myślących do szybszego myślenia. Ale niestety w wielu mózgach tylko echo. Życzę wszystkim zdrowia. A tych, którzy przekonani są o swojej nieśmiertelności namawiam do tego by pomyśleli czy naprawdę chcą pośrednio przyczynić się do choroby innych. Czy naprawdę tak trudno posiedzieć w domu? Jest tyle rzeczy do zrobienia, obejrzenia, przeczytania. Można tez uprawiać sport w domu. Jak mówi moja mama: nudzi się tylko głupek. Przecież można tez wyjść na spacer. Ale w pojedynkę lub z partnerem. Niekoniecznie z grupa przyjaciół i butelkami piwa. Ale każdy jest tez panem swojego czasu. I życia!

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~keczup 56 17 dni temuocena: 27% 

   Promienie UV, które emituje słońce zabijają wirusy i bakterie, a u człowieka podczas opalania wydziela się witamina D wzmacniająca odporność, więc kto wie czy słońce nie pomaga nam bardziej w walce z wirusem niż siedzenie w domu. Nikt tego nie zbadał ale do siania paniki chętnych nie brakuje.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DrWit 55 17 dni temuocena: 78% 

   Czy ty się na łby z koniem zamieniłeś? Promienie UV owszem, ale w innej dawce - od tego są specjalne lampy UV. A witamina D3 podnosi odporność ale w takiej sytuacji lepiej wziąć kapsułkę z tą witaminą (zalecana zresztą jest suplementacja wit. D3 szczególnie w okresie październik - marzec, koniecznie w postaci takiej gdy jest to kapsułka z olejem i wit)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MON 54 16 dni temuocena: 67% 

   To proszę się opalać na balkonie albo wystawić twarz przez okno.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 53 16 dni temuocena: 100% 

   Możesz gadać do debili jak grochem o ścianę Dopóki nie usłyszą tego w telewizorze to nie będzie prawda. Banda przygłupów panikarzy.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatyTy 52 16 dni temuocena: 50% 

   Oni to muszą usłyszeć z TVP - tylko wtedy uwierzą. Byleby wcześniej wirus nie pokazał im środkowego palca. Jak piękna Lichocka.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inny punkt widzenia 51 17 dni temuocena: 50% 

   Autorowi listu proponuję wybrać się np. do Biedronki gdzie 80 procent to emeryci spacerujący między alejkami bez celu, spacerek jak po parku. Pytam się więc kto się tu prosi o trumnę? Pozostałe 20 procent pewnie jeździ tramwajami i liże poręcze

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 50 17 dni temuocena: 30% 

   Przemądrzały defetysta i siewca strachu pozbawiony wyobraźni (a być może także wykształcenia, które w tym wypadku jest mu zbędne). Zapomniał, że prawda i ocena jest jak doopa, każdy ma własną !

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~byłem_widziałem 49 17 dni temuocena: 71% 

   Czy naprawdę myślisz że na tej polance siedzą mieszkańcy Ursynowa?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatyTy 48 16 dni temuocena: 100% 

   Tak. glownie mieszkańcy Ursynowa i okolic. Widzę z okien te samochody które parkują w drodze przed lasem. Brak wolnych miejsc. Majówka w marcu. Gdyby nie szlaban, pojechaliby prosto na polankę...

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystyna12 47 17 dni temuocena: 94% 

   wobec tego co z tłumami na bazarku na dołku? czemu to jest legalne?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 46 17 dni temuocena: 44% 

   Hahaha, krytykuje ludzi, a samemu szlaja się po mieście i robi zdjęcia. To jest dopiero hipokryzja :D

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaB 45 17 dni temuocena: 64% 

   Hohoł - czytaj ze zrozumieniem. Jeśli szedł sam czy na rowerze (mądra aktywność jest wskazana) to nie zrobił nic złego. Żal tylko tych grillujacych rodzin na koronaferiach. Ale jak zwykle - mądrzy po szkodzie. Najmądrzejszy zawsze naród na świecie co nas gubi od lat.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 44 17 dni temuocena: 20% 

