REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 marca 2020, 10:27 komentarzy 56

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Ursynów siedzi w domach, ale jak długo wytrzyma?

  Ursynów siedzi w domach, ale jak długo wytrzyma? (SK)

  Szkoły i galerie handlowe zamknięte, a kiedy jedni starają się nie wychodzić niepotrzebnie z domu, inni uważają, że mają dodatkowy czas wolny. Nie biorą pod uwagę, że poruszając się po mieście i chodząc np. na plenerową siłownię czy plac zabaw - które zostały dzisiaj zamknięte - mogą roznosić wirusa. Takie obserwacje ma nasza czytelniczka pani Ewa. Publikujemy jej list, zachęcamy do komentowania i wysyłania własnych spostrzeżeń.

  Jeszcze 10 dni temu bardziej niż wirusa, który wtedy wydawał mi się trochę nierealny, bałam się paniki. Tego, że ludzie ześwirują – kupowanie na potęgę mydła tylko mnie w tym utwierdzało. Teraz wiem, że to wcale nie było takie głupie.

  Zamknięcie szkół i przedszkoli. Jedni mówią, że trzeba było zrobić to zaraz po feriach, bo wtedy zaraza przywleczona z Włoch, by się nie rozlazła. Ja myślę, że gdyby wykonano ten ruch wcześniej – zanim pojawiło się kilka przypadków – ludzie by go zwyczajnie olali.

  Ale do rzeczy – teraz właśnie boję się nie tylko o swoich starszych rodziców czy niewystarczające zaplecze medyczne – boję się ludzkiej głupoty. Bo ta naprawdę nie zna granic. O ile Kowalski, kupując zapas makaronu, cukru i dżemu, najwyżej nieco przytyje, ale nie zrobi nikomu krzywdy, to biegając na plac zabaw, grając z kolegami w piłkę czy chodząc do kosmetyczki - już tak!

  To nie są ferie!

  Lekkomyślność i egoizm ludzi po prostu nie znają granic. I dotyczy to ludzi w każdym wieku. Ponieważ od czwartku staram się ograniczyć wychodzenie z domu do absolutnego minimum, moje obserwacje wynikają z niewielkich wypadów w okolicy domu oraz relacji znajomych.

  Z jednej strony świetne wieści, że na ulicach i w komunikacji miejskiej – pusto. A z drugiej strony informacja, że ludzie chodzą po sklepach z ciuchami, robią imprezy, młodzież opala się i pije piwo w grupkach "na łonie natury", że na boisku w parku ludzie grają w piłkę nożną.

  Jakim trzeba być "dzwonem", żeby w obliczu zamknięcia szkół, galerii, muzeów uważać, że to jest ok?

  Czy jedyną metodą na zdyscyplinowanie społeczeństwa jest odgórne zamknięcie wszystkiego i wszystkich w domu? Chyba tak. Pytanie ile osób na tym ucierpi, bo inni nie potrafili zachować rozsądku. Naprawdę nie możemy wyciągnąć wniosków z błędów Włochów?

  Oni podobno mieli „przedłużone ferie”, dzieciaki w galeriach, dorośli w knajpach. Teraz mają prawdziwy dramat. Czy na pewno chcemy iść tą drogą? Chcemy mieć na sumieniu życie naszych rodziców, dziadków, sąsiadów? Bo nie można posiedzieć na tyłku w domu albo - jak ktoś ma wielką potrzebę - pójść na spacer w gronie domowników, ale z dala od innych ludzi? Nie na plac zabaw czy siłownię plenerową.

  Pomyśl o innych

  A może ludzie nie rozumieją, że wychodząc z domu narażają się na potencjalny kontakt z wirusem na każdym kroku? Począwszy od klamki w bloku po zabawkę na placu zabaw, której przed chwilą dotykało usmarkane dziecko. Ten weekend nie przyniósł katastroficznych wieści, ale nadal, przez najbliższe tygodnie jesteśmy zagrożeni.

  Boję się kolejnych dni i tygodni. Rozprężenia. Tego, że ludzie nie usiedzą w domach, że pójdą z nudów do sklepu, do znajomych, a potem do autobusu, do bloku... Bo "nic się takiego" nie wydarzyło przecież. Nie pomyślą, że mogą chodzić i zarażać, nie wiedząc o tym.

