REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 września 2018, 20:31 komentarzy 45
  Kandydaci Projektu Ursynów i IMU

  Kandydaci Projektu Ursynów i IMU (SK)

  - Jesteśmy jedynym bezpartyjnym komitetem wyborczym startującym na Ursynowie - podkreślali liderzy nowej koalicji przedwyborczej. Utworzyły ją Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa oraz Projekt Ursynów, które w poprzednich wyborach były jedną organizacją.

  O powstaniu koalicji IMU i PU informowaliśmy już w piątek. Dziś działacze zaprezentowali kandydatów do Rady Dzielnicy. Wszystkie nasze informacje potwierdziły się. Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa obecnego wiceburmistrza Antoniego Pomianowskiego wzięło trzy jedynki, a Projekt Ursynów radnego Kamila Orła - dwie jedynki. Przypomnijmy, na Ursynowie wybieramy 5 radnych w każdym z pięciu okręgów wyborczych.

  - Pokazujemy, że działając wspólnie, robiąc indywidualny krok w tył, możemy robić razem krok do przodu - powiedział Kamil Orzeł, prezes Projektu. Kandydaci wystąpią na liście nazwanej "Projekt Ursynów - Lokalnie Najlepsi".

  - Warto oddać głos na sąsiadów, a nie na partie polityczne i ich przybudówki - dodawał Antoni Pomianowski, nawiązując do konkurencyjnej koalicji lokalnych stowarzyszeń: Naszego Ursynowa i Otwartego Ursynowa.

  W sobotę jeden z liderów tej koalicji - były burmistrz Piotr Guział - poparł w wyborach na prezydenta kandydata PiS - Patryka Jakiego. I choć NU+OU odcinają się od tej decyzji, polityczni konkurenci gdzie się tylko da, nazywają ich "przybudówkami PiS-u".

  Znane nazwiska, duże ambicje

  Porozumienie Projektu Ursynów i IMU liczy na zdobycie nawet 10 mandatów w 25-osobowej Radzie Dzielnicy.

  - Po tym co zdarzyło się w weekend (poparcie P. Guziała dla P. Jakiego - dop. redakcja), w naszym zasięgu są dwa mandaty w każdym okręgu. Myślę, że wyborcy PiS zagłosują na PiS, a nie na przystawkę PiS, jaką jest ugrupowanie Piotra Guziała - stwierdził Pomianowski.

  W okręgu pierwszym, na Zielonym Ursynowie, kandydować będą m.in. Łukasz Ciołko z PU (wiceburmistrz), Piotr Wajszczuk (radny z IMU), Elżbieta Piotrowska, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Jeziorki, czy społeczniczka z osiedla Jary - Ewa Molak.

  Na tej liście zabrakło Marzeny Zientary, bardzo aktywnej społeczniczki, której Projekt obiecywał najpierw jedynkę, później dwójkę, a po utworzeniu koalicji - ostatnie miejsce. 

  - Cieszymy się, że mogliśmy z Marzeną zrobić wiele dobrego na Zielonym Ursynowie. Nie zawsze udaje się jednak znaleźć wspólny język - stwierdził enigmatycznie Kamil Orzeł, odpowiadając na pytanie dlaczego Zientary nie ma wśród kandydatów.

  W okręgu drugim (Ursynów Północny) startują: student Bartek Zawadzki z PU, Michał Zenka (wiceprezes IMU, zaangażowany w obronę Placu Wielkiej Przygody przed zabudową), Ewa Cygańska, radna (do niedawna w Naszym Ursynowie) oraz Michalina Jaczewska (zaangażowana w ochronę Placu Wielkiej Przygody).

  W okręgu trzecim (Imielin) kandydują m.in. Maciej Mackiewicz, społecznik z IMU, działacz klubu krwiodawców, czy Maciej Antosiuk z PU (działa w sprawie filtrów na POW) czy Natalia Kamińska z Projektu.

  W okręgu nr 4 (Natolin, wschodnia część Imielina) wystartują m.in. Mariusz Walus z IMU (niegdyś działacz SLD), Barbara Tukendorf (seniorka, sportsmenka amatorka), a na jedynce - Antoni Pomianowski, prezes Inicjatywy. Dwójką w tym okręgu będzie znana radna Goretta Szymańska, która ostatnio startowała na Kabatach. 

  - Nieskromnie powiem, że przez lata swojej działalności jestem znana na całym Ursynowie, nie tylko na Kabatach. Dam radę! - odpowiadała Goretta Szymańska na pytanie dlaczego nie jest jedynką w swoim macierzystym okręgu. 

