REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2019, 09:29 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  W przyszłym roku ruszą prace nad przebudową parku

  W przyszłym roku ruszą prace nad przebudową parku (MSO)

  W najbliższych dniach pogoda będzie sprzyjała spacerom. Może to być ostania szansa na odwiedzenie okolic Górki Kazurki w jej obecnym stanie. Natknąć się tu można na rozmaite ptactwo, dziki oraz... pole kapusty. Całość daje malowniczy i sielski krajobraz.

  Górka Kazurka kojarzona jest głównie z rowerowymi wyczynami, to także częste miejsce spacerów psiarzy. Zachodnia część terenu zagospodarowana jest pod atrakcje typu bule czy ćwiczenia w plenerze, natomiast część południowa nadal pozostaje dzika.

  Mimo że złota jesień już za nami, spacer między wysokim trawami w towarzystwie licznych ptaków to świetny pomysł na spędzenie soboty lub niedzieli. Z tej strony górki na horyzoncie zobaczymy już tylko Las Kabacki, a zamiast miejskich spalin poczujemy zapach… kapusty. To właśnie jedno z ostatnich pół uprawnych na Ursynowie, ciągnące się wzdłuż ul. Perkalowej, dodaje całej okolicy wiejskiego folkloru.

  Park już w przyszłym roku trafi w ręce Zarządu Zieleni, który planuje tu duże zmiany przy jednoczesnym zachowaniu charakteru miejsca. Wg projektu od strony ul. Pileckiego i Kazury mają pojawić się siłownie plenerowe i place zabaw. Po przeciwnej stronie - plac z pawilonem parkowym i miejsce upamiętnienia Cichociemnych. Na szczycie Górki Kazurki zaprojektowano platformę widokową, a dotychczasowy wybieg dla psów ma zostać przeniesiony bliżej Lasu Kabackiego.

  W GALERII ZDJĘCIA Z JESIENNEGO PLENERU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sąsiad 2 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Tam potrzebne połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego, a nie pawilon.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Istotna wiadomość. Dzięki. Mam nadzieję, że konsultowano przedstawione pomysły ze społeczeństwem Ursynowa ? Przy okazji, mam prośbę, żeby uzupełnić zdjęcia o wizualizację projektu tego "placu z pawilonem parkowym i miejsca upamiętnienia Cichociemnych I na szczycie Górki Kazurki zaprojektowanej platformy widokowej".

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3449 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020