REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Opłaty za przetrzymane książki w bibliotekach są zmorą zapominalskich. Najgorzej jest, kiedy lektura nieoczekiwanie znajduje się po roku - choć rekordziści śrubują wynik nawet do kilku lat. Pewne jest jedno, im dłużej, tym drożej. Maj jest wybawieniem dla tych, którzy już wyliczali, o ile uszczupli się ich budżet. Zwrot książek w Ursynotece i innych bibliotekach jest w tym miesiącu darmowy!

  "Maj bez kar" to wieloletnia tradycja. Wiosenny miesiąc ma przypominać czytelnikom, że biblioteki są wyrozumiałe i zależy im na wysokiej frekwencji. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, akcja została ogłoszono nieco później. Biblioteki czynne są dopiero od 11 maja. Ale zapominalskich nie brakuje i to nie wliczając w to czasu epidemii.

  - W bibliotece uniwersyteckiej zapłaciłam 85 złotych. Przetrzymałam kilka książek - to było parę miesięcy. Nauczyłam się, że warto oddawać książki na czas. Darmowy maj to świetna sprawa, choć ja osobiście jeszcze nie skorzystałam z takiej okazji - mówi Dominika, studentka.

  Są i tacy, dla których maj jest wybawieniem. - Przyznam, że zdarzało mi się czekać celowo do maja ze zwrotem. Wiedziałam, że uzbierałam sporą sumę, ale nigdy mnie to nie martwiło, bo maj jest każdego roku - komentuje Magda.

  Majowa tradycja trwa od wielu lat, zapominalscy mogli się więc przyzwyczaić i oszczędzić pieniądze.

  - Darmowy maj w bibliotekach trwa już od ok. 50 lat. Można bez strachu przynieść wszystkie książki - nawet te, które są przetrzymane bardzo długo. Mieszkańcy Ursynowa co roku chętnie korzystają z tej możliwości - mówi Anna Wolska, dyrektor Ursynoteki.

  Biblioteki nie pobierają opłat za przetrzymane książki do końca miesiąca. Dyrektorzy placówek zachęcają do korzystania z okazji. Dla nich to sposób na odzyskanie zbiorów, dla klientów bibliotek honorowe wyjście z trudnej sytuacji. Zwrotu wypożyczonych książek można dokonać za pomocą biblioboxów umieszczonych przed wypożyczalniami - z wyjątkiem al.KEN 21 i Fanfarowej 19.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.328 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020