REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2020, 08:19 komentarzy 76

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Polana kabacka w środę po południu

  Polana kabacka w środę po południu (nadesłane)

  - Czy już kupiliście trumnę? - pyta nasz czytelnik ursynowian, którzy tłumnie wyszli wczoraj świętować wiosenne promyki słońca. Jest wstrząśnięty tym, z jakim lekceważeniem wielu z nas podchodzi do zaleceń lekarzy i władz. - Igracie z czyimś zdrowiem i życiem - apeluje w poruszającym liście. Publikujemy go w całości i zachęcamy do komentowania. Piszcie do nas! Wasze głosy są dla nas cenne i wiele z nich powinno wybrzmieć na naszych łamach.

  W ledwo działających szpitalach leżą ludzie zakażeni wirusem. Pięć osób już zmarło, a słychać, że zgonów będzie więcej. Przyrost zakażeń jest coraz większy. Minister grzmi, że zachoruje ok. 20% społeczeństwa, czyli ponad 7,5 miliona. Wystarczy policzyć - przy śmiertelności 1,5% ponad 100 tys. ludzi umrze! Statystycznie na Ursynów przypadnie ponad 500 zgonów.

  A ursynowianie... Właśnie uznali, że radośnie powitają wiosnę!

  Piwko, kiełbaska, zabawa w tłumie

  Na placach zabaw (zamkniętych) bawią się dzieci. Pod Kazurką dorośli siedzą na imprezie zakrapianej alkoholem, a na szczycie (o zgrozo!) trwa piknik z udziałem co najmniej kilkunastu osób. Na polance w Lesie Kabackim ta sama zabawowa atmosfera co każdego majowego weekendu. Ogniska, kiełbaski, soczek i piwko. Po 8-10-15 osób. Koniec świata? Wirus? Jaki wirus? - Przecież nie ma tu 50 osób! - zdają się mówić ursynowianie. Jak bardzo się mylą, myśląc, że to niewinne i niegroźne...

  Jestem w stanie zrozumieć dzieci, które chcą wychodzić na świeże powietrze. Nie mogą wytrzymać w domu, dostają "na głowę" siedząc w nim od ubiegłego czwartku. Ale nie mogę zrozumieć ich rodziców, którzy tak beztrosko podchodzą do powtarzanych do znudzenia od wielu dni słów: "Zostańcie w domu". Dorośli pozwalają na wyjście swoim mniejszym i większym pociechom, ryzykując, że przywleką wirusa do domu, w którym mieszka ich chorująca babcia. Przyznajcie sami przed sobą - chcecie skrócić jej żywot na tym padole?

  Grabarze zacierają ręce!

  Za moich czasów do dyscypliny używało się pasa. Oczywiście, dziś nie należy stosować tej metody, ale są inne, skuteczne. I rodzice je znają. Czemu zatem dorośli ursynowianie tak bardzo zawodzą? Może dlatego, że sami wybierają się na imprezy, pikniki z kiełbaską i piwem na polance, wystawiając się na złapanie wirusa od kaszlącego przechodnia?

  W środę po południu na polance w Lesie Kabackim bawiły się setki osób, a kolejne setki spacerowały po samym lesie. Tak, wiem. Większość z nich szła tam z intencją spokojnego spaceru w odosobnieniu, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie wystarczyło już wyobraźni na to, że na ten sam pomysł wpadną inni warszawiacy. I że wszyscy spotkają się w jednym miejscu...

  Scena z Biedronki. W środku mnóstwo ludzi, bo za nic mają zalecenia, że w sklepie może przebywać max. 50 osób. Facet w średnim wieku ma na rękach jednorazowe rękawiczki. Pewnie boi się wirusa. Jednocześnie podchodzi do każdego napotkanego pracownika sklepu, zadając mu mnóstwo pytań "gdzie jest to, a gdzie jest siamto"... Nie zachowuje metrowego, ani nawet 50 centymetrowego, odstępu. Awanturuje się o coś głupiego. Ale wierzy, że dzięki rękawiczkom na dłoniach nie zarazi się.

  Mam przeczucie, że rachunek za tę dowolność w podchodzeniu do kwarantanny będzie bardzo słony. Właściciele zakładów pogrzebowych i grabarze powinni zacierać ręce! Czy matka, która wypuszcza swoje kilkunastoletnie dziecko na rower, by pojeździło z kolegami na (zamkniętym już!) pumptracku jest potencjalną zabójczynią czy samobójczynią? A może jednym i drugim? Czy ma już pieniądze na trumnę (trumny)?