  Na początku ludzie czują się ok, z resztą mogą przejść chorobę bardzo lekko. Ale ich starsza sąsiadka albo mama, od której odebrali słoik z zupą i dali buziaka, już nie. Mogą sprzedać im wirusa nie mając o tym pojęcia. I je zabić. Nieumyślnie. Niechcący. Bo nie pomyśleli.

  Świat nie kończy się na nas i na naszych przyjemnościach. Teraz przyszedł czas próby zdrowego rozsądku i odpowiedzialności zbiorowej. Bo wszyscy odpowiemy za błędy innych osób, ich lekkie podejście do tematu. Nie mówię o sianiu paniki, nakręcaniu paranoi, ale o zwykłym ludzkim rozsądku i wzięciu odpowiedzialności za to, że albo wspólnymi siłami ochronimy słabsze jednostki, albo je dobijemy. To wszystko jest w naszych rękach – i to dosłownie.

  Ludzie – myślcie. Po prostu myślcie. I zostańcie w miarę możliwości w domu.

  Ewa

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 70

  • 45
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  56Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Annaanna 56 3 miesiące temuocena: 70% 

   Z tego, co wiem, zwolennikami grylów pod chmurką są nasi kochani bracia ukraińcy. Nazywają to z amerykanskiego barbekju. No i w d... mają wszelkie zasady higieny.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 55 3 miesiące temuocena: 40% 

   Ciekaw jestem skąd takie szczegółowe informacje .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Globtroter 54 3 miesiące temuocena: 6% 

   PiSowski rząd bezprawnie zamknął granice! Swobodny przepływ ludzi i kapitału to podstawa nowoczesnego państwa! Unia Europejska powinna siła obalić reżim ten! Otworzyć granice! Otworzyć restauracje i stadiony! Kidawa nigdy nie podjęła by żadnej decyzji bez zgody Angeli Merkel i prezydenta Marcina najmądrzejszych polityków w Europie. A służba zdrowia powinna dawno być w pełni sprywatyzowana, nie było by tego bałaganu. Jak kogoś nie stać na leczenie to niech nie choruje. Potrzebujemy teraz władzy europejskiej, mądrej otwartej i nowoczesnej. Profesor Balcerowicz na premiera!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 53 3 miesiące temuocena: 100% 

   Aha, koronawirus chyba daje nowe objawy...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 52 3 miesiące temuocena: 60% 

   Oho PIS-owskie trolle taktykę zmieniają .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leming 51 3 miesiące temuocena: 21% 

   Ale was zabolała prawda że Rafał to partacz i na niego lemingi głosowaliście ,wiem redaktorku że znowu usuniesz wpis ale polecam maść na ból pewnej części ciała :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 50 3 miesiące temuocena: 73% 

   Pomijając redakcje - lemingu, najlepsze jest to jak to Ciebie bardzo boli i maści już nie wystarcza. Przeczytaj raz jeszcze o tym o czym jest artykuł - może zrozumiesz, ze to nie miejsce na politykowanie i czy to twój ulubiony Rafał czy tez jeszcze bardziej lubiany Jarek czy wręcz idol Andrzej nie ma tu znaczenia. Wiem, ze boli dalej ale musisz sobie poradzić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leming 49 3 miesiące temuocena: 24% 

   Aba czy Dobrze POinformowany adres IP odpowie ci na nie że to ta sama osoba ,pozdrów sąsiada na kabatach!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 48 3 miesiące temuocena: 78% 

   Dalej mam nadzieję, że będą usuwać twoje komentarze Leming. Zgłosiłem tez wczoraj to, ze podszywasz się pod różne osoby i może to poskutkowało. Oby! przeczytałem też regulamin komentarzy - wpisy niezwiązane z tematem, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Poza tym pisz na temat. I podszywanie się pod innych (niki sam znasz), gdy nie masz żadnych argumentów to mocno żałosne jest.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 47 3 miesiące temuocena: 0% 

   Dlaczego uważasz że Aba i DobrzePoinformowany to ta sama osoba?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leming 46 3 miesiące temuocena: 0% 

   Poniżej komentarza masz wpiy tej osoby w ramce wyświetlą się wpisy tej osoby po adresie IP

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 45 3 miesiące temuocena: 0% 

   Ok no to niezła manipulacja i samozaoranie .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 44 3 miesiące temuocena: 100% 

