REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MZ)

  Komisje wyborcze szykują się do jutrzejszego głosowania. - Brakuje przyłbic, rękawiczek i holderów na identyfikatory - alarmują szefowie komisji z Ursynowa.

  W niedzielę o 7:00 rusza druga tura wyborów prezydenckich. Na Ursynowie pracować będą 64 obwodowe komisje - w powiększonych składach. Dzielnicy udało się zebrać dodatkowych chętnych i w niemal każdej komisji jutro będzie pracowało o jedną, dwie, a nawet trzy osoby więcej. Od pierwszej tury przybyło 120 nowych osób do pracy przy wyborach.

  - Wreszcie będziemy mogli sprawiedliwie i różno podzielić się obowiązkami - słyszymy w jednej z komisji.

  Dziś rano członkowie komisji przygotowywali lokale wyborcze do obsługi głosujących. Wywieszano tabliczki, ustawiano urnę, stoliki, montowano zasłony. Dziś też komisje dostały przydział kart do głosowania. W związku ze spodziewaną wysoką frekwencją i dużą liczbą wydanych zaświadczeń do głosowania komisje otrzymały od razu zwiększoną liczbę kart. Zazwyczaj dowozi je miejski kierowca po sygnale, które przekazuje komisja, gdy frekwencja przekracza 60 proc.

  - My otrzymaliśmy 1827 na 1900 wyborców, więc niemal 100 proc. Teraz je właśnie przeliczamy po kilka razy - mówi Marzena Zientara, przewodnicząca OKW nr 627 w szkole na Kajakowej.

  Jutro od 6:00 członkowie komisji będą stemplowali karty pieczęcią obwodowej komisji. Wyborcy powinni zwracać uwagę na to czy wydawana im karta ma dwa stemple: PKW i właśnie komisji obwodowej. Karta bez jednego z nich jest nieważna, a co za tym idzie również głos oddany za jej pomocą. Przypadki wydawania kart bez stempli zdarzyły się na Ursynowie podczas I tury w co czwartym lokalu.

  Brak środków zabezpieczenia

  Jest już pierwszy zgrzyt. Dzielnica przekazuje komisjom za mało środków zabezpieczających. Ich członkowie skarżą się, że brakuje przyłbic, rękawiczek w dobrych rozmiarach oraz holderów na identyfikatory.

  - Otrzymaliśmy jedynie 5 przyłbic na 9 członków komisji. Niektórzy z nas będą więc posługiwać się przyłbicą sprzed dwóch tygodni. Rękawice również dostarczono nam za małe - zarówno dwa tygodnie temu jak i dziś. Widziałem tylko jedno pudełko rękawic lateksowych rozmiaru M, w których nie da się pracować - mówi Piotr Ciara z komisji nr 597 przy Hirszfelda.

  To samo mówią w innych komisjach. Na Kajakową trafiły 4 przyłbice na 10 członków komisji, są płyny dezynfekujące, ale nie dostarczono dozowników - te z pierwszej tury zabrała szkoła, w której mieści się komisja i ich nie oddała.

  - Nie ma ramek do identyfikatorów. Idąc do toalety, chyba będę musiał go oddawać koledze, który mnie zastąpi, bo musi go nosić - mówi nam członek komisji z ul. Sarabandy.

  Dlaczego tak się dzieje? Nie udało nam do tej pory dodzwonić do urzędnika wyborczego na Ursynowie. Burmistrz Kempa mówi, że przyłbice były dodatkowym zabezpieczeniem, nieprzewidzianym w wytycznych. - Mamy zgłoszenia od czterech komisji, złożyliśmy zamówienie na dodatkowe przyłbice i jutro będziemy je rozwozić po lokalach wyborczych - mówi burmistrz.

  Głosowanie rusza o 7:00, lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21:00. Na wybory warto ze sobą wziąć własny długopis oraz - koniecznie - maseczkę i dokument tożsamości. Przypominamy o sprawdzeniu obecności dwóch pieczęci na karcie, można też sfotografować w całości wydaną kartę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3813 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020