  Naprawdę, czy ojcu z Ursynowa nie wystarcza wyobraźni, by zobaczyć swoje dziecko lub siebie zdychającego na podłodze w przepełnionym szpitalu? Takie obrazki niedawno widzieliśmy we Włoszech. Miały służyć za ostrzeżenie... Powtórka w Polsce jest nieunikniona, jeśli damy okazję wirusowi do szybkiego rozprzestrzeniania się. A dajemy. Z dnia na dzień coraz większą, im bardziej nudzi nam się już ta cała "korona-histeria".

  Zabrakło wizji na Netfliksie?

  Podczas, gdy tysiące ludzi siedzą karnie w domach - przymuszeni przez Sanepid lub policję - albo po prostu: będąc odpowiedzialnymi obywatelami, spora część narodu igra ze zdrowiem i życiem wszystkich pozostałych. Bo to nie tej samolubnej matki czy bezmyślnego ojca, którzy mogą skończyć w szpitalu, będzie mi żal.

  W prewencji antywirusowej nie chodzi o tych zdrowych, silnych i młodych, którym nawet zachorowanie nie zmarnuje zdrowia - Wielka Brytania chciała ich wręcz skazać na zakażenie, by społeczeństwo nabrało zbiorowej odporności. Chodzi o to, że są oni łatwym przenośnikiem wirusa, a więc przywloką go do swoich domów, do domów swoich dziadków, osób po operacjach, tych słabszych, tych z nowotworem czy astmą, wreszcie - tych mocno zestresowanych, podziębionych i przepracowanych.

  Jeśli w porę te 10-15% nieodpowiedzialnych ursynowian nie dostrzeże problemu lub będzie go ignorować - mimo napominania przez tych mądrzejszych - za parę tygodni będziemy przerażeni tym, co się wokół nas dzieje: codziennymi wizytami karetek z ratownikami w kombinezonach u naszych sąsiadów, brakiem lekarzy w przychodniach, bankructwami małych firm prowadzonych przez tylu z nas, a wreszcie - czego nikomu nie życzę - odprowadzaniem naszych bliskich w ostatnią drogę...

  I to nie straszenie czy czarna wizja. To zwykła statystyka, której liznął każdy, kto studiował, a przecież większość ursynowian ma wykształcenie wyższe!

  Czy warto tego doświadczać dla złapania promyka słońca, ploteczek w parku z kolegami i koleżankami czy też piwka na polance wśród tłumów? Czy to właśnie chcemy zafundować swoim dzieciom i wnukom? Czy naprawdę na Netfliksie nie było żadnego pouczającego serialu sc-fi, który w przekonujący sposób zwizualizował nam konsekwencje takiego zachowania? A może nieuważnie oglądaliście? 

  Chwila beztroski może mieć swoją wysoką cenę. I nie chodzi o odcięcie od netu czy wysokość zasiłku pogrzebowego. Ursynowianie, wiem, że pogoda coraz ładniejsza, ale jeszcze przez jakiś czas: zostańcie w domach!

  Troszkę starszy ursynowianin

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 627

  • 268
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 50
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 31
   NIEPRZYDATNY
  • 68
   WKURZONY
  • 172
   BRAK SŁÓW

  76Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KabatyTy 76 2 miesiące temuocena: 63% 

   A może ludzi trzeba właśnie postraszyć. Żeby się zastanowili. Mam nadzieje, że wprowadzą jeszcze wieksze ograniczenia w poruszaniu się, z karą finansowa włącznie. Na niektórych tylko to działa. Czytaliście relacje ludzi ze szpitala, którzy podczas pobytu tam nie mogą nawet spotkać się z bliskimi? Niektorzy umierając nie mogą się pożegnać, może przekazać jakieś słowa umierającemu na które w życiu zabrakło czasu. Albo odwagi. Czy wiecie ze np. we Włoszech rodzina nie bierze udziału w pochówku?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Azx 75 2 miesiące temuocena: 67% 

   Debilom nie wytłumaczysz. Dopiero jak sami zachorują albo ktoś bliski umrze to będą winić wszystkich dookoła że nie przymusili siedzieć w domu