  W okręgu 5 (Kabaty) kandydują za to m.in. Melania Karaś-Tęcza z PU (działaczka harcerska), Łukasz Błaszczyk z PU oraz Kamil Orzeł, radny, prezes PU.

  - Nie udało się zjednoczyć wszystkich lokalnych aktywistów. W ostatniej chwili ze wspólnej listy zrezygnowali Kukiz'15 i partia Wolność. Postanowili zmarnować trochę ursynowskich głosów - poinformował Michał Zenka.

  Wybory samorządowe - głosowanie na radnych dzielnicy, radnych miejskich, sejmiku wojewódzkiego oraz pierwsza tura wyborów na prezydenta Warszawy - odbędą się w niedzielę, 21 października. Lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  45Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Siwy 45 ponad rok temuocena: 68% 

   Niejawne przybudówki partyjne pod zmienionymi nazwami zachęcają do głosowania na nich a po wyborach oficjalnie tworzą koalicję ze swoim szefostwem...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby
  • ~ŻABKA 44 ponad rok temuocena: 89% 

   @Siwy - już odpuść proszę NU i OU to nie ich wina, że ich lider - P. Guzioł oficjalnie stworzył koalicję z PiSem. Gość zachował się honorowo: przed wyborami, za stanowisko wiceprezydenta Warszawy - stworzył im koalicję z PiS. Przynajmniej NU i OU nie muszą oszukiwać mieszkańców, że są bezpartyjni.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby
  • ~ziomal 43 ponad rok temuocena: 55% 

   Kolejne sprzedawczyki. Miernoty i kłamcy. Orzeł i Pomianowski was tylko władza interesuje. Do korytka do razem, a jakże!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby
  • ~Barb 42 ponad rok temuocena: 64% 

   Przybudówki partyjne nawołują do niegłosowania na przybudówki partyjne. W sumie uczciwe postawienie sprawy z ich strony - "nie głosujcie na nas, czyli kryptoplatformiarzy, kryptopisowców i spady z Naszego Ursynowa". Paradne :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby
  • ~kazoora 41 ponad rok temuocena: 68% 

   Spokojnie, nie minie tydzień i cała ta koalicja pozabija się miedzy sobą o stołki których jeszcze nie ma.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby
  • ~Samwell 40 ponad rok temuocena: 57% 

   Zabawne, że dopóki w IMU nie pokłócili się o stołki z Guziałem nie widzieli w koalicji z nim nic złego, a teraz udają, że nigdy nie chcieli mieć z nim nic wspólnego. Najwyraźniej Guział był dobry gdy była szansa na stołki ale teraz lepszy jest PU :-D Himalaje hipokryzji

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby
  • ~Miesz Kaniec 39 ponad rok temuocena: 40% 

   Może po prostu w porę się zorientowali z jakim człowiekiem mają do czynienia? Wy w tym NU tylko o stołkach myślicie, w sumie nie dziwne skoro wasz lider się sprzedał za stołek PiS

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 12 wpisy tej osoby
  • ~Samwell 38 ponad rok temuocena: 50% 

   ~Miesz Kaniec sugerujesz, że wcześniej nie wiedzieli kim jest Guział i jakie poglądy reprezentuje? :-)))) troszku słabi z nich działacze w takim razie :-) Pan Pomianowski to taki biedny i naiwny miś :-D aha, nie pisz proszę do mnie Wy bo nie jestem towarzyszem ani też członkiem NU

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby
  • ~Miesz Kaniec 37 ponad rok temuocena: 45% 

   Poglądy? On nie ma żadnych poglądów :))) A biorąc pod uwagę że nawet jego najbliżsi kumple (Skubiszewski, Płaskociński, Lenarczyk) nie wiedzieli, że się sprzeda Jakiemu, to ciężko się dziwić że ktoś z zewnątrz tego nie wiedział.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby
  • ~Samwell 36 ponad rok temuocena: 83% 

   ~Miesz Kaniec Bo o miłości Guziałą do Jakiego pewnie nikt nie wiedział ale pan Pomianowski od dawna wiedział, że z poglądami Guziała mu nie po drodze, a mimo to chciał z nim iść na układ i dopiero jak się pokłócili o miejsca na liście to uznał, że jednak reprezentują inne poglądy i zaczął go głośno krytykować. Jak dla mnie czysta hipokryzja.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • ~Komentator 35 ponad rok temuocena: 74% 

