REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Mieszkaniec Ursynowa znalazł koło swojego domu maleńką wiewiórkę. Zwierzę było wycieńczone, więc wezwał Ekopatrol, który zaopiekował się maluchem.

  Nie wszystkie wiewiórki mieszkają w Łazienkach Królewskich. We wtorek w swoim ogrodzie malutką wiewiórkę zauważył mieszkaniec Ursynowa. 

  - Puchate stworzonko było wyraźnie osłabione i wymagało pomocy. Mieszkaniec podjął właściwą w tym przypadku decyzję i zadzwonił pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986 - relacjonuje Jerzy Jabraszko, rzecznik stołecznej straży.

  Po przybyciu Ekopatrol ocenił stan zdrowia malucha. Okazało się, że poza wychłodzeniem i wygłodzeniem nic jej nie dolega, nie miała żadnych ran czy kontuzji. 

  Funkcjonariusze przewieźli małą wiewiórkę do lecznicy Lasów Miejskich. - Na razie będzie karmiona specjalnym mlekiem, a gdy podrośnie, zostanie umieszczona w wybiegu z innymi wiewiórkami, by w grupie nauczyła się zachowań typowych dla tego gatunku. Po około dwóch miesiącach wróci do swojego naturalnego środowiska - zapowiada Jerzy Jabraszko.

  Wiewiórka w Polsce od 2014 roku podlega częściowej ochronie. Występuje w Euopie i Azji, na terenie naszego kraju mieszka głównie w parkach, lasach liściastych oraz iglastych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3426 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020