REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2021, 07:21 komentarzy 3

  (SK)

  Za kilkanaście dni ursynowska tężnia "Maciejka" rozpocznie swój drugi sezon. Atrakcja parku im. Jana Pawła II szykowana jest już do rozruchu. Zmian w korzystaniu z niej nie będzie. 

  Ursynowska tężnia musiała zostać zamknięta na zimę, ponieważ solanka w minusowych temperaturach może zamarznąć. Opady i chłodniejsze dni sprawiają też, że woda nie paruje i nie daje oczekiwanych efektów. Zrobiło się jednak cieplej i wraz nadejściem wiosny, po pięciu miesiącach uśpienia, “Maciejka” ponownie ożyje.

  Ze zdrowotnych właściwości tężni w parku Jana Pawła II będzie można skorzystać od piątku, 16 kwietnia.

  Konstrukcja z drewna sosnowego wypełniona tarniną z korytem wykonanym z litego modrzewiu jeszcze czeka na solankę z Ciechocinka. To właśnie ona sprawia, że wokół tężni czuć specyficzny mikroklimat łagodzący wiele dolegliwości oraz dający ochłodę w upalny dzień.

  Będzie chodnik przy tężni

  Dzielnica w nadchodzącym sezonie nie planuje zmian w funkcjonowaniu "Maciejki". Będzie obowiązywał taki sam regulamin korzystania oraz godziny otwarcia. Coś się jednak zmieniło.

  - Są zamontowane boczne ścianki, dzięki którym spływająca solanka nie będzie się rozpryskiwać i wylewać na pobliski trawnik. Planujemy też w najbliższym czasie przy ogrodzeniu tężni, w miejscu przedeptu, zrobić chodnik - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak. 

  Trzeba mieć nadzieję, że w tym roku nie powtórzą się ubiegłoroczne problemy, przez które "Maciejka" musiała na krótki czas być zamykana, np. wówczas, gdy deszcz podmył nawierzchnię wokół budowli.

  Tężnia powstała za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Została otwarta dopiero w lipcu 2020 roku. Opóźnienie wynikało - w głównej mierze - z braku wykonawcy. Budowa kosztowała 368 tys. złotych, a jej roczne utrzymanie to ok. 38 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~do poprawki 3 miesiąc temu

   Dlaczego top ogrodzenie mini tężni obejmuje tak mały obszar? Ustawione jest dosłownie na plecach siedzących na ławeczkach kuracjuszy? Czy ten teren MUSI BYĆ TAKI MALUTEŃKI I DLACZEGO ? Czy ktoś wydzierżawił komuś ten ogródeczek z tężnią ?. To jest duże miasto. Potrzebna mieszkańcom większa przestrzeń , żeby nie musieli siedzieć z podkurczonymi nogam, a przechodnie nie ocierali się o siebie na wytyczonych chodniczkach i na malutkich , zgrupowanych obok siebie ławeczkach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 2 miesiąc temu

   A ten znowu prześwitach. Za bardzo go rówieśnicy "doceniali" w szkole...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JEREMIASZ 1 miesiąc temuocena: 40% 

   Do Sedecjasza, króla judzkiego, powiedziałem, zgodnie z tymi wszystkimi słowami: Poddajcie swe karki pod jarzmo króla babilońskiego, służcie jemu i jego narodowi, a będziecie żyć. Dlaczego chcecie umrzeć, ty wraz ze swym narodem, od miecza, głodu i zarazy, jak to przepowiedział Pan o narodzie, który nie chciałby służyć królowi babilońskiemu? Nie słuchajcie też słów proroków, mówiących do was: "Nie będziecie służyć królowi babilońskiemu". Prorokują wam bowiem kłamstwo. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana - i prorokują kłamliwie w moje imię, bym był zmuszony was wypędzić i byście wyginęli wy i przepowiadający wam prorocy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4386 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021