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario 74 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tak się przestraszą jak włosi. Poczekajmy tydzień na efekty....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 73 2 miesiące temuocena: 33% 

   I co pie...ni dyletanci? Zmarła zdrowa 27latka z powodu koronawirusa. Dalej uważacie że tylko 70+? Może jednak weźmiecie rozbieg i pier... barana w ścianę? Albo wam pomoże albo was wykończy co byłoby dobre czytając wasze komentarze.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 72 2 miesiące temuocena: 83% 

   Tak zmarła tylko że nie zdrowa a z sepsą. Koronawirus w takim przypadku to najmniejszy problem. Czytaj człowieku treść wiadomości a nie same nagłówki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 71 2 miesiące temuocena: 40% 

   @nieistotny - no właśnie doczytaj. Niewydolność oddechowa i intubacja z powodu koronawirusa. Sepsa to jedno ale operacja takiego człowieka to co innego. Przeczytaj oficjalny komentarz szpitala.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~+++ 70 2 miesiące temuocena: 50% 

   G.... prawda. Zmarła na sepsę. pie...ny dyletancie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 69 2 miesiące temuocena: 33% 

   @+++ - powiedz czego tu nie rozumiesz: „Pacjentka przeniesiona ze szpitala w Nisku w 7 dobie .... .... z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą”. Jesteś na tyle tępy aby nie móc połączyć faktów?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 68 2 miesiące temuocena: 38% 

   Czytelnik idiota. Nie podoba się niech robi sensację u siebie na wsi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatyTy 67 2 miesiące temuocena: 63% 

   Dlaczego idiota? Dlatego, że uważa iż to nie czas na grilla w 10-osobowym gronie przez kilka godzin?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piwo-nia 66 2 miesiące temuocena: 0% 

   Zwolennicy i przeciwnicy "majówki" na polance i w lesie 50/50%, jak wynika z akceptacji listu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orety 65 2 miesiące temu

   Zwolennicy i przeciwnicy koronawirusa, zwolennicy i przeciwnicy wodospadu zwolennicy i przeciwnicy wiatru

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krakus 64 2 miesiące temuocena: 67% 

   A bo to kiedy ursynow mial rozum, skupisko dziwnych ludzi z calego kraju, to i sie tak zachowuja

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hanna 63 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ja, po przeczytaniu artykułu, czuję się nieprzydatny

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wasyl don 62 2 miesiące temuocena: 100% 

   trumny rzucili na Podskarbińskiej ale sosnowe

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 61 2 miesiące temuocena: 100% 

   2 artykuły wyżej, liczba odciętych rodzin z powodu kwarantanny na Ursynowie skoczyła do 266.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 60 2 miesiące temuocena: 63% 

   Swietny raport panie starszy. Tylko skad pan wie ile osob jest na polance, czy w biedronce? Bo na pewno nie dzieki siedzeniu w domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaB 59 2 miesiące temuocena: 67% 

   Może jechał na rowerze, może poszedł sam na spacer. To nie jest zabronione. Ale spędzanie czasu wspólnie, w grupie, przez kilka godzin to już duże ryzyko. Jeśli nie dla grilujących to może ich rodziców czy dziadków po powrocie do domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Na_macierzynskim 58 2 miesiące temuocena: 100% 

   O tym samym pomyslalam. Jak tylko czytam oburzajace wypowiedzi ludzi na temat spacerowiczow, pytam - skad to wiesz, czlowieku, skoro siedzisz w domu, tak jak zalecasz? To ze ludzie siedza w grupie na polanie, nie oznacza, ze spotkali sie na spacerze, moze to byc po prostu wielodzietna rodzina, ktora i tak siedzi razem w mieszkaniu. I nie sadze, aby ktos ryzykowal, majac chora babcie w domu. Nie przesadzajmy. Malo kto mieszka teraz w rodzinach wielopokoleniowych, glownie dlatego, ze wiekszosc tu mieszkajacych to przyjezdni

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 57 2 miesiące temuocena: 50% 

   Nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie ryzykują. Największą szkodę jaką zrobili to gdy powiedzieli, że młodzi nie chorują. A wiec po co uważać prawda? Artykuł powinien być ostrzeżeniem, zmusić wolniej myślących do szybszego myślenia. Ale niestety w wielu mózgach tylko echo. Życzę wszystkim zdrowia. A tych, którzy przekonani są o swojej nieśmiertelności namawiam do tego by pomyśleli czy naprawdę chcą pośrednio przyczynić się do choroby innych. Czy naprawdę tak trudno posiedzieć w domu? Jest tyle rzeczy do zrobienia, obejrzenia, przeczytania. Można tez uprawiać sport w domu. Jak mówi moja mama: nudzi się tylko głupek. Przecież można tez wyjść na spacer. Ale w pojedynkę lub z partnerem. Niekoniecznie z grupa przyjaciół i butelkami piwa. Ale każdy jest tez panem swojego czasu. I życia!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~keczup 56 2 miesiące temuocena: 27% 

   Promienie UV, które emituje słońce zabijają wirusy i bakterie, a u człowieka podczas opalania wydziela się witamina D wzmacniająca odporność, więc kto wie czy słońce nie pomaga nam bardziej w walce z wirusem niż siedzenie w domu. Nikt tego nie zbadał ale do siania paniki chętnych nie brakuje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DrWit 55 2 miesiące temuocena: 78% 

   Czy ty się na łby z koniem zamieniłeś? Promienie UV owszem, ale w innej dawce - od tego są specjalne lampy UV. A witamina D3 podnosi odporność ale w takiej sytuacji lepiej wziąć kapsułkę z tą witaminą (zalecana zresztą jest suplementacja wit. D3 szczególnie w okresie październik - marzec, koniecznie w postaci takiej gdy jest to kapsułka z olejem i wit)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MON 54 2 miesiące temuocena: 67% 

   To proszę się opalać na balkonie albo wystawić twarz przez okno.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 53 2 miesiące temuocena: 100% 

   Możesz gadać do debili jak grochem o ścianę Dopóki nie usłyszą tego w telewizorze to nie będzie prawda. Banda przygłupów panikarzy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatyTy 52 2 miesiące temuocena: 50% 

   Oni to muszą usłyszeć z TVP - tylko wtedy uwierzą. Byleby wcześniej wirus nie pokazał im środkowego palca. Jak piękna Lichocka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inny punkt widzenia 51 2 miesiące temuocena: 50% 

   Autorowi listu proponuję wybrać się np. do Biedronki gdzie 80 procent to emeryci spacerujący między alejkami bez celu, spacerek jak po parku. Pytam się więc kto się tu prosi o trumnę? Pozostałe 20 procent pewnie jeździ tramwajami i liże poręcze

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 50 2 miesiące temuocena: 30% 

   Przemądrzały defetysta i siewca strachu pozbawiony wyobraźni (a być może także wykształcenia, które w tym wypadku jest mu zbędne). Zapomniał, że prawda i ocena jest jak doopa, każdy ma własną !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~byłem_widziałem 49 2 miesiące temuocena: 71% 

   Czy naprawdę myślisz że na tej polance siedzą mieszkańcy Ursynowa?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatyTy 48 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tak. glownie mieszkańcy Ursynowa i okolic. Widzę z okien te samochody które parkują w drodze przed lasem. Brak wolnych miejsc. Majówka w marcu. Gdyby nie szlaban, pojechaliby prosto na polankę...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystyna12 47 2 miesiące temuocena: 94% 

   wobec tego co z tłumami na bazarku na dołku? czemu to jest legalne?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 46 2 miesiące temuocena: 44% 

   Hahaha, krytykuje ludzi, a samemu szlaja się po mieście i robi zdjęcia. To jest dopiero hipokryzja :D

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaB 45 2 miesiące temuocena: 64% 

   Hohoł - czytaj ze zrozumieniem. Jeśli szedł sam czy na rowerze (mądra aktywność jest wskazana) to nie zrobił nic złego. Żal tylko tych grillujacych rodzin na koronaferiach. Ale jak zwykle - mądrzy po szkodzie. Najmądrzejszy zawsze naród na świecie co nas gubi od lat.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 44 2 miesiące temuocena: 20% 

