REKLAMAA1-VISTULA-07-09----23-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kayah - gwiazda polskiego popu i soulu zainaugurowała cykl koncertów świątecznych na Ursynowie. Tradycyjne polskie kolędy brzmiały perfekcyjne, a miłym dodatkiem były pastorałki autorstwa samej artystki. To był magiczny wieczór!

  W kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa artystki słuchało blisko 2 tys. osób. Magnetyczny głos Kayah, w którym pobrzmiewały zaśpiewy rodem z czarnego R&B i soul'u, plus łagodne i perfekcyjne aranżacje autorstwa Jana Smoczyńskiego mogły zauroczyć. Tym razem organizatorzy zadbali o dobre nagłośnienie, więc słuchacze mogli zagłębić się w każde brzmienie instrumentów.

  - To dla mnie jeden z najpiękniejszych dni świątecznych - cieszyła się Kayah na spotkanie z ursynowską publicznością.

  Zaczęło się od "Cichej Nocy", która w towarzystwie kwartetu smyczkowego zabrzmiała dostojnie, jak wymaga tego oryginał, ale i niesamowicie świeżo. Aranżacje, choć nie raz oddalone od oryginałów, nie raziły swoją innością i egzotyką, jak to czasem dzieje się u wokalistów wykonujących repertuar kolędowy. Tu wszystkiego było w sam raz - tradycja przeplatała się z nowoczesnością.

  We "W żłobie leży" usłyszeliśmy najwięcej orientalnych elementów, niemal koniecznych u Kayah - czerpiącej garściami z muzyki świata - które dodały tej kolędzie uroku. Zupełnie tradycyjnie zabrzmiały za to kolędy "Jezus Malusieńki" czy "Wśród nocnej ciszy" - ujęły prostotą wykonania i wyczuciem. Nic dziwnego, że słuchacze śpiewali je razem z wokalistką, kołysząc się w rytm muzyki.

  Echa dawnej Kayah mogliśmy za to znaleźć w utworach "Pusty Talerzyk" i "Ding Dong". Artystka pożegnała się z ursynowianami anglojęzycznym hitem "Let it snow", a na bis zaśpiewała "Lulajże Jezuniu" - oczywiście przy chórze publiczności.

  Kolejna gwiazda zaśpiewa na Ursynowie w czwarteko godz. 20:00 w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego przy ul. Stryjeńskich 21. Bożonarodzeniowe pieśni zaprezentuje lider legendarnej grupy „Pod Budą” Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają Sikorowską. 

  W piątek, 28 grudnia usłyszmy natomiast damę polskiej estrady – Halinę Frąckowiak, która o godz. 19:00 pojawi się w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101). Mieszkańcy wysłuchają koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystki, Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej oraz Chóru Akademickiego UMCS.

  Ostatni tegoroczny koncert bożonarodzeniowy odbędzie się w sobotę, 29 grudnia. W kościele św. Tomasza Apostoła przy Dereniowej o 19:00 usłyszymy i zobaczymy legendarną grupę VOX. Wokaliście zaśpiewają kolędy oraz kilka swoich najbardziej znanych przebojów. Wystąpią w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Divertimento.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU KAYAH:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Basia 1 8 miesięcy temu

   Piękny koncert. Kayah śpiewa niebiańsko, wszystko było perfekcyjnie wykonane, światła klimatyczne.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3114 sekundy
  REKLAMAA2-DZIELNICA-BO-16-09----22-09-2019