   Lemingu drogi - nie pogrążaj się bardziej. A co jeśli nawet ja i Dobrze Pounformiwany to jedna osoba? Wypowiedzi te były spójne. Już zapomniałeś za to jak wczoraj udawałes kilka osób (m.in. AZX) sam sobie odpowiadając i podszywając się pod innych? Redakcja zareagowała na zgłoszenie prawidłowo. Pisz na temat i od siebie, a wtedy pewnie masz szanse ze komentarze twoje usuwane nie będą. Nie bij piany, bądź sobą, miej przede wszystkim argumenty. Może tez zarejestruj swoje konto. Specjalne pozdrowieniem zalaczam, także dla twojego awatara Ambrożego

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 43 3 miesiące temuocena: 100% 

   Namawiam tez do komentarzy merytorycznych - czyli związanych z tematem tekstu. Politykę odłóżmy - nie potrzebna jest.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 42 3 miesiące temu

   Aba sam napisałeś cytuję: ,,Zgłosiłem tez wczoraj to, ze podszywasz się pod różne osoby i może to poskutkowało. Oby! '' Nie uważasz że to hipokryzja ,jak sam się podszywasz pod DobrzePoinformowanego a donosisz na Leminga ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 41 3 miesiące temuocena: 100% 

   I dodatkowo dajesz łapki w dół ,prawda boli?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 40 3 miesiące temuocena: 100% 

   Hmmm, nie podszywałem się. Czy wypowiedz Aba i DobrzePounformowany jest sprzeczna ze sobą? Ok, niech to będę ja. Ale nie podszywam się pod inne osoby, nie udaje dyskusji sam z sobą. Wczoraj udawales dyskusje z kilku ników (mogę przypomnieć jakich jeśli chcesz). Ambroży vel Leming - myślisz, ze to nie widać iż oba nicki to Ty? Sam dobie odpowiadasz w ciągu minutki. Niesamowite! Pogrzebalem trochę - wczoraj miałeś bardziej statyczne IP , dziś już starasz się zmieniać (ale żeby aż tak się kryc i zmieniać IP - jestem pod wrażeniem!). Przynajmniej się uczysz - a to ważne. Kupiłem już popcorn na popołudnie na wszelki wypadek, bo dyskusja bardzo ciekawa (lepsza niż film) i stanowi miły przerywnik z moim home office z konieczności :-) Jeszcze raz namawiam do ewentualnego komentowania na temat artykułów a nie bicia piany. uściski Leming/Ambroży

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 39 3 miesiące temu

   Teraz się przyznajesz że Aba to DobrzePoinformowany i w końcu nie udajesz ok,szkoda tylko że nie chciałeś mi wyprowadzić psa ,tyle co ja się nakombinowałem uff

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 38 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ambroży vel Leming - już wczoraj wiedzialem, ze podszyles się pod AZX z tym psem. Ale chyba zostało to usunięte. Przykre ze twoje życie jest tak nudne ale cóż. PS. Pyszny ten popcorn :-)))))

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 37 3 miesiące temuocena: 0% 

   Pisałem że siedzę w domu ,potrzebowałem pomocy z wyprowadzeniem psa ,AZX vel Ambroży ,już kumasz?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 36 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ambroży vel Leming vel inne nicki z wczoraj - i jak się z tym psem skończyło? Pytam z troski. AZX pewnie tez byłby ciekawy skoro to podobno jego pies :-)))) Wczoraj to napisałem ale dziś powtórzę bo dalej aktualne: you made my day!!! To lepsze niż kino! Wezmę jeszcze colę. Wczoraj się już zaorałes tym IP, które nagle miało z 5 osób w dyskusji (zapomniałeś ze twój provider na 5 liter takie ma??) ale dziś jeszcze się przysypujesz dodatkowo. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 35 3 miesiące temu

   To teraz się przyznaj że trochę żałujesz że głosowałeś na sąsiada z kabat ,te płatne parkomaty w czasie epidemii i na tym musi sobie odbić czajkę?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 34 3 miesiące temu

   Ja nie mam internetu ale sasiadów którzy niechcieli mi wyprowadzić psa

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 33 3 miesiące temu

   Co będziemy teraz robili kogo sprawdzali ,nuda trochę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 32 3 miesiące temuocena: 100% 

   No ale jak z tym psem się skończyło? Bo nie odpowiedziałeś lemingu/Ambroży/ameba...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 31 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ja się nie nudzę. Pracuje przy komputerze. Ale mam darmową przy okazji rozrywkę - takie tam przerywniki - gdy napiszesz. Ale bez polityki, bo to z tematem nie związane.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 30 3 miesiące temu

