REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2020, 14:22 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście

  Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście (pixabay.com)

  Od 1 maja, w weekendy, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście znów zmienią się w deptak. Trakt Królewski na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Senatorskiej będzie przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Miasto apeluje o respektowanie przepisów o dystansie między spacerowiczami.

  Specjalna organizacja ruchu na Trakcie Królewskim będzie obowiązywała niemal do końca października. To oznacza, że w soboty, niedziele i niektóre święta na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Miodowej powstanie deptak.

  - Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa sprawia, że na warszawskich ulicach pojawia się coraz więcej osób. Deptak na Trakcie Królewskim ma więc swoje uzasadnienie – piesi będą mogli zachować miedzy sobą odpowiedni dystans i tym samym ważny dla zdrowia psychicznego spacer będzie odbywał się w sposób bezpieczny - przekonują władze stolicy.

  Wjazdy tylko dla uprawnionych pojazdów

  Na zamkniętym odcinku ulic będą mogły pojawiać się tylko uprawnione pojazdy - mieszkańcy z identyfikatorami, pojazdy Pałacu Prezydenckiego, Caritasu, nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania oraz rowery. Jak zawsze w przypadku zamknięcia Traktu Królewskiego utrzymany zostanie przejazd samochodów ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem. 

  Swoje trasy zmienią autobusy, które na co dzień jeżdżą Traktem Królewski. Linie 111, 116, 180, 222, 503 i 518, podobnie jak w ubiegłych latach, w kierunku północnym pojadą Al. Jerozolimskimi do ul. Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku będą kursowały ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Kruczą. Podobnymi trasami, ul. Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną, będą jeździły od ul. Świętokrzyskiej także autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 pojadą zaś ulicami Marszałkowską i Królewską.

  Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać w każdy weekend do 25 października oraz od 11 do 14 czerwca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Władek 2 miesiąc temuocena: 0% 

   Coś mnie chyba omineło, bo nie zauważyłem, że Ursynów aż do Krakowskiego Przedmieścia sięga.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tabletka 1 miesiąc temuocena: 94% 

   Jako mieszkańcowi Ursynowa takie info mi pasuje - przynajmniej wiem, że mogę się wybrać na spacer i tam. Także nie przesadzaj. Pewien „warszawski portal w pigułce” potrafi napisać nawet o Szczyrku a nawet dać newsa z Ameryki :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3284 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020