   Jak czytam o tej 'bezmyślności' to zastanawiam się nad tym jakie kryterium oceny objął sobie autor tego 'listu' ? To co usłyszał w tv ? Czy może w radio ? Gdzie patrzenie na cyfry/dane, że ludzie do wieku około 50 lat NIE UMIERAJĄ, baa, nawet BARDZO ŁAGODNIE ALBO BEZOBJAWOWO przechodzą ew infekcje. Ile razy możne przytaczać WYNIKI i statystyki, że ew zagrożenie jest dla ludzi 50+ czy ludzi z powikłaniami/chorobami, a dla ludzi poniżej i bez przewłekłych chorób BRAK JEST ZAGROŻENIA. Więc Panie autorze, proszę nie uprawiać demagogii. I ew siedzieć w domu, bo chyba też Pan wychodzi skoro robi zdjęcia, widzi sytuacje w sklepach itd..... Pozdrawiam myślących a nie słuchających 'mediów'

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WH 43 2 miesiące temuocena: 79% 

   Naprawdę jesteś aż taki głupi, czy tylko bezmyślnie prowokujesz?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 42 2 miesiące temuocena: 75% 

   Bezmózgi półgłówek. To tacy ,jak ty zarażają niewinnych ludzi. Śmieć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 41 2 miesiące temuocena: 47% 

   Myślę podobnie. Myślący...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 40 2 miesiące temuocena: 75% 

   @Olo - ja ci odpowiem trochę inaczej niż moi przedmówcy. Powiedz mi czy przypadkiem nie masz podwyższonego cholesterolu, nadciśnienia albo w czegokolwiek innego? Uprzedzę odpowiedź - masz i nawet pewnie o tym nie wiesz. Czy wiesz również że obecnie we Włoszech umierają ludzie poniżej 30 roku życia ze względu właśnie na zarażenie koronawirusem? Rozumiem również że po prostu jesteś jeszcze gówniarzem który nie ma żony, dzieci a rodziców (nie mówiąc o innych) masz po prostu gdzieś. Świetnie. Tyle tylko że inni mają chęć aby im bliskim nic się nie stało więc to uszanuj. Jeżeli masz z tym problem to opuść kraj i jedź do UK - tam nawet podczas kilku dni smogu, nie mówiąc o czasach epidemii, nie przejęli się za bardzo gdy zmarło kilkanaście tysięcy osób. Pasujesz tam. Jedź.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merk 39 2 miesiące temuocena: 60% 

   Olo, z takim podejsciem jestes potencjalnym MORDERCA. Moze zabijesz swojego tate albo babcie. Przez 15 dni bujania sie jako nosicel zarazisz ze 100 osob. Potem przez nich zaraza sie nastepni. Umrze ok. 8 z nich. Po drugie: jestes nie tylko bezmyslny i egoistyczny, ale tez jestes ZLE poinformowany. 50% ofiar mialo mniej niz 60 lat. Polowa umierajacych to osoby starsze, polowa - mlodsze. Nie umieraja tylko dzieci do 10 roku zycia. Starsze i mlodziez tez umieraja, bardzo rzadko, ale tez umieraja (w Chinach dwoje na tysiac zarazonych). Malo tego, wczoraj przez wyszystkie media przetoczyly sie wypowiedzi belgijskich lekarzy zaszokowanych tragicznym, szokujacym stanem pluc MLODYCH pacjentow, ktorzy przeszli te chorobe. Duszosci przez cale zycie, zero sportu, zero ruchu, kiepski seks, renta. Takiego zycia chcesz? Zapamietajcie to haslo: Nie badz morderca wlasnego ojca lub sasiada, zostan w domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 38 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie to jest bydło wyprane z mózgów przez tv. Kazesz im od jutra jeść własne gówno,to będą jedli. Nie ma się co dziwić że jak coś wybiega kawałek za ich zainstalowany światopogląd to się rzucają jak posesji. Powiedzieli że masz się bac to jak śmiesz się nie bac!!!?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 37 2 miesiące temuocena: 75% 

   to juz wiemy o co bije się niejaki POL (ten od przedpola lasu kabackiego). Otóż o "zakrapiane" impry na Kazurce..... Swoja drogą to kto niby ma liczyć te 50 osób w sklepie? Tak, byłam wczoraj w Lidlu i też informacja, że tylko 50 osób....ale już nikt nie pomyslał nad realizacją

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcia 36 2 miesiące temuocena: 50% 

   Ooo, ten Pan byl w lesie i Biedronce i na gorce Kazurce i na placu zabaw. Dobrze, ze byl i widział tych bezmyślnych ludzi...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~widz 35 2 miesiące temuocena: 55% 