   Dlaczego Aba skąd taki nick ? Ja nie mogę się zdecydować żeby jakiś stały zarejestrować .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 29 3 miesiące temuocena: 0% 

   Trochę te płatne parkometry to jednak związane i boli jak cała Polska ma za darmo.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 28 3 miesiące temuocena: 100% 

   Jak to mówią „nie interesuj się, bo kociej mordy dostaniesz” :-) Ja tam nie dociekam dlaczego ty wczoraj wybrałeś nik Ameba :-))))) PS. Leming zamarł w pisaniu - weź coś napisz jako on, będzie super! Muszę na teraz kończyć bo dokumenty mam do wysłania

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 27 3 miesiące temuocena: 0% 

   Nie jestem lemingiem nie głosowałem na PO .Ok miało nie być o polityce .Przyznaj się jesteś z haloursynów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 26 3 miesiące temuocena: 100% 

   Nie moja branża :-) Ja umysł zdecydowanie ścisły i techniczny. Nie chodziło mi o to, ze jesteś lemingiem czy nie i na kogo w związku z tym głosowałeś. Chodziło mi o to, że używasz kilku nikow zamiennie (Ameba, Leming, wczoraj przez chwile tez AZX i kilka innych) by udawać dyskusje lub swoich zwolenników. To słabe jest! No ale nie odpowiedziałeś, co z tym psem wczoraj zrobiłeś - chyba że już nie pamiętasz co wczoraj wypisywales. Przy rejestracji konta wybierz sobie jeden nick - będzie Ci potem łatwiej się nie pogubić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 25 3 miesiące temuocena: 0% 

   Napisałem że nie podszywam się pod nikogo ,to by było przestępstwo jeśli ktoś nie ma zarejestrowanego nicka to jego problem .Z psem co zrobiłem też ci nie mogę napisać .ale powiem ci nigdzie żadnej pomocy .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 24 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ambroży - skończmy dyskusje bo już się gubisz. Rzekomo wczoraj byłeś tu jako AZX i miałeś problem z psem. Dzis nie chcesz już odp na pytanie jak problem rozwiązałeś choc... napisałeś o tym wczoraj (!!) ale już przy tym kilkunikowym rozdwojeniu jaźni zapomniałeś :-) Dobrze wiemy ze post o psie wczoraj z nikiem AZX to tez była ściema. Eh... miłego popołudnia, współczuje Ci drogi Ambroży/Lemingu/Pawel23/ i inne. PS. Tez się zarejestruj - tylko na nick Ci będzie trudno się zdecydować - ale polecałbym Ambroży ;-)))))

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 23 3 miesiące temuocena: 0% 

   Wczoraj nie napisałem jak rozwiązałem problem z psem bo byłby to strzał w stopę .Sam się dziwiłem że pod nikiem AZX jeszcze ktoś pisał ale nie zarejestrowałem nicku moja wina a Ambroży to takie staroświecke .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 22 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ambroży - napisałeś wczoraj. Tylko już zapomniałeś co z tym psem. Ja widziałem ten komentarz :-) Mam dobrą pamięć. I nie podszywaj się jak wczoraj pod AZX bo te próby mocno nieudolne. Jak będziesz się widział z Lemingiem (czyli jak będziesz przed lustrem) to poproś go by napisał coś bo tęsknie. Z tego samego IP co dziś wcześniej (hehe, to może być bardzo trudne - wiem). Na razie! Zakończyłem prace, teraz czas na Netflix (choć nie wiem czy to nie uznają tu za reklamę!)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 21 3 miesiące temuocena: 0% 

   Znowu próbujesz mi wmówić że się pod kogoš podszywam kto sobie nie życzy bo ma zarejestrowany nick ,a to jes nieprawda .Wpisuje tak jak ty Aba vel Dobrze Poinformowany. Pisanie bo ja pirewszy użyłem takiego czy innego nicku to dziecinada bo niewiadomo kto był pierwszy ,chcesz mieć na stałe to ZAREJESTRUJ.Dobra kończe bo się ściągneło darmowe F1 2019 idę pograć ,dzisiaj mnie niema.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hokus pokus 20 3 miesiące temuocena: 42% 

