REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Małe szklarnie przydomowe to sposób na to, by blisko domu mieć własny ogródek i w sezonie cieszyć się smacznymi warzywami. Warto, wiec wiedzieć jaki rodzaj szklarni wybrać i czy zastosować konstrukcję z drewna czy może stalową.

  Szklarnia ze szkła, foli czy może poliwęglan?

  Podczas wyboru szklarni ogrodowej najwięcej uwagi zwracamy na materiał, z jakiego jest wykonana. Małe szklarnie posiadają obudowę ze szkła, folii i poliwęglanu. Jeśli chodzi o szkoło to sprawdza się ono wówczas, kiedy hodujemy rośliny tropikalne, co w naszym klimacie jest rzadkie. Z kolei folia to dość praktyczny materiał, ale nie zawsze jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, np. silnych wiatrów.

  Zdecydowanie bardziej odporny na przeciążenia i ewentualne uszkodzenia jest poliwęglan, który stanowi też dobry wybór jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Ponadto dobrze przepuszcza promienie słoneczne i nie nagrzewa się tak mocno jak szkło. Ułatwia to prace wykonywane wewnątrz szklarni i utrzymanie w niej odpowiedniej temperatury i warunków dla rozwoju roślin.

  Konstrukcja drewniana, aluminiowa czy stalowa? Jaką wybrać do szklarni?

  W przypadku konstrukcji małej szklarni przydomowej do wyboru mamy kilka materiałów. Popularne jest drewno, które dobrze komponuje się z innymi elementami małej architektury w ogrodzie i nie nagrzewa się w upalne dni. Jednak drewno jest też mało odporne na uszkodzenia i wymaga regularnej konserwacji i, co za tym idzie, nakładów finansowych np. na impregnaty.

  Wiele osób stawia na aluminium, ponieważ stelaże wykonane z tego materiału są lekkie, a po zakończeniu sezonu można je zdemontować. Jeśli, jednak chcemy mieć szklarnię na wiele lat i posiadać pewność, że nie zniszczy się i nie będzie wymagać dodatkowych konserwacji - warto wybrać konstrukcję stalową. Jest ona dość ciężka, a przez to stabilna. Nie rdzewieje i na wiele lat zachowuje nienaganny wygląd, bez obaw, że zmienne warunki atmosferyczne zniszczą ją, jak w przypadku np. drewna, które bez właściwego zabezpieczenia ulega degradacji.

  Szklarnie z poliwęglanu 2x2

  Małe szklarnie z poliwęglanu o wymiarach 2x2m to wybór dla osób mających nawet niewielkie działki, ale marzących o uprawie warzyw w sezonie. To też dobry wybór, kiedy dopiero zaczynamy zajmować się ogrodnictwem i nie chcemy kupować dużej szklarni.

  Cena: 1 348 zł

  Polecaną szklarnią o niewielkich wymiarach, dostępną w dobrym sklepie w sieci jest szklarnia Dwuszka 2 x 2,2 x 2m. Jest to niewielka, kompaktowa i łatwa w użytkowaniu szklarnia, którą można rozłożyć i złożyć samodzielnie. W pełnia zaspokaja potrzeby jednej rodziny, a łukowaty kształt konstrukcji dachu sprawia, że nie ma konieczności składania jej na zimę, bo śnieg jej nie uszkodzi.

  Tunele poliwęglanowe 3x2

  Dla osób, które potrzebują więcej miejsca do uprawy polecanym rozwiązaniem są tunele poliwęglanowe o wymiarach 3 x 2 m, takie jak np. szklarnia ogrodowa Optima 3 x 2,1 x 2m.

  Cena: 2 205 zł

  Jest to duża szklarnia, przeznaczona dla osób, które znają się już na uprawie warzyw lub dopiero chcą się tego nauczyć. Tunel posiada wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu sprawdza się nawet na terenach, gdzie panują trudne warunki pogodowe. Poliwęglan chroni przed negatywnym działaniem zbyt ostrych promieni słonecznych na rośliny znajdujące się w tunelu, a stabilna konstrukcja sprawia, że nie straszne są opady śniegu lub gradu.

  Szklarnie ogrodowe 2x4 z poliwęglanu

  Dla zapalonych miłośników ogrodnictwa lub osób, które mają duże działki i chcą stworzyć duży, przydomowy ogórek poleca się szklarnie o większych rozmiarach, takie jak np. szklarnia ogrodowa Dwuszka 2 x 2,2 x 4m.

  Cena: 1 883 zł

  Jest to duża, przestronna i wytrzymała szklarnia z mocną konstrukcją, odporną na zmienne warunki atmosferyczne, w tym opady gradu. Można ją samodzielnie złożyć i rozłożyć, a także dowolnie rozbudować i dostosować do potrzeb rodziny. W standardzie wymiary szklarni wynoszą 2 x 2 metry, jednak można rozbudować ją o kolejne segmenty, jeśli jest taka konieczność. Wszystkie akcesoria można dokupić osobno.

  Szklarnia posiada dach w kształcie łuku, co jest wygodne i sprawia, że śnieg nie utrzymuje się na niej, co mogłoby naruszyć konstrukcję. Dlatego nie trzeba składać jej na zimę.

  Źródło: https://jemcodobre.pl/male-tunele-ogrodowe/

  Artykuł powstał przy współpracy:

  Sklep Arlen Team - producent szklarni ogrodowych Volya
  Al. Jerozolimskie 81 lok. 7.10
  02-001 Warszawa

  Artykuł załadowany: 0.2677 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020