   Jak czytam o tej 'bezmyślności' to zastanawiam się nad tym jakie kryterium oceny objął sobie autor tego 'listu' ? To co usłyszał w tv ? Czy może w radio ? Gdzie patrzenie na cyfry/dane, że ludzie do wieku około 50 lat NIE UMIERAJĄ, baa, nawet BARDZO ŁAGODNIE ALBO BEZOBJAWOWO przechodzą ew infekcje. Ile razy możne przytaczać WYNIKI i statystyki, że ew zagrożenie jest dla ludzi 50+ czy ludzi z powikłaniami/chorobami, a dla ludzi poniżej i bez przewłekłych chorób BRAK JEST ZAGROŻENIA. Więc Panie autorze, proszę nie uprawiać demagogii. I ew siedzieć w domu, bo chyba też Pan wychodzi skoro robi zdjęcia, widzi sytuacje w sklepach itd..... Pozdrawiam myślących a nie słuchających 'mediów'

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WH 43 17 dni temuocena: 79% 

   Naprawdę jesteś aż taki głupi, czy tylko bezmyślnie prowokujesz?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 42 17 dni temuocena: 75% 

   Bezmózgi półgłówek. To tacy ,jak ty zarażają niewinnych ludzi. Śmieć.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 41 17 dni temuocena: 47% 

   Myślę podobnie. Myślący...

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 40 17 dni temuocena: 75% 

   @Olo - ja ci odpowiem trochę inaczej niż moi przedmówcy. Powiedz mi czy przypadkiem nie masz podwyższonego cholesterolu, nadciśnienia albo w czegokolwiek innego? Uprzedzę odpowiedź - masz i nawet pewnie o tym nie wiesz. Czy wiesz również że obecnie we Włoszech umierają ludzie poniżej 30 roku życia ze względu właśnie na zarażenie koronawirusem? Rozumiem również że po prostu jesteś jeszcze gówniarzem który nie ma żony, dzieci a rodziców (nie mówiąc o innych) masz po prostu gdzieś. Świetnie. Tyle tylko że inni mają chęć aby im bliskim nic się nie stało więc to uszanuj. Jeżeli masz z tym problem to opuść kraj i jedź do UK - tam nawet podczas kilku dni smogu, nie mówiąc o czasach epidemii, nie przejęli się za bardzo gdy zmarło kilkanaście tysięcy osób. Pasujesz tam. Jedź.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merk 39 17 dni temuocena: 60% 

   Olo, z takim podejsciem jestes potencjalnym MORDERCA. Moze zabijesz swojego tate albo babcie. Przez 15 dni bujania sie jako nosicel zarazisz ze 100 osob. Potem przez nich zaraza sie nastepni. Umrze ok. 8 z nich. Po drugie: jestes nie tylko bezmyslny i egoistyczny, ale tez jestes ZLE poinformowany. 50% ofiar mialo mniej niz 60 lat. Polowa umierajacych to osoby starsze, polowa - mlodsze. Nie umieraja tylko dzieci do 10 roku zycia. Starsze i mlodziez tez umieraja, bardzo rzadko, ale tez umieraja (w Chinach dwoje na tysiac zarazonych). Malo tego, wczoraj przez wyszystkie media przetoczyly sie wypowiedzi belgijskich lekarzy zaszokowanych tragicznym, szokujacym stanem pluc MLODYCH pacjentow, ktorzy przeszli te chorobe. Duszosci przez cale zycie, zero sportu, zero ruchu, kiepski seks, renta. Takiego zycia chcesz? Zapamietajcie to haslo: Nie badz morderca wlasnego ojca lub sasiada, zostan w domu.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 38 16 dni temuocena: 100% 

   Ludzie to jest bydło wyprane z mózgów przez tv. Kazesz im od jutra jeść własne gówno,to będą jedli. Nie ma się co dziwić że jak coś wybiega kawałek za ich zainstalowany światopogląd to się rzucają jak posesji. Powiedzieli że masz się bac to jak śmiesz się nie bac!!!?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 37 17 dni temuocena: 75% 

   to juz wiemy o co bije się niejaki POL (ten od przedpola lasu kabackiego). Otóż o "zakrapiane" impry na Kazurce..... Swoja drogą to kto niby ma liczyć te 50 osób w sklepie? Tak, byłam wczoraj w Lidlu i też informacja, że tylko 50 osób....ale już nikt nie pomyslał nad realizacją

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcia 36 17 dni temuocena: 50% 

   Ooo, ten Pan byl w lesie i Biedronce i na gorce Kazurce i na placu zabaw. Dobrze, ze byl i widział tych bezmyślnych ludzi...

