REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2020, 09:04 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Kadr z filmu promującego szkołę - Maks w roli głównej

  Kadr z filmu promującego szkołę - Maks w roli głównej (LXIII L.O. im. L. Kossutha)

  Niewiele jest szkół, które mogą poszczycić się tak wyjątkowym „członkiem grona pedagogicznego” jak Maks - leciwy kundelek, który już od dwunastu lat towarzyszy na co dzień uczniom ursynowskiego liceum. Teraz został gwiazdą ekranu!

  Psi rezydent, choć ma już na swoim kudłatym karku prawie szesnaście lat, codziennie wita serdecznie każdego przekraczającego próg LXIII Lieum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kosshutha. Choć chwilowo ma zdecydowanie mniej pracy, to stał się głównym bohaterem nietypowej produkcji!

  To jego miejsce

  Historia Maksa zaczęła się dramatycznie - był katowany przez swojego właściciela. Psa w stanie agonalnym, z ciężkimi obrażeniami, w tym z urazem czaszki, przynieśli do szkoły na rękach nauczyciele z uczniami. Wspólnymi siłami uratowali mu życie i zapewnili opiekę.

  Od dwunastu lat szkoła przy Hirszfelda to miejsce, w którym Maks mieszka i traktuje je jak dom. Ma tu swoje legowisko, a także ulubione zakątki – w szczególności te, w których można znaleźć jakieś przysmaki.

  - Jedynym z takich miejsc jest mój gabinet – śmieje się dyrektorka szkoły Anna Jurek. – Maks sam potrafi sobie otworzyć drzwi i wie, w której szafce szukać smakołyków - opowiada.

  Pies, którego poprzedni właściciel bił, bo pupil nie chciał być agresywny, to wyjątkowo łagodny czworonóg. Bardzo rzadko szczeka, za to wita wszystkich od progu. Niejednokrotnie sprawdzał się w roli „psiego terapeuty”, który pociesza uczniów, kiedy któryś z nich ma słabszy dzień.

  Ponieważ na co dzień ma pod dostatkiem czułości i pyszności, o które dbają uczniowie i nauczyciele, teraz bardzo tęskni za codziennym gwarem i towarzystwem młodzieży. Mimo że w szkole zawsze jest ktoś, kto go karmi i zabiera na spacery, Maksowi brakuje szkolnego gwaru.

  Widzimy się we wrześniu?

  Tuż przed zamknięciem liceum z powodu epidemii, Maks został głównym bohaterem filmu promującego szkołę.  

  - Uczniowie wpadli na pomysł jak pokazać szkołę z naszej strony. Twórcami filmu są tylko uczniowie: sami wszystko nagrali, napisali tekst. Nam tylko pokazali do akceptacji – opowiada dyrektorka.

  Film powstał w ciągu tygodnia i stał się inspiracją dla uczniów klas pierwszych do założenia koła filmowego. Czekamy na kolejne produkcje!

  ZOBACZ FILM AUTORSTWA UCZNIÓW LXIII LO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Starski 2 4 miesiące temu

   Filmik bardzo fajnie zrobiony ale brakuje tej psiej perspektywy, kręcenia 30 cm nad podłogą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marabella 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Super ludzie brawo!!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3332 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020