REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2021, 08:45 komentarzy 1

  (pixabay.com)

  To noc dla miłośników i praktyków sztuki rzemieślniczej. W najbliższy weekend, przez trzy wieczory, dwie ursynowskie pracownie i kilkadziesiąt w całej Warszawie otworzą się dla tych, których interesują robótki ręczne. Rzemieślnicy zaprezentują gościom techniki i sposoby wyrabiania oryginalnych przedmiotów oraz elementów dekoracyjnych. 

  Warszawska Noc Rzemiosła przyciągnęła także ursynowskie pracownie. Rzemieślnicy z lokalnych wytwórni pokażą mieszkańcom, w jaki sposób na co dzień wyrabiają swoje unikalne produkty. Każdy z uczestników będzie miał okazję przekonać się na własnej skórze, jak wygląda proces tworzenia.

  - To już trzecia edycja naszej inicjatywy. Po latach naszej pracy psychologicznej i rzemieślniczej zauważyliśmy potrzebę połączenia pracy lokalnych wytwórców z ludźmi. Chcieliśmy zbudować wśród mieszkańców postawę, która będzie kształtowała opozycję do konsumpcyjnego klimatu, który doświadczamy - mówi Paula Markowska ze stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie".

  Można zwiedzić dwie ursynowskie miejsca

  Na Ursynowie w akcję włączyły się dwie pracownie Botanical Art oraz Ceramystiq.

  Botanical Art Pracownia Florystyczna to niewielka, ale wyjątkowa przestrzeń gdzie organizowane są warsztaty florystyczne i hortiterapeutyczne. Tam rzemiosło łączone jest ze sztuką. Można tam wpaść, aby porozmawiać przy herbacie o roślinach, a także pooglądać prace twórców i fotografie ich dzieł.

  - Odbędą się tam warsztaty florystyczne, które przedstawią tworzenie dekoracji z kwiatów takich jak: kompozycje kwiatowe czy biżuteria kwiatowa. To ciekawy punkt na mapie dzielnicy - dodaje Paula Markowska.

  Pracownia florystyczna Botanical Art mieści się na Kabatach przy ul. Dembego 12. Noc Rzemiosła w tym lokalu odbędzie się w sobotę (25.09) w godz. 16-20.

  Ceramystiq to pracownia dwóch sióstr - Agnieszki i Beaty Sulej. Ich rodzinną więź zlepiła jeszcze bardziej... glina. Ich zdaniem ceramika kryje pełno zagadek i tajemnic. Tworzą głównie kafle, które zdobią mieszkania ursynowian. Wszystkie ich prace wykonane są metodą rzemieślniczą.

  - Będziemy prowadzić godzinne warsztaty, podczas których mogą być z uwagi na obostrzenia tylko dwie osoby. Nasi goście będą mogli szkliwić gotowe produkty po pierwszym wypaleniu, a później odebrać taki przedmiot. To okazja do tego, aby zobaczyć ten magiczny proces. Będzie można zobaczyć płynne szkliwo i poznać techniki jego nakładania - mówi Beata Sulej.

  Ceramystiq mieści się na Natolinie przy ul. Małej Łaki 1. Noc Rzemiosła w tym lokalu odbędzie się w niedzielę (26.09) w godz. 16-20.

  Na warsztaty w obydwu pracowniach obowiązują zapisy. Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc otworzyła się już lista rezerwowa. Aby sprawdzić, czy uda się jeszcze dostać na zajęcia lub chociaż poobserwować prace rzemieślników i ich gości, należy skontaktować się z właścicielami obu pracowni: CERAMYSTIQ - tel. 606 444 090 i Botanical Art Pracownia Florystyczna - tel. 608 041 481.

  MAPA PRACOWNI BIORĄCYCH UDZIAŁ W NOCY RZEMIOSŁA 2021:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3117 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021