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~widz 35 17 dni temuocena: 55% 

   Ludzie którzy piszą takie listy i ci co je popierają, powinni chyba zacząć od edukacji w tej kwestii. Władze nie uchronią nas przed zakażeniem, chcą jedynie możliwie rozciągnąć w czasie jego skutki. Jest bowiem oczywiste, że system opieki zdrowotnej nie jest wstanie skutecznie zaopiekować się kilku milionami chorych. Zresztą nie dotyczy to tylko Polski ale większości krajów, gdzie też starają się maksymalnie spłaszczyć krzywą przyrostu chorych. Jedyne co możemy zrobić to zadbać o nasz układ odpornościowy i nie siać paniki!!! Wirusy nie pojawiły się wczoraj w Chinach i nie zginą jutro w Polsce. Zdrowia życzę - psychicznego też.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luiza 34 17 dni temuocena: 70% 

   Zgadzam się z autorem listu. I równocześnie zastanawiam się dlaczego ludzie są tacy bezmyślni. Mądry Polak po szkodzie? Dlaczego nie chcemy się uczyć na cudzych błędach?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolejny rodzic 33 17 dni temuocena: 84% 

   I ta bezsilność gdy z okien widzimy na swoich placach zabaw tłumy dzieci ubiegających samopas.Niech żyje głupota opiekunów, którzy swoim zachowaniem narażają wszystkich w tym i siebie! Ale widać bezmózgów nie brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mała 32 17 dni temuocena: 94% 

   Dokładnie

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekon 31 17 dni temuocena: 94% 

   gdzie straż miejska?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 30 17 dni temuocena: 25% 

   Od wczoraj nie działają światła na Stryjeńskich. Korek znikł. Po części jest to efekt mniejszego ruch, ale jak działały to i tak się korek robił. Może ci od napraw pracują w okrojonym składzie i nie naprawią ich za szybko. Proszę :-)

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 29 17 dni temuocena: 38% 

   Jednak bezpieczniej Biedrze, czy Lidlu... kiedy tłum łapie towary.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 28 17 dni temuocena: 82% 

   Społeczny debilizm w czystej postaci !!!!!!!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 27 17 dni temuocena: 86% 

   Nie mam neflixa :(

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 26 17 dni temuocena: 73% 

   Nic dodać. Nic ująć. Brawa dla autora.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 25 17 dni temuocena: 31% 

   To sa synkowie i córeczki ludzi którzy w 1986 roku z uśmiechem na ustach uczestniczyli w pochodzie pierwszomajowym

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 24 17 dni temuocena: 78% 

   napij się wody

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 23 17 dni temuocena: 50% 

   Napiłem , polecam, jest ozonowana i przegotowana

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 22 17 dni temuocena: 88% 

   Na Netflixie jest Pandemia i warto to zobaczyć. Pozatym to jest SARS - a ludzie sobie podchodzą lajtowo niestety

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 21 17 dni temuocena: 29% 

   Ile osób zmarło? 5? Doczytajcie sobie pismaki, że te osoby chorowały na inne choroby i mogły umrzeć będąc zarażonym tym lub jakimś innym wirusem lub umarliby bez zarażenia, chorując na raka, AIDS lub inne śmiertelne choroby. Owszem koronawirus jest nieco bardziej zaraźliwy niż np. grypa ale nie róbmy ludziom wody z mózgu, że to śmiertelny wirus! Niech spacerują, dotleniają się i łapią witamine d ze słońca. Niech dla rozwagi unikają zbytniego zblizania się do innych i wszystko będzie ok.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kosa 20 17 dni temuocena: 69% 

   Kolejny.....Kochający inaczej.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 19 17 dni temuocena: 85% 

   Masz bana na Internet? Ile osób zmarło np we Włoszech?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 41 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5555 18 17 dni temuocena: 95% 

   Samotny spacer - tak, ale nie spędy grupowe jak tutaj. I popatrz łaskawie co się dzieje we Włoszech, tam też mieli takie podejście jak twoje. Trzeba przestrzegać zasad, bo u nas będzie to samo, chodzi o to, że szpitale nie mogą przyjąć wielu osób, im więcej chorych tym potem gorzej dla tych, którzy maja inne choroby i planowane leczenie, operacje, po prostu pomyśl zanim coś napiszesz. Mamy tak mało lekarzy i w dodatku już sporo się zaraziło i nie mogą leczyć.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 38 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 17 17 dni temuocena: 91% 