   Marudzenie. Siedzenie w domu jest bardziej niezdrowe niz caly ten wirus, przynajmniej dla w miare mlodych, zdrowych ludzi. Starzy i chorzy niech siedza w chalupie, ale nie ma powodu, by sobie nie pojsc pobiegac czy pojsc na spacer.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 19 3 miesiące temuocena: 60% 

   buraki. łażące po ulicach i lesie bez potrzeby ........siedżcie w domach i nie zarażajcie ludzi swoim syfem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzeba to przeczekać!!!!!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 18 3 miesiące temuocena: 0% 

   a po przedpolu lasu kabackiego mozna? czy nie? a skoro ty nie łazisz to nie boisz się, że ci ktos to przedpole rąbnie, w miedzyczasie? głąbie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DobrzePoinformowany 17 3 miesiące temuocena: 63% 

   Jeśli komentujecie lub czytacie komentarze - sprawdzajcie w dyskusji opcję "wpisy tej osoby" by pokazać posty danej osoby, gdyż ludzie podaja się za różne inne osoby i wpisują dziwne komentarze by wprowadzić zamęt w dyskusji i udawać swoich zwolenników. Tematy kwarantanny jak widać bardzo gorące. Zgłoszone zostało to też do redakcji, będą też reagować - m.in. chodzi o osobę, która używała do tej pory nicków Leming / Ameba / Ewa22 / Prawda itp. oraz oczywiście innych nicków gdy podszywała się pod kogoś innego. IP ustalone

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 16 3 miesiące temuocena: 0% 

   Najgorzej że Trzaskowski nie zdejmuje opłat za parkometry prz ogłoszonej Epidemii .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 15 3 miesiące temuocena: 74% 

   Niesamowite podczas tej epidemii jest to, jaki moralizatorski ton przybrało wielu ludzi, którzy nagle stali się strażnikami zdrowia i instytucjami kontroli sanitarnej. Jestem pewien, że wielu z nich przez lata lekceważyło zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, piło alkohol, paliło, konsumowało produkty raczej nadające się na śmietnik, a nie do kuchni i nie uprawiało sportu. Nigdy nie myli telefonów ani pilotów do telewizora. A dziś - proszę bardzo - wzory i głosy grzmiące z ambony. Niesamowite jest także to, że ludzie potrafią zachowywać się agresywnie w kolejkach (sam widziałem!), że wierzą w różne czary mary, magiczne tasiemki na podłodze, i że czują potrzebę, co widać także w komentarzach na tym portalu, ciągłego pouczania i krytykowania innych. Przypominam tylko drodzy państwo, że chiński zespół badawczy wykazał, że palenie podnosi czternastokrotnie szansę na COVID. Ilu z was w związku z tym rzuciło papierosy, by chronić siebie i innych?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Muscat 14 3 miesiące temuocena: 33% 

   Czy naprawdę Pan wierzy, że rzucenie palenia w tej chwili cokolwiek zmieni (poza zaprzestaniem narażania osób postronnych na wąchanie tego świństwa) i uchroni wieloletniego palacza od zachorowania na Covid? Zmiany w płucach już nastąpiły i i nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tym wpisem sam Pan udowodnił, że wierzy w czary mary.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 13 3 miesiące temuocena: 86% 

   @Muscat Ależ oczywiście, że rzucenie palenia wiele zmienia, nawet w stosunkowo krótkim czasie. To raz. Dwa - w Pani/Pana słowach uderza brak myślenia przyszłościowego. Czy wierzy Pan/Pani, że poprzestaniemy na SARS-2? Jeśli tak, to cóż, życzę zdrowia. 3. Czy wieloletni palacze, którzy dziś są słabym ogniwem w epidemiologicznym łańcuchu, mają moralne prawo do krytykowania innych osób? Czy mogą to robić także inne osoby, które wcześniej nie dbały o siebie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Muscat 12 3 miesiące temuocena: 33% 