   Ludzie którzy piszą takie listy i ci co je popierają, powinni chyba zacząć od edukacji w tej kwestii. Władze nie uchronią nas przed zakażeniem, chcą jedynie możliwie rozciągnąć w czasie jego skutki. Jest bowiem oczywiste, że system opieki zdrowotnej nie jest wstanie skutecznie zaopiekować się kilku milionami chorych. Zresztą nie dotyczy to tylko Polski ale większości krajów, gdzie też starają się maksymalnie spłaszczyć krzywą przyrostu chorych. Jedyne co możemy zrobić to zadbać o nasz układ odpornościowy i nie siać paniki!!! Wirusy nie pojawiły się wczoraj w Chinach i nie zginą jutro w Polsce. Zdrowia życzę - psychicznego też.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luiza 34 2 miesiące temuocena: 70% 

   Zgadzam się z autorem listu. I równocześnie zastanawiam się dlaczego ludzie są tacy bezmyślni. Mądry Polak po szkodzie? Dlaczego nie chcemy się uczyć na cudzych błędach?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolejny rodzic 33 2 miesiące temuocena: 84% 

   I ta bezsilność gdy z okien widzimy na swoich placach zabaw tłumy dzieci ubiegających samopas.Niech żyje głupota opiekunów, którzy swoim zachowaniem narażają wszystkich w tym i siebie! Ale widać bezmózgów nie brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mała 32 2 miesiące temuocena: 94% 

   Dokładnie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekon 31 2 miesiące temuocena: 94% 

   gdzie straż miejska?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 30 2 miesiące temuocena: 25% 

   Od wczoraj nie działają światła na Stryjeńskich. Korek znikł. Po części jest to efekt mniejszego ruch, ale jak działały to i tak się korek robił. Może ci od napraw pracują w okrojonym składzie i nie naprawią ich za szybko. Proszę :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 29 2 miesiące temuocena: 38% 

   Jednak bezpieczniej Biedrze, czy Lidlu... kiedy tłum łapie towary.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 28 2 miesiące temuocena: 82% 

   Społeczny debilizm w czystej postaci !!!!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 27 2 miesiące temuocena: 86% 

   Nie mam neflixa :(

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 26 2 miesiące temuocena: 73% 

   Nic dodać. Nic ująć. Brawa dla autora.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 25 2 miesiące temuocena: 31% 

   To sa synkowie i córeczki ludzi którzy w 1986 roku z uśmiechem na ustach uczestniczyli w pochodzie pierwszomajowym

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 24 2 miesiące temuocena: 78% 

   napij się wody

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 23 2 miesiące temuocena: 50% 

   Napiłem , polecam, jest ozonowana i przegotowana

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 22 2 miesiące temuocena: 88% 

   Na Netflixie jest Pandemia i warto to zobaczyć. Pozatym to jest SARS - a ludzie sobie podchodzą lajtowo niestety

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 21 2 miesiące temuocena: 29% 

   Ile osób zmarło? 5? Doczytajcie sobie pismaki, że te osoby chorowały na inne choroby i mogły umrzeć będąc zarażonym tym lub jakimś innym wirusem lub umarliby bez zarażenia, chorując na raka, AIDS lub inne śmiertelne choroby. Owszem koronawirus jest nieco bardziej zaraźliwy niż np. grypa ale nie róbmy ludziom wody z mózgu, że to śmiertelny wirus! Niech spacerują, dotleniają się i łapią witamine d ze słońca. Niech dla rozwagi unikają zbytniego zblizania się do innych i wszystko będzie ok.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kosa 20 2 miesiące temuocena: 69% 

   Kolejny.....Kochający inaczej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik2 19 2 miesiące temuocena: 85% 

   Masz bana na Internet? Ile osób zmarło np we Włoszech?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 41 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5555 18 2 miesiące temuocena: 95% 

   Samotny spacer - tak, ale nie spędy grupowe jak tutaj. I popatrz łaskawie co się dzieje we Włoszech, tam też mieli takie podejście jak twoje. Trzeba przestrzegać zasad, bo u nas będzie to samo, chodzi o to, że szpitale nie mogą przyjąć wielu osób, im więcej chorych tym potem gorzej dla tych, którzy maja inne choroby i planowane leczenie, operacje, po prostu pomyśl zanim coś napiszesz. Mamy tak mało lekarzy i w dodatku już sporo się zaraziło i nie mogą leczyć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 38 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 17 2 miesiące temuocena: 91% 

