REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  zdjęcie ilustracyjne - Ludwinowska w rejonie Transportowców

  zdjęcie ilustracyjne - Ludwinowska w rejonie Transportowców (SK)

  REKLAMA

  Od dziś do końca sierpnia zamknięta będzie ul. Ludwinowska od Farbiarskiej do Kujawiaka. Powód? Budowa kolejnego odcinka kanalizacji deszczowej wraz z chodnikami. - Oby nie skończyło się znów opóźnieniem prac - martwią się mieszkańcy.

  To kolejny odcinek Ludwinowskiej, który zostanie odwodniony. Przez kilka ostatnich miesięcy niemiłosiernie długo ciągnął się pierwszy etap inwestycji - od ul. Puławskiej do Farbiarskiej. Wykonawca kilkakrotnie przesuwał zakończenie prac, ze względu na problemy z gruntem. Ten fragment Ludwinowskiej miał być otwarty do grudnia ubiegłego roku a otwarto go dopiero pod koniec maja.

  - Terminy przesuwano chyba 8 razy. Był czas, gdy na budowie kompletnie nic się nie działo - mówią mieszkańcy i zastanawiają się czy tym razem będzie tak samo.

  Dziś ruszają prace na kolejnym odcinku - ok. 400 metrach od Farbiarskiej do Kujawiaka. Wykona je firma Drokan, która wygrała przetarg - to nowy wykonawca. Za budowę odwodnienia oraz odtworzenie nawierzchni ulicy dzielnica zapłaci 1,8 mln złotych. Inwestycja ma nie naruszyć pomnika przyrody, który znajduje się w strefie ochronnej Alei Brzóz, dlatego w tym rejonie nie będzie wykopów, budowlańcy zastosują przeciski. 

  Od dziś Ludwinowska na odcinku od ul. Farbiarskiej do ul. Kujawiaka będzie zamknięta dla ruchu z zapewnieniem dostępu do posesji dla mieszkańców i służb miejskich.

  Wreszcie będzie chodnik

  Oprócz odwodnienia na Ludwinowskiej powstaną wreszcie nowe chodniki, o które mieszkańcy walczą co najmniej od 6 lat.

  - Boję się z dziećmi iść do przedszkola, które mam 4 domy dalej. Przejście przez skrzyżowanie z ul. Kujawiaka graniczy z cudem - mówiła nam cztery miesiące temu Małgorzata Łagowska, mieszkanka ulicy. Od czasu, gdy Ludwinowska i Kujawiaka stały się wygodnym skrótem do Poleczki, piesi chodzą tu "z duszą na ramieniu". 

  W ostatnich latach na wąskiej ulicy doszło aż do trzech potrąceń, w których ucierpiało dwoje dzieci. Codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. - Gdy byłam w ciąży o mało nie wjechała we mnie kobieta, rozmawiająca w trakcie jazdy przez telefon. By uchronić się przed wypadkiem musimy zeskakiwać w błoto - dodaje pani Małgorzata.

  Ursynowianie zbierali podpisy, przygotowali projekt do budżetu partycypacyjnego, a radni słali interpelacje – bez skutku. Powstał projekt chodnika, ale nie było pieniędzy na jego wybudowanie.

  W tej kadencji samorządu coś się ruszyło. Najpierw powstało 80 metrów (po południowej stronie), później brakujące fragmenty po stronie północnej podczas pierwszego etapu budowy odwodnienia, a do sierpnia powstanie kolejne ok. 400 metrów. Pozostanie jedynie odcinek od Kujawiaka do Sztajerka - ok. 100 metrów, na razie dzielnica nie ma w planach tego odcinka.

  Budowa odwodnienia w tym rejonie Ursynowa to likwidacja wieloletnich zaniedbań cywilizacyjnych. Właściciele domów w tej okolicy są notorycznie zalewani po każdym większym deszczu. W tym roku dzielnica planuje jeszcze dokończenie kanalizacji deszczowej na ul. Farbiarskiej.

  W ciągu kilku najbliższych dni urzędnicy zwrócą się do mieszkańców z pytaniem o organizację ruchu w rejonie skrzyżowania Farbiarskiej, Ludwinowskiej i Jeziorki. To bardzo niebezpieczna krzyżówka, radni ursynowscy domagali się budowy ronda, ale miejski inżynier ruchu zakwestionował to rozwiązanie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ja 4 3 miesiące temu

   I jak sytuacja? Kiedy skończą? Bo już koniec listopada...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasia 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Suuuuuuuuuuuuuuuuper. Nareszce ! I czekamy na kolejne ulice na zielony Ursynowie !!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Obstawiam niestety że do końca 2017 nie skończą :-(

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 1 8 miesięcy temu

   Chciałbym wierzyć, ale wiara o tylko wiara. Zaklinajcie dalej :-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1125 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018