REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2021, 10:51

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ile ludzi, tyle gustów. Dlatego też literatura kobieca nie ogranicza się dziś już tylko do jednego gatunku. Nasze preferencje są znacznie szersze, dlatego też sięgamy po literaturę z różnych dziedzin. Po które gatunki przede wszystkim? 

  W dzisiejszym świecie mamy nieograniczony dostęp do książek. W związku z tym czytamy ich coraz więcej. Tym samym rozmywają się też stereotypy dotyczące tego, że kobiety czytają jedynie lekką literaturę. Pojęcie ''kobiece książki'' zmieniało się na przestrzeni lat, a obecnie oznacza coś zupełnie innego, niż jeszcze jakiś czas temu. Obecnie rzadko kiedy właściwie już zresztą dokonujemy aktualnie takich płciowych podziałów literackich. A jednak okazuje się, że są pewne gatunki, po które sięgamy szczególnie często i chętnie. Niektóre książki po prostu wpisują się w kobiece preferencje. Dowiedzmy się, jakie rodzaje literatury wzbudzają w paniach największe zainteresowanie. Czy książki romanse to dobry pomysł na prezent? 

  Miłość wisi w powietrzu — czyli książki romanse

  Pierwsza propozycja i już tak stereotypowo. Jeśli chodzi o książki, romanse są rzeczywiście uznawane za literaturę typowo kobiecą. Warto tu jednak zauważyć, że romans romansowi nierówny. Obecnie bowiem kobiety dość rzadko sięgają już po tak zwane tanie romansidła. To zupełnie nie ta bajka. Tutaj chodzi o zupełnie inne książki. Romanse mogą być bowiem kawałem dobrej literatury, tak jak choćby znana wszystkim Duma i uprzedzenie. 

  Warto wspomnieć, że książki romanse to przede wszystkim naprawdę bardzo zróżnicowany gatunek. Obecnie ogromną popularnością wśród kobiet cieszą się na przykład lektury z wątkami erotycznymi jak seria After. Pełne namiętności romanse nie muszą być jednak wulgarne. Do takich książek zaliczyć możemy Normalnych ludzi autorstwa Sally Rooney. 

  Dobre kryminały — coś dla kobiet o mocnych nerwach

  Z pewnością wiele osób zdziwi fakt, że kobiety uwielbiają kryminalne historie. Taka literatura ma bowiem właściwie tyle samo odbiorców w panach, jak i paniach. Dobry thriller to świetna propozycja na zimowy wieczór, szczególnie jeśli w historii czyha jakaś zagadka. W tej kategorii bardzo dużą popularnością cieszą się propozycje polskich autorów. Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, czy choćby Wojciech Chmielarz słyną z rewelacyjnych książek, które potrafią przyprawić o dreszcze. 

  Historie kryminalne często przeplatają się też z wątkami miłosnymi. Dlatego też niekiedy książki romanse mają z nimi sporo wspólnego. Połączeniem namiętnej miłości, przemocy i świata gangsterskiego jest choćby uwielbiane przez czytelniczki, 365 dni Blanki Lipińskiej. 

  Artykuł załadowany: 0.2491 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021