   To zobacz jak to się skończyło we Włoszech. Myślisz że dlaczego u nas jest tylko 5. Właśnie dlatego że ludzie widząc jak tam ludzie ignorowali problem poszli po rozum do głowy i siedzą w domu. Może Ty jesteś niezniszczalny ale niektórzy mają babki i prababki które nie są i dystansowanie społeczne pozwala na znacznie mniejszą liczbę chorych i lepsza nad nimi opiekę.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 32 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 16 17 dni temuocena: 80% 

   Czasami nasze społeczeństwo to ma naprawdę wodę zamiast mózgu. I to właśnie przykład jest.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myśliwy 15 17 dni temuocena: 93% 

   Masz dużo racji w swoim komentarzu. Podobno w Niemczech takie przypadki są zaliczane nie do śmierci z powodu koronawirusa lecz jako inne. Stąd można by twierdzić, że oni w ten sposób zaniżają statystyki. A u nas każdy zgon wiąże się ściśle z epidemią dodając tylko, że osoba miała inne choroby towarzyszące. Co nie znaczy, że mamy jak bezmózgowce pchać się w łapy tego wirusa narażając nasze rodziny i innych.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek kabaty 14 17 dni temuocena: 36% 

   Do ~ja. Ja myślę dokładnie tak samo.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WH 13 17 dni temuocena: 50% 

   Naprawdę jesteś aż taki głupi, czy tylko bezmyślnie prowokujesz? Kolega tego z góry?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 12 17 dni temuocena: 81% 

   A już myślałem że tylko angole to idioci.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5555 11 17 dni temuocena: 82% 

   Wielu z nas by sobie wyszło, ale potrafimy się powstrzymać dla dobra "ogółu" a kiedy się widzi tych egoistów to bierze złość, że cały nasz wysiłek idzie na marne.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cold shower 10 17 dni temuocena: 100% 

   Kiedyś podstawie Pomnika Bohaterów Kwarantanny :)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5555 9 17 dni temuocena: 76% 

   Smutna prawda o ludziach, nie mają żadnych zainteresowań, kreatywności, nie potrafią ćwiczyć w domu, czytać książek. Genialni rodzice nie pomyślą, ze dzieci przechodzą to bardzo lekko albo bez objawów i mogą nieświadomie zarażać starszych i chorych. Zero mózgu, zabawa trwa.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 8 17 dni temuocena: 43% 

   Troche to smieszne ze poucza osoba ktora sama poszla w takie miejsca... Tak samo smieszne jest to gadanie wszelkej masci gwiazdeczek ktore sa nierobami i siedza w domach i mowia zostan w domu.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 7 17 dni temuocena: 69% 

   Może autor obserwował polankę z drona?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 6 17 dni temuocena: 52% 

   Szanowny Panie"tytus", trudno jest polemizować z tak prezentowanym podejściem. Ale mam jedno pytanie do Pana i panu podobnych osób płci obojga. Czy wiecie? co mógł krzyczeć lekarz jak się rodziliście ? Pewnie nie wiecie. To wam podpowiem - Pewnie krzyczał: Siana, siana dajcie ... bo osioł się rodzi !

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 5 17 dni temuocena: 69% 

   I do dnia dzisiejszego patrzac w codziennie rano w lustro powtarzasz sobie tak to ja ten osiol krokodyl.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 4 17 dni temuocena: 31% 

   Uderz w stół, a nożyce się odezwą ! Panie "tytus". Ile Pan ma lat ? Bo "patrząc" na Pana wypowiedzi i istotę zrozumienia meritum, to można odnieść wrażenie, że Pan jest dzieckiem? Szkoda słów !

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 3 17 dni temuocena: 78% 

   Ale to nie ja udaje sie w miejsca gdzie jest duzo osob tylko pan (celowo z małej). Trzeba bylo siebie uwiecznic na zdjeciu. Proponuje leczenie na nogi bo na głowe juz za pozno...

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwa prawda... 2 16 dni temuocena: 0% 

   A moze pracuja zdalnie z domu co? Nesli jie masz takiej opcji to moze sam jestes nierobem „gwiazdo”?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3383 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020