REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  W tym roku warszawiacy będą mogli skorzystać z 16 lodowisk. Jak zwykle - na Ursynowie nie ma ani jednego z nich. Temat ślizgawki wraca ponownie do urzędu dzielnicy. Tym razem mieszkańcy proponują utworzenie lodowiska na Zielonym Ursynowie.

  Sezon łyżwiarski powoli nadchodzi. Miłośników tego sportu nie brakuje także na Ursynowie. Jednak na terenie dzielnicy znajduje się jedynie niewielkie prywatne lodowisko przy metrze Imielin, które nadaje się tylko dla początkujących i dzieci.

  Gdzie na łyżwy?

  Od wielu lat, aby pojeździć na łyżwach mieszkańcy naszej dzielnicy muszą pojechać na Mokotów lub Wilanów. Tam czeka na nich tor łyżwiarski „Stegny” lub Centrum Sportu Wilanów. Jeszcze dwa lata temu na terenie SGGW działała ślizgawka, utworzona z inicjatywy studentów, jednak w zeszłym roku została zamknięta.

  W 2015 roku, pojawiła się propozycja utworzenia ogólnodostępnego lodowiska na Orliku. Jednak wówczas urząd dzielnicy tłumaczył, że nie możliwości technicznych i organizacyjnych do otwarcia darmowego lodowiska w tej lokalizacji. Mówiono o wysokich kosztach i potrzebie przygotowania przyłącza energetycznego.

  - Z  naszych doświadczeń we współpracy z dostawcami energii wynika, że na jego uruchomienie potrzeba kilku miesięcy – mówiła w grudniu 2015 roku, Bernadeta Włoch-Nagórny, ówczesna naczelnik wydziału promocji. - Zarząd Dzielnicy Ursynów analizuje możliwość stworzenia lodowiska dzielnicowego – deklarowała. I na analizach się skończyło.

  Dwa lata później...

  W tym roku mieszkańcy Zielonego Ursynowa zaproponowali utworzenie ślizgawki na placu pomiędzy nowo powstałym domem kultury i przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej. A radni Leszek Lenarczyk oraz Paweł Lenarczyk zwrócili się do burmistrza Roberta Kempy o utworzenie w tym miejscu lodowiska w sezonie zimowym 2017/2018.

  - Gdyby został ogłoszony szybko przetarg na operatora lodowiska, powinniśmy zdążyć jeszcze w tym sezonie – mówi Paweł Lenarczyk, radny Otwartego Ursynowa. - Plac stoi obecnie pusty, budowa ośrodka sportu zapewne nie ruszy wcześniej niż w 2019 roku, więc możnaby uruchomić lodowisko na dwa sezony.

  Zgodnie z planem zagospodarowania terenu, działka przeznaczona jest na usługi sportu. Jest dobrze skomunikowana, obok znajduje się parking. Niebawem swoją działalność rozpocznie przylegający do niej dom kultury.

  - Mogłoby tu powstać Centrum Zielonego Ursynowa – mówi Lenarczyk. - Skorzystaliby nie tylko lokalni mieszkańcy, ale też osoby z Piaseczna czy innych rejonów Ursynowa.

  Interpelacja w tej sprawie została złożona u burmistrza dzielnicy 6 listopada. - Jesteśmy w fazie analizowania – komentuje krótko burmistrz Robert Kempa. 

  Wszystko wskazuje jednak na to, że na przygotowanie lodowiska jest już za późno. Problemem - podobnie jak w poprzednich latach są duże koszty oraz sprawy organizacyjne. Miłośnicy łyżew znów pojadą na Stegny lub do Wilanowa. Być może w jeden weekend dzieci skorzystają z ufundowanej przez dzielnicę wizyty w prywatnym "Figlowisku".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pol 4 3 miesiące temuocena: 50% 

   Przecież od lat jest lodowisko przy Multikinie. Kilka dni temu widziałem tam nawet baner z napisem 24h. O co chodzi w tym artykule???

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gienia 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie chcą publicznego lodowiska a nie prywatnego

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ice_Skater 2 2 miesiące temu

   Zamiast od razu pisać wystarczy przeczytać całość a nie tylko nagłówki. Dużo się "ślizgam"Prywatne Figlowisko jest 24h ale jest głownie dla początkujących albo dla dzieci. Lód jest nierówny a tafla zbyt mała. Chodzi o tafle wielkości jak na Torwarze, Narodowym. Na Ursynowie BARDZO brakuje takiego obiektu. 3mam kciuki że w końcu coś takiego się pojawi. I że z kartą multisport oczywiście będzie za darmo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariusz 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Jakie koszty, przecież lodowisko nie musi być za free.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.118 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018