REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2022, 15:22

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Nie wszyscy je lubią, ale w wielu branżach są niezbędne. Ubrania robocze dostarczane przez pracodawców mają chronić lub zastępować prywatną odzież pracowników. Odpowiednio dobrana pomaga w wykonywaniu codziennych obowiązków. Odzież robocza może stać się także wizytówką firmy. Wiele osób kojarzy charakterystyczne kolory ubrań pracowników firm kurierskich czy hipermarketów. Znakiem rozpoznawczym jest umieszczone na odzieży logo firmy. Jak jednak sprawić, by było trwałe i nie zniknęło po pierwszym praniu? Trzeba wybrać odpowiednią metodę znakowania.

  Metody znakowania ubrań roboczych - od czego zależy wybór techniki?

  Profesjonalne firmy zajmujące się znakowaniem odzieży, takie jak https://sklep-logos.pl/, dysponują prawdziwym arsenałem maszyn do wykonywania logotypów i naszywek. Do wyboru jest kilkanaście technik zdobienia ubrań firmowym logotypem. Nie wszystkie są jednak uniwersalne, niektóre można zastosować tylko w konkretnych warunkach.

  Jednym z najważniejszych czynników jest rodzaj materiału, na którym ma się pojawić logo. Na przykład sublimację można wykonać jedynie na jasnych ubraniach poliestrowych. Z kolei odzież z polaru da się znakować jedynie haftem komputerowym bądź naszywkami. Na jaki materiał się więc zdecydować? Warto zerknąć na https://sklep-logos.pl/odziez-robocza i porównać różne typy odzieży.

  Istotna jest również wielkość nadruku oraz stopień skomplikowania grafiki, która ma się pojawić na ubraniach roboczych. Przy niektórych technikach znakowania duże nadruki stają się nieopłacalne. Część metod, jak haft komputerowy, nie jest z kolei w stanie oddać bardzo szczegółowych elementów.

  Najbardziej wytrzymałe metody znakowania ubrań roboczych

  Pamiętając o tych uwarunkowaniach, można zdecydować się na wybór konkretnej metody. Jeśli szykujemy dla pracowników ubrania z poliestru, najlepszym wyborem będzie sublimacja. Logo wykonane tą techniką jest niemal niemożliwe do usunięcia, nie zejdzie nawet przy częstym praniu w wysokich temperaturach. W trakcie sublimacji barwnik wnika bowiem we włókna materiału, tworzy z nimi całość. Nie jest wyczuwalny na powierzchni tkaniny.

  Trwałym sposobem znakowania ubrań roboczych jest też haft komputerowy. To technika bardziej uniwersalna niż sublimacja, można ją stosować właściwie na wszystkich rodzajach materiałów. Wyszywane logo na ubraniach nie traci na jakości przez długi czas. Do tego dodaje odzieży prestiżu i elegancji.

  Jedną z ciekawych i wytrzymałych metod znakowania odzieży jest również tłoczenie. W tym przypadku część włókien materiału zostaje wtłoczona, przez co zyskuje się trójwymiarowy efekt. W ten sposób powstaje logo odporne na pranie i ścieranie. Trzeba tylko pamiętać, że taki sposób znakowania dodatkowo obciąża odzież.

  Artykuł załadowany: 0.3937 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022