   To zobacz jak to się skończyło we Włoszech. Myślisz że dlaczego u nas jest tylko 5. Właśnie dlatego że ludzie widząc jak tam ludzie ignorowali problem poszli po rozum do głowy i siedzą w domu. Może Ty jesteś niezniszczalny ale niektórzy mają babki i prababki które nie są i dystansowanie społeczne pozwala na znacznie mniejszą liczbę chorych i lepsza nad nimi opiekę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 32 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 16 2 miesiące temuocena: 80% 

   Czasami nasze społeczeństwo to ma naprawdę wodę zamiast mózgu. I to właśnie przykład jest.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myśliwy 15 2 miesiące temuocena: 93% 

   Masz dużo racji w swoim komentarzu. Podobno w Niemczech takie przypadki są zaliczane nie do śmierci z powodu koronawirusa lecz jako inne. Stąd można by twierdzić, że oni w ten sposób zaniżają statystyki. A u nas każdy zgon wiąże się ściśle z epidemią dodając tylko, że osoba miała inne choroby towarzyszące. Co nie znaczy, że mamy jak bezmózgowce pchać się w łapy tego wirusa narażając nasze rodziny i innych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek kabaty 14 2 miesiące temuocena: 36% 

   Do ~ja. Ja myślę dokładnie tak samo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WH 13 2 miesiące temuocena: 50% 

   Naprawdę jesteś aż taki głupi, czy tylko bezmyślnie prowokujesz? Kolega tego z góry?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 12 2 miesiące temuocena: 81% 

   A już myślałem że tylko angole to idioci.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5555 11 2 miesiące temuocena: 82% 

   Wielu z nas by sobie wyszło, ale potrafimy się powstrzymać dla dobra "ogółu" a kiedy się widzi tych egoistów to bierze złość, że cały nasz wysiłek idzie na marne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cold shower 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Kiedyś podstawie Pomnika Bohaterów Kwarantanny :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5555 9 2 miesiące temuocena: 76% 

   Smutna prawda o ludziach, nie mają żadnych zainteresowań, kreatywności, nie potrafią ćwiczyć w domu, czytać książek. Genialni rodzice nie pomyślą, ze dzieci przechodzą to bardzo lekko albo bez objawów i mogą nieświadomie zarażać starszych i chorych. Zero mózgu, zabawa trwa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 8 2 miesiące temuocena: 43% 

   Troche to smieszne ze poucza osoba ktora sama poszla w takie miejsca... Tak samo smieszne jest to gadanie wszelkej masci gwiazdeczek ktore sa nierobami i siedza w domach i mowia zostan w domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 7 2 miesiące temuocena: 69% 

   Może autor obserwował polankę z drona?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 6 2 miesiące temuocena: 52% 

   Szanowny Panie"tytus", trudno jest polemizować z tak prezentowanym podejściem. Ale mam jedno pytanie do Pana i panu podobnych osób płci obojga. Czy wiecie? co mógł krzyczeć lekarz jak się rodziliście ? Pewnie nie wiecie. To wam podpowiem - Pewnie krzyczał: Siana, siana dajcie ... bo osioł się rodzi !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 5 2 miesiące temuocena: 69% 

   I do dnia dzisiejszego patrzac w codziennie rano w lustro powtarzasz sobie tak to ja ten osiol krokodyl.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 4 2 miesiące temuocena: 31% 

   Uderz w stół, a nożyce się odezwą ! Panie "tytus". Ile Pan ma lat ? Bo "patrząc" na Pana wypowiedzi i istotę zrozumienia meritum, to można odnieść wrażenie, że Pan jest dzieckiem? Szkoda słów !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 3 2 miesiące temuocena: 78% 

   Ale to nie ja udaje sie w miejsca gdzie jest duzo osob tylko pan (celowo z małej). Trzeba bylo siebie uwiecznic na zdjeciu. Proponuje leczenie na nogi bo na głowe juz za pozno...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwa prawda... 2 2 miesiące temuocena: 0% 

   A moze pracuja zdalnie z domu co? Nesli jie masz takiej opcji to moze sam jestes nierobem „gwiazdo”?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3384 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020