   "Nie głosujcie na przybudowki partyjne" ogłosiły przybudowki partyjne. Istny oksymoron i brak wiary w inteligencję wyborców. Fałsz powtarzany po wielokroć nie staje się prawdą tylko propagandą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby
  • ~KJL 34 ponad rok temuocena: 64% 

   Tak czy siak na listach NU, OU, IMU i PU same miernoty. Tylko samych siebie chcą upchnąć na posady. Gdzie na waszych listach wybitni mieszkańcy Ursynowa: ekonomiści, twórcy, artyści, prawnicy, przedsiębiorcy itp itd?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby
  • ~Roko 33 ponad rok temuocena: 89% 

   a na listach partii są tacy wybitni mieszkańcy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby
  • ~Komentator 32 ponad rok temuocena: 86% 

   I to mnie właśnie zastanawia - gdzie widać działania i aktywność tych wybitnych mieszkańców Ursynowa: ekonomistów, twórców, artystów, prawników, przedsiębiorców? Dlaczego ich nie widać? Dlaczego się nie angażują? Elita czy reż pseudoelita?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby
  • ~Samwell 31 ponad rok temuocena: 42% 

   Najlepiej być anonimowym ekspertem i krytykować wszystkich. Wszędzie znajdziesz wartościowych ludzi - Paweł Lenarczyk, Goretta Szymańska - niby po przeciwnych stronach barykady, a od lat angażują się w sprawy mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby
  • ~Barb 30 ponad rok temuocena: 50% 

   Chciałam głosować na Panią Gorettę, ale niestety przerzucili ją niczym worek ziemniaków do innego okręgu :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby
  • ~Olo 29 ponad rok temuocena: 31% 

   @Samwell porównanie p. Szymańskiej do P. Lenarczyka to raczej obraza dla P. Lenarczyka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby
  • ~Barb 28 ponad rok temuocena: 55% 

   Wiadomo, że Lenarczyk zajmuje się poważnymi tematami, a Goretta szydełkowaniem i imprezkami, ale i tak chciałam na nią zagłosować. Jakoś nie widzi mi się głosowanie na tego cwaniaczka Orła.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby
  • ~Zniesmack 27 ponad rok temuocena: 72% 

   Jakie osiągnięcia ma pan pomianowski jako wice burmistrz? Konkrety poproszę...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby
  • ~Olo 26 ponad rok temuocena: 57% 

   Chyba się nie doczekamy:-/ Art. ma ponad 7.5tyś. wyświetleń i nikt nie zna odpowiedzi...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby
  • ~MAREK@2 25 ponad rok temuocena: 67% 

   Jak to jakie zasługi, chodził, chodzi aż w końcu wychodził to poparcie od tatusia.Ten z kolei załatwił ciepłą posadkę w Ratuszu bo zna tych z PO z samej dóry. Chodzić, wychodzić a raczej naprzykszać , aby , aby wreszcie go gdzieś koledzy dopchnęli!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkanka 24 ponad rok temuocena: 44% 

   Jedyna szansa żeby pozbyć się partii! Mam nadzieję że zdobędą większość i będą nas reprezentować bez koalicji... Dość Kempy, Jakiego i Guziala!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby
  • ~Anna Lubień 23 ponad rok temuocena: 47% 

   Ja głosuję na Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów. Nie będę głosowała na ludzi, którzy popierali Kempę (PU i IMU). On jest gorszy niż ten cały Guział. Pani Ewo, co Pani zrobiła? Pani dogadała się z ludźmi, którzy Pani nie szanowali i nie szanują.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 17 wpisy tej osoby
  • ~Miesz Kaniec 22 ponad rok temuocena: 45% 

   To i tak lepiej niż cała gromadka Naszego i Otwartego Ursynowa. Dogadali się z Guziałem a on pokazał jak ich "szanuje" rolując ich na pierwszym kroku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby
  • ~EwaÖ 21 ponad rok temuocena: 54% 

   @Anna Lubien - współczuje poglądów. Może Guzial jaki order da? Albo przynajmniej na fb nie obrazi - ma Pani realne na to szanse :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby
  • ~Martyna 20 ponad rok temuocena: 59% 

   Jak można zagłosować na nich? Przecież to oni przez kilka lat wspierali konflikt interesów Karczewskiegi i Kempy. Muszą to być zepsuci ludzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby
  • ~Patryk1 19 ponad rok temuocena: 64% 