   @Zły_porucznik nie neguję korzyści wynikających z rzucenia palenia w sensie ogólnym. Poddaję tylko wątpliwości, jakoby rzucenie palenia w tej chwili miało w cudowny sposób uchronić wieloletniego palacza przed ciężkim przebiegiem Covid 19 (sprawa chyba jest zbyt świeża, aby były przeprowadzone badania w tym temacie). To raz. Po drugie wypowiadam się tylko w kontekście aktualnej sytuacji epidemiologicznej, bo chyba właśnie tego dotyczy komentowany artykuł ( w tej sytuacji zarzucanie mi braku myślenia przyszłościowego jest albo zbyt daleko idące albo Pan również czuje potrzebę krytykowania innych). Po trzecie zarówno wieloletni palacze jak i osoby nie dbające wcześniej o siebie, powinni być ostatnimi uprawnionymi do krytykowania innych. Jednak jeśli myśli Pan o kimś konkretnym (bo tak wnioskuję z Pana komentarza) to sugeruję powiedzieć mu to prosto w oczy, zamiast uzewnętrzniać swoje frustracje wobec przypadkowych osób na forum.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 11 3 miesiące temuocena: 86% 

   Dzisiaj jest niedziela. Bazarek w sobotę był nieczynny. Od tygodnia zamknięto miejsca rożnych „uciech” w tym umysłowych i fizycznych. Czy z tego powodu ktoś już umarł ! Bo nie mógł zrobić sobie tego czy owego ? A może umrze jutro lub pojutrze ? Jestem bardzo ciekaw ! Zaspokajanie własnych fanaberii w czasie zarazy przyjmuje różny wymiar. Czym poziom głupoty jest "chwytliwszy", tym większa szansa, że o mnie napiszą, pokażą w TV, a może i jakiś wywiad przeprowadzą! Reszta się nie liczy, tylko ja i ja ! Takie właśnie zachowania widać codziennie, które nie mają nic wspólnego z realizacją najpilniejszych własnych potrzeb życiowych. Głupota pogania głupotę i to w różnym wieku ! Posypią się zaraz głosy oburzenia, ale czyje? Wyłącznie tych ignorantów ! Uprzedzając jakąkolwiek polemikę powiem tylko jedno, że dla mnie to nie wszystko jedno - dlaczego? Bo gdyby było wszystko jedno, to pies by pupą szczekał ! Szczeka ? No właśnie ….. nie szczeka. Trzeba uzmysławiać coś dobitniej ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 10 3 miesiące temuocena: 26% 

   A czy nie warto przyjąć koncepcję, że ludzie są rozumni? Zamiast wszystko zamykać taśmą, która wiatr rozszarpał po godzinie, plakatami edukować na plenerowych siłowniach, placach zabaw , czy boiskach, że powinni zadbać o to by zachować odległość, nie dotykać poręczy uchwytów bez zabezpieczenia rękawiczką , czy torebką papierową /foliową, którą po użyciu wyrzucamy? Nawet zatrudnić wolontariuszy , którzy w ciągu dnia byliby strażnikami "epidemicznej poprawności" . Pojedyncze osoby spokojnie , tak jak jak dotychczas, mogłyby poćwiczyć na powietrzu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myśliwy 9 3 miesiące temuocena: 100% 

   Czy można ciebie spotkać przy którymś z placów zabaw wolontariuszy? Tak pytam z ciekawości jak realizująca swój projekt.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynow 8 3 miesiące temuocena: 100% 

   Pracuje w gastronomi, nie miałem wyboru , do pracy muszę chodzić. Kierownictwo i tak już straszy zmniejszaniem etatów z całego na 1/8 albo 1/4. Co tylko powoduje że muszę iść do pracy aby dostać całą dniówkę a nie jakieś ochłapy z umowy. Każdego ranka widzę pod lokalem pelno ludzi w naprawdę dojrzałym już wielu łagodnie pisząc. Zastanawiałem się dlaczego... Wymyśliłem tylko jedno... Oni już i tak swoje przeżyli więc jest im wszystko jedno czy umrą od wirusa czy śmiercią naturalna. Są już pogodzeni że to nie bawem może nastąpić. Szkoda że nie pomyślą o innych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tyu 7 3 miesiące temuocena: 100% 

   Każdy myśli, że jest niezniszczalny. W obecnej sytuacji wielu nawet nie zdąży sobie uświadomić jak bardzo się mylili.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefbud 6 3 miesiące temuocena: 89% 

   99 % przypadków zarażonych to "turysci" z Włoch, Austrii , Hiszpanii itd. oraz ich najblizsi, najwazniejsze to ich odizolowanie. Najwieksza tragedia to bedzie upadek gospodarki, miliony na bezrobociu, całe branze w rozsypce. Nie wiem co wybiorą ludzie, gdy stana przed dylematem : zaryzykowac chorobę czy zdechnąć z glodu albo zwariowac od tej psychozy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3792 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020