REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Marzena Zientara - koordynatorka MAL-u na Kajakowej

  Marzena Zientara - koordynatorka MAL-u na Kajakowej (MSO)

  Liczba sąsiadów, którzy przybyli świętować pierwszy rok działalności Miejsca Aktywności Lokalnej na Kajakowej, świadczy o tym, jak bardzo takie miejsca są potrzebne. Nie zabrakło konkursu ciast, występów małych i dużych artystów oraz tortu.

  Miejsce Aktywności Lokalnej to przestrzeń, w której sąsiedzi mogą się spotykać i wspólnie uczestniczyć w tworzeniu lokalnej społeczności. Jedno z dwóch takich miejsc na Ursynowie działa od roku w budynku Dzielnicowego Ośrodka Kultury na Kajakowej.

  W tutejszym MAL-u spotykają się i działają zarówno rodzice małych dzieci, młodzież, jak i seniorzy. Dla tych ostatnich są tu regularnie prowadzone m.in. zajęcia „Smartfon dla seniora”, mogą też wpaść na „Jogę w MAL-u”. Młode mamy chętnie odwiedzają „Malowy klubik mamy”, a pokolenia łączy „Popołudniowa włóczka przy kawie”.

  - Takiego miejsca nam brakowało. Zielony Ursynów nareszcie ma wszystkie atrakcje na swoim podwórku, nie musimy jeździć na „Wysoki”. Uwielbiamy tu przychodzić – mówi pani Magda.

  Na Kajakowej cały czas się coś dzieje - odbywają się tu potańcówki, wykłady i wyprzedaże. Co chwilę pojawiają się nowe sąsiedzkie inicjatywy, które są wcielane w życie. A kiedy w niedzielne popołudnie mieszkańcy spotkali się, aby świętować pierwsze „urodziny” MAL-u, atrakcji też nie brakowało.

  Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych w kilku kącikach np. robiąc laurkę dla taty lub sami zostać „dziełem sztuki” – malując buzię lub ozdabiając się zmywalnymi tatuażami. Mogli też posłuchać występu swoich kolegów oraz obejrzeć przedstawienie z cyklu „Bajki na trawie”.

  O ile dzieci ochoczo zajadały się darmową watą cukrową, starsi chętnie degustowali konkursowe ciasta i torty. Dużym wzięciem cieszyły się też bezpłatna woda i kapelusze, bo pogoda była jak na zamówienie. - Jedyne czego nam zabrakło to cień – śmieje się pan Marek, który na piknik przyjechał z całą rodziną.

  Mimo udanego świętowania MAL nie zamierza spoczywać na laurach i już szykuje się do kolejnych sąsiedzkich wydarzeń – zajęć plastycznych dla wszystkich „Odlotowe śniadanie na trawie” (26 czerwca) i bezpłatnych warsztatów dla rodziców „Poczucie wartości a oczekiwania dzisiejszego świata" (3 lipca).

  W GALERII ZDJĘCIA Z 1. URODZIN MAL-U:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3234 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019