   Pomianowski człowiek chory na władzę. Przykleił się do PU to tylko potwierdza to co o nim się mówi - zero ideałow. Jak można było dogadać się z PU, który niszczył budżet partycypacyjny, z orłem, który nie przestrzegał zasad ochrony danych osobowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby
  • ~hrabia 18 ponad rok temuocena: 87% 

   BP na Ursynowie to zniszczyla chyba szanowna radna, ktora w I edycji glosami na papierowych kartkach przepchnela budowe osrodka dla niepelnosprawnych, zuzywajac 100% srodkow BP i calosc zaufania spolecznego do idei BP.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby
  • ~Roko 17 ponad rok temuocena: 89% 

   Hrabia ma rację...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~Miesz Kaniec 16 ponad rok temuocena: 67% 

   Bartosz Dominika pod nickiem "Patryk1" - aż tak jesteście już blisko Jakiego??? :)))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~Barb 15 ponad rok temuocena: 25% 

   Propaganda Pana burmistrza nawet tutaj dotarła za pomocą jego trolli :( Ośrodek wsparcia to bardzo potrzebna inicjatywa, na którą sama głosowałam, dlaczego Kempa się tak uparł i nie chce go oddać do użytku? On nienawidzi niepełnosprawnych czy o co chodzi?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby
  • ~Nick 14 ponad rok temuocena: 70% 

   Przybudówka partyjna. IMU i PU to ludzie prawicy. Oni chcą dogadać się z PiS.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby
  • ~Kaska 13 ponad rok temuocena: 61% 

   Goretta Szymańska w tym tworze? To trzeba mieć ciśnienie. Ja myślałam, że to społecznica, a tu widać, że o stołki chodzi. Jeszcze z takimi ludźmi - Orzeł, Pomianowski? Słabe to.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby
  • ~Samwell 12 ponad rok temuocena: 33% 

   To chyba jedyna tam wartościowa osoba. Szkoda, że tak wybrała.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby
  • ~Olo 11 ponad rok temuocena: 55% 

   Proszę o listę dokonań radnej Szymańskiej. Radnej nie promowolontariuszki i specjalistki od kociego PR w SM.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby
  • ~EwaÖ 10 ponad rok temuocena: 60% 

   @Kaska - widzę ze NieUkom Guzialowym ciężko to zaakceptować

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~Barb 9 ponad rok temuocena: 0% 

   @EwaO mi też to trudno zaakceptować, a jestem zwykła mieszkanką. Trochę się czuje zdradzona tą ucieczką do innego okręgu. Nie wiem kogo teraz na Kabatach mam poprzeć w głosowaniu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~zumik 8 ponad rok temuocena: 58% 

   Po tym, co zrobił Guział zaprzedając Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów PiS-owi, to Projekt Ursynów okazuje się jedynym bezpartyjnym komitetem wyborczym!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 18 wpisy tej osoby
  • ~Samwell 7 ponad rok temuocena: 75% 

   Taki bezpartyjny, że ustawił się z IMU, który wszedł w koalicję z Guziałem jak szansa na stołki była. Pokłócili się o stołki i udają, że z Guziałem im nie po drodze...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby
  • ~Witek3 6 ponad rok temuocena: 80% 

   Jaki bezpartyjny ten Projekt ursynów i IMU- to pomianowskiemu tatuś załatwił posadkę w ratuszu znając tych na samej górze w PO

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • mieszkaniecKEN 5 ponad rok temuocena: 53% 

   hahaha, niezły kabaret - przybudówka PO (obecny koalicjant) wzywa żeby nie głosować na przybudówki partyjne :-) To wygląda naprawdę komicznie, jak chorągiew Pomianowski (już nawet nie chorągiewka) pluje frazesami i rozstawia po kątach swoich koalicjantów :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby
  • ~45latek 4 ponad rok temuocena: 68% 

   Jak Guział postawił na Jakiego, to wg mnie wzrosły szanse na dobry wynik IMU+PU, a spadły mocno(!!) NU+OU - to taki trup w szafie już, gdzie p.Guział jest grabarzem :-) Wypada podziękować p. Piotrowi :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby
  • ~EwaÖ 3 ponad rok temuocena: 50% 

   @45latek - w punkt trafione!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby
  • ~Wolf 2 ponad rok temuocena: 43% 

   Nie głosuję na nich. To stracony głos. Ukryta prawica.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 21 wpisy tej osoby
  • ~ja pier... nicze 1 ponad rok temuocena: 54% 

   Prawica to ludzie rozsadni, nie potrzebuja sie ukrywac. Co innego lewica, ktora czesto udaje prawice, vide pis.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.6432 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022